euro BIBLIOTHEEK F/Ó6F! AUDACÏA stichting’ópenbare j Aphrodite I”" Fiets - 3 - daagse: 6, 7 en 8 mei 1998 Raad beëdigt nieuwe leden uit Moergestel Informatieve bijeenkomst GroenLinks in Moergestel Uitslag carnavalsoptocht WOENSDAG 25 FEBRUAR11998 - 22e Jaargang - Nr. 991 (zie pagina 7) AvdW Moet ik nog iets speciaals doen om over te schakelen op de euro? gestel, werden daartoe aan het begin van de vergadering naar voren geleid voor het afleg gen van de eed. Nu in een voltallige vergade ring kon door het vertrek van Toon van Gils een nieuwe wethouder worden benoemd. In het voortraject stond reeds vast dat Jos Schoenmakers (CDA) de nieuwe wethouder zou worden, maar mede door de wens van het CDA om alle wethouders full-time te maken (400%) en de oppositie reeds bij aanvang van deze raadsperiode 300% i.p.v. 380% voldoende vond, monden de aannamen van de voorstel len uit in schriftelijke stemmingen. Ik vond het daarbij een zwaktebod van de op positie, dat zij niet met een tegenkandidaat kwam. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! OISTERWIJK EN MOERGESTEL ,’t Spulleke’: voor het derde achtereenvolgende jaar winnaar! Een prachtige groep met een schitterende grote wagen. Zij behaalden ook in Berkel-Enschot (zaterdag) en Oisterwijk (zondag) een eerste prijs. Voor meer over de carnavalsoptocht zie pagina 4. De jaren zestig, weetjewel, weetjeniet Een tentoonstelling over Nederlands opwin dendste tijdperk ’de jaren zestig’ is in de bibli otheek van Moergestel te zien van 26 februari t/m 31 maart. De jaren zestig staan momenteel weer volop in de belangstelling. Woodstock, de musical Wil- leke, hippies, hotpants en The Beatles. Deze tentoonstelling neemt u mee terug naar de ja ren zestig. Kabouters, provo’s en flower power zijn weer even terug van weggeweest. Door middel van journaalfragmenten, muziek (o.a. van The Beatles en The Stones), foto’s en tek sten wordt een levendig tijdsbeeld geconstru eerd van deze roerige jaren. Maar belangrijke gebeurtenissen en verschijn selen uit deze tijd blijken nog steeds relevant. Soms in belangrijke vorm, soms net wat an ders. Studenten en scholieren demonstreren tegen de bezuinigingen op het onderwijs. Hip pies en provo’s heten nu socio’s en housers. Madonna doet vandaag de dag de sexuele pro vocaties van Phil Bloom nog eens dunnetjes over en Twiggy’s zijn nog overal te vinden. Slank, slanker en zelfs broodmager is voor veel meisjes nog steeds het ideaalbeeld. Nieuwe Workshops Internet In de bibliotheken van Oisterwijk en Moerge stel zijn al diverse Workshops gehouden voor diegenen die willen weten wat voor informatie er op het Internet te vinden is en hoe het Inter net gezocht kan worden. Tijdens deze bijeen komsten wordt met name veel aandacht ge schonken aan wat er allemaal op het World Wide Web (WWW) te vinden is. Indien de tijd het toelaat wordt de mogelijkheid geboden om zelf op het Internet te surfen. De belangstelling voor deze Workshops was groot. Zo groot dat de reeds geplande bijeen komsten al snel helemaal volgeboekt waren. Daarom hebben de bibliotheken enkele nieuwe bijeenkomsten gepland. DE nieuwe data en tijden zijn: Voor de Bibliotheek Oisterwijk: woensdag 4 maart van 10.00 tot 12.00 uur; woensdag 11 maart van 20.00 tot 22.00 uur en maandag 23 maart van 20.00 tot 22.00 uur. Aan de bijeen komsten kunnen per keer 6 personen deelne men. Ook in de bibliotheek van Moergestel zullen enkele bijeenkomsten worden gehouden. Hier zijn de data en tijden als volgt: dinsdag 17 maart van 20.00 tot 22.00 uur en donderdag 26 maart van 10.00 tot 12.00 uur. In Moerge stel kunnen per bijeenkomst 4 personen deelnemen. De kosten van deze bijeenkomsten bedragen 10,-. Voor dit bedrag ontvangt u ook een rea der zodat u thuis of tijdens het Internetten in de bibliotheken altijd na kunt gaan hoe het ook weer in zijn werk ging. U kunt zich bij de bibliotheken opgeven. Dat kan eventueel ook telefonisch. Oisterwijk: 528 3239; Moergestel: 513 2243. De voorbereidingen zijn in volle gang Voor de alweer derde fiets-3-daagse in Moergestel. Het toegenomen aantal deelnemers van afgelopen jaar, bovenop het enthousiasme waarmee de deelnemers afgelopen jaar over de eindstreep kwamen, versterkt ons in de gekozen opzet van dit evenement. Ook dit jaar zal er dan ook naast warme koffie een versnapering op de post aanwezig zijn. Tevens ontvangen alle deelne mers een leuk aandenken. De fietsers bond ENFB tekent voor het uitzetten van de fiets routes. Deze staat garant voor afwisselende routes met veel fietsplezier. De twee afstan den waaruit u ook dit jaar dagelijks zelf een keuze kan maken zijn 15/20 km en 30/35 km lang. Redenen te over om ook mee te doen, noteer de data 6, 7 en 8 mei nu in uw agenda. Voor inlichtingen kunt u terecht bij S.V. ROEF!, F. van Boxtel (513 3103). Raadsvergadering 19 februari 1998 Het was afgelopen donderdag een eenvoudige agenda voor de gemeenteraad. Al leen het voteren van een startkrediet voor realisering van een cultureel-centrum (kunstcluster) behoorde tot het “echte” raadswerk. Het gaat hierbij nog om het inventariseren van mogelijkheden (waarbij nu ook scholenge meenschap Durendael wordt betrokken) alvo rens aan een architect opdracht kan worden gegeven voor het maken van een schetsplan. Alles werd nog eens op een rijtje gezet en wet houder van Roessel kan voor 185.000,-met de voorbereidende werkzaamheden beginnen. Dat de vergadering toch nog tot tien uur duur de had als grootste oorzaak het door de opposi tie volledig “politiek” afhandelen van de wet- houdersbenoeming. Door het vertrek van Toon van Gils en het ontvallen van mevrouw van den Boogaard- van Poppel werden eerst twee nieuwe raads leden beëdigd. Ger van Hest (CDA) en Cari- ne Gerlach- Aijer (WD), beiden uit Moer- GroenLinks is in Oisterwijk al geruime tijd actief in de gemeenteraad en in de commissies die daarvoor het voorbereidende werk doen, d.w.z. die de gemeenteraadsleden adviseren over allerlei onderwerpen. Vóór de gemeentelijke herindeling konden die commissies zich nagenoeg beperken tot de Oisterwijkse situatie. Daarvoor raadpleegden we de mensen uit Oisterwijk, kortom, we ken den situatie én achterban. Nu, sinds een jaar, ligt dat anders. Om ook goed geïnformeerd te worden over wat speelt in Moergestel, over de belangen van de Moerge- stelse inwoners, is het nodig om met hen om de tafel te gaan zitten. Dat wil GroenLinks graag: het oor te luisteren leggen daar, waar de informatie direct vandaan moet komen, dus IN Moergestel. Zodoende is het mogelijk beter te oordelen over kwesties die vooral Moergestel aangaan en is het ook mogelijk te laten horen hoe GroenLinks die belangen denkt de behartigen. Daarom roepen we belangstellenden op naar een informatieve bijeenkomst te komen om samen met ons, leden van GroenLinks, te be spreken wat ons allen aangaat. Natuurlijk zijn Categorie C (ind.) max. 2 pers.: 1. Toby Bre- kelmans; 2. Publiek; 3. Ad Rijnen; 4. Johan op ’t Hoog. Categorie BI (groepen tot 10 pers.): 1. Mart, Maartje, Kees en Sabine; 2. De Poekeltjes; 3. De Soep trek kers. Categorie B2 (groepen meer dan 10 pers.): 1. De Geng; 2. ’t Stokske; 3. De Plekbatsen; 4. Tieten en Bier. Categorie A (grote/kleine wagens): 1. Het Land van Alaaf’t Spulleke’; 2. De Flessentrek kers; 3. Jungle Boys. Categorie Dl (groepen meer dan 2 pers, van 12 tot 16 jaar): 1. XTC lab De Hakkelaar. Kinderoptocht: 1. De Drie Neefjes; 2. Wou ter, Joris en Kelly Laurenssen; 3. Irene en Wil lem van den Berg; 4. Koen en Joost Swinkels en Graard Ketelaars. 5.E Zondag voor de beker naar RKTVVV Nu Audacia al zo ver in het bekertoernooi is gevorderd zal ook graag van RKTVW gewon nen willen worden. Het Nederlands elftal is op tournee in Amerika en het betaald voetbal ligt daardoor stil. Het amateurvoetbal heeft een bekerprogramma en inhaalwedstrijden ge pland. De tegenstander RKTVW (te vinden vanuit Moergestel gezien achter het Maria-zie- kenhuis in Tilburg) is tweedeklasser en vecht tegen degradatie. Dat doet zij al enkele seizoe nen en weet vaak het vege lijf te redden. Een ploeg dus die het van inzet moet hebben, ge tuige ook haar aanwezigheid nog in het beker toernooi. Nietemin heeft Audacia aangetoond kwalitatief niet onder te hoeven doen voor een tweedeklasser. In het jubileumjaar is zij uit op successen, zowel in de beker als in de competi tie. Het elftal kennende zullen de perikelen rondom het vertrek van trainer Jaap de Blaauw het elftal eerder prikkelen dan ontmoedigen. daarbij niet alleen sympathisanten van de GroenLinkse politiek welkom; ieder die met ons namens zichzelf of namens een bepaalde belangengroep van gedachten wil wisselen wordt uitdrukkelijk uitgenodigd aanwezig te zijn. Deze bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 5 maart in ’Den Boogaard’. Aan vang 20.30 uur. De koffie staat klaar Indien u meer informatie wenst, of als u ver hinderd bent maar ons toch wel eens wilt spre ken, belt u dan naar Maria van Drunen, tel. 521 9062. Hopelijk tot 5 maart! Huidverzorgingsinstituut 1} I UIT DE OPTOCHT Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond. p i iuiu vei lui yii iyoii loiiti ïj Tel. 013-513 1474 J'*”*''** g Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.2.) g Schoolstraat 5 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1