u I Het winnende liedje van ’De Poekeltjes’ Terugblik op Vastenactiecampagne 1997 Moergestel landelijk in de ’picture’! hulp wérkt! Atelier Egypte Atelier Cultuur KPJ TONEEL 13 16 MAART Refrein: Hier in Gèssel lópt het lekker Ja, het wordt hier alsmaar gekker Niet iedereen löpt in de rij Ja, je hebt er mensen bij Mar 't lópt toch zó 't lópt Daarom niet langer getobt Want het is natuurlijk waar Ja, zelfs ik doe wel eens raar! Couplet 2: Ik was pas in het dorp bij slagerij van Zon Om verse roddels te horen Ik vroeg toen aan Jan wie ze allemaal verzon Hij wees opzij en weet je wie daar ston(d) Het was onze Rinus en wat ie me toch zei Het is toch niet te geloven Ik koop Den Boogaard voor een appel en een ei Wat een mooie maatschappij. Refrein MISSIE r ONTWIKKELING VREDE Couplet 3: Vroeger reed ik in het dorp de klinkers uit de grond Dat zal niet meer gebeuren Die bulten en die palen wat maken ze’t toch bont Kijk goed uit, anders raak je nog gewond Dertig met de auto dat maakt ons echt niet blij Dat zul je wel begrijpen Want als ik nu door het dorp heen rij \Dan fietst Bobo mij voorbij Couplet 1: Ik vond laatst in De Brouwer het gebit van Will de Bont Dat was ze eens verloren Ze kwam me pas nog vragen waar het zich bevond Hans de Brouwer heeft het in zijn mond Op zondag bij Audacia met zijn Pierewaaierssjaal Daar staat ie dan te kwèèken En iedereen die kijkt hem dan vreemd aan Want hij is nu te verstaan. Refrein Tekst: Dirk van Abeelen, Bert van Ganzewinkel en Frank van Esch. Muziek en arr: Martien van Laarhoven, Tequila D’r is gin houwen aonü! PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 FEBRUAR11998 <T)ooo ceki iNtseioieus SysT€€M VéXki QetxHtiC'ÊN r-i "BlNNtM EN - QamtemISAkis iGDtie DOOSJE Te GtBQ.lAiU.eN /XI s VeïZGlET, OpBótKl EiÊEsct-AcioeQ t^oenufsAsj G/X TO HtfXrz 'DOOI? Teeü KuLTiCuucTloNeeU J^. TXxs Iuxkj y D>1 DCojx’p I Imke bedankt voor je informatie. Excursie naar Hydraudyne Hydraudyne. de BBA en de stuurgroep Kies Techniek hartelijk dank. De Bienekebolders Op schooi Samen met de zes andere kinderen hebben we hiërogliefen leren schrijven, hierna konden we onszelf verkleden als echte egyptenaren. Van papier bouwden we net echte piramides. Toetanchamon is van klei nagemaakt en vreemde kleine mannetjes die als je een toverspreuk oplas echte mannen werden. We konden ook nog andere voorwerpen van klei maken zoals: verschillende potjes met eten en drinken. En andere potjes die we vulden met de lever, darmen, het hart en de longen. Tot slot bouwden we een echte boot waar de Egyptenaren na hun dood mee op reis konden gaan De Excursie De zeven kinderen zijn samen 's morgens met de trein naar Leiden gegaan. Na enige tijd met de nodige vertraging kwamen de kinderen in Leiden Daar zijn ze bij het museum van oudheden gaan kijken. Daar zagen ze een echte tempel die in hele kleine stukken naar het museum was vervoerd. Echte mummies konden we bekijken, tijdens het vervoer van de echte mummies heeft ooit een medewerker van het museum een paar mummies opgetild waarna het hoofd, de armen en de benen van het lichaam afvielen. Bij die mummies was het heel erg donker. Een mummie lag in een glazen kist onder de grond en zodra je daar op stapte ging er een lampje branden Het was bijna half drie toen we ook nog het spijkerschrift, hiërogliefen en andere soorten schriften gingen bestuderen. We hebben bijna hetzelfde masker als bij Toetanchamon gezien en nog echte hoofden en een graf van arme Egyptenaren en een familie graf. Tegen vier uur waren we weer terug in Moergestel. Wel moe maar heel veel nieuwe indrukken wijzer. Bedankt voor de leuke dag Op vrijdag 13 februari 1998 zijn kinderen uit de bovenbouw van De Bienekebolders samen met groep acht van de Graaf van Ursel op excursie geweest bij het Boxtelse bedrijf Hydraudyne Deze excursie werd de kinderen aangeboden in het kader “Kies Techniek”. Ter plaatse werden de kinderen getrakteerd op chocomel waarna een korte introductie volgde over hydraulische machines. Na een korte wedstrijd waarin vragen over het bedrijf en de techniek werden gesteld kregen de kinderen een rondleiding. In kleine groepjes liepen de kinderen door de diverse afdelingen van dit moderne bedrijf. Een van de hoogtepunten was een soort kermis attractie. Je kon plaats nemen in een container die aangestuurd door een computer alle kanten op bewoog. Binnenin werd een film gedraaid waarop je de verschillende toepassingen van de producten kon bewonderen. Andere bezienswaardigheden waren: een telefooncel, nauwkeurige meetinstrumenten, de krachtproef, cilinders induwen, aantal decibel meten en nog een aantal korte instructies. Veiligheid staat bij dit soort bedrijven hoog in het vaandel. Vandaar dat alle kinderen van te voren en tijdens de rondleiding voortdurend op de verschillende gevaarlijke apparaten werden gewezen. U kunt hierbij denken aan draaibanken, lasmachines. rondrijdende heftrucks ed. Razend enthousiast en ook nog eens getrakteerd op een nieuwe schoolagenda gericht op de Metaal en Elektriciteit industrie namen we afscheid van dit boeiende bezoek. Met acht kinderen van groep 4 t/m 7 op ontdekkingstocht in ‘het Scryption’ in Tilburg. Daar hebben we een tentoonstelling van Kopieerkunst' bezocht. Kunstenaars die schilderijen maakten met behulp van een kopieerapparaat! Dat wilden wij ook wel eens proberen Na eerst een verrassend zelfportret te hebben gemaakt op de daar aanwezige kleurenkopieerapparaten, zijn we op school verder gegaan. De kinderen gingen op zoek naar allerlei voorwerpen waarmee creatieve composities werden samengesteld. Deze vondsten vroegen om nog meer effecten: structuren doordrukken'/'doorwrijven'Deze ‘druktechniek' bracht ons ertoe om weer eens naar de Kunstuitleen in Tilburg te gaan om te kijken of daar overeenkomstige werken hingen. En ja hoor, het schilderij van Harrie Gerritz kwam overeen met datgene wat de kinderen hadden gemaakt. De keuze was dan ook zeer snel gemaakt. Nu hangt het inmiddels te pronken in de hal. met daarnaast de door de kinderen gedrukte werken. Dinsdagmiddag, zoals gewoonlijk, is het voor de kleintjes (en de groten) wederom bal! Vanaf 15.00 uur hebben we een doldwaze middag met de clowns Kwippi en Kwappi. Dat wordt lachen, gieren en brullen! Als jij komt ligt er voor jou een gratis snoep kaar! klaar, terwijl de leukst verklede ’n leuke attentie krijgt. Jij komt toch ook? Carnavallen doe je op z’n best in Partyboerde- rij ,’t Draaiboompje’! Tot ziens! MOV wil, mede namens de jongeren van Sam- pa, u allen van harte bedanken voor uw mede- werking aan deze actie. Zowel zij die met hun gift dit bedrag hebben bijeengebracht als ook zij die als collectant of anderszins aan deze ac tie hebben meegewerkt. De wereld komt hier door beter in balans. Namens de MOV-groep Moergestel De afgelopen vijf weken is er een groepje kinderen van De Bienekebolders met het onderwerp Egypte bezig geweest. Onder leiding van Gerdien (leerkracht) en Bart die zelf in Egypte hebben gewoond hebben de kinderen op school en op locatie het nodige onderzoek verricht naar deze oude cultuur. Hieronder leest u een kort verslag waann een leerling haar indrukken vertelt Nu de MOV-groep aan de vooravond van haar nieuwe Vastencampagne van 1998 staat, die op Aswoensdag a.s. begint, wil zij nog even terug kijken naar de campagne van vorig jaar. De Vastenactiecampagne van 1997 had als motto: ’De wereld in balans’. De gezamenlijke MOV-groepen van het dekenaat Oisterwijk hadden als ondersteuningsproject gekozen voor de uitbreiding van een beroepsschool voor plattelandsjongeren in de plaats Sampa in Gha- Jaarlijks rond deze tijd komen er geheid tele foontjes uit de verre omstreken binnen met de vraag: ’Wie komen er bij jullie?’ Het antwoord laat dan enige seconden op zich wachten, en met een glimlach wordt het dan uitgelegd. Dit jaar komen er o.a. Gert en Her- mien, W.C. Experience, Bonnie St. Claire, Ron Brandsteder, Doe Maar, Spice Mix etc. etc. allemaal toppers uit de fabriek van de Joop van den Ende. Elk jaar vindt het Artiestengala van C.V ’De Durdraaiers’ plaats. Vele plaatselijke artiesten (dit jaar een record) passeren de revue op een prachtig podium in een geweldige ambiance. Dit gala wordt, voor de 15e keer alweer, geor ganiseerd in Partyboerderij ,’t Draaiboom pje’ op camavalszaterdag vanaf 20.00 uur en is al jaren een waanzinnig succes. Dit moet u gewoon meemaken. Hopelijk tot ziens daarom op dit spektakel! Je bent jong, en je wilt ook carnavallen. Welnu, kom dan gewoon naar ,’t Draaiboompje’. Op zondagmiddag na de optocht vindt er een grootse miniplaybackshow plaats. Wil je daar zelf aan meedoen dan kan dat. Je moet je opge ven bij ,’t Draaiboompje’, tel. 513 1315. De hoofdprijs is een mooie wisselbeker. Boven dien krijgt elke deelnemer een leuke attentie. Gewoon doen, even bellen! na, Afrika. Deze school was te klein. Men wil de er de school dan ook uitbreiden met een verblijf voor honderd meisjes en een timmer en meubelwerkplaats, plus een nieuw dak voor het jongensverblijf. De gezamenlijke MOV-groepen hebben hiervoor 54.785,- bijeengebracht. MOV Moergestel heeft hiervan 7.300,- ingeza meld. Op bijgaande foto ziet u Alex, Arthur en Nico las Sichkwabena, oud-leerlingen van deze school, die in hun eigen timmerbedrijfbanken aan het maken zijn voor de gemeenteraad van Sampa. U ziet, kleinschalige ontwikkelings- HfwRy

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9