euro J.eu'H e e k Inblaosavond ’Dinges’ 1998 Moergestel Moergestel OKI® inleveren kopij met Carnaval... ^|^VakaNtie Aphrodite Moergestel dan dit...! Dit is veel mooier... Oliebollen in optocht Familie Trompenaars kan er lekker voor gaan zitten Seniorenmiddag carnavalszaterdag 10e Carnavalsconcert Toon van Gils ontvangt zilveren CDA-speld (zie pagina 7) 7 4i gem. Oisterwijk Bestaat er nog een wisselkoersrisico als de euro al giraal is ingevoerd en de EMU-landen nog met nationale valuta werken? De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 18 FEBRUAR11998 - 22e Jaargang - Nr. 990 O Zoals gebruikelijk verkoopt de Scouting weer oliebollen voorafgaand aan de Carna valsoptocht. Eigenlijk openen we dus de op tocht. We hopen weer op goed oliebollen weer, droog dus, en dat Moergestel weer in groten getale smult van onze heerlijke warme bollen. De worden vers gebakken in d’n Donk en daar verpakt in zakjes van vijf met poedersuiker. Daarna worden ze razendsnel naar de wagen gebracht en verkocht. Prijs: 2,50 per zakje van vijf stuks. Met z’n allen zorgt u er zo voor dat we de kin deren eens iets extra’s aan kunnen bieden. Zo zijn we vorig jaar een dagje naar De Efteling geweest dankzij onze oliebollenactie. Misschien zit er dit jaar wel ’n dagje Eurodis- ney in? Dus: oliebollen te koop tijdens de optocht, maar ook tot 15.00 uur in D’n Donk. Deze ac tie wordt mogelijk gemaakt door Bakkerij Kouwenberg en Theo Pastoor uit Tilburg. U alvast een heerlijke oliebol toegewenst! De Scouting ’Clapopp’ behoeft geen nadere omschrijving. Dit orkest van eigen Moergestelse bodem zal deze avond ook tweemaal optreden. Het volgende orkest waarvoor geen nadere omschrijving nodig is zijn onze andere Moer gestelse collega’s van ’d’n Ambiejans’. ,’t Sap’: het is even niet wat u denkt, maar een leuk en gezellig orkest. Ook zij treden twee keer op. ’Blaost Um Op’: dit moeten we niet verkeerd oppakken, en zeker niet als het een orkest be treft uit onze buurtkem Oisterwijk. ’Het Reesteam’, afkomstig uit, juist, De Rees- hof in Tilburg mag u ook zeker niet missen. Ook ’De Böllekes’ zijn natuurlijk dit jaar weer van de partij. Typisch een orkest wat u live moet meemaken. Als laatste orkest zal ’Sorry’ het podium betre den. Ook zij komen uit ons naburige Oister wijk. We kunnen nog veel meer vertellen over deze avond, maar beter is dat u er niks van mist en ervoor zorgt dat u vrijdag a.s. om 20.30 uur bij ’De Klaore’ bent. ’Dinges’ heet u graag van harte welkom en wenst u een fijne car naval! Het komend weekend barst het grote feest in ons dorp weer los onder het veelzeggende motto ,’t Lópt zoas’t lópt’! Ook onze redactie stort zich graag in het feestgedruis, vandaar vragen we uw medewerking om uw teksten zo vroeg mogelijk in te leveren. Uiterlijk vrijdagavond 20 februari om 19.00 uur hebben we graag uw teksten binnen. Advertenties kunnen het hele weekend ingeleverd worden! Alvast bedankt voor uw medewerking en... een fijne carnaval toegewenst! Super Mario van Balkom geeft Philips breedbeeldtelevisie weg De familie Trompenaars kan op dit moment op een bijzondere manier genieten van de verrichtingen van onze Nederlandse sport helden tijdens de Olympische Winterspelen in Nagano. Op zaterdag 7 februari kregen zij uit handen van de her van Balkom van Super Mario van Balkom een prachtige breedbeeldtelevisie overhandigd. Zij wonnen deze prijs met de kassabonnenwedstrijd die Super organiseerde van 19 januari tot en met 31 januari 1998. Uit de honderden kassabonnen kwam de kassabon van de familie Trompenaars dus als winnende naar boven. Dat belooft dus veel goeds voor 1998 na zo’n denderende start. Super wenst de familie Trompenaars veel kijkplezier toe en hoopt na tuurlijk op goede prestaties van onze sporthel den. Zaterdag a.s. wordt voor alle senioren van Moergestel de traditionele Senioren Camavals- middag gehouden in ’Den Boogaard’. Om 13.30 uur wordt u daar die middag verwacht. Rond de klok van 14.00 uur maken de diverse Moergestelse carnavalsverenigingen hun op wachting, samen met d’Ambiejans. Verder treden die middag op: Kees Kouwen berg, ’Dinges’, ’De Durdraaiers’, ’n tonprao- ter, de ex-Prinsen van ’De Durdraaiers’ en, ui teraard, de winnaars van het Pieregeblèr: ’De Poekeltjes’. Verder op deze middag de sleuteloverhandi- ging van burgemeester Kortmann en natuur lijk ook de heerlijke erwtensoep niet. De muzikale leiding is gedurende de middag in handen van DJ Sjef. Alle senioren: van harte welkom! Alweer voor de zesde keer organiseert straatorkest ’Dinges’ de inmiddels over bekende Inblaosavond op vrijdag 20 fe bruari a.s. ’n Succesformule, zo blijkt, want maar liefst 10 orkesten uit het ’013-gebied’ zullen het podium van Café ’De Klaore’ betreden. ‘Dinges’ is dan ook blij dat ze in samenwerking met Café ’De Klaore’ het carnaval op deze schitterende wijze kan openen. Voor de mensen die reeds eerder een bezoek brachten aan de Inblaosavond zal ’Herrie Mir Nie’ zeker geen onbekende zijn. Rond de klok van 20.30 uur bijten zij het spits af, en, gezien het feit dat de avond bol staat van gezelligheid en muzikaliteit is het zeker aan te raden om op tijd aanwezig te zijn. Het volgende optredende orkest is ’Maram- per’ uit Udenhout. Ook later op de avond tre den zij nog een keer op. Hierna zijn ’De Filterkes’ aan de beurt. Dit uit achttien mannen/vrouwen bestaande gezel schap uit Goirle kan niet alleen goed muziek maken, maar weet ook de gezelligheid vast te houden. Jeugdvakantieweek Moergestel: 24 t/m 28 augustus Het is al eerder aangekondigd, maar om mis verstanden te voorkomen: de Jeugdvakantie week wordt dit jaar niet in de laatste week van de zomervakantie gehouden, maar in de voor laatste week, dus van 24 t/m 28 augustus. Als je mee wilt doen als deelnemer, leiding of hulp, hou hiermee dan rekening bij het plan nen van je vakantie. 1 Schoolstraat 5 MOERGESTEL J Huidverzorgingsinstituut Aan de vooravond van Carnaval organiseert Muziekvereniging Prinses Juliana haar tradi tionele carnavalsconcert. Ook dit jaar weer een non-stop programma vol muziek en acts. Naast de harmonie en de drumband, zullen ook di verse andere artiesten van binnen en buiten Moergestel voor u optreden. Als thema hebben we dit jaar een Hollandse Avond gekozen, dus iedereen wordt verwacht in rood-wit-blauwe of oranje kleding. Het be looft weer een gezellige avond te worden voor jong en oud! Donderdag 19 februari a.s. in ’Den Boog aard’. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij Jumbo Denissen, Super van Balkom, Rabo bank Moergestel en ’Den Boogaard’. Brillen Contact lenzen De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond Tijdens de Algemene Ledenvergadering van het CDA op dinsdag 10 februari, ontving Toon van Gils uit handen van Headly Binderhagel, voorzitter van het CDA Noord- Brabant, de zilveren CDA-speld. Deze werd hem uitgereikt als blijk van waar dering voor de vele jaren van actieve betrok kenheid bij, in eerste instantie, de KVP en la ter het CDA. De heer Van Gils werd al op 23- jarige leeftijd (1955) lid van het bestuur van de KVP afdeling Moergestel. Vanaf 1957 gaf hij leiding aan deze afdeling. In 1975 en 1976 maakte hij zich sterk voor de oprichting van de CDA afdeling Moergestel. Tot 1984 was hij hiervan voorzitter. Hij heeft op zowel provin ciaal, regionaal als lokaal niveau in belangrijke mate bijgedragen aan ontwikkeling en promo ting van het CDA. Tijdens dezelfde vergadering richtte het be stuur van het CDA een dankwoord tot zowel de heer Van Gils als de heer Louis Hooghiem- stra. Laatstgenoemde was gedurende de afge lopen 10 jaren bestuurslid van het CDA in Moergestel, waarvan de laatste 8 jaren als voor zitter. Hij heeft zich vooral intensief bezigge houden met het samengaan van de afdelingen Oisterwijk en Moergestel. De dames Lian Kocx-Jonkers, Christien Reuskens-Wijne en de heer Harrie Koenraad zijn de nieuw gekozen bestuursleden. Zij werden tijdens de vergadering aan de aan wezigen voorgesteld. Er kan er maar één de beste zijn! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. A J Moerqe p i ■uiuvi'K.viyiuyoiuouii Tel. 013-513 1474 J jl !jl Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) f; Foto Anneke Moerenhout Made 6.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1