^euro OPEN HUIS!!! Mens en organisatie centraal in januarivergadering gemeenteraad Uadoihop r® 10e Carnavalsconcert Rabobank INSTALLATIE, SERVICE EN ONDERHOUD iiljiliiffii fe.' -I, h We waren uit ons jasje gegroeid, en daarom zijn we verhuisd. U bent van harte welkom! iWIGWAM We houden op woensdag 4 februari Open Huis van 19.00 tot 21.00 uur op ons nieuwe adres aan het Rootven 10 te Moergestel. 1 KRUYSSENbv VERWARMING SANITAIR LTHOVEN Hi - VELTHOVEN - KRUY55ENbv F f 4* PAGINA 9 8 B. 41 erkend dealer van: ra agpo sOoolderop Schoolstraat 3 Moergestel Tel. (013) 513 12 84 Fax (013) 513 36 06 PG HUISHOUDSPECIAALZAAK Uiterlijk op 1 juli 2002 moeten de koersen van aandelen en opties in euro’s worden genoteerd. Maar Amsterdam Exchanges, de Amsterdamse effecten- en optiebeurs, wil eerder overgaan op de euro. Alle grote partijen op de financiële markt en de Staat gaan al vanaf 1 januari 1999 schuldpapier uitgeven dat in euro’s luidt. Vandaar dat de Europese beurzen er gezamenlijk naar streven om op 1 januari 1999 om te schakelen naar de euro. De notering van obligatiekoersen hoeft overigens niet te worden aangepast, omdat deze in procenten luidt. Omdat drukwerk mooi, goed én Rootven 10, MOERGESTEL Tel. (013) 513 18 89, Fax (013) 513 21 06 CENTRALE VERWARMING SANITAIR Donderdag 19 februari a.s. is het weer zover. Dan organiseert Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ haar traditionele carnavalsconcert, voor de 10e keer alweer. Een avond gevuld met veel muziek en optre dens van binnen en buiten Moergestel. Dit al les in een rood-wit-blauw/oranje decor. Het belooft weer en supergezellige avond te worden, dus kom allemaal (uiteraard in Hol lands tenue) naar ’den Boogaard’ op 19 februa ri om 20.00 uur. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij Rabo bank Moergestel, Jumbo Denissen, Super van Balkom en ’Den Boogaard’. GAS - WATER DAKBEDEKKING Moergestel Wethouder van Roessel: ...voltijds... ^2 betaalbaar moet zijn... Oisterwijkseweg 43 k Tel. 513 2268 horende groei- en gewenningsprocessen, in si tuaties waarin vrijwel op alle posten nieuwe mensen zijn benoemd. In dit soort processen vergt het tijd te komen tot een goede manier van werken en een effectieve vorm van com municatie. Vanuit het College werd deze ziens wijze uiteraard gedeeld. Tegelijk en onvermijdelijk kwamen in het debat ook vragen in beeld naar de bestuurlij ke en politieke verantwoordelijkheid voor het in dit eerste jaar na de herindeling toch niet optimaal functioneren van de ambtelij ke en bestuurlijke organisatie. Dat bracht daarbij vooral de vier hoofdrolspelers in beeld, nl. De heer Van Gils die te weinig lei ding zou hebben gegeven binnen de sector, de heer Hora die te veel zijn eigen wegen zou hebben bewandeld, de portefeuilehouder De heren Graumans (GL) en Smits (AB): ...discussie fors aangezet... MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 FEBRUAR11998 Deze eerste vergadering van 1998 begon met een ingetogen, raadsbreed uitgevoer de herdenking van het onlangs zeer plotseling overleden raadslid Marijke van den Boogaard-Van Poppel, fractievoorzitter van de WD. Voor die gelegenheid was een grote groep van naaste familie, vrienden en bekenden op uitnodiging van het ge meentebestuur aanwezig. Zij werd door burgemeester Kortmann, wethouder Rak- horst en de raadsleden Van den Bosch, Graumans en Wagenmakers in kemach- tige, heldere, vaak persoonlijk gekleurde en soms geëmotioneerd uitgesproken bewoordingen herdacht als een vooral integer, hard werkend, constructief en maat schappelijk actief raadslid. Dit alles op een wijze die goed aansloot bij het gevoel voor stijl en klasse waarvan de overledene zelf zo gecharmeerd was. Een mooi en waardig afscheid werd het aldus, dat nog eens treffend gemarkeerd werd door de bloemen die op haar nu leeggevallen plaats in de raadszaal waren neergezet. nefit’^hsto pak nodig en wenselijk is, maar de discussie ging vooral over de vraag of dat bedrag nu even snel zonder onderbouwing kon worden inge zet, of dat dat beter nog enige maanden zou kunnen wachten totdat het wellicht gecombi neerd kon worden met de voorgenomen alge hele revitalisering van de wijk, in het kader van het in ontwikkeling zijnde nieuwe bestem mingsplan Woongebied Zuid-Oost. Uiteinde lijk werd na de nodige interventies van alle partijen en ondanks een motie daartoe van AB unaniem beslist dat de bepleite aanvulling er nu niet komt. Wel is er grote instemming om voor dit doel later alsnog de nodige middelen in te zetten, in andere kaders. Hiermee was het kruit op het inmiddels al ver gevorderde uur grotendeels verschoten. Zon der problemen of uitvoerige discussie werden de overige agendapunten snel afgewerkt. En zo is ruim f70.000 extra ingezet voor versnelling van de actualisering bestemmingsplannen, bijna f 30.000 aanvulling op de subsidie voor de openbare bibliotheek in verband met geste- gen personeelslasten, en werd een voorlopige procedure vastgesteld voor overleg inzake huisvesting van het onderwijs in onze gemeen te, dit in verband met de doorwerking van de gemeentelijk herindeling. Ter afsluiting werd op basis van de onder zochte geloofsbrieven positief beslist over de toelating van de nieuwe raadsleden Van Hest (CDA) en Gerlach-Aijer (WD), in de verga dering van 19 februari. Hierna ging deze ver gadering om 23.30 uur ten einde. Burgemeester Kortmann: ...op te grote afstand... inadequaat en van een onwerkbaar gewor- V J J *.1J had slechts door zijn aftreden nog kunnen voorkomen dat hij via een motie van wantrou wen het veld had moeten ruimen, zo werd door de oppositie, bij monde van mevr. Depman, PvdA, vooral aangevoerd. Met dit laatste werd het CDA direct en hard ook aangesproken op de reden en de wijze van vertrek van de heer Van Gils. Fractievoorzitter Van den Bosch ont kende echter dat er een relatie zou zijn geweest tussen het uitgesproken oordeel omtrent het functioneren van de heer Van Gils, in het K+V-rapport, en diens aftreden onlangs. Hij deelde dan ook absoluut niet de mening dat er richting betrokkene niet correct zou zijn ge handeld. Niettemin spraken de overige frac ties en ook wel het College hierover zo hun twijfel uit, daaraan meteen waardering uitspre kend voor de uitgesproken bereidheid van de heer Van Gils om, ondanks de fysieke en men tale uitwerking van de problemen op zijn per soon, toch met een beperkter tijdsinzet en aan tal taken zijn werkzaamheden voort te zetten. Alles bijeen mondde deze lange discussie over de invulling van het sturingsmodel en het sturen van de organisatie en de verant woordelijkheid daarvoor vanuit de Raad en College er in uit dat het vertrouwen werd uit gesproken in de aanpak van de besproken problemen. Tegelijkertijd werd afgesproken dat het College de Commissie Algemene Beleidszaken per vergadering zal informeren omtrent het verander- en verbeterproces dat inmiddels is ingezet, om zo beter zicht te hebben op het feitelijk functioren van de or ganisatie. Anders dan door de heer Op ’t Hoog, AB, voor gesteld, werd het besturingsconcept, dat uit gaat van sturing van de organisatie op hoofd lijnen en veel verantwoordelijkheid bij de ambtelijke organisatie, dan ook niet gewijzigd, zo kort na de introductie daarvan. Hierna bleek de Raad nog genoeg energie over te hebben om zich, andermaal bij wijze van commissievergadering, met volle inzet te wijden aan de voorgenomen verbouwing van het creativiteitscentrum De Krekul (Nic. Van Eschstraat). Men bleek het al snel raads breed eens te zijn over het beschikbaar stel len van f 8 ton voor dit doel. De discussie spitste zich hierna echter toe op de vraag of er niet meteen f 6 ton moest wor den uitgetrokken voor de gymzaal, het buiten terrein en het buitenonderhoud. Raad en Col lege waren het in feite snel eens dat deze aan- Als gevolg van deze herdenking begon de ei genlijke vergadering pas om 20.30 uur. Hierin stonden, zoals gezegd mens en organisatie cen traal. Dat begon al bij de ingekomen stukken waarbij de bewonersproblematiek die zich in de Poststeeg afspeelt door vooral controverses tussen bewoners. Alle partijen drongen er bij het College op aan om deze al geruime tijd sle pende zaak snel op een goede en voor alle par tijen aanvaardbare wijze tot oplossing te bren gen. Wethouder Hora deelde hierop mee dat het overleg met de betrokken partijen en met de Woningbouwvereniging al gestart was en dat in februari een vervolgoverleg is voorzien. Op voorstel van de fractie AB zal in de com missie nog eens gesproken worden over de vraag wat nu verstaan moet worden onder de tailhandel op industrieterrein en wat in dat kader wel en niet kan en zal worden toegestaan. Dit naar aanleiding van een brief over activi teiten van het bedrijf Borek Parasols BV te Ois- terwijk. Als ingelast punt werd hierna kort gespro ken over de door het College onlangs geno men tijdelijke maatregelen ter opvang van de gevolgen van het recente directe terugtreden van wethouder Van Gils, waarbij al diens portefeuilles voorlopig collegiaal zijn ver deeld. Vooral het voorstel om in dit verband de aanstelling van wethouder Van Roessel van 0,8 naar voltijds te brengen stond daar bij centraal in de dis cussie. Door de tijdelijkheid van deze wijzigingen desgevraagd nog eens extra te benadruk ken, konden de frac ties op een na instem men met deze aan pak. De fractie AB maakte hierbij duide lijk dat naar haar op vatting in totaal slechts 3 wethouders benodigd zijn op de schaal van onze ge meente en dat het dus niet aangaat om nu tijdelijk met 3 en straks weer met 4 wethouders te gaan werken. De hoofdmoot in deze vergadering werd ech ter gevormd door de van december doorge schoven bespreking van het K+V-rapport. Dit bevat een uitvoerige analyse met conclu sies aangaande een aantal gesignaleerde or ganisatorische en personeelsproblemen bin nen met name de belangrijke sector Ruim telijke Zaken. Het rapport kraakt een aantal harde noten over de manier van werken en over de relaties, posi ties en de communicatie tussen en binnen deze sector enerzijds en de leden van het College en de gemeentesecretaris anderzijds. Het rapport heeft sinds zijn verschijnen in juli 1997 amb telijk, bestuurlijk en politiek al het nodige stof doen opwaaien en inmiddels is het rapport al gevolgd door een aantal maatregelen, waaron der personele wisselingen en het aanstellen van een interim-manager. Door een en ander, waar bij de pers ook een eigen rol heeft gespeeld, is een negatief beeld ontstaan dat het niet goed gaat met de organisatie en de onderlinge rela ties, en daarover is reeds de nodige zorg uitge sproken. In eerste lijn werd het rapport door met name de oppositiepartijen GL, AB en PvdA op een zo uitgebreide wijze aan de orde gesteld dat zulks in een commissievergadering niet zou hebben misstaan. De heer Smits, AB, maar ook de heer Graumans, GL, zetten de dis cussie fors aan en onderlijnden daarmee het hierboven geschetste beeld, tegelijkertijd echter daarbij de verantwoordelijkheid voor de ontstane situatie en problemen leggend bij College en Secretaris. De partijen in de coalitie, WD, CDA en GB, zagen het rapport vooral als een uiting van ade quaat reageren van het College op de gesigna leerde problematiek en spraken daarbij hun vertrouwen uit in de inmiddels getroffen maat regelen. Vanuit de coalitie werd de oorzaak van de problematiek vooral gezien in het kader van het herindelingsproces waarin de organisatie in 1997 terecht is gekomen, met alle daarbij Personeel en Organisatie, burgemeester Kortmann, en de Gemeentesecretaris, Mevr. Van Breugel, die bei den te weinig vanuit het besturingscon cept zouden hebben ingegrepen, op te grote afstand zouden hebben gestaan, maar die allen wel de verantwoordelijk heid dragen ter zake. Vooral de positie van voormalig wethouder Van Gils kon daarbij niet onbesproken blijven. Over diens functioneren werd gesproken in termen van i den situatie en verhouding, en de wethouder

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9