Wéér feliciteren wij een ondernemer met een nieuwe Combi-automaat: Rabobank Q KORFBAL^ e Vennen Moergestel Lourdes 1998 Efteling kooit Vogel Rok r a u Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid te pinnen. Vandaag wensen wij Restaurant ’De Eeterij’ veel plezier met deze moderne vorm van betalen. De Combi-automaat is aan de ene kant een pinautomaat, aan de andere kant een chipknip. Deze automaat staat voor maximale betaalservice, snelheid en veiligheid. Welke ondernemer kunnen wij binnenkort feliciteren? Geboortekaartjes? Grote keuze en persoonlijk advies! Pupillen Meisjes: Met een eerste plaats in de rit over 100 meter en een derde plaats in de rit over 300 meter behaalde Sanne van den Meij- denberg in deze categorie de eerste plaats. Jes ke de Vries werd dankzij haar snelste tijd in de rit over 100 m tweede. De derde prijs was voor Saskia Willems. Pupillen Jongens: Ook in deze categorie moest een rit over 100 m en 300 m gereden worden. Adriaan Kastelijn was de snelste op beide afstanden, zodat hij kampioen werd. De tweede prijs was voor Hylke Hooghiemstra, en Richard Bruuts en Bram van Oirschot winnaars van “De Lind Bokalen” Zaterdag 24 januari jl. werden op de 400 meter kunstijsbaan te Eindhoven schaatswedstrijden gehouden waaraan door 55 leden van Schaats- club “De Vennen” werd deelgenomen. In 7 ver schillende categorieën werden de snelste rijd(st)ers over 2 afstanden gehuldigd als club kampioenen van “De Vennen”. ^Moergestel Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 2-0 5-2 4-10 Niemand kon in 1858 vermoeden, dat Lour des, gelegen aan de voet van de Franse Pyre neeën, een van de grootste bedevaartplaat sen ter wereld zou worden. Bernadette Sou- birous, een eenvoudig meisje uit een arm gezin, was uitverkoren om de boodschap van Onze Lieve Vrouw aan de wereld door te ge ven. O.L. Vrouw verscheen 18 keer aan het 14-jarige meisje, dat daarna met hoon en spot werd bejegend. Door haar oprechtheid wist ze bijna iedereen te overtuigen. Velen voldeden aan de wens van O.L. Vrouw om naar Lourdes te pelgrimeren. De laatste jaren komen er per jaar meer dan drie miljoen pelgrims naar Lourdes. Katholieken en ande ren uit heel de wereld, ziek en gezond, arm en rijk, jong en oud, komen naar Lourdes om er te bidden bij de Grot van de Verschijningen, ieder met z’n eigen intenties en op eigen wijze. Tijdens de internationale vieringen, H. Mis sen en processies, beseft men te behoren tot de grote groep van gelovige mensen uit vele lan den. Een bedevaart naar Lourdes maken, bete kent meer dan alleen een toeristische reis. De stichting Organisatie Limburgse Bede vaarten biedt u bij alle reizen per trein, bus of vliegtuig een grote meerwaarde door de geestelijke begeleiding van ervaren pastores, een eigen Nederlands programma en een gevarieerd aanbod van mogelijkheden voor reis en verblijf, tegen een redelijk tarief. Per grote bedevaartreis gaan circa 150 goed in gewerkte vrijwilligers mee. Brancardiers voor het vervoer van de zieken en transport van materialen, verpleegsters en helpers voor het verzorgende werk, artsen, priesters en actieve hotelbegeleiders verzekeren de deelnemers van een geslaagde Lourdesreis. De Limburgse Bedevaart is specialist op het gebied van Lourdesreizen sinds 1921. Onder leiding van mevrouw Joke Hoekman uit Oisterwijk gaat er ook in 1998 weer een groep zieke en gezonde pelgrims uit de regio naar Lourdes. De groepsbegeleiders geven nog eens extra service en vertrouwen aan de deelnemers uit de eigen gemeenschap en is een reden te meer om een Lourdesreis met meerwaarde te boeken bij de Limburgse Bedevaarten. Vraag de nieuwe prospectus aan bij Joke Hoekman, Olmenpad 13,5061BJ Oisterwijk, Tel. 521 6701. In het seizoen 1998 opent de Efteling een nieuwe attractie: Vogel Rok. Vogel Rok is een overdekte, ijzingwekkend snelle, achtbaan in het duister, in het thema van de reizen van Sindbad de Zeeman, uit de Sprookjes van 1001 Nacht. Afgelopen woensdag 28 januari werd Vogel Rok, de naamgever van deze nieuwe attractie, gekooid en wel gebracht naar zijn nieuwe thuis: het attractiepark in Kaatsheuvel. De gi gantische vogel arriveerde op een enorme op legger in het park. Bezoekers van de Efteling kunnen een inschat ting maken van de bloedstollende rit die hen in het angstwekkende duister te wachten staat, door goed naar Vogel Rok te kijken. Eenmaal bevrijd uit zijn kooi is hij 22 meter breed en 8 meter hoog. Met zijn enorme vleugels en grote klauwen zal hij ieder waarschuwen die d at tractie binnen wil gaan. ’De attractie Vogel Rok is namelijk alleen voor bezoekers die vreselijk stevig in hun schoenen staan, want Rok lust je rauw’, zo zegt Drs. R. van der Zijl, directie voorzitter van de Efteling. Vanaf 9 april kunnen Eftelingbezoekers met Vogel Rok ’De vlucht van hun leven’ maken. De attractie heeft er dan een proefritschema van drie maanden opzitten. Pas dan mogen de eerste durfals kennismaken met de wÜde rit die Sindbad, vastgebonden aan de klauw van Vogel Rok, in het duister maakte... Remco Bruurs werd verrassend derde. Junioren Meisjes: In deze categorie won Eef- je van den Meijdenberg de eerste prijs door overwinningen op zowel de rit over 500 m als de rit over 1000 m (2 nieuwe Persoonlijke Re cords). Lilian Strik behaalde de tweede plaats en Brenda van de Wiel veroverde de derde prijs. Junioren Jongens: In deze won Rob van den Meijdenberg de eerste rit over 500 m, maar Bram van Oirschot maakte met een overwin ning tijdens de rit over 1000 m de opgelopen achterstand ruimschoots goed. Bram werd hiermee clubkampioen bij de junioren en kwam zodoende voor een jaar in het bezit van de door Gerard Schonck van “De Lind Assu rantie Groep” beschikbaar gestelde “De Lind Wisselbokaal” voor junioren. Rob van den Meijdenberg en Juliën van Velthoven werden tweede resp. derde in deze categorie. Senioren B Dames: De deelneemsters in deze categorie reden elk 2 ritten over 500 m. De eer ste rit werd gewonnen door Wil Hendriks en de overwinning in de tweede rit was voor Fran- cien van Gils. Op basis van haar to taal tijd werd Francien eerste en moest Wil Hendriks genoe gen nemen met de tweede plaats. Debutante Joke de Laat werd keurig derde. Senioren B Heren: Frank van Elderen behaal de in deze categorie de titel door beide ritten over 500 m te winnen. Christ Donkers werd tweede en de derde plaats was voor Louis Hooghiemstra. Senioren A Heren: In deze hoogste categorie was Richard Bruurs oppermachtig. Hij won zowel de rit over 500 m (tijd 44.43) als de rit over 1500 m (tijd 2.20.91) en veroverde de “De Lind Wisselbokaal” voor senioren. Zijn broer Marcel legde beslag op de tweede plaats en de derde plaats was voor John Schepens. Dankzij de grote publieke belangstelling en het hoge niveau van de sportieve prestaties (in 110 ritten werden er maar liefst 45 persoonlijke re cords verbeterd!) kan Schaatsclub “De Ven nen” terugzien op zeer mooie kampioenschaps- wedstrijden. PW je thuis in je sport f Uitslagen: Pup. D: Roef! - DDW Asp. C: Roef! - Klimroos Jun. A: Roef! - Winty Programma 7 februari: Pup. F: Klimroos - Roef! 12.45; vertrek 11.45 Pup. D: Klimroos - Roef! 13.30; vertrek 12.30 Programma 8 februari: Recr.Roefl - ZIGO PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 FEBRUAR11998 9.00

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5