leuro 1 r TV AUDACUX I Nieuwe pakken en nieuwe hoofdman bij St. Sebastiaan en Barbara ’De Poekeltjes’ en ’De Brouwer Jr.’ winnen Pieregeblèr 1998 s I e a— -- s J aarvergadering ’Crescendo’ Uitwisselingsconcert Jubileum- fototentoonstelling Huidverzorgingsinstituut OPENINGSAANBIEDING Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Oplaadbare electrische tandenborstel ’Economy’ van 139.- voor Wanneer worden de koersen op de aandelen- en optiebeurzen in euro's genoteerd? (zie pagina 9) Donderdag 5 febr. 20.30 uur: Driekoningenzingen; DNS; Wè zut zèn?; Sport; Nieuwjaarsconcert Harmonie; Straotpraot; Historie; Natuur De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. Gildebroeders en gildezusters St. Sebastiaan en Barbara Rootven 10, 5066 AW Moergestel Tel. (013) 513 18 89 WOENSDAG 4 FEBRUAR11998 - 22e Jaargang - Nr. 988 ter spitsvondiger dan de mens, dus kwam het nieuwe motto ,’t Lópt zót lópt’ in het refrein wel degelijk voor. Een lekker in het gehoor liggende melodie en een refrein wat een tekst bevat die we zeker met de komende carnaval vele malen zullen horen. Een enthousiaste groep die in onze ogen een uitstekend winnaar is van het Pieregeblèr 1998. Het dient trouwens toch te worden gezegd dat het niveau de vorige twee jaren verre overtrof. Natuurlijk, men begint het klappen van de zweep te kennen en weet wat er verwacht wordt. Je wint niet zómaar het Pieregeblèr, en zo hoort het ook! De teksten en optredens wor den steeds spitsvondiger en dat kan de kwali teit van de komende edities alleen maar ten goede komen. Laten we teminste hopen dat we de komende jaren daarvan weer kunnen genie ten in onze eigen, want dat blijft het, ’cultuur- tempel’, want 600 belangstellenden herbergen in zo’n gezellig ambiance... Waar moet dat naar toe...? De vele politici (waaronder burgemeester Kortmann en wethouder Hora) zullen het ze ker met eigen ogen hebben aanschouwd... M.O. De statiedag is voor het Gilde in het algemeen toch al een belangrijke dag, omdat dit de dag van hun patroonheilige is, maar deze keer was het op zaterdag 24 januari toch extra feestelijk omdat onze vendeliers en tamboers zich voor het eerst in hun nieuwe pakken aan de Moergestelse gemeenschap toonden. toond. Hij was tamboer, schatbewaarder en koning en behoort al vele jaren tot de top van onze handboogschutters. Hoofdman Jan van Rooij zijn eerste taak was de installatie van aspirant gildebroeder Frans van de Sande jr. jr. tot volwaardig gil debroeder. Frans is de zoon van onze koning en hij is al jaren tamboer en schutter van ons gilde. Wij wensen Jan en Frans veel succes toe voor de toekomst en we zullen ze daarbij zeker steu nen. zullen berichten. Al met al was het een fijne vergadering. Na af loop was er nog gelegenheid, onder het genot van een drankje uiteraard, om even na te pra ten. Het was een gezellige afsluiting van een voor de vereniging zo bewogen jaar. Bestuur en leden Zangvereniging ’Crescendo’ De oude pakken waren dermate versleten dat ze aan vervanging toe waren, maar ook omdat we geen pakken meer hadden om onze nieuwe vendeliers en tamboers te voorzien van kle ding. Tijdens de Gildemis, die werd voorgegaan door onze gildeheer Koos van Elderen en waarbij ook namens de gemeente wethouder Hora aanwezig was, had erehoofdman Toon Giesen het genoegen om de nieuwe hoofd man Jan van Rooij te installeren. Jan van Rooij heeft tijdens zijn meer dan 25- jarig lidmaatschap van ons gilde zich al op di verse fronten een waardig gildebroeder ge- gende toneelspelers gebruiken, dus heeft u interesse, schroom dan niet om u aan te mel den. U kunt geen muziek lezen? Dat is geen vereis te. Als u iemand kunt nazingen dan kunt u ook bij een koor zingen en wat let u om het eens vrijblijvend te proberen! We repeteren op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de oude kapel van Huize Stanislaus. U bent van harte welkom! Er hebben zich het afgelopen jaar al weer en kele nieuwe leden aangemeld waar we ont zettend blij mee zijn, maar er kunnen er nog meer bij. Zoals u al in ’Moergestel-Nieuws’ van vorige week kon lezen zijn er twee jubilarissen gehul digd en is er met algemene stemmen besloten om Wim van Velthoven tot erelid te benoemen vanwege zijn grote verdienste voor zangvere niging ’Crescendo’. Verder is nog gesproken over het komende voorjaarsprogramma waarover we later nog Op 28 januari jl. hield zangvereniging ’Cres cendo’ haar jaarvergadering in de zaal van Tapperij ’De Schouw’. Voor aanvang van de vergadering werd een minuut stilte in acht genomen ter ere en na gedachtenis van de vorig jaar overleden voorzitter Ton Hoffmans. Op de agenda van de jaarvergadering stond de installatie van de nieuwe voorzitter alsmede de installatie van de nieuwe secretaris. De nieuwe voorzitter die voortaan de scepter zwaait bij ’Crescendo’ is Guido van Brakel, 38 jaar oud en vanaf het begin enthousiast begon nen deze taak op zich te nemen. De zangvere niging is blij met deze jonge voorzitter, die meteen aan de slag kan om het feest in verband met het 60-jarig bestaan van de vereniging, dat volgend jaar gevierd gaat worden, in goede ba nen te leiden. Onze nieuwe secretaris is Jeanne Hoffmans- van Gooi. We zijn heel blij dat zij deze taak op zich heeft genomen en zijn ervan over tuigd een zeer goede kracht als secretaris/ bestuurslid binnengehaald te hebben. Met weemoed hebben we afscheid genomen van Riet Janssen-Nouwens als secretaris. Wat zij allemaal al heeft gedaan voor onze vereni ging, daar zouden we een extra pagina aan kun nen wijden. Gelukkig is Riet niet verloren voor de vereniging en blijft ze nog als zingend lid in ons koor aanwezig. We zullen haar nog dikwijls nodig hebben. In 1999 zal het 60-jarig bestaan gevierd gaan worden. Om dit op gepaste wijze te kunnen doen zijn er al enkele mensen benaderd deel te nemen in de ’feestcommissie’. Tevens heeft de zangvereniging een verzoek gedaan aan onze dorpsgenoot, de eerwaarde heer Koos van El deren, een luchtig toneelstuk met mooie mu ziek te schrijven, wat we in het najaar van 1999 zullen opvoeren. We kunnen op dit moment nog enkele zin- Zondag 8 februari verzorgt het opleidingsor- kest van Muziekvereniging Prinses Juliana een uitwisselingsconcert. Naast ons eigen orkest zullen ook de opleidingsorkesten van Harmo- nie-orkest Oisterwijk en Gregorius uit Haaren optreden. Ook de slagwerkleerlingen zullen hun reper toire ten gehore brengen. Een muzikale middag die u zeker niet mag missen. Dus kom kijken op 8 februari om 11.00 uur in ’Den Boogaard’. wel zij het in de finale niet makkelijk hadden. Met name leek ons dat hen door de debutan ten van ’De Durdraaiers’ fel tegenstand werd geboden. Wel sportief uiteraard. ‘De Dur draaiers’ waren al verrast met het feit dat zij tot de finale waren doorgedrongen. Opmerkelijk was ook hun presentatie: Carlo van Esch, Eric Boogaers en Harriëtte Rijnen zetten een per fecte persiflage neer van ,’t Bènkske’. Een vondst die door alledrie beangstigend perfect werd uitgevoerd. Maar, zoals gezegd, de winnaars van het Car navalslied 1998 waren ’De Poekeltjes’ met het lied ’D’r is gin houwen aon’, notabene het camavalsmotto van vorig jaar. Niets is ech- S.V. In het kader van 50 jaar Audacia heeft de in het leven geroepen jubileumcommissie het plan om een Jubileum-fototentoonstelling te gaan organiseren. Aangezien een groot aantal oud-leden uitge zworven is over diverse woonplaatsen buiten Moergestel doen wij hiermee een beroep op u om fotomateriaal, wat er zeker moet zijn, bo ven water te krijgen. Het gaat om fotomateriaal vanaf 1948 tot he den. Personen die materiaal beschikbaar stel len hoeven niet bang te zijn dat er spullen ver loren gaan. Alle materiaal kan na melding eventueel worden opgehaald. Het wordt dan professioneel gereproduceerd en gearchiveerd middels de medewerking van PLM Photofinishing (Louis van den Meijden- berg) en iedereen heeft binnen 3 weken zijn originele foto’s weer terug. U begrijpt dat een vermelding van soort acti viteit, plaats/locatie, datum, afgebeelde perso nen e.d. voor ons ook belangrijk is. Personen die nog fotomateriaal in hun bezit hebben of weten waar nog fotomateriaal is, kunnen zich melden bij Dion van Gorp, tel. 5131123 of 06-532 84 150. Jubileumcommissie 50 jaar Audacia De derde aflevering van het Pieregeblèr is een overwinning geworden voor ’De Poekeltjes’ en De Brouwer Jr. Laatstgenoemde groep won voor de derde keer op rij de presentatieprijs met ook nog eens een uitstekend lied dat hen ook in de finale van het Carnavalslied deed belanden. Hun doldwaze act met het lied ’De kater van een geflaterde pater’ deed de zaal werkelijk bul deren van het lachen. Hun inmiddels traditio nele binnenkomst (telefonisch) kreeg de la chers al weer snel op de hand maar toen het gordijn verder openschoof en er ook nog eens een engel boven het podium bleek te ‘zweven’ barstte het applaus pas goed los. Een perfecte outfit, een bijzonder goede tekst (van Mark Boogaers, die ook de leadzanger was), en het enthousiasme bracht De Brou wer Jr. tot deze opmerkelijke prestatie. Klas se! Winnaars van het Carnavalslied 1998 werden ’De Poekeltjes’, en ook dat is welverdiend, hoe- Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J 79 HUISHOUOSPECtAALZAAK Moerq Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Aangesloten bij deZiekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jj I, LI i izl. mmn m r, r» nin r.+i+i i .4 tl jl nuiu ïvi lui yn tyoii louu Aphrodite q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1