5 LITI E KIEN’ AUDACtA Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk Woensdag 4 februari om 20.30 uur in de kantine van S.V. Audacia! HOOFDPRIJS Kapvergunning n Tijdelijke verkeers maatregelen Verordening procedure overleg huisvesting onderwijs gemeente Oisterwijk Sluitingsuur tijdens carnaval Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk 10.00 10.00 12.30 10.00 10.00 14.30 13.00 12.30 De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 9 fe bruari op het informatiepunt in de Open bare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder). Rakhorst van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 10 februari is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. A MOERGESTEL De koffie is er klaar en natuurlijk zijn er ook deze keer weer vele prachtige prijzen te winnen... manier de jeugd bij de Dodenherdenking 1998 betrokken wiï zijn. De her R. Conijn zal als voorzitter van de werkgroep voor de Doden herdenking inlichtingen geven over de invul ling van deze viering. verder willen wethouder Yvette Scheutjens van Moergestelse zaken en wethouder Paulus Potter van Benedenspoorse Zaken op een paar punten wijzen voor de verbetering van het ver keer en de veiligheid op straat. Welkom De vergadering van de jeugdgemeenteraad is openbaar. Dat betekent dat iedereen van harte welkom is om de besprekingen vanaf de publieke tribune te volgen. Aanwezig: 13.15 13.30 13.15 12.00 12.00 9.15 9.00 10.15 9.30 9.30 9.15 zie bij de Brouwer 10.45 ..9.15 11.00 10.45 10.15 11.30 Programma zondag 8 februari 1998 Audacia 1 - SCMH 1 RKDVC 4 - Audacia 2 Audacia 3 - Viola 3 Audacia 4 vrij Audacia 5 - Zouavia 2 Jong Brabant 7 - Audacia 6 Audacia 7 - Nemelaer 5 Audacia 8 - Tuldania 4 Oirschot Vooruit 13 - Audacia 9 Dames WSJ 1 - Audacia 110.00 Vandaag, woensdag 4 februari kienen bij Au dacia Vorige week is helaas verzuimd het kienen aan te kondigen. Dat is dus vanavond om 20.30 uur in de kantine. De koffie staat klaar. Zondag 8 februari thuis tegen Maria Heide Audacia’s geduld wordt op de proef gesteld. Het wil na de wintersport maar niet op gang komen. Ook afgelopen zondag was er weer een afgelasting aan de orde en het is nog maar de vraag of het a.s. zondag wel door zal gaan. Mocht het zo zijn dan wacht een thuiswedstrijd tegen SCMH uit Maria Heide. Tegen deze ploeg is nog steeds met ruime cijfers gewon nen, maar blijkt best tot verrassende resulta ten in staat te zijn. Gezien de mentaliteit waar mee Audacia haar wedstrijden aanpakt zal van onderschatting zeker geen sprake zijn. Voor beker tegen RKTW geloot Voor zondag 1 maart is de bekerwedtrijd RKT- afgelast 3-1 5-0 2-7 3-0 W - Audacia op het programma gezet, helaas dus weer een uitwedstrijd. RKTW is tweede klasser en is de laatste jaren vaak betrokken bij degradatievoetbal, maar weet steeds het vege lijf te redden. De ploeg moet dan wel over een vechtersmentaliteit beschikken, wat ook bewe zen wordt door haar aanwezigheid in deze be kerronde. AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 7 febr. Oirschot 2 - Audacia Al Audacia Bl - VOAB 3 RWB 2-Audacia B2 Audacia Cl - GSBW 2 Audacia C2 - Nevelo 2 Audacia Dl - Ons Vios 1 Riel 1 - Audacia D2 EDN ’56 1 - Audacia D3 Audacia El - Beerse Boys 2 Audacia E2 - SSC ’55 2 LONGA 3 - Audacia E3 Audacia E4 Audacia Fl - Were Di 1 EDN ’56 1 - Audacia F2 Sarto 8 - Hilvaria F3 Audacia F4 - Hilvaria F5 VOAB 5 - Audacia F5 Audacia meisjes - NO AD meisjes.... Uitslagen zaterdag 31 janurai: GSBW 1 - Audacia Dl Heusden 1 - Audacia D2 Audacia meisjes - Nemelaer meisjes Uitslagen junioren: Audacia Al 0 Gloria UC 1 SC ‘t Zand 1 - Audacia BI SV Capelle 1 - Audacia B2 Audacia Cl - VIOLA 1 SVSOS 1 - Audacia C2 Controles fietsverlichting In het kader van de extra aandacht van politie zijde voor de (vaak slechte) verlichting van fiet sers, werden de afgelopen dagen weer diverse controles uitgevoerd op de (veelal jeugdige) fietsers in het teamgebied van Oisterwijk. Hierbij werden weer enkele tientallen fietsers bekeurd omdat ze geen verlichting hadden of deze, al dan niet bewust, niet voerden. Gezien de resultaten van de afgelopen weken, zal de politie de komende tijd aandacht blijven be steden aan de fietsverlichting. Jeugdgemeenteraad vergadert weer Op woensdag 11 februari om 16.00 uur ko men de leden van de jeugdgemeenteraad weer bij elkaar in de raadzaal van het Raad huis aan De Lind 56 te Oisterwijk. Zoals anders het geval is, kunnen ook nu men sen die op de publieke tribune zitten de gele genheid krijgen iets te zeggen. Dat gebeurt dan tijdens het spreekkwartiertje, dat vooraan op de agenda staat. Agenda Na de opening van de vergadering door de voorzitter komen eerst de trekking van het stemmingsnummer en de vaststelling van het verslag aan de beurt. Bij de mededelingen en de ingekomen stukken zal de voorzitter de le den van de jeugdgemeenteraad uitleg geven over een groots project, dat in het teken staat van hulp aan ernstig zieke kinderen. Daarna is een van de eerste punten de vraag aan de jeugdgemeenteraad of de Riksbioscoop moet blijven. Wethouder Anne de Kort zal dit onderwerp toelichten. Ook krijgen de leden van de jeugdgemeente raad de gelegenheid om te vertellen op welke Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 27 januari 1998 onder meer de volgende besluiten genomen: Brandweer Besloten is om over te gaan tot het vervangen van de ontvreemde goederen bij de brandweer in Moergestel. Sociaal Statuut Het college heeft in principe ingestemd met het Sociaal Statuut Gemeente Oisterwijk 1998. Het zal ter instemming worden voorgelegd aan de commissie voor Georganiseerd Overleg. Daarna zal het ’Sociaal Statuut Gemeente Oisterwijk 1998’ aan de gemeenteraad worden voorgelegd met het voorstel om het definitief vast te stellen. Cultureel Centrum Besloten is om via de Commissie Welzijn aan de gemeenteraad een voorstel voor te leggen met betrekking tot onderzoek en voorberei dingen in relatie tot een cultureel centrum. Milieu- samenwerking Aan de raad zal worden voorgesteld een con tract af te sluiten over regionale milieuhand having en overige regionale milieusamenwer- king met het Samenwerkingsverband Midden- Brabant. Nieuw raadslid Aan de raad zal worden voorgesteld om naar aanleiding van het advies van de commissie van onderzoek een beslissing te nemen over het toelaten van een nieuw raadslid. Bezwaarschriften Het college heeft een beslissing genomen over een aantal bezwaarschriften tegen de weigering ontheffing te verlenen van de voor gemotori seerd verkeer afgesloten Van Tienhovenlaan. Gelet op de overwegingen van de Commissie Bezwaar- en beroepschriften zijn bezwaar schriften gegrond verklaard, maar is de onthef fing alsnog geweigerd. S.V. Informatiebladen over belastingen Bij de gemeente zijn drie nieuwe informatie bladen verschenen. In de folder ’Kwijtschel ding, invordering, bezwaar en beroep’ staat onder meer wanneer en hoe u kwijtschelding kunt aanvragen. Ook wordt uitgebreid aan dacht besteed aan de invordering van de belas ting en aan wat er gebeurt, als u niet tijdig be taalt. Vanzelfsprekend komt ook de bezwaar- en beroepsmogelijkheid aan bod. Het tweede informatieblad gaat over de onroe rend zaakbelastingen. Daarin wordt ingegaan op de wijze waarop die belasting berekend wordt. Ook kunt u informatie lezen over de veranderde situatie waar het de bezwaarmoge- lijkheden betreft. Over verhuizing, verkoop en ook over hoe en wanneer u moet betalen kunt u in dat informatieblad lezen, daarnaast wordt duidelijk gemaakt wat er met de opbrengst van de onroerend zaakbelastingen wordt gedaan, het derde informatieblad behandelt de overi ge belastingen en heffingen zoals de honden belasting, de afvalstoffenheffing, het rioolrecht, de parkeerbelasting, toeristenbelasting, precariobelasting en de leges. De informatiebladen zijn gratis verkrijgbaar bij Voorlichting in het gemeentekantoor en in de openbare bibliotheek in Moergestel. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 FEBRUAR11998 10-1 .4-0 .0-5 CARNAVALSOPTOCHT MOERGESTEL In verband met het houden van de jaarlijkse carnavalsoptocht in Moergestel op zondag 22 februari 1998 van 13.00 uur tot 16.00 uur loopt de route als volgt: - Schoolstraat, Korenstraat, Krijtestraat, Rootven, Raadhuisstraat met ontbinding op het St. Jansplein. Gelet op het bovenstaande worden de volgende wegen tijdelijk voor allé verkeer afgesloten, behalve voetgangers: - Schoolstraat; Korenstraat; - Krijtestraat tussen Korenstraat en Rootven; Rootven tussen Kloosterlaan en Kerkstraat; - Raadhuisstraat tusen Rootven en Kloosterlaan. Zodra de optocht is gepasseerd worden de wegen weer vrijgegeven voor het verkeer. gemeente gemeente f250 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben vergunning verleend voor het kappen van 4 linden aan de Zandstraat 1. Aan deze kapvergunning is de voorwaarde van herplant verbonden. Bezwaar Tegen dit besluit kunt u binnen 6 weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. De termijn van 6 weken begint op 27 januari 1998 (de dag na de datum waarop het besluit is verzonden). Verder kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank in Breda, sector Bestuursrecht, postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen, indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet dan een afschrift van dat bezwaarschrift overleggen. VERORDENING PROCEDURE OVERLEG HUISVESTING ONDERWIJS GEMEENTE OISTERWIJK In week 5 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het verbouwen van de woning Rootven 80; - het bouwen van 2 woningen in de achtertuin van de percelen Schoolstraat 47 en 49. Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mftlriinapn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan IllulUlllgull het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Bekendmaking Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad op 29 januari 1998 de 'Verordening procedure overleg huisvesting onderwijs gemeente Oisterwijk 1998’ heeft vastgesteld. Inhoud De verordening regelt de procedure en de inrichting van het overleg over de vaststelling en wijziging van de verordening met betrekking tot de huisvesting van het onderwijs. De verordening treedt in de plaats van de verordeningen die de gemeenten Oisterwijk en Moergestel in 1996 hebben vastgesteld. Inwerkingtreding en duur van de verordening De verordening treedt in werking op de derde dag na de datum van deze bekendmaking (29 januari 1998). De verordening eindigt op 31 december 1998. Inlichtingen Voor informatie over de verordening kunnen belangstellenden desgewenst con tact opnemen met de afdeling Welzijn, onderwijs en sport, telefoon 013 - 521 9244 (doorkiesnummer). Ter inzage De verordening ligt voor iedereen ter inzage bij de afdeling 'Voorlichting’ in het gemeentekantoor en in de openbare bibliotheek in Moergestel. De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat tijdens de carnavalsdagen, zaterdag 21 februari, zondag 22 februari en maandag 23 februari 1998 de horecagelegenheden in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom geopend mogen zijn tot 03.00 uur. Voor dinsdag 24 februari 1998 geldt het normale sluitingsuur van 02.00 uur. Deze ontheffing van het sluitingsuur geldt niet voor horecagelegenheden waarvoor op grond van de Wet milieubeheer een andere sluitingstijd is voorgeschreven. Het ten gehore brengen van levende en/of mechanische muziek is op zaterdag 21 februari, zondag 22 februari en maandag 23 februari toegestaan tot uiterlijk 02.00 uur en op dinsdag 24 februari tot uiterlijk 01.00 uur. Deze ontheffing geldt alleen voor horecagelegenheden waarop het Besluit horecabedrijven milieubeheer van toepassing is. voor leden en Begunstigers

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11