USA Westkust Canada DANSCENTRUM BRABANT Rabobank Toekomst ’Den Boogaard’ nog onzeker Feest van de Pastor en jubileumboekje 27 januari 19 ■h SCHRIJF JE NU IN!!! MOERGESTEL OISTERWIJK W HELVOIRT 073 - 50 335 50 50 333 28 Vakantiebestemming: Bijzonder woonproject in Oisterwijk Aquarius organiseert cursussen ’Nachraof’ Frans Theunisz in Herberg ’De Veerkes’ Kom gbaar bij uw Rabobank. n reischeque t.w.v. fl. 250,- DINSDAG 27 JANUARI ZONDAG 25 JANUARI ZONDAG 25 JANUARI ■PW Lokatie: Partycentrum Den Boogaard - Moergestel Aanvang: 20.00 uur I Bs® PAGINA 9 T DANSLES Hierlangs afknippen Naam Adres Telefoon Handtekening Met oudenneer prachtige gr<M>tbecJdfflms over deze fraaie vakuntjebestcnnuingcn. de hits van Frans zijn o.a. ’Sjeng aon de geng’ en Polonaise. Het is een echte après-ski-artiest die uitstekend past in het decor van ’Die Fe- derstube’ aan het St. Jansplein. VOOR INFORMATIE EN INSCHRIJVING 15 lessen van 1 uur 135,- per persoon Zaal de Beuken Lindenlaan 32 19.00 uur jeugd BEGINNERS 20.15 uur paren BEGINNERS 21.30 uur COUNTRY line dance Zaal de Boogaard St. Jansplein 5 18 .45 uur jeugd BEGINNERS 20.00 uur paren BEGINNERS 21.15 uuralleenst. BEGINNERS Zaal ‘t Molentje Kerkstraat 116 20.30 uur paren BEGINNERS 21.45 uur COUNTRY line dance MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 JANUAR11998 Er is nog geen zekerheid over het voortbestaan van Party- en Vergadercentrum ’Den Boogaard’. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben zich tijdens de vergadering van 13 januari gebogen over de weinig rooskleurige financiële si tuatie van ’Den Boogaard’. bare exploitatie van ’Den Boogaard’. Burgemeester en wethouders hebben beslo ten dat de gemeente niet zal overgaan tot aankoop en exploitatie van ’Den Boogaard’. Het Boogaardbestuur had de wens daartoe geuit. Wel staat het college positief tegenover het streven om de podiumfunctie te behou den, zoals ’Den Boogaard’ die thans voor de kern Moergestel vervult. Overleg tot op heden geeft het bestuur van ’Den Boogaard’ nog onvoldoende aankno pingspunten om het verantwoord voortbestaan van ’Den Boogaard’ te verzekeren. Meer informatie: Rabobank Moergestel Ingrid van Engelen tel: 013 - 513 63 73 Het college wil al het mogelijke doen om te proberen tot een aanvaardbare oplossing te komen. Zo zullen eventuele initiatieven van bestuur en derden gericht op behoud van ’Den Boogaard’ positief worden benaderd en waar mogelijk ondersteund. Zo heeft het college besloten om - als daartoe een verzoek van derden zou komen - verder te onderzoeken of een eventuele verhuizing van de bibliotheek en een herverkaveling van acti viteiten die thans plaats hebben in ’De Roozen- dries’ en een eventuele bouw van appartemen ten aan het Boogaardbestuur wellicht moge lijkheden kunnen bieden voort een levensvat- de stroom van het leven. De basis onder de cursus zijn meditatie, visualisatie en esotherie. Op dinsdagavonden, vanaf 27 januari, vindt de begincursus plaats van 19.00 tot 22.00 uur in De Kunstkring te Oisterwijk. De cursussen voor gevorderden en mensen die geïnteres seerd zijn in de healingopleiding, vinden plaats op donderdagavonden vanaf 22 januari. Er kunnen nog enkele mensen instromen. Kos ten 35,- per avond. Begeleiding wordt ver zorgd door spiritueel genezer/paragnost Gus tave Raaijmakers. Informatie: 522 0518. Men zegt wel eens: ’Belangrijke gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit’. Welnu, misschien bent u reeds op de hoogte van het feit dat dit jaar onze pastor H.J. van den Broek veel heeft te vieren. Hij is nl. veertig jaar priester, 25 jaar pastoor in Moergestel en hij bereikt de AOW-leeftijd. Alle reden dus voor een groots feest. Het feestcomité is dan ook al een tijd geleden begonnen met de eerste voorbereidingen en wij geven u hierbij alvast wat informatie. Het is de bedoeling om de maand juni als ’feestmaand’ aan te duiden, want zo’n feest als dit vier je niet één dag. In de twee weken voorafgaand aan de grote dag zal er een ’minisymposium’ gehouden worden. Al bezinnend willen we ons als het ware op het feest voorbereiden. Een tweetal gerenom meerde sprekers van buitenaf is uitgenodigd om ieder op geheel eigen wi jze een bepaald the ma uit te diepen en toe te lichten. De vieringen in het weekend zullen daar ver volgens nauw op aan sluiten. Nadere bijzon derheden krijgt u ter zijner tijd. Het weekend van 13-14 juni is het grote feest zelf. Zaterdagavond is bedoeld voor de (ba- sisschool)-kinderen. Eerst een viering in de kerk, daarna feest met de pastor in de tent op het St. Jansplein met een geheel eigen programma. Dan op zondag 14 juni beginnen we met een plechtige Eucharistieviering in de kerk en ’s middags een feestelijke bijeenkomst voor alle belangstellenden, ook weer in de tent. Een gevarieerd programma zal ook dan geboden worden, want het is op uitdrukkelijk verzoek van de pastor zelf dat het vooral een leuk een vrolijk feest wordt voor de hele parochiege meenschap. Op woensdag 17 juni is er een speciale bijeen komst op Reuselhof voor de ouderen die daar wonen en tenslotte op 24 juni een medewer- kersavond, alles in het teken van dit jubileum. Onze pastor heeft altijd veel aandacht besteed aan het samenstellen van preken en speciale Het verzorgingshuis Ten Bijgaerde in Oister wijk komt binnenkort leeg te staan. De eige naresse van het pand, Woonzorg Nederland, is samen met Social Research (in Gennep), bezig met plannen voor een nieuwe bestemming voor het complex.Momenteel is er druk over leg tussen alle betrokken partijen. Er wordt gedacht om in Ten Bijgaerde een woonproject te starten voor diverse typen bewoners. Wordt het plan gerealiseerd, dan zal Ten Bij gaerde ruimte bieden aan 35 ouderen vanaf 55 jaar. De bewoners hoeven echter gen indicatie te hebben voor opname in een berzorgingshuis. Naast de groep ouderen is het de bedoeling dat er vijftien jongeren gehuisvest worden en er komen drie groepswoningen voor mensen met een lichte verstandelijke handicap. Social Research voert een vraagverkenning uit, om de belangstelling voor het wonen binnen een dergelijk concept te peilen. Deelname aan de vraagverkenning kan door een vragenlijst in te vullen; deze kan worden aangevraagd bij Pierre Puts, doorkiesnum- mer 0485 - 551214 (dinsdag t/m vrijdag 10-16 uur). Daar is ook een folder verkrijgbaar. Ondergetekende bestelt hierbij exempla(a)ren van het boekje met preken en open brieven van pastor H.J. van den Broek ƒ10,-). (Betalen pas bij afhalen.) Selfhealing en Innerlijke Groei) Op woensdagavond 21 januari oni 20.00 uur is er een kennismakingsbijeenkomst voor men sen die zijn geïnteresseerd in Aura, Chakra’s, Self Healing en Innerlijke Groei. Door inzich ten uit oefeningen en eigen ervaringen komen mensen dichter bij de essentie en de opdracht van hun leven, en krijgen zo weer greep op hun eigen leven, m.n. gezondheid, relaties, werk en brieven. Bij de feestcommissie is daarom de gedachte opgekomen om een aantal van die preken en brieven te bundelen en er een mooi boekje van te maken. We denken dat daar veel belangstelling voor is. Om die belang stelling te peilen en de oplage van het boek te bepalen, ontvangt u deze briefen dat geeft u de mogelijkheid om nu een of meerdere exempla ren te bestellen. (Vast ook een aardig cadeau tje!) Kosten per boekje 10,-. U kunt onderstaande bon invullen en voor 15 februari in de bus stoppen van het paro chiecentrum, dan wel opsturen naar: Parochie St. Jans Onthoofding St. Jansplein 9 5066 AR Moergestel a.s. Zaterdag treedt de zanger van ’De Nach- raove’, Frans Theunisz, op in Herberg ’De Veerkes’. Kaartjes kosten 12,50 per stuk en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar. Bekend-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9