Slijterij ’In den Korenmaaier s GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Maak tijd, voor een drankje en gezelligheid!!! e Vennen WELEENS EEN HALVE BRIL GEKOCHT? Vieja Abadia Johnnie Walker Cointreau Florijn EEKELAAR Arrangementen Kinderparadijs KBO afd. Moergestel Passie- i/rucht 19^95 Stichting TC^elzijn G?uderen_^(oergestel Cafetaria Rommen houdt ’tevredenheidsonderzoek’ Remy Martin VSOP Passoa Chateau Saint Laurent 40 5* Heuvelstraat 59 Bredaseweg 100 van 9.95 nu Daarvan moet u profiteren. BRILLEN RECTIFICATIE In het artikel van vorige week is een storen de fout geslopen voor wat betreft de prijs van de arrangementen in het Kinderparadijs te Öisterwijk. U dient de tekst als volgt te le zen: Voor het vieren van je kinderverjaardag of par tijtje, maar ook voor de peuterspeelzalen, crèches en andere groepjes kinderen is een be zoek aan het Kinderparadijs ook ’s morgen mogelijk na afspraak. Er zijn ook feestjes voor speciale arrangementen. Voor 13,50 (en niet 3,50 zoals vorige week gemeld) per kind (begeleiders betalen niets!) krijgen de kinderen limonade, een stukje fruit, mogen ze onbeperkt frites eten met een frican- bus 9082, 5000 HB Tilburg. Het 50+ gevoel Zoals aangegeven in ons jaarprogramma begint bij voldoende belangstelling op donderdag middag 5 februari om 13.30 uur in de Roozen- dries de seniorencursus: “Het 50+ gevoel”. De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten en wel op de volgende data: 5, 12, 19 en 26 februari, 5, 12, 19, en 26 maart en 2 en 16 april 1998. Er gens na je vijftigste betreed je een nieuwe fase in je leven. De derde levensfase. Er zitten veel positieve kanten aan, zoals meer vrije tijd, min der stress en nieuwe contacten. Er zijn echter ook negatieve kanten aan deze periode, zoals lichamelijke klachten, eenzaamheid en beperk te financiën. Tijdens de cursus het 50+ gevoel kan er onder deskundige leiding over deze en allerlei andere zaken gesproken worden. Mo gelijke onderwerpen zouden kunnen zijn: Wat wil ik? Wat kan ik? Zolang mogelijk zelfstan dig blijven, wooneisen, aanpassingen en woon vormen. Financiële aspecten voor 50+ b.v. subsidies, schenkingen, of wat u graag bespro ken zou willen hebben. De totale cursus inclusief materiaal kost voor de deelnemers tesamen fl. 400,=, d.w.z. hoe meer deelnemers hoe goedkoper. Bij minimaal 8 deelnemers dus fl. 50,= per persoon voor 10 lessen. Bij maximaal 16 deelnemers dus fl. 25,= per persoon voor 10 lessen. Niet-K.B.O. leden betalen fl. 7,50 extra. U kunt zich opge ven aan de bar in de Roozendries tot en met donderdag 22 januari. (Inschrijfgeld fl. 10,=, wat later verrekend wordt.) Inlichtingen bij Thea van Os, Pr. Beatrixxtraat 14, tel. 513 1638. KBO-contributie 1998 Vergeten?? Het kan gebeuren in zo’n drukke tijd, na zoveel goede wensen die wij elkaar aan reiken. Begin december riepen wij onze leden op om hun contributie voor 1998 voor 1 janua ri jl. te betalen. Ruim 400 leden deden dat per fect. Dank u wel! Maar... van meer dan 150 le den hoorden wij nog niets. Graag willen wij die leden aansporen te betalen op onze Rabo- rekening 1345.32.260 t.n.v. R.K. Bond van Ouderen, Moergestel. Ook via de Postbank kunt u voortaan met dat zelfde nummer beta len. Zorgt u wel dat wij goed weten voor wie betaald wordt? Kath. Bond van Ouderen, afd. Moergestel, secr. Kloosterlaan 3,5066 AL, tel. 513 1277 de “De Lind Wisselbokalen”. Dit zijn 2 wis- selbekers die geschonken zijn door sponsor Gerard Schonck van “De Lind” Assurantie Groep uit Öisterwijk. (in samenwerking met K.B.O.) Wijziging in blauwe boekje “50+ punten” 1997/1998 Per 1 januari 1998 hebben de gemeenten de taak de indicatie te organiseren voor de thuis zorg en de ouderenzorg. Het artikel op pagina 13 over het Regionaal Indicatie Orgaan Mid- den-Brabant (RIO) komt daardoor te verval len. U wordt daarom verzocht onderstaand ar tikel uit te knippen en in het blauwe boekje op pagina 13 te bewaren. In het volgende boekje “50+ punten”, dat in augustus 1998 zal ver schijnen, zal dit artikel natuurlijk worden ver vangen. Ouderenzorg Regionaal Indicatie Orgaan Sinds 1 januari 1998 hebben gemeenten tot taak de indicatie te organiseren voor de thuis zorg en de ouderenzorg (verzorgingshuizen en verpleeghuizen). Voor dit doel hebben de Mid- den-Brabantse gemeenten het Regionaal Indi catie Orgaan (RIO) opgericht. Op termijn zal het RIO behalve de indicatie voor thuiszorg, verzorgingshuis en verpleeghuis (de zgn. AWBZ-gefinancierde zorg) ook gaan beoorde len welke vervoersvoorzieningen of woning aanpassingen nodig zijn (verstrekkingen in het kader van de WVG). Daarnaast zal het RIO vanaf 1999 ook zorg gaan dragen voor de indi catiestelling in de verstandelijke gehandicap tenzorg. Indicatieprocedure noodzakelijk Een indicatieprocedure is noodzakelijk om vast te kunnen stellen welke zorg het best aan sluit bij de hulpvraag en zorgbehoefte van ie mand en gedurende welke periode en in welke omvang er zorg nodig is. In de regio Midden- Brabant wordt door de gemeenten samen met zorgvragen, huisartsen, zorgaanbieders en zorgverzekeraars invulling gegeven aan deze taak. Voor de samenwerking bij het stellen van de indicatie voor de ouderenzorg is in onze re gio het Regionaal Indicatie Orgaan ingesteld. Het RIO is een samenvoeging van de voorma lige regionale indicatiecommissies Zuid en Noord. Vanaf 1 januari 1998 zal ook de intake van de Thuiszorg Midden-Brabant opgaan in het RIO. In het RIO participeren behalve de gemeente Tilburg ook de gemeenten Goirle, Hilvarenbeek, Gilze-Rijen, Dongen, Loon op Zand, Öisterwijk (waaronder Moergestel), Waalwijk en Alphen en Heusden. Zorgloket Midden-Brabant Vanaf 1 januari 1998 kunnen ouderen voor aan vragen voor thuiszorg of voor opname in een verzorgingshuis of verpleeghuis of voor aan melding voor een aanleunwoning en op ter mijn voor zaken die hierboven al genoemd zijn, terecht bij het Zorgloket Midden-Bra bant, 24 uur per dag, 7 dagen in de week, onder telefoonnummer 013 595 2020. Als men niet direct aansluiting krijgt, dan moet men niet ophangen. Er zijn dan immers”enige wachten den voor u”. Zou men wèl ophangen, dan wordt men pas weer in de wachtstand gezet in de volgorde die dan weer geldt. Als u het Zorg loket Midden-Brabant belt, dan kunt u op kor te termijn, soms op zeer korte termijn, een af spraak maken om de situatie op te nemen. Ver volgens wordt binnen enkele dagen, of soms al binnen enkele uren, begonnen met het verle nen van zorg. Mensen die zich willen opgeven voor een verzorgings- of verpleeghuis of een aanleunwoning kunnen de aanvraagformulie ren bij het Zorgloket Midden-Brabant opvra gen. Nadat hetaanvraagformulier is ingevuld en geretourneerd, volgt er een huisbezoek waarbij de woonleefsituatie wordt beoordeeld. Als de woonleefsituatie en de wensen van de oudere(n) in kaart zijn gebracht, wordt binnen zes weken een beslissing genomen over het benodigde zorgtraject en hulpaanbod. Wan neer een oudere op een wachtlijst komt, wordt bovendien bekeken welke hulp in de tussen liggende tijd geboden kan worden. Het RIO ziet er op deze manier op toe, dat ienjand van zorg en hulp verzekerd blijft. Met het aanbre ken van het nieuwe jaar verandert en verbetert ook de rechtspositie van de zorgvragers! Men sen krijgen bijvoorbeeld altijd een beschikking van het RIO waarin duidelijk is aangegeven welke zorg volgens het RIO wenselijk en mi nimaal noodzakelijk is. Deze beschikking, waarin dus de indicatiestelling is aangegeven, kan de zorgvrager vervolgens vergelijken met de zorg die geleverd wordt. Van belang hierbij is ook dat het RIO niet alleen een uitspraak doet over wie in aanmerking komt voor een verzorgings- of verpleeghuis, maar ook de ur gentie voor plaatsing in deze voorzieningen bepaalt. Iemand die het niet eens is met de be schikking van het RIO kan een “second opi nion” aanvragen. Wanneer ook na de second opinion nog een verschil van inzicht bestaat over de gestelde indicatie, kan bij een onafhan kelijke bezwarencommissie beroep worden aangetekend. Tot slot bestaat dan nog altijd de mogelijkheid om een juridische procedure aan te spannen tegen een niet-adequate indicaties telling. Het Zorgloket Midden-Brabant is zo als gezegd 24 uur per dag bereikbaar via 013 595 2020. Het postadres van het RIO is: Post- Wat verlangt de klant van een cafetaria? Is hij tevreden over het aanbod of het gebodene? Op wat voor punten zouden er verbeteringen of veranderingen kunnen plaatsvinden? Allemaal vragen waar Cafetaria Rommen graag een ant woord op wil. Daarom staat er speciaal een bus geplaatst waarin klanten hun wensen of ideeën kwijt kunnen. Anoniem, want schrijvetfs) hoeven er hun naam niet op te zetten. Een tevredenheids- berichtje of schouderklopje behoort evenens tot de mogelijkheden. Cafetaria Rommen is benieuwd naar de reac ties van zijn klanten en wil aan de hand van de ingeleverde briefjes zijn toch al uitstekende service nog proberen te verbeteren. Algemene Ledenvergadering Dinsdag 10 februari a.s. wordt de jaarlijkse al gemene ledenvergadering van het CDA, afde ling Öisterwijk, gehouden. Deze vergadering zal plaatsvinden in Partycentrum ’Den Boo gaard’. De reguliere ledenvergadering begint om 20.00 uur en is uitsluitend toegankelijk voor leden van het CDA. Alle leden ontvangen hiervoor nog een persoonlijke uitnodiging, vergezeld van een beknopt jaarverslag. Om 21.00 uur zal de heer Gerd Leers, lid van de Tweede Kamer, de vergadering toespre ken. Hierbij zijn ook niet-leden van harte wel kom. Schaatswedstrijden om “De Lind Bokalen” Op zaterdag 24 januari a.s. zullen op de wed- strijdbaan te Eindhoven, van 18.00 tot 23.00 uur schaatswedstrijden georganiseerd worden, door “Ijsclub Tilburg”, Schaatsclub “Bal- langrud” (Breda), Schaatsclub “Ijsco” (Ooster- hout), en Schaatsclub “De Vennen” (Moerges tel). Aan deze wedstrijden zullen in verschillende categorieën ongeveer 60 leden van Schaatsclub “De Vennen” deelnemen. Mensen die onze leden willen komen aanmoe digen zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Per categorie zal het snelste lid van Schaats club “De Vennen” gehuldigd worden als club kampioen van “De Vennen”. In de categorieën Junioren en Senioren A zal door de leden van “De Vennen” bovendien worden gestreden om del of kroket of kunnen er pannenkoeken ge geten worden, waarbij de jarige een speciale pannenkoek krijgt. Daarnaast krijgen alle kin deren en ijsje toe en een snoepzak mee naar huis. En voor de jarige is er uiteraard een ca deautje. Dat alles is bij de arrangementsprijs inbegrepen. Officiële opening De binnenspeeltuin Kinderparadijs wordt op zaterdag 24 januari om 13.00 uur geopend. Op de openingsdag mag tussen 14.00 en 18.00 uur voor 2,50 onbeperkt gespeeld worden. U be taalt geen entree maar krijgt wel dankzij Ceri- sette een kopje koffie en een heerlijke bonbon. Meer weten? Het Kinderparadijs is telefonisch bereikbaar via nummer 528 43 12. Uiteraard wordt er nu nog volop gewerkt. Straks staan Peter of Ton- ny u graag te woord. U bent van harte wel kom! Schoolstraat 18, 5066 EE MOERGESTEL, Tel. 013 - 513 1350 Verhuur tapinstallaties enz. Vanaf donderdag 22 januari tot en met zaterdag 31 januari betalen wij voor u de helft van uw brilmontuur. Eekelaar brillen heeft seizoensuitverkoop. Vrijdag 23 januari: extra koopavond PAGINA 5 IE MOfKGtSni 0,7 liter hele liter LEEFBAAR GROEN flOR' Roemenië 1996 rood of wit Old Scotch Whisky wereldberoemd ^Moergestel Een echte Specialité de France en een ware smaaksensatie Ha fijn, een echte Schiedamse borrel van Florijn. Vieux liter MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 JANUAR11998 Cognac de Fine Chmapagne heukilom öisterwijk verpakt fles 70 cl. Jonge Jenever liter In schitterende geschenk- verpakking i fles JS 70 cl. Corbières 1994 rood, wit of rosé Ked Label 26,95 fles70cl. tijdelijk in kadodoq^_ tijdelijk met 1*^1 onderzetter Black Label uitzonder lijke kwaliteit j fles 1 70 cl.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5