SS De winterschilder? Daar krijg je toch iets van! Oisterwijk I Oisterwijk Oisterwijk Geslaagd Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Zonnewende Concertserie Jong Talent 1. Wet milieubeheer Toezicht houdende ambtenaren de Burg. Maeyerstraat en de Eysenbrand in te richten als woonerf. Iedere geïnteresseerde is van harte welkom. Toegang 10,-, t/m 16 jaar 7,50. Beide con certen 17,50, resp. 15,-. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Plaats: Conferentieoord Zonnewende aan deTilburgseweg. Aanvang concerten 15.00 uur. Op 28 januari a.s. krijgt Heidi Rijnen uit de Pastoor van den Boogaardstraat haar ’bul’. Van af dat moment mag zij zich Drs. der Gezond heidswetenschappen noemen met als afstud- deerrichtingen Geestelijke Gezondheidskunde en Verplegingswetenschap. Ook hier is een welgemeend van harte profi ciat natuurlijk dik op zijn plaats! De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 26 ja nuari op het informatiepunt in de Openba re Bibliotheek in Moergestel: Wethouder W. van Roessel van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 27 januari is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben inde ver gadering van 13 januari o.m. de volgende be sluiten genomen: Onderwijs Het college heeft een opdracht geformuleerd om te komen tot de wettelijk voorgeschreven vaststelling van een zogenoemd Onderweijs- achterstandeplan. Dit onderwerp zal nog wor den voorgelegd aan het schoolbesturenoverleg. Woonerf Besloten is om in te stemmen met het plan om het gedeelte van de Krijtestraat dat ligt tussen Herdenken overleden raadslid vanaf 19.30 uur Gemeenteraad vergadert De gemeenteraad van Oisterwijk herdenkt donderdag 29 januari het overleden gemeen teraadslid mevrouw Marij van den Boogaard- Van Poppel. Die herdenking, die om 19.30 uur begint, gaat vooraf aan de behandeling van de zakelijke agendapunten. De vergadering is openbaar. U kunt dus ko men luisteren. Wilt u het woord voeren over onderwerpen die op de agenda staan, dan kan dat door gebruik te maken van het spreekrecht. In verband met de herdenking van mevrouw van den Boogaard wordt het spreekrecht ech ter verschoven naar 20.30 uur. Wilt u dan uw zegje doen, dan moet u dat tevoren even laten weten aan de gemeentesecretaris Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot het moment waarop de vergadering beging. Op de agenda staat o.a. het voorstel tot het toe laten van een nieuw raadslid (zie elders in deze krant). Voor de tweede maal wordt de ’Zonnewende Concertserie Jong Talent’ georganiseerd. Doel van deze serie is, veelbelovende jeugdige Ne derlandse musici een podium te bieden om zich aan een breed publiek te kunnen presen teren. Op 25 januari spelen Marjolijn Boersma (viool), Astrid Schijns (cello) en Marrit van der Weij (piano) werken van o.a. Mozart, Chopin en Fauré. Zij studeren momenteeel aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Op 15 februari treedt het Nina Grieg Kwartet ui Amsterdam op, een jong, veelbelovend strijkkwartet dat reeds meerdere succesvolle optredens op zijn naam heeft staan. Zij spelen werken van Haydn, Beethoven en Dvorak. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 JANUAR11998 2. 3. gemeente gemeente gemeente ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKJNGSREDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplrlinapn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan lllclUlllgcli het CQ||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning aan D’n Duyp 4; - het uitbreiden van de woning aan de Pr. Irenestraat 5; - het oprichten van een woning aan de Oisterwijkseweg 64. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aan vraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergun ning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (be schikking). Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - Fina Nederland B.V., Nieuwe Havenstraat 2 te Voorburg, voor het verande ren van een tankstation en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting gelegen aan de Rijksweg A58 te Moergestel. M.C. van de Loo, voor het veranderen van een vleesvarkenshouderij, tuin- en akkerbouwbedrijf en gewasbestrijdingsbedrijf en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting gelegen aan de Vinkenberg 12 te Moergestel. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. De aanvraag en de ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 26 januari 1998 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om monde linge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschik king. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn worden verzocht. Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - P.C.H.J. van der Aa, voor het veranderen van een varkens- en rundveebedrijf en het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting gelegen aan de Driehuizerweg 6. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 26 januari 1998 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor te Oisterwijk. De stukken kunnen welke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van een spoed eisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, overeenkomstig arti kel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. BOUWPLANNEN TER INZAGE De volgende bouwplannen liggen met ingang van maandag 26 januari 1998 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens om VRIJSTELLING VAN DE BEPALINGEN VAN HET BESTEMMINGSPLAN 'KOM MOERGESTEL’ te verlenen voor: - het bouwen van een berging aan de Eysenbrand 20 (geringe overschrijding toegestane bebouwingspercentage); - uitbreiden van het kantoor aan de Tilburgseweg 42 (geringe overschrijding toegestane bebouwingspercentage en bebouwingsgrens). TOEZICHTHOUDENDE AMBTENAREN De gemeente moet ervoor zorgen dat verschillende wettelijke regelingen ook daadwerkelijk worden nageleefd. Daarvoor is het noodzakelijk dat door het college van burgemeester en wethouders ambtenaren worden aangewezen die bevoegd zijn om toezicht te houden. Toezicht houden is het controleren of en in hoeverre de wettelijke bepalingen worden nageleefd. Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 21 oktober 1997 de volgende toezichthoudende ambtenaren aangewezen: de heren P. Arends, E. Dinslage, P. Wolfs, L. Brok en C. van Broekhoven als toezichthoudende ambtenaren op grond van de Woningwet, Wet op de Ruimtelijke Ordening, de Monumentenwet en de Wet op de Openluchtrecreatie en voor zover dat op grond van deze betreffende wetten vereist is, tevens als ambtenaren die toegang hebben tot gebouwen/terreinen etc.; mevr. J. van de Laar, de heren A. van Esch, M. Maas, P. van de Snepscheut en E. Dinslage als toezichthoudende ambtenaren op grond van de Wet milieubeheer en de diverse op het nieuwe grondgebied van Oisterwijk van toepassing zijnde Algemene Plaatselijke Verordeningen; de heer C. van Broekhoven als toezichthoudend ambtenaar op grond van de diverse op het nieuwe grondgebied van Oisterwijk van toepassing zijnde Algemene Plaatselijke Verordeningen. Aan deze ambtenaren is een legitimatiebewijs verstrekt dat zij op verzoek tonen. De ambtenaren zijn werkzaam op de afdeling Bouw- en Milieuzaken van de gemeente Oisterwijk. INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 t

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11