moorman 2«80 7,95 5.95 GEHELE COLLECTIE NU VOOR DE HALVE PRIJS! 7.50 9.50 7.50 2.00 13.90 fokVlVcENTClJM Slagerij J. van Zon-Reyrink presenteert zondag 18 januari om 13.00 uur aanstekelijke Cajun feest- en dansmuziek Fricando Braadvlees Kant en klaar stoofvlees Bouillonsalade UIT EIGEN KEUKEN 6 Worstenbroodjes 2.75 Kant en klaar stoofvlees Babi Pangang Kaartjes a 12,50 verkrijgbaar aan de kassa Tel. (013) 513 1665 St. Jansplein 5, Moergestel Speklappen kilo Varkenslappen 500 gram Rauwe ham 1 kg Gehakt 1 kg Verse worst Thuiszorg Midden- Brabant biedt trouwe leden garanties De winnaars van onze èSx Kerstprijsvraag I Gekookte ham O O A Musical De Wijsneus en de Snotneus Snijworst Rootven 35B - MOERGESTEL 500 gram 500 gram 500 gram 100 gram AUTOMOBIELBEDRIJF Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Van uw spedoalslagerij uit eigen keuken: samen voor IEDERE MAANDAG 100 gram IEDERE WOENSDAG Lessen MACHINESCHRIJVEN (blind) in MOERGESTEL Typebureau van der Pluijm Tel. (013) 513 3793 We stelden daarvoor 4 prijzen van 25,- be schikbaar die uiteindelijk door de volgende personen werden gewonnen: J. van de WielDe Stappert 81 N. van Esch-de BruijnBurg. Bardoelstraat 9 S. BogaersDe Stappert 31 C. NouwensKloosterlaan 13 Zij krijgen de prijs zo spoedig mogelijk thuis gebracht. Uit de inzendingen kozen we de volgende slag zin voor publicatie: Kerstmis: vrede en geluk? Vier ’t hele jaar Kerstmis, dan kan ’t niet stuk! schap. Daarbij gaat het onder meer om het aan bod van een voordelig check-up-programma (periodiek gezondheidsonderzoek) en de ontwikkeling van aanvullende woon-zorg-ser- vices (boodschappendienst, pedicure aan huis etc.). Iedereen een trede hoger Thuiszorg Midden-Brabant bestaat dit jaar 5 jaar. Om dat lustrum te vieren en om het ver nieuwde ledenaanbod te introduceren, hebben alle leden die op 31 december 1997 langer dan 5 jaar lid zijn recht op het C-pakket. Leden die korter dan 5 jaar lid zijn komen met ingang van 1 januari 1998 allemaal in aanmerking voor het B-pakket. Mensen, die nog geen lid zijn van Thuiszorg Midden-Brabant, krijgen tot 1 maart a.s. de gelegenheid om zich als lid aan te melden. Ter introductie krijgen ook zij meteen het recht op het B-pakket. Leden die in aanmerking komen voor het B-pakket ver werven daarmee binnen 5 jaar het recht op zorggarantie. Leden die zich na 1 maart 1998 als lid aanmelden beginnen bij de onderste tre de en zullen hun recht op zorggarantie met 10 jaar lidmaatschap moeten opbouwen. Mensen die nog geen lid zijn, zullen in de eer ste 2 maanden van 1998 via advertenties en ra diocommercials geïnformeerd worden over het introductie-aanbod. Samenwerking met zorgverzekeraar CZ groep Zorgverzekeraar CZ groep heeft belangstelling getoond voor participatie in het door Thuis zorg Midden-Brabant ontwikkelde ledencon cept. In de loop van 1998 zal door beide part ners gezamenlijk worden gezocht naar een na dere invulling van de voorgenomen samen werking, waarbij voorop staat dat er voor le den van Thuiszorg Midden-Brabant en verze kerden van de CZ groep een toegevoegde waar de ontstaat in de aanvullende diensten van bei de organisaties. Contributie Vanaf de tweede helft van januari 1998 ontvan gen de 85.000 leden van Thuiszorg Midden- Brabant een informatiefolder en de acceptgiro kaart 79,-) voor de contributie en de wette lijke toegangsbijdrage voor AWBZ-diensten. Het contributiedeel bedraagt slechts 24,-. De jaarlijkse toegangsbijdrage voor AWBZ-dien- sten wordt door Thuiszorg Midden-Brabant, in opdracht van de overheid, geïnd en bedraagt 55,-. Thuiszorg Midden-Brabant gaat leden een aantal extra diensten bieden, in aanvulling op de via de Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten (AWBZ) gefinancierde zorg- en dienst verlening. Het besluit daartoe is genomen op basis van de uitkomsten van een marktonder zoek bij een representatieve steekproef uit de 85.000 huishoudens, die lid zijn van Thuiszorg Midden-Brabant. Uit dat onderzoek is geble ken dat er behoefte bestaat uit garantie op zorg, alsmede aan aanvullende dienstverlening. Alleen voor (trouwe) leden De van overheidswege beschikbaar gestelde fi nanciële middelen zijn niet voldoende om aan de door de vergrijzing sterk stijgende zorg vraag te kunnen voldoen. De garantie op zorg en de extra dienstverlening die Thuiszorg Midden-Brabant biedt, speelt daarop in en is slechts beschikbaar voor leden. Daarbij geldt dat leden die langer lid zijn meer rechten ge nieten van leden die nog maar kort lid zijn. Dit binnen Thuiszorg Midden-Brabant ontwik kelde concept van opbouw van rechten, is uniek in Nederland. Met ingang van 1998 kent Thuiszorg Midden- Brabant drie categorieën leden. A-leden (kor ter dan 5 jaar lid) hebben recht op het basis pakket, dat onder meer omvat: aanvullende kraamzorg in bijzondere situaties, waarin de reguliere financieringsbronnen niet toerei kend blijken, gratis gebruik van het spreekuur voor opvoedingsvragen, 50% korting op de kosten van postnatale gymnastiek en korting op de artikelen in de Thuiszorgwinkel. B-le- den Langer dan 5 en korter dan 10 jaar lid) hebben recht op de diensten uit het A-pakket, krijgen daarnaast een aanvulling op het ABWZ-pakket ten aanzien van intensieve thuiszorg en genieten een fikse korting óp de kosten van de door Thuiszorg Midden-Bra bant aangeboden cursussen. C-leden tenslotte (langer dan 10 jaar lid) krijgen naast de voor zieningen uit het A- en B-pakket, garantie op verpleging en verzorging, indien er op het moment dat er sprake is van een acute zorg vraag een wachtlijst bestaat. Thuiszorg Midden-Brabant werkt momenteel aan een meerjarenplan ter uitbreiding van de dienstverlening in het kader van het lidmaat- De Kerstprijsvraag op de achterpagina van onze Kersteditie, waarbij we u de kerstman ’n handje lieten helpen met het doen van zijn laat ste boodschappen, heeft nogal wat reacties op geleverd. was, kwam de inspectrice. Ze inspecteerde de hele school. Toen ze klaar was zei ze dat de school gesloten moest worden. Meneer van Traag had het slechte nieuws al verteld. De kinderen hadden de koppen bij elkaar gestoken. Een tijdje later hadden de kinderen een plan bedacht, maar daarvoor hadden ze de sleutel nodig. Opeens haalde de Snotneus de sleutel tevoorschijn en in de vakantie bouwden ze de school weer helemaal op. Meneer van Traag haalde de inspectrice erbij. Die zei dat de school alleen geopend mocht worden als zij de school voor 3voud toestemming gaf. Mevrouw Hakkelbar las voor. Toen de klaar was zei de inspectrice: Ik geef jullie die toestemming in 3voud. Ze vierden de hele dag feest en Annie, Youp en Marco traden op (maar dit keer was het wel een echt feest). Bedankt voor alle mensen die gekomen zijn en u hebt ook deze keer ons FOSTER PAR- ENTSKIND WEER GESPONSORD. Robin van Bavel en Marieke Maton 100 gramdC ♦OU ROOTVEN 74 -MOERGESTEL -TELEFOON 013 -513 1769 gespeeld door de openbare basisschool De Bienekebolders Beste lezers van ’Moergestel-Nieuws’: De musical ’De Wijsneus en de Snotneus’ was vlot verlopen. Net als bij Cats hebben wij zelf de dialogen geschreven en Ernst van Nieuw- burg, een van de leraren, heeft de dialogen aan elkaar geplakt zodat er al gauw een musical ontstond. Na 2 weken oefenen en repeteren zag u het resultaat. Er waren ook bekende spelers bij, zoals Youp van ’t Hek, Annie M.G. Schmidt, Marco Borsato, Albert Heijn, Dick Bruna en Erwin Kroll. Met de verjaardag van Juffrouw van Stroom- berg verpestten de Wijsneus en de Snotneus heel het feest door de ene keer house en dan weer klassiek, dus stuurde Juffrouw van Stroomberg iedereen maar boos weg. Met Kerstmis probeerde ze het opnieuw. Me neer van Traag ging de lampjes halen, maar toen hij de stekker in het stopcontact stak kreeg hij stroom. Het werd een hele chaos. Toen meneer van Traag uit het ziekenhuis Een grote keus uit vleeswaren, salades en kant-en-klaar maaltijden! f ^E!GÏNKEU^ PAGINA 9 CAPTAIN GUMBO Geldig van donderdag 15 t/m woensdag 21 januari Het is weer zover! Met ingang van vandaag kunnen kinderen die in 1998 naar groep 7 of groep 8 gaan zich weer in laten schrijven voor de cursus machineschrijven, welke wordt gegeven in Den Donk te Moergestel. De lessen worden 1 x in de twee weken gegeven en duren V/a uur. In het totaal worden 12 lessen gegeven. Er zijn twee verschillende dagen gekozen, net als het afgelopen jaar. Woensdag van 18.30 tot 20.00 uur en donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. De prijs voor deze gehele cursus bedraagt f 395,- (incl. boek, papier en examenkosten). Ook bieden we de mogelijkheid tot het huren van een schrijfmachine. Gratis herexamen. Hoog percentage geslaagden, laatste drie jaar 98%. In dit tijdperk waarin de computer alom vertegen woordigd is, ook en vooral met het oog op het middelbaar onderwijs, is het van groot belang dat men in het bezit is van een typediploma. Neem daarom de kans op deze voorsprong. Voor opgave of nadere informatie: MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JANUAR11998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9