euro Kadoshop Broers gaat verhuizen tt Zo is er maar één! Beste bil j artliefhebbers Zorgloket Midden- Brabant van start Rabobank A A De voorgevel van de ’nieuwe’Kadoshop Broers aan het Bootven 10. B De Eeterij Tel. (013) 5043500 M.O. aanschuifarrangemenl Zoals bij elke investering geldt ook bij de invoering van de euro: de kost gaat voor de baat uit. Op den duur draagt de overgang op de euro bij aan onze welvaart. Maar eerst moeten er aanzienlijke omschakelingskosten worden gemaakt. Alle geldautomaten, sigarettenautomaten, parkeermeters en andere muntautomaten moeten worden aangepast. Ook moeten er nieuwe postzegels komen. Hypotheken en levensverzekeringen moeten worden aangepast. Dat kost allemaal geld. Gelukkig zijn die kosten eenmalig. De totale kosten die door bedrijven, banken, overheden en andere instellingen moeten worden opgebracht, zijn moeilijk te schatten. Het duurt immers nog een paar jaar voordat de Economische en Monetaire Unie (EMU) er is. Bij de investeringen die in de tussentijd worden gedaan, kan al rekening worden gehouden met de euro. Bedrijven moeten bijvoorbeeld hun computerprogramma’s aanpassen in verband met het jaar 2000: de computer herkent een jaartal dat eindigt op twee nullen als 1900. Als bedrijven toch een nieuw programma aanschaffen, kunnen zij erop letten dat het ook geschikt is voor de euro. Moergestel Het is al enige tijd geleden dat er iets over de biljartkompetitie gepubliceerd is, maar toch de biljarters hebben de afgelopen weken niet stil gezeten. Allereerst een achtergebleven uitslag uit de 6de ronde tussen ’t Stokske en Rommen, de par tijen waren bij een biljarter in zijn jaszak blij ven zitten waardoor er de vorige keer geen vol ledige stand bekend was. Inmiddels zijn de partijen toch boven water gekomen en hieruit bleek dat Rommen in de uitwedstrijd bij ’t Stokske te sterk was en met een goede overwinning naar huis ging. De achterstand op de Schouw nam wel iets toe maar was nog altijd niet onoverkomelijk. In de 7de ronde, de laatste van 1997, kreeg Rom men weer een moeilijke uitwedstrijd voor de kiezen en wel bij de Klaore, ook hier ging men met de overwinning aan de haal. De dames van ’t Krijtje wisten thuis een goede overwinning te boeken op ’t Stokske en bleven daarbij stevig op de vierde plaats in de kompe titie. De topper van deze ronde was de Schouw (no.l) tegen ’t Centrum (no.3). De spelers van ’t Centrum hadden hoge ver wachtingen na enkele goede resultaten in de vorige rondes, maar ze bleken voor de spe lers van de Schouw toch een maatje te klein. Door het goede resultaat van de Schouw ver stevigden zij hun koppositie, en het moest wel raar gaan om het kampioenschap uit het oog te verliezen. Na de diverse feestdagen werd afgelopen week de achtste ronde gespeeld. Hierin moest ’t Centrum naar Rommen waar de strijd om de plaatsen 2 en 3 in de kompeti tie op het spel stonden. Het waren de spelers van ’t Centrum die duidelijk in een veel betere vorm staken dan de spelers van Rommen. Voor de tweede keer in deze kompetitie wist ’t Cen trum de maximum score van 60 punten te be halen, en dit nog wel in uitwedstrijden. De “off-day” van de spelers van Rommen (laagste kompetitie-resultaat) kosten hen de 2de plaats. Voor ’t Krijtje stond de thuiswedstrijd tegen de Klaore op het programma, en dit werd een spannende wedstrijd waarin de dames uitein delijk aan het langste eind trokken. Gezien de 47.7 - 52.1 51.9 - 53.9 53.2 - 50.2 55.0 - 48.8 51.0 - 52.8 50.6 - 43.4 prestaties in de huidige kompetitie kunnen zij in de laatste 2 ronden nog wel voor een kleine verrassing gaan zorgen. De koploper van de kompetitie de Schouw moest een uitwedstrijd bij ’t Stokske afwer ken, en hoewel de spelers van ’t Stokske zich met hand en tand verzetten, wist de Schouw toch met de overwinning huiswaarts te ke ren. Door het maximum aantal punten van ’t Cen trum leverde de Schouw toch wat van hun voorsprong in, maar met een voorsprong van negen punten voor de laatste 2 ronden, moet het kampioenschap binnen bereik zijn. De uitslagen: ’t Stokske - Rommen Rommen - ’t Centrum de Klaore - Rommen ’t Krijtje - de Klaore de Schouw - ’t Centrum ’t Stokske - de Schouw ’t Krijtje - ’t Stokske De stand na 8 ronden: 1. de Schouw436.0 punten 2. ’t Centrum426.9 punten 3. Rommen413.7 punten 4. ’t Krijtje402.7 punten 5. ’t Stokske388.0 punten 6. de Klaore384.3 punten Voor de negende ronde staan de volgende wed strijden op het programma: Rommen - ’t Krijt je; de Klaore - de Schouw; ’t Centrum - ’t Stokske. Deze wedstrijden wor den allemaal op dinsdag 20 januari gespeeld. We hopen natuurlijk op een spannende ronde, en wie weet zit er nog het nodige vuurwerk aan het einde van de kompetitie. Tot de volgende keer! Met ingang van 5 februari opent Kadoshop Broers haar winkel aan het Rootven 10. De ruimte in de huidige winkel aan de Kerkstraat was écht te klein geworden, hetgeen tot gevolg zou hebben dat bepaalde activiteiten zouden moeten worden afgestoten. Nu gebeurt het tegenovergestelde, verzekerde ons eigenaar Rien Broers, die zijn winkelruimte door de verhuizing ziet verdubbelen! Al na enkele jaren De formule zoals die enkele jaren geleden door Rien en Alexandra Broers in Moergestel werd gelanceerd blijkt in de praktijk uitstekend te werken. Een enorme afwisseling aan artikelen, van huishoud tot speelgoed, van tuinmeube len tot postzegels, van Kras- tot Staatsloten: er bleek in Moergestel behoefte te bestaan aan een dergelijke formule. Het heeft het ondernemersechtpaar Broers be paald geen windeieren gelegd en na lange tijd onderhandelen is het eindelijk gelukt om het pand aan het Rootven 10 (de voormalige Ra bobank) te gaan betrekken. Van 300 m2 naar 600 m2! Een verdubbeling van de winkelruimte, zeiden we al in het begin. Het biedt tevens de moge lijkheid het assortiment nóg verder uit te brei den. Op de begane grond betekent het o.a. dat het aanbod speelgoed toeneemt, evenals de huishoudelijke artikelen. Nieuw is de afdeling met kleine lederwaren en ook het assortiment CD’s keert weer terug. Daarnaast heeft men de beschikking over de kelder waarin voorname lijk seizoenartikelen terug te vinden zijn, zoals voor het komende carnaval bijvoorbeeld, het specifieke zomerspeelgoed, een uitgebreid as sortiment tuinmeubelen en in het najaar de kerstartikelen. Alles onder één dak. Postkantoor gaat ook mee De openingstijden van de winkel blijven on veranderd. Elke dag is de winkel open vanaf 8.00 uur ’s morgens en ook het postkantoor verhuist mee. Dat kan men terug vinden in het midden van de nieuwe winkelruimte. Onnodig te zeggen dat er inmiddels met man en macht wordt gewerkt om het geheel op tijd klaar te krijgen. Aan de buitenkant is de enor me frontwijziging al in volle glorie te aan schouwen. Donderdag 5 februari begint de verkoop op het nieuwe adres. De avond tevoren, woens dag 4 februari, houdt Kadoshop Broers Open Huis van 19.00 tot 21.00 uur. Dan vindt er geen verkoop plaats maar biedt men aan ie dereen de mogelijkheid om een kijkje te ko men nemen. Rien en Alexandra zullen (en Moergestel mag) er tegen die tijd terecht trots op zijn! Één telefoonnummer voor aanvra gen voor Thuiszorg of opnamen in verzorgings- en verpleeghuizen voor heel Midden-Brabant. In het afgelopen jaar namen de Midden-Bra- bantse gemeenten het initiatief om te komen tot een Regionaal Indicatieorgaan’ (RIO). Dit RIO gaat de indicaties verzorgen voor het ver lenen van Thuiszorg of voor opname in een verzorgings- of verpleeghuis. Vanaf 1 januari kunnen vanuit de hele regio aanvragen wor den ingediend bij het ZORGLOKET, dit is 7 dagen per week 24 uur per dag telefonisch be reikbaar: 013-5952020. Een indicatieorgaan? Door de rijksoverheid is bepaald dat ’het vast stellen van de noodzaak voor zorg’ (ofwel het stellen van een indicatie) en het ’verlenen van zorg’ niet langer in één hand mogen liggen. Het stellen van deze indicaties dient vanaf 1 janua ri 1998 ’onafhankelijk’, ’objectief’ en ’geïnte greerd’ te gebeuren. Voor opname is verzorgings- en verpleeghui zen was die ’onafhankelijkheid’ al langer een eis. Daarvoor bestonden plaatselijke of regio nale ’Indicatiecommissies’ die - onafhankelijk van de verzorgings- en verpleeghuizen - be paalden of iemand wel of niet voor opname in aanmerking kwam. Bij de Thuiszorg was er al een speciale afdeling die de indicaties stelde - los van de zorguitvoering. Vanaf 1 januari nu worden de krachten gebun deld in het Regionaal Indicatieorgaan dat werkt voor het hele gebied van het Samenwer kingsverband Midden-Brabant alsmede voor de kernen Alphen, Drunen, Elshout en Heus den aan de rand van dat gebied. Één zorgloket Voor het aanvragen van thuiszorg is een tele foontje naar het ZORGLOKET (013-5952020) voldoende. Na telefonische afspraak wordt er dan een bezoek gebracht door een INDICA- TIEADVISEUR van het RIO. Deze stelt op objectieve wijze de noodzaak van zorg vast: ’de indicatie’. Deze indicatie wordt vervolgens aan de thuiszorgorganisatie doorgegeven. Als u het ZORGLOKET belt in verband met een gewenste opname in een verpleeg- of ver zorgingshuis wordt u eerst een aanvraag formulier toegezonden. Als dit volledig inge vuld en ondertekend is teruggestuurd, wordt een afspraak gemaakt voor een bezoek door een indicatieadviseur. De formulieren voor deze aanvragen kunt u ook krijgen bij uw huisarts, de verzorgings- en verpleeghuizen, de gemeen ten, instellingen voor maatschappelijk werk en ouderenwerk in Midden-Brabant. En dan de zorg Met een indicatie alleen heeft u nog geen zorg. Het is bekend dat er meer vraag naar thuiszorg en plaatsing in verzorgings- en verpleeghuizen dan er aanbod is. In de regio Midden-Brabant is er door de Thuiszorgorganisaties voor geko zen om bij verpleging en hulp bij lichamelijke verzorging zo veel mogelijk de gegeven indi catie te volgen. Bij huishoudelijk hulp lukt dat niet en zal er - over het algemeen - niet zoveel hulp kunnen worden verleend als in de indica tie staat aangegeven. Soms kan er niet direct hulp worden gegeven en wordt de aanvrager op een wachtlijst geplaatst. Ook voor opnamen in verplegings- en verzorgingshuizen is er spra ke van wachtlijsten. Laserschieten Op 16 januari gaan we laserschieten bij The Force. Hier kun je elkaar doodschieten zonder dat er doden vallen. We zijn hier al enkele ke ren naar toe geweest en dat was goed bevallen. Deze keer hopen we ook weer op veel deelne mers. Opgave bij Bart van Korven, tel. 513 2358. Kosten voor leden 10,- en voor niet- leden 15,-. Clubavond Op 23 januari hebben we een pooltoernooi in Poolcentrum D’n Tob. Hier wordt gespeeld om de titel ’Beste poolbiljarter van KPJ Moerge stel’. De wedstrijden beginnen om tien voor tien en vanaf 21.00 uur is er gelegenheid voor een warming-up. De keu is aanwezig. Ben u in het bezit van een wedstrijdkeu waar u elke wedstrijd mee wint, mag u die uiteraard ook meenemen. Hollandse Avond Op 30 januari hebben we een Hollandse Avond met pullen en bier. Voor deze avond maken we een uitzondering om bier te tappen. Hier zal Hollandse muziek worden gedraaid met de grootste hits van de laatste jaren. D’n Tob is open om 21.00 uur. PAGINA 7 u i t de Bijbel stuk is wat Zeister Zendingsgenootschap Postbus 19, 3700 AA Zeist (min. 6 pers.) HELPEN WERKEN HELEN 24696 Ideaal voor kleinere gezelschappen of bedrijven. Nu reserveren voor de volgende data ^JS^of 31 januari '98 14 of 28 februari ‘98 14 of 28 maart '98 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JANUAR11998 Met uw bijdrage dóen we iets! Postgiro I Bank 3752.16.936 39.5 - 60.0 van waar nood is In onze jungle beleeft u een avond vol spanning en avontuur, compleet met gorilla, vuurvreter, limbo show, humor en natuurlijk onbeperkt eten en drinken

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7