4 Clapopp Goes Winter in ’De Veerkes’ Gratis nestkast als u nü li wordt. 9^ O Vereniging Oud Militairen Indiëgangers Oeaimenische viering Komt u ook? Creatief Beers I in Oude Kerkje Driekoningenzingen 1998 Klassieke motorfietsen en brommers vullen Autotron ’Captain Gumbo’ zondag in ’Den Boogaard’ Vogelbescherming I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I redenen om bij ons uw geboortekaartjes te bestellen? Zaterdag 17 en zondag 18 januari Voor een paar gulden per maand bent u al lid van Vogelbescherming Nederland en ontvangt u óók nog een gratis startgids ‘VOGELS KIJKEN’ én iedere 2 maanden ons Ideurentijdschrift ‘Vogels’. s| Bk Clapopp I I I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JANUAR11998 PAGINA 10 DHR. Q MEVR.: STRAAT: POSTCODE: PLAATS: VOLW. LID ƒ40,- P.J. 65+ LID a 27,50 P.J. JEUGDLID 25,- P. J. (TIJDSCHRIFT VRIJE VOGELS) NEDERLAND bovengenoemd resultaat. Nieuw-Guineagangers OOST, een vereniging van oud-n gediend hebben in het voormali; en/of N ieuw-Guinea. Omdat u ook destijds in dat gebie tijd heeft vervuld, nodigen wij u met de VOMI kennis te maken. Wij houden op vrijdag 16 januari tactmiddag in Restaurant- en Pt de zestiende eeuw. De tweede expositie in deze reeks is te zien in het weekend van 24 en 25 januari; de derde in het weekend van 7 en 8 februari. Het kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree van 2,- (kinderen gratis) is bestemd voor het onderhoud van dit monument. Bij bestelling krijgt u een geboorteherinneringen-bewaardoos vol informatie en producten; Na de geboorte ontvangt u: - een tasje met allerlei informatie en producten voor zowel moeder als kind; - een bon voor een gratis vergroting (20x30 cm van uw eigen negatief) van Chris van den Bij gaart Fotografie; - een bon voor een speciaal samengesteld babypakket van Super Mario van Balkom; - een bon voor 3 rollen beschuit en 2 pakken muisjes van Jumbo Supermarkt Denissen; - een kortingsbon van Rijwielhandel Frank Vogels bij aankoop van een fietsstoeltje; - een bon voor 100,- korting bij aankoop vanaf 500,- van Jan Michiels Woninginrichting; - een handig notitieblokje van Buro ’76; - een bon voor een boeket bloemen van Bloemisterij Wim Willems Dat zijn er dus 9, maar er is nóg meer, want: u mag rekenen op een uiterst gunstige prijs, een uitstekende kwaliteit en altijd vakkundig advies. Dat maakt uw keuze dus wel héél gemakkelijk!!! tien Samen zijn als Protestan ten en Katholieken van Oisterwijk en omgeving, het is zo goed om dat te ervaren. Op maandag 19 januari krijgt u de gelegenheid ervoor in het kader van de Week van Gebed voor de eenheid onder de Christenen. Noteert u het even op uw kalender of agenda? Protestantse Kerk te Oisterwijk, Kerkstraat 64, maandag 19 januari om 20.00 uur. Samen zullen wij bidden, zingen en overwe gen: centraal staat daarbij de rijkdom van ver scheidenheid. Het gaat erom het anderszijn bij elkaar te herkennen, te beleven en te waarde ren. Na de vipring is er bij een kopje koffie gelegen heid tot napraten en eikaars gedachten en be vindingen uit te wisselen. De viering zelf zal hen die prijs stellen op ac tieve deelname daartoe de kansen geven: in gebeden, in reacties en wat betreft zingen; in dien u wilt kunt u al om 19.30 uur met onze zangers oefenen en inzingen. Werkgroep Oecumenische Vieringen Aanvang 13.30 uur. Er zal een (korte) uiteenzetting worden gege ven over de doelstelling van de VOMI en er zal een videofilm over een bataljon tijdens de ’In dische’ jaren worden vertoond. Deze film is samengesteld uit destijds gemaakte foto’s en is verder voorzien van toepasselijke muziek en toelichting. Tenslotte is er nog een verloting om leuke prijzen. De toegang is gratis en tegen afgifte van een door onze vereniging verstrekte consumptie- bon verkrijgen u en uw partner een gratis kop je koffie. Ook een reden om deze middag aan wezig te zijn. Alle Oud-Militairen Indiëgangers/Nieuw-Gui- neagangers zijn welkom, dienstplichtig of vrij williger, of u nu gediend heeft bij de Land macht, de Luchtmacht, de Marine of de Mari niers, ongeacht ook welke rang of positie u heeft bekleed. Overwin uw schroom en kom ook eens met ons kennismaken, u zult er geen spijt van hebben! Het Oude Kerkje in Middelbeers start het sei zoen 1998 met drie tentoonstellingen Creatief Beers. Het is alweer voor de tiende maal dat deze tweejaarlijkse traditie georganiseerd wordt. Maar liefst 25 inwoners uit de dorpen dpen dit keer mee. De verscheidenheid in ge bruikte technieken en thema’s is ook deze keer weer groot. In het weekend van 17 en 18 januari zijn te zien en te bewonderen: Jef van Beers, olieverfschilderijen; Bets van der Vleuten, keramiek en poppen; Wiel Wiersma, aquarellen/pastellen; Helma Kaag, keramiek; Petra Hesselmans, houtdecoratie/textiel vor- men/klei; Cor Dieker, poppen; Nico Slijkerman, olieverfschilderijen. Daarnaast laat ee Heemkundige Kring, gedu rende alle exposities Creatief Beers, facetten zien uit de rijke historie. Ditmaal wordt bij zonder aandacht gegeven aan de pastoors sinds Het feest van Driekoningen begon al op zater dag 3 en zondag 4 januari in de kerk. Op zater dag was een aantal mensen van de MOV-groep aanwezig om te collecteren. De opbrengst van deze collecte was 415,-. Op zondag waren groepjes kinderen aanwezig die, als koningen gekleed, hun steentje bijdroegen tijdens de diensten. Op dinsdag 6 januari gingen 27 groepen ko ningen op pad om te gaan zingen. Bij elkaar haalden de kinderen ruim 1.600,- op! Dit bedrag zal worden overgemaakt aan Theo Raa- ijmakers, die het zeker goed zal kunnen gebrui ken in zijn kindertehuis in Cochagamba in Bolivia. De prijzen werden als volgt verdeeld: Algehele winnaar:groep Steenbakker Mooiste kleding:groep van der Steen Beste zang:groep Mols 2e prijs kleding:groep Smolders 2e prijs zang:groep Vugts Yvonne van de Wouw was bereid om het ge heel aan elkaar te praten. Wij danken haar daarvoor hartelijk. Ook bedanken wij de leden van de jury door hun deskundige oordeel: de dames Helmer en Waltmans en de heer Ceule- mans en mevr. Corrie op ’t Hoog. Dan rest ons nog alle mensen te bedanken Onder deze titel presenteert Bras(s)band Clapopp op zondag 18 januari alweer een nieuw optre den. Na de zeer geslaagde Kerst-’perikelen’ is Clapopp deze keer te gast in Herberg ’De Veerkes’ aan het St. Jansplein. Omdat ’De Veerkes’ momenteel nog is omgedoopt tot ’Die Federstube’ zult u o.a. kunnen genieten van Duitse muziek en gezellige Tirolerklanken. Daarnaast brengt Clapopp ook een aantal swingende rock- en rollnummers om de winterdagen op te vrolijken. ’Die Federstube’ is geopend vanaf 14.00 uur en rond 15.30 uur zullen de klanken van Clapopp deze winterdag verwarmen. Al met al een mooie gelegenheid om te komen genieten van en prima stukje muziek in de knusse Tirolersfeer van ’Die Federstube’. Dus graag tot ziens op zondag 18 januari voor Clapopp Goes Winter! Autotron heeft in de afgelopen jaren een pro minente plaats voor zich opgeëist waar het de organisatie van grootschalige beurzen voor historische vervoermiddelen betreft. In de rij van evenementen neemt de Motoren beurs een steeds belangrijkere plaats in. Zater dag 17 en zondag 18 januari komen de liefheb bers van de gemotoriseerde tweewieler weer massaal naar Rosmalen voor de achttiende edi tie van dit internationale evenement. Het grootste probleem waar de bezitter van een klassieke motorfiets mee te kampen heeft dat hij vaak nergens terecht kan voor onderdelen. De Autotron-beurs biedt dan gelukkig uit komst. In de ruime museumhal liggen honder den meters standruimte afgeladen vol met de meest uiteenlopende onderdelen, documenta tie en accessoires: van cilinderkoppen tot spruitstukken en van koplampen tot zadeltas sen, lederen motorkleding, caps, motorbrillen en flitsende helmen. Merken als Harley Davidson, Indian, FN, Ariëls, BSA, Matchless, Norton, NSU, BMW, Adler, Eysink, Zundapp, Batavus, Solex, Kreidler zijn niet alleen vertegenwoordigd in de onderdelenstands, ook kant-en-klare mo dellen van deze roemruchte merken staan op een nieuwe eigenaar te wachten. Zaterdag 17 en zondag 18 januari is de Inter nationale Motorenbeurs geopend van 9.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs bedraagt 15,- voor volwassenen en 7,50 voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268 Nog een goede tip? Reserveer de boeken wel tijdig! Op zondag 9 november was de eerste country- en westernmiddag in ’Den Boogaard’ zo’n doorslaand succes dat men besloten heeft deze lijn ’n tijdje te blijven volgen. Op zondag 18 januari komt ’Captain Gumbo’. Zij waren de eerste die die succes had met een Cajun-traditional. Het nummer ’Allons a Lafayette’ bracht het in 1991 tot de 32e plaats in de vaderlandse hitlijsten. Sindsdien spelen ze avond aan avond door heel Nederland. Hoogtepunt van de groep was het optreden in Louisiana. Zondag a.s. zijn ze dus te zien en te horen in ’Den Boogaard’. Het optreden begint om 13.00 uur. Kaartjes kosten 12,50 en zijn verkrijg baar aan de kassa. NEDERLAND Stuur deze bon naar Vogelbescherming Nederland, s. Antwoordnummer 1974, 3700 WB Zeist. (Postzegel hoeft niet mag wel), s' o> Z» en een con-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 10