ozc '57 Zo is er maar één! Speedo- nieuws Oisterwijk Oisterwijk F? -S MOERGESTEL Wijziging tarieven milieustraat Milieustraat op zaterdag 27 december gesloten Wijziging ophaaldatum oud papier Opruimverplichting hondenpoep Belangrijke informatie over paspoort of rijbewijs BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN B en W besluiten Vuurwerk afsteken? Ruim daarna dan ook de rommel op! Vuurwerk hoort voor veel mensen bij de jaar wisseling. Op maandag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 december mag vuurwerk gekocht worden. Afsteken mag alleen op woensdag 312 december vanaf tien uur ’s morgens tot twee uur in de nacht van oud- op nieuwjaar. Rommel opruimen Veranderingen tussen Kerst en Nieuwjaar Gemeentekantoor dicht Openingstijden voor doen van aan gifte MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 in een zeer mooie tijd jongen. In deze wedstrijd hebben wij met trots naar jullie prestaties gekeken en kunnen alleen maar heel tevreden zijn. Bart, Mariëlle, Noortje Hfcudv van der Zanden: 2x brons! f 10,00 20,00 40,00 60,00 80,00 45,00 In verband met de feestdagen is de milieustraat aan de Veldweg 8 te Oisterwijk op zaterdag 27 december a.s. gesloten. Ter compensatie zal de milieustraat op woensdag 24 december van 10.00 tot 16.00 uur geopend zijn. gratis 10,00 10,00 40,00 60,00 ƒ2,50 ƒ5,00 gemeente In verband met de feestdagen wordt het oud papier in Moergestel in plaats van vrijdag 26 december op zaterdag 27 december opge haald. gemeente PER 1 JANUARI 1998 In verband met de grote stijging van de verwerkingskosten voor afval en de enorme toename van het afvalaanbod zijn wij genoodzaakt de tarieven op de milieustraat te verhogen. Per 1 januari 1998 gelden op de milieustraat aan de Veldweg 8 te Oisterwijk de volgende tarieven: papier karton textiel en glas wit- en bruingoed (koelkasten, tv's, e.d. per stuk snoeihout per m3 puin eenassige aanhangwagen puin - dubbelassige aanhangwagen autobanden per stuk (max. 5 stuks per persoon) autobanden met velg, per stuk (max. 5 st. per pers.) restafval <0,25 m3 0,25 m3 tot 0,50 m3 0,50 m3 tot 1,00 m3 1,00 m3tot 1,50 m3 1,50 m3 tot 2,00 m3 boven 2 m3, per m3 of gedeelte daarvan asbest (alleen ingepakt in folie) tot max. 1 m2gratis boven 1 m2, per m25,00 Deze tarieven zijn overigens onder voorbehoud van instemming door de gemeenteraad op 18 december 1997. De milieustraat is geopend op dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De milieustraat is alleen bestemd voor grof huishoudelijk afval uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Bedrijfsafval is niet toegestaan. U bent verplicht zich te legitimeren. Clubavond Op 19 december hebben we weer een club avond met de club-DJ’s John en Frank. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Gesloten Op 2e Kerstdag zijn we in verband met 2e Kerstdag gesloten. Inluiden Op 2 januari volgend jaar a.s. 1998 gaan we het nieuwe jaar inluiden en bijkomen van Oudejaarsavond 1997. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Huishoudelijke mededeling Het nieuwe jaar is weer in zicht en dat bete kent dat een van de bestuursleden weer voor de deur staat om contributie te innen tenzij je een machtiging hebt getekend. Dit is DE gele genheid om je op te geven als nieuw KPJ-lid en zo misschien op de tweehonderdste plaats binnen te komen op de ledenlijst. Voor dit nieuwe lid staan op de eerste clubavond een aantal leuke dingen klaar. Dus bel naar Miran da van Korven om je aan te melden als lid van deze machtige organisatie: tel. 513 3322. Degene die zijn of haar hond uitlaat dient de uitwerpselen van de hond op te ruimen en in één van de daarvoor bestemde hondenpoep- containers te deponeren. Deze containers zijn inmiddels verspreid over geheel Moergestel en worden zo vaak als nodig is door de gemeente geleegd. Het toezicht op deze verplichting door de po litie zal worden verscherpt. Overtreders krij gen een bekeuring. staat voorgedrukt ’vernieuwen voor’, gevolgd door een datum. Die datum is bepalend! Voordat die datum aanbreekt, moet u ervoor zorgen dat uw rijbewijs wordt vernieuwd. Wanneer bent u aan de beurt? In de opzet hieronder kunt u zien wanneer u het beste naar Burgerzaken kunt gaan om uw reisdocumenten in orde te laten maken. U kunt daar terecht op werkdagen van 8.30 tot 16.00 uur (behalve vrijdagmiddag) en elke donder dag ook tot 19.00 uur. Ook tussen de middag zijn de loketten geopend. AchternaamDan naar begint met: Burgerzaken: A, B, Cvan 5 t/m 17 januari D, E, F, Gvan 19 t/m 31 januari H, I, J, Kvan 2 t/m 14 februari L, M, N, O, Pvan 16 t/m 28 februari Q, R, S, Tvan 2 t/m 14 maart U, V, W, X, Y, Zvan 16 t/m 28 maart Iets weten? Heeft u vragen over dit artikel of over uw reis- papieren, dan kunt u daarmee terecht bij de afdeling Burgerzaken, tel. 529 1220. Drie belangrijke onderwerpen vindt u in dit bericht: het aanschaffen van een geldig reisdo cument wat nu nog goedkoper is; de geldig heid van het rijbewijs waarover misverstand blijkt te bestaan en de weken waarop u bij de gemeente terecht kunt om uw verlopen reis document te laten vervangen. Reisdocument nog even goedkoper Wie een reisdocument nodig heeft doet er goed aan dat vóór 1 april 1998 (en mogelijk nog voor 1 januari) aan te schaffen. Tot 1 januari betaalt u nog 84,25; na 1 januari (tot 1 april) kost het 89,-; daarna 104,-. Is uw rijbewijs echt wel geldig? Veel mensen blijken met een ongeldig rijbe wijs in de auto te zitten. In uw rijbewijs staat naast de pasfoto voorgedrukt de tekst ’geldig tot’. De datum daarachter is (meestal) die tot uw zeventigste levensjaar. Maar daaronder Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplHinapn kuntu ®eer bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan IllclUllIgcil ^e( co||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 50 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnenge komen: - het bouwen van een carport aan de Molenstraat 1 Sloopvergunning is aangevraagd voor het: verwijderen van asbestgolfplaten van een garage aan het Hildsven 3; - het verwijderen van asbesthoudende luifels bij de panden Van den Boogaard- straat 4, 10 en 12 en Burg. Maeyerstraat 15. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: het bouwen van een kantoor-magazijnruimte aan de Industrieweg 1. PAGINA 31 Op Arienne ging voortvarend van start en met tussentijden die allemaal goed waren voor per soonlijke records. Zeer goed gezwommen 100m 1.46.0 (PR), 200m 3.54.2 (PR) en de 400m 8.16.6 (PR). Roel wat heb je goed gezwommen jongen. De 400m in 7.27.4, netjes hoor! Roel vestigde met een tijd van 3.37.9 ook een nieuw clubrecord op de 200m, al was het maar voor even. Mike was gebrand op en goede prestatie en na een paar pittige woorden van Mariëlle ging hij van start en hoe! Na 200m, en tijd van 3.06.5 en goed voor een nieuw clubrecord. Al gauw werd duidelijk dat het clubrecord van de 400m ook in zicht kwam. Totaal uitgeput tikte hij aan in een tijd van 6.25.5. Een nieuw clubrecord. Sanne moest nu voor de 2e keer zwemmen en wel de 100m rugslag. En ’onze’ Sanne deed het zeer goed zelfs. Ingeschreven op 2.25.0 en dan 18 seconden hieronder: 2.07.9. Netjes! Wendy vindt blijkbaar de kleur brons heel mooi, de 2e in deze wedstrijd en een nieuw clubrecord (1.35.4). Ga zo door meisje! Het slot van de wedstrijd was voor Maarten, de 100m vlinderslag. Heel netjes gezwommen Op 23 november jl. was het weer zover, de 3e Speedowedstrijd stond voor de deur. Zwembad ’De Drieburcht’ te Tilburg was onze gastheer. Vanwege het zware programma was de groep niet zo heel groot. In totaal waren we met 10 deelnemers. De wedstrijd nu. Wederom waren we niet kansloos, integendeel! In totaal werden er 17 persoonlijke records (PR) gezwommen, 2 bronzen medailles be haald en 5 clubrecords verbeterd! Sanne ging voor OZC als eerste van start. De jongste van onze groep moest voor de eerste keer de 100m vrij zwemmen en met een tijd van 2.24.0 een prima prestatie. Daarna was het de beurt aan Wendy en al snel was duidelijk dat hier kansen waren. 3 Banen ging het zeer goed, maar in de 4e baan moest ze het tempo loslaten en werd ze mooi 3e in een tijd van 1.27.3. Goed voor een bronzen medaille. In het 3e programma was het de beurt aan Yvonne en Esmee in de 1ste serie. Voor Yvon ne de eerste wedstrijd met deze slag en met een tijd van 2.06.3. Een prima prestatie, 9 secon den onder haar ingeschreven tijd. Esmee, zeer goed gezwommen meisje, met een tijd van 1.51.9 zwem je 9 seconden van de PR af. Susan moest in de 2e serie aantreden en deed goed mee in de strijd en met een tijd van 1.52.5, een prima prestatie. Toen was het de beurt aan maarten, ingeschre ven tijd 1.58.0, voor hem geen probleem. Hij tikte aan in 1.47.5, ruim 10 seconden onder de inschrijftijd. In programma nummer 5 ging Merel aan de slag. Haar doelstelling op de 400 m was het clubrecord van Wendy op de 200 m te verbete ren. Merel ging voortvarend van start en met een ferm tempo dook ze bijna 2 seconden on der de tijd van Wendy. Een nieuw clubrecord en met een tijd van 6.59.2 een geweldige pres tatie op de 400m. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 9 december 1997 o.m. de volgen de besluiten genomen: Raadsagenda Het college heeft de agenda voor de raadsver gadering van 18 december definitief vastge steld. Onderwijsbeleid Besloten is om het voornemen tot vaststellen van een Verordening Overleg Lokaal Onder wijsbeleid gemeente Oisterwijk 1998 voor te leggen aan het gezamenlijk schoolbesturen- overleg op 28 januari 1998. Huisvesting onderwijs Besloten is om het voornemen tot vaststellen van een Verordening Voorzieningen huisves ting onderwijs gemeente Oisterwijk 1998 voor te leggen aan het gezamenlijk schoolbesturen- overleg op 28 januari 1998. Aangepast sporten Besloten is om het resterende subsidiebedrag over te maken aan Sportservice Noord-Bra- bant; deel te blijven nemen aan het project Aangepast Sporten in 1998 en 1999 en de be dragen per inwoner voor 1998 en 1999 (25 cent per inwoner per jaar) mee te nemen in de voor- jaarsrapportage 1998. Onderwijsbegeleidingsdienst Nadat de commissie Welzijn zal zijn gehoord, zal aan de raad worden voorgesteld in te stem men met de concept-jaarrekening 1996 voor de onderwijsbegeleidingsdienst Midden-Lang- straat. Het college behoudt zich het recht voor om eventuele bezwaren tot 6 februari 198 in te dienen. Drank- en horecavergunning Besloten is de gevraagde drank- en horecaver gunning voor de inrichting Stokeind 1 in Moergestel te verlenen. Indutil Besloten is de rad voor te stellen uit RWI/In- dutil te treden. Kinderopvang Besloten is de kindercentra Mokido en Okido en het Gastouderbureau onder voorbehoud dat de brandweer gebruikersvergunningen afgeeft, vergunning te verlenen om de centra open te stellen en te houden. Verkeerslessen Het college heeft ingestemd met voortzetting van de verkeerslessen in het voortgezet onder wijs voor een termijn van 4 jaar en eveneens ingestemd met het door het SMB voorgestelde meerjarenprogramma en de voorgestelde kos tenverdeling. Maar ruimt u na het afsteken van het vuur werk ook zelf de rommel even op? Laat vooral ook geen ’weigeraars’ op straat liggen. Veel jon ge kinderen zoeken op Nieuwjaarsdag naar vuurwerkresten en proberen die opnieuw aan te steken. Elk jaar gebeuren daardoor op Nieuwjaarsdag nog ernstige ongelukken. Help die ongelukken te voorkomen en ruim uw vuurwerkrommel na afloop op! Gemeentekantoor en servicepunt Moerge stel tussen Kerst en Nieuwjaar dicht Het gemeentekantoor is tussen Kerstmis en Nieuwjaar dicht. Pas op maandag 5 januari 1998 kunt u weer in het gemeentekantoor te recht maar in verband met de Nieuwjaarsre ceptie voor het gemeentepersoneel gaat de deur van het gemeentekantoor die dag pas vanaf 9.30 uur open. Ook het servicepunt van de gemeente in de openbare bibliotheek van Moergestel is in de periode tussen 24 december 1997 en 5 januari 1998 gesloten. Aangifte van geboorte en overlijden De afdeling Burgerzaken is in de periode tus sen Kerstmis en Nieuwjaar twee keer geduren de één uur open. Maar dan kunt u uitsluitend terecht voor het doen van aangifte van geboor te of overlijden. Aangifte doen van geboorte of overlijden kan uitsluitend op maandag 29 december van 9.00 tot 10.00 uur of woensdag 31 december van 9.00 tot 10.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 31