Wie Rabobank reist kan veel winnen BIBLIOTHEEK stichting’openbare Documentaire ’Een nest boven Zvornik’ op TV8 Kerstmis 1997 Hertog Janschool viert Kerstfeest buitenshuis Oudejaarsloop Audacia wil graag bedanken! z» Rabobank Ie Kerstdag Kerst is dichtbij Kerstsfeer in de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel OISTERWIJK EN MOERGESTEL 6 PAGINA 27 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 1997 1 I i dingt in alle ronden mee. Dat maakt vroeg boeken extra aantrekkelijk. van de Rabobank zorgen ervoor dat al deze gegevens in het persoonlijke informatiepakket te vinden zijn. In onze krant van woensdag 19 november jl. kon u het indrukwekkende verslag le zen van een reis die onze dorpsgenoot Hans van Brunschot samen met 2 colle ga’s maakte naar Bosnië. Doel van deze reis was het maken van een documentai re over het leven van Salih en Dzenita No- zinovic die vijf jaar geleden vanuit Bosnië naar Nederland vluchtte. Deze documentaire wordt op le Kerst dag uitgezonden op TV8. Het precieze uitzenduur was bij het ter perse gaan van deze ’Moergestel-Nieuws’ niet be kend. Op woensdag 24 december a.s. zal in de Joan- neskerk te Oisterwijk een plechtige nachtmis worden opgedragen, waarbij gemengde zangvereniging ’Zang en Vriendschap Oister wijk’ de muzikale omlijsting zal verzorgen. De algehele leiding is in handen van dirigent Martinus Kasbergen. De begeleiding aan de piano wordt verzorgd door Bas van Spaen- donk. Uitgevoerd wordt ’Messe in C’ van Anton Bruckner. Verder zullen kerstwerken van di verse andere componisten ten gehore worden gebracht. Aanvang van deze dienst is 23.00 uur. Dirigent, bestuur en leden nodigen u gaarne uit voor deze viering en zullen uw aanwezig heid zeer op prijs stellen. Sinds jaar en dag vieren de leerlingen van de Hertog Janschool het Kerstfeest op school. Dit jaar echter vieren ze het op een andere plaats, nl. de parochiekerk van St. Jans Ont- Atletiekvereniging Achil organiseert op Oude jaarsdag 31 december voor de 13e maal haar traditionele ’Oudejaarsloop’, een evenement dat met het jaar meer lopers naar Hilvarenbeek lokt vanwege het snelle parcours. Dit parcours is wederom de bekende ronde: Papenstraat, De Veldhoven, Papenstraat. Menig deelnemer heeft tijden de Oudejaar sloop in Hilvarenbeek zijn beste jaarprestatie geleverd. Het programma is als volgt: 13.30 uur 5 km.; om 14.10 uur start de jeugd voor de 1 km. en om 14.30 is de start voor de 10 km. Klassement is volgens KNAU-normen. Inschrijven is mogelijk vanaf 12.30 uur in de gymnastiekzaal aan de Papenstraat. Kosten: 1 km. 2,-; 5 km. en 10 km.-lopers betalen 5,-. Alle deelnemers ontvangen een versnapering; daarnaast zijn er vpor elke cate gorie 3 ereprijzen. Kleed- en douchegelegenheid zijn aanwezig; tijdens en na de loop staan limonade, koffie, thee warme chocomel en niet te vergeten erw tensoep voor u klaar. hoofding. Negentien december is voor de leerlingen van de basisscholen de laatste schooldag van 1997. Een dag eerder, op 18 december, vieren de leer lingen van de Hertog Janschool gezamenlijk het Kerstfeest. Ze komen daarvoor in de avonduren terug naar school. Rond half zeven vertrekken leerlingen, leer krachten en een heleboel ouders vanaf school voor een stevige wandeling richting centrum. Een wandeling in het donker dus. Daarom hebben de leerlingen zelf gezorgd voor wat extra licht. Hard hebben ze gewerkt aan het maken van lampionnen, die voor het nodige licht moeten zorgen tijdens de wandeling. On getwijfeld een sfeervol gezicht wanneer de ruim 225 leerlingen op weg gaan naar de paro chiekerk. Rond zeven uur hopen we daar aan te komen. In de kerk zal dan de afsluitende Kerstviering worden gehouden. Een speciaal voor deze ge legenheid opgericht koor bestaande uit ouders zal de viering opluisteren. Na de viering begint voor de jongste Hertog Jannekers de vakantie. De groepen 1 en 2 zijn op vrijdag vrij. De rest van de leerlingen komt op vrijdag naar school om 1997 op een fijne manier af te slui ten. Wij wensen u alvast een heel fijn Kerstfeest en een gezond en gelukkig 1998. H. vatj de Ven De Leukste Vakantie Krant In het persoonlijke informatiepakket zit ook een exemplaar van de Leukste Vakantie Krant. Dat is een eigen uitgave van Rabobank Reizen, boordevol tips, suggesties en verrassende ideeën. Extra aandacht wordt in het nieuwe nummer besteed aan Lissabon, Bali en de Costa del Sol. Veelgestelde vakantievragen worden deskundig beantwoord en nieuwe reisbestemmingen worden gepresenteerd. Met de Leukste Vakantie Krant is de informatie stroom nog niet compleet, want bij elk pakket wordt het RaboKompas gedaan. Dat is een handig gidsje met maar liefst 14 trekkingen, met elke tientallen praktische raadgevingen/ week zo’n hoofdprijs. Wie meedoet, voor wie in het buitenland is. Over bellen, tanken, de wereldomroep, Snel beslissen is voordelig Reizen met de Rabobank heeft nog meer voordelen. Rabobank Reizen kan echt elke denkbare vakantie regelen, van comfortabele kampeer- vakanties tot cruises. Altijd goed geregeld en tegen zeer voordelige prijzen. Bovendien is bij de Rabobank ook een reisverzekering in een handomdraai geregeld. De adviseurs van Rabobank Reizen hebben nog een belangrijke tip: zo vroeg mogelijk boeken. Dat heeft namelijk echt voordelen. Snelle hoekers hebben de grootste keuze als het om accommodatie en vervoer gaat. Ze kunnen bovendien optimaal profiteren van speciale aanbiedingen (zoals 2 weken voor de prijs van 1). Vroeg boeken betekent niet dat de hele reissom ook al ‘vroeg’ betaald moet worden. Slechts een klein gedeelte moet bij het boeken voldaan worden, de rest pas 6 weken voor vertrek. Een aantal reisorganisaties biedt bovendien de mogelijkheid gratis te annuleren tot 1 maart 1998. Kerst is dichtbij ik merk het aan de dagen ze staan strak van een groot geheim hun gang is traag en ingehouden beschroomd - nu het wonder is voldragen Kerst is dichtbij ik merk het aan de dagen (Gedicht van Tiny Wieringa uit de bundel: Kerstfeest) Het einde van het jaar nadert, de dagen wor den korter en het is al vroeg donker. Kersttijd: in huis maken we het gezellig: een kerstboom, kaarsjes, hier en daar wat dennentakken. Ook de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel zijn in kerstsfeer. In beide bibliotheken is een kersttentoonstelling ingericht. In Moergestel is dit gebeurd in samenwerking met Kadoshop Broers. Openingstijden en sluitingsdagen rondom Kerst en Oud/Nieuwjaar Op woensdag 24 en woensdag 31 december is de bibliotheek van Oisterwijk geopend van 14.00 tot 16.30 uur; de bibliotheek van Moer gestel is op deze beide dagen geopend van 14.30 tot 16.30 uur. Donderdag 25, vrijdag 26, zaterdag 27 decem ber en donderdag 1 januari 1998 zijn beide bi bliotheken gesloten. Ook dit jaar hebben heel veel vrijwilligers ver deeld over 2 avonden en 1 ochtend hun vrije tijd ter beschikking gesteld voor het maken van 800 kerstkandelaars. Diverse oproepen om hulp hebben we geplaatst en niet voor niets! De opkomst was prima! Wie weet willen vol gend jaar nog meer ouders aan onze oproep gehoor geven. Vele handen maken licht werk en de opbrengst komt geheel ten goede aan onze jeugd! Ook de rijders en begeleiders die met de Dl- jeugd huis aan huis de kandelaars hebben ver kocht, bedankt! Een speciaal woord van dank aan: - degenen die voor de inwendige mens hebben gezorgd - Wim Willems bloemisterij - Groentehal Crisje, kratten - Cirred Lederwaren, kratten - Gebr. Janssen, vervoer - Fa. op ’t Hoog, vervoer - Jumbo Denissen, vervoer, dozen Hopelijk kunnen we volgend jaar weer een be roep op jullie allemaal doen. Hele gezellige Kerstdagen en een voorspoedig 1998 toegewenst door de Activiteitencommis sie. maar ook over fitness langs de snelweg, hulpverlening tijdens de vakantie, betalen in het buitenland, medicijnen en nog veel meer. Hoewel de zomer nog een tijdje voor ons uit ligt, dromen al veel mensen van hun zomerse vakantie. Waarheen? Wat voor soort vakantie? Wat voor soort verblijf? Het zijn allemaal vragen die eerst beantwoord moeten worden. En de Rabobank heeft daarvoor een hele handige oplossing gevonden. Bij de Rabobank wordt op basis van de vakantiewensen van de klant een persoonlijk informatiepakket samengesteld. Dat maakt het kiezen van de ideale vakantie extra gemakkelijk! En... wie zijn reis vóór 31 maart 1998 bij de Rabobank boekt, maakt bovendien kans op het terugwinnen van de reissom. Tot 5000,-! Kans op 5000,-! Het informatiepakket bevat tevens een bijzondere prijsvraag, de Reissom Retour Wedstrijd. Het is een vragen- spel waarbij het gaat om het ontdekken van een verborgen woord en het afmaken van een slagzin. In de Leukste Vakantie Krant zijn de antwoorden op deze vragen terug te vinden. Iedereen die het wedstrijd- formulier inlevert en vóór 31 maart 1998 een reis bij de Rabobank boekt, maakt kans op het terugkrijgen van de reissom. Tot een maximum van 5000,- per reisovereenkomst! Er zijn Informatie op maat Wie zich wil oriënteren op de komende zomervakantie, heeft in principe de keuze uit de hele wereld als bestemming. En in theorie betekent dat een geweldige stapel reisgidsen doorkijken. Maar vrijwel iedereen heeft ongeveer een idee waar hij heen wil. Bij de Rabobank wordt ervoor gezorgd dat elke klant precies die reisgidsen en informatie krijgt die hij zoekt. Dat betekent dat het kiezen van de ideale vakantie een stuk gemakkelijker gemaakt wordt. De informatie is gevarieerd: is er zandstrand of kiezelstrand? Zijn er leuke winkeltjes en restaurants? Zijn er bezienswaardigheden in de om geving? Welk seizoen is het meest geschikt om te gaan? Dat zijn gegevens die iedereen wil weten voordat hij voor een bepaalde vakantieplaats kiest. De adviseurs ■fa i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 27