BIBLIOTHEEK stichting^openbare Wie maakt het Gèssels Carnavalslied 1998? Rampenoefening bij spoorwegovergang Schijfstraat/Almystraat Kerst- expositie in Poppenmuseum iw Gemakkelijk geregeld b i j Moergestel Frank Bertens: winnaar in 1997! De meest verkochte koopsom heeft nu een klik variant Natuurlijk verwacht u bij een koopsom een aantrekkelijk rendement en het nodige fiscale voordeel. Maar nog aardiger wordt het als u kunt profiteren van het hoge rendement op aandelen met een minimaal risico. De Cumulent KlikKoopsom geeft u al die mogelijkheden. Behalve dat gerealiseerde koerswinsten worden ’vastgeklikt’ biedt de ’garantieklik’ u ook de zekerheid van een gegarandeerd eindkapitaal. Voor meer informatie over deze variant op de meest verkochte koopsom kunt u natuurlijk terecht bij de Rabobank. Vraagt u naar het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies®, waarvan de koopsom deel uit kan maken. Zie ook op internet www.interpolis.nl Opgeven kan bij Toos Swinkels-van de Ven (tel. 513 3284) en Guus Hurkmans (tel. 513 2135). Dus wij roepen iedereen op: doe mee aan het Pieregeblèr 1998! Commissie Pieregeblèr Lampen van Len Copal Zo’n twee jaar geleden maakte Len Copal, voor eigen gebruik, haar eerste lamp. De lamp werd samengesteld uit materialen van de rommel markt en de kap werd gemaakt van met ecoli- ne gekleurd papier. De combinatie van technisch en creatief bezig zijn beviel haar zo goed, dat er vele lampen NS Reizigers. Daarnaast doen aan de oefening mee de Brandweer Oisterwijk, Brandweer Til burg, Politie Midden- en West-Brabant, Team Oisterwijk, de geneeskundige diensten van de GGD Midden-Brabant en de GGD Stadsge west Den Bosch, LOTUS-slachtoffers, Sigma- troepen van deze diensten, het medisch mo biel team (traumateam) van het Tilburgse St. Elisabeth Ziekenhuis en de ANWB Medical Air Assistance met de medische urgentieheli- copter met het heli-team. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken neemt de kosten voor zijn rekening. Gevolgen voor het verkeer In verband met de oefening zal het gebied rond de spoorwegovergang tijdelijk rekening moe ten houden met omleidingen en wel geduren de de periode tussen 08.00 en 13.00 uur. Dat geldt zowel voor (rijwiel)voertuigen alsook voor voetgangers. De betrokken bewoners rond het gebied zijn inmiddels geïnformeerd. Omstreeks 13.00 uur is de situatie weer nor maal. Om zoveel mogelijk mensen deel te laten ne men, en zo eenieder de kans te geven in aan merking te komen om de uiteindelijke vertol kers van het Gèssels Carnavalslied 1998 te wor den, is slechts en minimum aan eisen gesteld. Dat zijn de volgende, met name bedoeld om het carnavaleske karakter te waarborgen: - het lied moet in het Nederlands of in het Gès sels gezongen worden; - het lied mag niet kwetsend zijn’ten opzichte van personen of groepen van personen; - het lied mag niet langer duren dan 10 minu ten. volgden. De lampen zijn opgebouwd uit oude gebruikte lampen, aangevuld met natuurlijk materiaal. Het zoeken naar onderdelen op markten en in de kringloopcentra, verzamelen van stenen en andere natuurlijke materialen, is een niet on belangrijk gedeelte van het werk. De kappen worden gemaakt van diverse soorten papier en met de hand beschilderd. Door deze factoren zijn alle lampen verschillend en uniek. Er zijn ook lampen gemaakt voor en speciaal doel, zoals de vuurvlieg, naar aanleiding van een prentenboek en de heksenlamp, voor de Kinderboekenweek van 1996. Het is de eerste keer dat Len Copal met haar lampen in de openbaarheid treedt en reacties op haar werk zijn van harte welkom. De lampen van Len Copal zijn de bezichti gen in de Openbare Bibliotheek van Oister wijk tot en met 9 januari 1998. Eén van de kerststallen zoals die te zien zijn in het Poppenmuseum. De kersttentoonsteling is van 20 december t/m 7 januari dagelijks geopend van 14.00 tot 16.00 uur. Avond-openstellingen zijn er op 23 en december van 18.00 tot 21.00 uur. Op Nieuwjaarsdag is het museum gesloten. Poppenmuseum Tilburg, Telefoon- straat 13-15,5038 DL Tilburg, Tel. 543 6305. Ned. Ver. Slechthorenden afd. Tilburg en omstreken Op donderdag 18 december is er weer de tradi tionele Kerstviering. De bijeenkomst is van 18.00 tot plm. 20.00 uur. Iedereen is welkom. Deze bijeenkomst is alleen toegankelijk na op gave d.m.v. en inschrijfformulier. Plaats van bijeenkomst is het Rode Kruisgebouw aan de Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie en/of opgave kunt u te recht bij D. Smits, tel. 521 7447. Oproep aan alle Moergestelse verenigingen, buurtschappen, clubs, gezelschappen, vriendengroepen en individuelen Na het succes van voorgaande jaren kunnen we inmiddels spreken van een tradi tie: het Pieregeblèr! Wie maakt het Gèssels Carnavalslied 1998? Op 31 januari a.s. wordt in Den Boo gaard uitgemaakt welk nummer uitverkoren wordt in het nieuwe camavalsjaar tot het Gèssels Carnavalslied 1998. Zaterdag 13 december van 10.00 tot 12.00 uur Zaterdag 13 december begint om 10.00 uur in Oisterwijk een groots opgezette ram- penbestrijdingsoefening die de naam ’Wisselwerking’ heeft meegekregen. Het gaat om een oefening aan de hand van een ongeval waarbij onder meer een trein be trokken zal zijn. Eerste in het land Oisterwijk was met de uitwerking in juni van het zogeheten coordinatieplan Trein Incident Management (TIM) de eerste in het land. In die werkgroep die voor deze landelijke primeur zorgde hadden vertegenwoordigers zitting van de NS-verkeersleiding regio Zuid-Oost, de ge meente Oisterwijk, de Oisterwijkse brandweer, de regionale Brandweer Midden-Brabant, het bureau Grootschalig politie-optreden van de politieregio Midden- en West-Brabant en de GGD Midden-Brabant. Een werkgroep is na deze presentatie voortva rend aan de slag gegaan om voorbereidingen te treffen voor en grootschalige oefening. Grote oefening Het wordt in tijd gezien een redelijk beperkte (de oefening duurt van 10.00 tot 12.00 uur) maar qua inzet van mensen en materieel en vrij uitgebreide rampenoefening. Er wordt deelge nomen door diverse bedrijfsonderdelen van de NS, zoals NS Verkeersleiding, NS Korps Spoorwegpolitie, NS Ongevallenbestrijding en Wederom wordt er in het Poppenmu seum Tilburg, naast de permanente ten toonstelling, een grote exclusieve kerst- tentoonstelling gehouden. Meer dan 70 traditionele kerststallen en 1300 nostal gische kerstballen zijn er tijdens de kerstdagen te bewonderen. De verscheidenheid van de kerstgroepen is groot en ook de materiaalsoorten van de groe pen zijn zeer verschillend, zoals porcelein, pa pier maché, gips, rubber, enz. De kerststallen zijn zeer gevarieerd, van ar moedige, primitieve schuurtjes of grotten tot grote stallen met hooizolder en verlichting. Ook de bekende uitvouwbare papieren kerst- stalletjes ontbreken op de tentoonstelling niet. Het oudste kerststalletje dateert uit 1885. Het kindje Jezus in dit stalletje is gemaakt van was. De ouderwetse gekleurde kerstballen zullen bij menigeen herinneringen aan vroeger oproe pen. Wie herkent niet de vogeltjes, kerkjes en kerstmannetjes waarmee men de boven opsier de? Een pracht aan glinsterende ballen waar men niet genoeg van kan krijgen. OISTERWIJK EN MOERGESTEL Rabobank Wij zijn ervan overtuigd dat ook dit jaar weer menigeen mee zal strijden om de titel welke vorig jaar door Frank Bertens werd gewonnen. Net als in 1997 zal er ook in 1998 om een presentatieprijs (heeft De Brouwer Junior een abonnement op deze prijs?) gestreden worden. r i MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 10 DECEMBER 1997 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5