Café de Brouwer DE AMSTEL NEDERPOPGROEP CDA -nieuws Zo is er maar één! Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk Zondag 14 december stipt om 19.00 uur!!! De entree is gratis! van 16 t/m 28 maart Moergestel Monumenten wet ke probleem kan worden voorkomen via het verlengen van de indieningstermijn. Woensdag 7 januari Nieuwjaarsbijeenkomst Op woensdag 7 januari stelt het college van burgemeester en wethouders van Oisterwijk iedereen in de gelegenheid om op informele wijze goede wensen uit te wisselen voor het dan nog prille jaar 1998. Die gelegenheid wordt geboden in de Burgerzaal van het Raadhuis aan De Lind 56 van 17.00 tot 19.00 uur. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 15 de cember op het informatiepunt in de Open bare Bibliotheek in Moergestel: burgemees ter Y Kortmann van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 16 december 1997 is er spreek uur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmann; Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. ALGEMEEN BELANG U, V, W, X, Y, Z Iets weten? Heeft u vragen over dit artikel of over uw reis- papieren, dan kunt tl daarmee terecht bij de afdeling Burgerzaken, tel. 529 1220. Kerstbingo Op 12 december hebben we weer de jaarlijks terugkerende Kerstbingo. Er zijn zes rondes met elk 3 geweldige prijzen. De laatste ronde wordt gespeeld om de super hoofdprijs. Dit jaar spelen we met getrainde ballendraaiers die niet zijn om te kopen. Per ronde mag je zoveel kaartjes kopen als je maar wilt. Aan vang van deze super bingo is 20.30 uur in D’n Tob. Clubavond Op 19 december hebben we weer een club avond met de club-DJ’s John en Frank. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Huishoudelijke mededeling Het nieuwe jaar is weer in zicht en dat bete kent dat een van de bestuursleden weer voor de deur staat om contributie te innen tenzij je een machtiging hebt getekend. Dit is DE gele genheid om je op te geven als nieuw KPJ-lid en zo misschien op de tweehonderdste plaats binnen te komen op de ledenlijst. Voor dit nieuwe lid staan een aantal leuke dingen gere serveerd. Dus bel naar Miranda van Korven om je aan te melden als lid van deze machtige ongeorganiseerde organisatie: tel. 513 3322. Termijn indienen aanvraag huursubsidie verlengd tot 1 januari 1998 Staatssecretaris Tommel heeft besloten de termijn voor het aanvragen van huursubsi die nogmaals te verlengen en wel tot 1 janua ri a.s. (was 1 december). Dit omdat is gebleken dat er nog steeds behoefte bij huurders is om aanvragen in te dienen. Dit komt deels door allerlei voorlichtingsacti viteiten van rijk, gemeenten en woningcorpo raties 'en deels door de extra publiciteit in de media. Bovendien zou er over één van de vele onderdelen van het voorlichtingsmateriaal (de ’huursubsidiekaart’) onduidelijkheid kunnen ontstaan. In theorie zou dat ertoe kunnen lei den dat bij een kleine groep huurders een ver keerde indruk kan ontstaan bij welk inkomen zij recht hebben op subsidie. Ook dit mogelij- Maandag 15 december komt het CDA bijeen om de raadsvergadering van donderdag 18 de cember door te praten. Bent u geïnteresseerd in een van de onderwerpen of het fractiewerk van het CDA, dan bent u van harte welkom. Uiteraard verwachten wij onze achterban. De CDA-fractie komt bijeen in het Raadhuis te Oisterwijk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Wilt u zelf iets zeggen over onderwerpen die op de agenda staan, dan kan dat, maar dat moet u wel even laten weten aan de gemeente secretaris mevr. Rita van Breugel. Dat kan ui terlijk tot het moment waarop de vergadering begint. Na het spreekrecht (het begin van elke verga dering) wordt bepaald wie van de raadsleden als eerste moet stemmen, wanneer het bij de behandeling van een van de onderwerpen op stemming zou aankomen. Daarna wordt het verslag vastgesteld van de vergadering van 6 en van 20 november jl. Vervolgens staat de be handeling van ingekomen stukken en de me dedelingen op de agenda. Dat zijn o.a. en brief van de politieke commissie van de WD afde ling Oisterwijk over de hoofdpunten van be leid met betrekking tot de visie op Oisterwijk na(ar) 2010 en een brief van de ANWB over het inzamelen en het dumpen van afval. Handhaving Een voorstel wordt aan de raad gedaan om de nota Handhaving Ruimtelijke Ordening en Bouwen vast te stellen. Subsidies De raad behandelt een voorstel om welzijns- en sportsubsidies te verstrekken. Streekmuziekschool Op de agenda staat ook een voorstel om de ge meenschappelijke regeling Streekmuziek school e.o. op te heffen en de Stichting Mu ziekschool Oisterwijk op te richten en te sub sidiëren. Koudetoeslag Een voorstel wordt gedaan om een koudetoe slag toe te kennen voor mensen met een mini mum inkomen. Werkzoekenden De raad wordt gevraagd om besluiten te ne men in het kader van de Wet Inschakeling Werkzoekenden (WIW). Reinigingsheffingen Volgende voorstel op de agenda is er een om de ’Verordening reinigingsheffingen 1998’ vast te stellen. Kringloopbe drijf Ook een voorstel behelst het ontbinden van het contract van de voormalige gemeente Moerge stel met het Kringloopbedrijf Oisterwijk; de vergoeding voor oud papier te indexeren en de vergoeding aan het Kringloopbedrijf te verho gen in verband met het stijgen van het afval- aanbod. Belangrijke informatie over paspoort of rijbewijs Drie belangrijke onderwerpen vindt u in dit bericht: het aanschaffen van een geldig reisdo cument wat nu nog goedkoper is; de geldig heid van het rijbewijs waarover misverstand blijkt te bestaan en de weken waarop u bij de gemeente terecht kunt om uw verlopen reis document te laten vervangen. Reisdocument nog even goedkoper Wie een reisdocument nodig heeft doet er goed aan dat vóór 1 april 1998 (en mogelijk nog voor 1 januari) aan te schaffen. Tot 1 januari betaalt u nog 84,25; na 1 januari (tot 1 april) kost het 89,-; daarna 104,-. Is uw rijbewijs echt wel geldig? Veel mensen blijken met een ongeldig rijbe wijs in de auto te zitten. In uw rijbewijs staat naast de pasfoto voorgedrukt de tekst ’geldig tot’. De datum daarachter is (meestal) die tot uw zeventigste levensjaar. Maar daaronder staat voorgedrukt ’vernieuwen voor’, gevolgd door een datum. Die datum is bepalend! Voordat die datum aanbreekt, moet u ervoor zorgen dat uw rijbewijs wordt vernieuwd. Wanneer bent u aan de beurt? In de opzet hieronder kunt u zien wanneer u het beste naar Burgerzaken kunt gaan om uw reisdocumenten in orde te laten maken. U kunt daar terecht op werkdagen van 8.30 tot 16.00 uur en elke donderdag ook tot 19.00 uur. Ook tussen de middag zijn de loketten geopend. Achternaam Dan naar begint met: Burgerzaken: A, B, Cvan 5 t/m 17 januari D, E, F, Gvan 19 t/m 31 januari H, I, J, Kvan 2 t/m 14 februari L, M, N, O, Pvan 16 t/m 28 februari Q, R, S, Tvan 2 t/m 14 maart Op maandag 15 december komt onze fractie om 19.00 uur bijeen in het Raadhuis aan De Lind 56 om de agenda van de raadsvergade ring van donderdag 18 december te bespreken. U kunt als geïnteresseerde te allen tijde uw in breng hebben, hetzij over de agendeerde onderwerpen, hetzij over zaken die u als inwo ner van belang acht. Daarnaast kunt u onze fractieleden telefonisch benaderen: Noud Smits (513 1694); Ferry Pörtzgen (521 7217), Hans Denissen (513 1836), Daniella Hulskes (527 5795) en Theo op ’t Hoog (513 2398). Veranderingen tussen Kerst en Nieuwjaar Gemeentekantoor dicht Openingstijden voor doen van aan gifte Gemeentekantoor en servicepunt Moerge stel tussen Kerst en Nieuwjaar dicht Op woensdag 24 december a.s. is het voor de ambtenaren van de gemeente die werkzaam zijn in het gemeentekantoor de laatste werk dag van dit jaar. Het gemeentekantoor zal tus sen Kerstmis en Nieuwjaar gesloten zijn. Pas op maandag 5 januari 1998 kunt u weer in het gemeentekantoor terecht maar in verband met de Nieuwjaarsreceptie voor het gemeen teper- soneel gaat de deur van het gemeentekantoor die dag pas vanaf 9.30 uur open. Ook het servicepunt van de gemeente in de openbare bibliotheek van Moergestel is in de periode tussen 24 december 1997 en 5 ja nuari 1998 gesloten. Aangifte van geboorte en overlijden De afdeling Burgerzaken is in de periode tus sen Kerstmis en Nieuwjaar twee keer geduren de één uur open. Maar dan kunt u uitsluitend terecht voor het doen van aangifte van geboor te of overlijden. Aangifte doen van geboorte of overlijden kan uitsluitend op maandag 29 december van 9.00 tot 10.00 uur of woensdag 31 december van 9.00 tot 10.00 uur. Donderdag 18 december 19.30 uur Gemeenteraad vergadert over o.a. koudetoeslag en het Kringloopbedrijf De gemeenteraad vergadert donderdag 18 de cember vanaf 19.30 uur in het Raadhuis aan De Lind 56. B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 2 december 1997 o.m. de volgen de besluiten genomen: Nieuwjaarsbijeenkomst Besloten is om de Nieuwjaarsbijeenkomst te houden op woensdag 7 januari van 17.00 tot 19.00 uur in de Burgerzaal van het Raadhuis aan De Lind 56. Brandweer-alarmontvangers Besloten is om de brandweer-alarmontvangers voor de leden van de post Moergestel van de brandweer te vervangen. Huisvesting onderwijs Nadat de commissie Welzijn advies heeft uit gebracht zal aan de raad worden voorgesteld om een nieuwe verordening Procedure over leg huisvesting gemeente Oisterwijk 1998 vast te stellen. Onderhoudscontract Het college heeft een meerjaren onderhouds contract gesloten voor het buitenschilderwerk van de basisscholen De Wingerd en De Biene- kebolders. Het werk is opgedragen aan Schil dersbedrijf Kerkhof uit Moergestel. Dakbedekking Hertog Jan Opdracht is verstrekt conform het besluit van de raad om over te gaan tot reparatie van het dak van basisschool hertog Jan. Streekarchief Besloten is het Streekarchief te verkopen aan Tilburg, waarbij Oisterwijk het eerste recht van terugkoop krijgt. PAGINA 11 O MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 DECEMBER 1997 VERGUNNING INGEVOLGE ARTIKEL 11 MONUMENTENWET Voor het verbouwen van het pand St. Jansplein 7 is een aanvraag om vergunning ingediend. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 lid 2 van de Monu mentenwet ligt de aanvraag met ingang van 11 december 1997 gedurende 14 dagen ter inzage in het gemeentekantoor, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 3. Gedurende deze termijn kan een ieder haar/zijn zienswijzen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. gemeente gemeente HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplrlinffpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan lliuiuillgvii het co||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 49 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnenge komen: - het aanbouwen van een serre aan de woning Industrieweg 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van drie woningen aan het Huysackerpad (gewijzigde uitvoering op eerder afgegeven bouwvergunning d.d. 15 april 1997.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11