Moergestel-Nieuws' en Kerstmis... Healingavond met foto’s: liefde geneest! Buro HALT gestart met vuurwerkactie Sint vond zijn draai in ,’t Draaiboompje’... Wij wensen u een leuke Sinterklaasavond! Rabobank Op weg naar de 1.000... Veel voorkomende criminaliteit Jongeren kunnen niet alleen voor vuurwerk verwezen worden naar Buro HALT. Ook voor andere delicten die vallen onder veel voorko mende criminaliteit kunnen jongeren verwe zen worden. Een belangrijk criterium is dat het delict altijd een baldadig karakter moet heb ben, bijvoorbeeld winkeldiefstal, vandalisme en (brom)fietsendiefstal. Alleen jongeren tus sen de 12 en de 18 jaar kunnen bij Buro HALT komen. Op het moment dat er schade veroor zaakt is zal de jongere de schade zelf moeten terugbetalen. Het maximum dat gesteld is aan een HALT-zaak met schade is ƒ1.500,- per per soon, bij diefstal is dat/250,-. Op het moment dat een jongere zich niet aan de afspraken houdt wordt de zaak via de po litie doorgestuurd naar Justitie. Zondag 7 december om 20.00 uur is er weer de maandelijkse healingavond in wijkcentrum ’De Bunders’, Frans Halsstraat 34 te Oister- wijk. De bijeenkomst heeft als thema: ’Liefde Geneest’ en wordt verzorgd door spiritueel the- rapeut/paragnost Gustave Raaijmakers en een aantal leerling healers. Op deze avond wordt aandacht besteed aan het belang van onvoorwaardelijke liefde voor je zelf en anderen om gezond en gelukkig te zijn; veel ’moderne’ ziekten en ongelukkig voelen worden immers veroorzaakt door het ontbre ken ervan. Ook worden er healingen gegeven aan mensen die zelf of via anderen aandacht vragen voor hun persoonlijke situatie; dat kan ook via foto’s van geliefde (overleden) dierba ren. E.e.a. wordt afgewisseld door momenten van meditatie en stilte. Info: 528 5446. Vanaf half november van dit jaar tot half ja nuari 1998 besteedt Buro HALT weer veel aandacht aan vuurwerk. De vuurwerkkrant is verspreid op een groot aantal scholen en er wordt voorlichting gegeven over de geva ren van vuurwerk. Daarnaast gaan jongeren die overlast veroorzaken bij Buro HALT hun procesverbaal wegwerken. Samenwerking In samenwerking met Justitie en politie zijn afspraken gemaakt over de aanpak van vuur- werkoverlast. De politie surveilleert extra, vooral bij de grensovergang met België. Justi tie heeft met de politie als richtlijn afgespro ken, dat jongeren géén boete krijgen, maar doorverwezen worden naar Buro HALT. Dat betekent dat ze een of twee gesprekken krijgen bij Buro HALT en uiteindelijk gaan werken om het procesverbaal weer goed te maken. Het voordeel van HALT is dat de jongere geen aantekening krijgt bij Justitie. Landelijk is bepaald dat de boetes verhoogd worden. Dit geldt voor volwassenen, dus dit heeft geen invloed op het werk van Buro HALT. Voorlichting vanaf half november tot half december geeft Buro HALT voorlichtingslessen. Dit gebeurt op basisscholen en scholen voor het voortgezet onderwijs in Gilze en Rijen, Dongen en Til burg. In veel gevallen gebeurt dit in samenwer king met de politie In de lessen wordt met name ingegaan op de gevaren van vuurwerk en het experimenteren met vuurwerk. Daar naast worden jongeren gewezen op de gevol gen voor hen als ze opgepakt worden door de politie. Naast de lessen geeft Buro HALT ook de vuurwerkkrant uit. Dit jaar worden 25.000 krantjes verspreid over de hele regio Midden- Brabant. De krant geeft informatie over de gevaren van vuurwerk en over wat wel en wat niet mag met vuurwerk. Er staan interviews in met de burgemeesters van Tilburg en Waal wijk. Vuurwerkpri j s vraag Een ander onderwerp van de krant is de vuur werkpri jsvraag. Aan jongeren wordt gevraagd als klas of groep een spel te ontwerpen over vuurwerk. De uiterste inzenddatum is 19 de cember bij Buro HALT, Korvelseweg 47 in Tilburg. Vuurwerkzaken Elke vuurwerkzaak is een gewone HALT-zaak. Dat betekent dat elke vuurwerkzaak meetelt in de recidiveregeling. Jongeren mogen name lijk maar twee keer naar HALT verwezen wor den. Tussen de eerste en de tweede keer moet minimaal een jaar zitten. Een jongere die voor vuurwerk bij Buro HALT komt is dan dus al één keer bij Buro HALT geweest. Haltprocedure De jongeren die voor vuurwerk verwezen wor den naar Buro HALT krijgen een gesprek bij Buro HALT. Een onderdeel van het gesprek is het bekijken van een videofilm over de geva ren van vuurwerk. Na het gesprek gaan de jon geren werken. Het aantal uren dat gewerkt moet worden - minimaal één, maximaal twin tig - wordt bepaald tijdens het gesprek. Het streven is om de werkzaamheden aan te slui ten bij hetgeen de jongeren gedaan hebben. Voor vuurwerk betekent dat, dat de jongeren bijv, bij de brandweer of de milieudienst gaan werken. Hebben de jongeren hun werkzaam heden naar behoren verricht, dan betekent dat, dat ze géén aantekening krijgen bij Justitie. luisteren naar wat hij hun allemaal te vertellen had. De Harmonie kon zich toen weer wat warm blazen, waarbij de kinderen die aanwezig wa ren uit volle borst konden meezingen. Op zondag 23 november kregen alle kinderen van 2 tot 8 jaar uit Moergestel de gelegenheid om de Sint persoonlijk te ontmoeten. Deze ontmoeting vond plaats in een van de grote zalen van Partyboerderij ,’t Draaiboompje’ aan de Oirschotseweg. Hier was een gezellige en tot in de puntjes verzorgde ontvangst bereid voor het Spaan se gezelschap. Vanaf een podium keken Sint en Pieten naar de om hen heen geschaarde kinderen, nog nooit hadden de kinderen hem van zo dichtbij mogen aanschouwen en was de intimiteit zo groot geweest. Nadat de Sint met zijn Pieten een kleine act hadden opgevoerd, mochten de aanwezige kin deren één voor één bij de Goede Sint hun op wachting maken. Daarna mochten de kinde ren bij de Pieten hun kado’s in ontvangst ne men en dat werd met twee handjes en een glun derend gezichtje aangepakt. Het was een drukke dag voor de Goede oude Sint die om 11 uur in de morgen al op zijn zetel had plaatsgenomen. Na die ver moeiende dag vroegen wij hem hoe het alle maal verlopen was, waarop de Goedheilig Man antwoordde: Ik geloof dat ik mijn draai in ’t Draaiboompje heb gevonden. Ook het Sint Nicolaascomité was zeer tevre den over de gang van zaken tijdens het verblijf van Sint Nicolaas en zijn Pieten in Moerge stel. Daarom gaat een grote dank uit naar alle personen die maar enigszins betrokken waren bij dit grote jaarlijkse kinderfeest. In het bijzonder willen wij nog vermelden: de Rabobank - Ondernemend Moergestel - ’t Draaiboompje met personeel - Crist vd Bijgaart - Jac v Velthoven - Kraamverhuur C. v. Dijk - Groentehal Crisje - Hr. en Mevr. De Laat-Wolfs - Den Boogaard - ’Moergestel-Nieuws’ - de Ko renmaaier - Prinses Juliana - Gebr. Verbakel en MTV. Wij hopen dat dit traditionele kinderfeest nog jarenlang een bijzondere plaats mag blijven innemen in onze dorpsgemeenschap. Het St. Nicolaascomité Moergestel Het bezoek van Sint Nicolaas en zijn Pieten aan Moergestel, behoort weer tot het verleden. Hij beloofde echter wel dat hij de komende tijd de scholen en diver se vereniging met een kort bfezoek zal vereren. Op zaterdag 22 november kwam hij nabij de molen Moergestel binnen rijden, het herfst zonnetje bescheen zijn wapperende grijswitte baard en vele honderden kinderen stonden langs de route om hem weer een hartelijk wel kom toe te roepen. Nadat het St. Nicolaasco mité de Sint en zijn Pieten had begroet, ver trok de stoet onder de muzikale klanken van de Harmonie Prinses Juliana naar het voorma lige gemeentehuis. Op vele hoeken van straten werden kinder handjes gevuld met lekkernijen die door de Pieten werden uitgedeeld. In de Raad huisstraat stonden honderden kinderen met hun ouders reeds hun opwachting te maken en werden luidkeels Sinterklaasliedjes ge zongen. Nadat burgemeester Kortmann de Goede oude Sint uit het rijtuig had geholpen en Sint Nico laas vele kinderhandjes had geschud, sprak de burgemeester hem een hartelijk welkom toe. Hierna golfde de warme oude stem van de Goedheilig Man over de hoofden van de Moer- gestelse kinderen, die vol aandacht stonden te Op vrijdag 5 december, zijn wij tot 16.00 uur open. De avondopenstelling vervalt. De geldautomaten blijven uiteraard tot uw beschikking. w - T k Ja»*» PAGINA 5 Omdat drukwerk mooi, goed én Op woensdag 17 december verschijnt het Kerst nummer van ’Moergestel-Nieuws’. Dat is tevens het laatste nummer van 1997. Op de woensdagen 24 en 31 december verschijnen we niet, maar op woensdag 7 januari 1998 pakken we de draad weer op. In het Kerstnummer vindt u, naast alle gegevens van de parochie en de doktersdiensten, uiteraard de vele kerst- en nieuwjaarswensen, een kerstverhaal en... een originele puzzel waarvoor we graag enkele prij zen beschikbaar stellen. Houd dus het komende Kerstnummer in de gaten. Wilt u persoonlijk of zakelijk een kerst-/nieuwjaars- wens plaatsen, en wordt u daarvoor niet automatisch benaderd, neem dan even contact met ons op. Mogen wij wel alle inzenders van kopij vragen hun teksten tijdig in te leveren (uiterlijk vrijdag 12 decem ber 20.00 uur). Als u op de voorpagina in de kop van deze krant kijkt, ziet u dat we de 1.000e uitgave van ’Moergestel-Nieuws’ met rasse schreden naderen. Op woensdag 30 april zal dat feestelijke nummer verschijnen. Plannen en ideeën daarover moeten nog worden uitgewerkt, maar dat het een mijlpaal wordt staat wel vast. In 1998 op weg naar de 1.000e ’Moergestel-Nieuws’...! 0 betaalbaar moet zijn... Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 Moergestel I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5