I KIEN' Toneelclub ’De Tweede Jeugd’ Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk Woensdag 10 december om 20.30 uur in de kantine van S.V. Audacia! HOOFDPRIJS Bouwplannen De koffie is er klaar en natuurlijk zijn er ook deze keer weer vele prachtige prijzen te winnen... Verordening klacht behandeling De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 8 de cember op het informatiepunt in de Open bare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder J. Rakhorst van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 9 december 1997 is er spreek uur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. brengt op 15, 17 en 19 januari de vrolijke klucht: ’Zeg nooit vis voordat hij in de pan is’. Oefening baart kunst: komt dat zien! Geboortekaartjes? Grote keuze en persoonlijk advies! Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 matieverschaffing over dit onderwerp wordt maandag 15 december a.s. benut om de amb tenaren over de werking van deze nieuwe klachtregeling te informeren. Het kan daarom op die dag voorkomen, dat de ambtenaar die u nodig heeft enige tijd (de bijeenkomsten du ren twee uur) afwezig is. Wij vertrouwen op uw begrip. Tarieven voor betaald parkeren gaan veranderen De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 6 november 1997 besloten om de tarieven voor de parkeerbelasting te wijzigen. Op parkeerplaatsen waar tot nu toe voor ’n kwartje gold voor ’n kwartier wordt dat nu ’n kwartje voor 10 minuten. Op plaatsen waar men voor dat geld ’n half uur kon parkeren wordt die tijd nu teruggebracht naar 20 minu ten. In verband met de verandering van deze tarie ven moet de apparatuur worden aangepast. Vanaf 8 januari 1997 gaan de nieuwe tarie ven gelden! Vergadering van Commissie voor de behandeling van bezwaar- en beroepschriften De commissie houdt op donderdag 11 en maandag 15 december om 19.30 uur een hoor zitting in het Raadhuis aan de Lind 56. De volgende bezwaarschriften zullen behandeld worden: Donderdag 11 december: 19.30 uur: Fam. van de Wouw, tegen weigering kapvergunning 8 eiken aan de Heuvelstraat. Op woensdag 10 december Afscheid van oude en installatie nieuwe jeugdgemeenteraad Op woensdag 10 december om 16.30 uur ko men de leden van de jeugdgemeenteraad weer bij elkaar in de raadzaal van het Raadhuis. Zoals anders het geval is, kunnen ook nu men sen die op de publieke tribune zitten de gele genheid krijgen iets te zeggen. Dat gebeurt dan tijdens het spreekkwartiertje, dat onder punt 5 op de agenda staat. Agenda Na de opening zal de voorzitter op de eerste plaats de leden van de nieuwe jeugdgemeente raad installeren. De vorige jeugdraad was ge kozen voor het schooljaar 1996/1997. Daarom zijn er nieuwe verkiezingen gehouden. Een ander belangrijk punt is het kiezen van drie wethouders. De leden van de raad zullen daarvoor schriftelijk gaan stemmen. Er is in de jeugdgemeenteraad een wethouder die zich voornamelijk bezighoudt met Moergestelse zaken, een met Bovenspoorse zaken en een met Benedenspoorse zaken. Na het spreekkwartiertje zal de voorzitter dui delijk maken hoe de jeugdgemeenteraad werkt en wat de leden allemaal verplicht zijn te doen. Tot slot zal tijdens deze bijeenkomst afscheid worden genomen van de kinderen die gedu rende het afgelopen schooljaar in de gemeente raad hebben gezeten. Welkom De vergadering van de jeugdgemeenteraad is openbaar. Dat betekent dat iedereen van harte welkom is om de besprekingen vanaf de pu blieke tribune te volgen. Dus tot ziens op woensdag 10 december om 16.30 uur. Maandag 15 december: 19.30 uur: A. Hoeven -19.45 uur: J. van Dijk - 20.00 uur: W. van de Sanden; allen tegen wei gering ontheffing geslotenverklaring Van Tienhovenlaan. Tijdens de bijeenkomsten worden degenen die een bezwaar- of beroepsschrift hebben inge diend en eventuele derde-belanghebbenden in de gelegenheid gesteld hun bezwaren danwel zienswijze nader mondeling toe te lichten. Het bezwaarschrift en verder ale stukken die op de zaak betrekking hebben kunt u inzien. Dat kan na telefonische afspraak met de secre taris van de Commissie, de heer M. Morel, tel. 529 1274. Ook voor nadere informatie kunt u bij hem terecht. De hoorzittingen zijn voor het publiek toegan kelijk. Het kan echter voorkomen dat een hoor zitting achter gesloten deuren plaatsheeft. B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 25 november 1997 o.m. het vol gende besloten: Grondverkoop Besloten is om vooralsnog niet over te gaan tot verkoop van grond in de Kromweistraat. Het college wil eerst overleg met betrokkenen om dat zij deze materie wil bezien in de totale pla nologische ruimtelijke problematiek en het bouwen in dit gebied. Ontheffingen Het college heeft besloten enkele aangevraag de ontheffingen met betrekking tot het geslo ten verklaren van de Van Tienhovenlaan af te wijzen. Riolering In De Stappert is al jaren sprake van overlast vanuit de riolering bij regen. Dit probleem speelt op meer plaatsen inde wijk Oistel- voirtjes. Uit berekeningen is gebleken dat het rioleringsssysteem voldoet. Het college wil overleggen en onderzoeken welke mogelijk heden er zijn om de situatie te verbeteren. Klacht is gratis advies Klachtregeling van gemeente Oisterwijk 1 januari in werking Op 1 januari 1998 treedt de Klachtregeling gemeente Oisterwijk in werking. Het gemeen tebestuur van Oisterwijk vindt dat in een mo derne, klantgerichte organisatie een klachtre geling niet mag ontbreken. Daarom heeft de gemeenteraad een klachtregeling ingesteld. In een verordening is omschreven hoe die klacht regeling er uit ziet. Snel en het liefst direct op lossen. Dat zijn de kernbegrippen als u een klacht indient. De gemeente ziet een klacht ook liever als een gratis advies om te kijken hoe de service beter kan. In een speciaal informatieblad wordt die per op die nieuwe regeling ingegaan. Dat in formatieblad is vanaf heden gratis verkrijgbaar bij o.a. de bibliotheek in Moergestel. Welke klachten? U kunt klachten hebben of ontevreden zijn over het handelen van bestuur of ambtenaren van de gemeente Oisterwijk. Heeft uw klacht te maken met het besluit of de manier waarop dat besluit tot stand komt, dan zijn er de nodige bezwaar- en beroepsproce dures voor u. Maar als uw ontevredenheid te maken heeft met het doen of laten van de over heid (ambtenaren of bestuurders) dan kan de klachtregeling u misschien van dienst zijn. U kunt denken aan situaties waarin bestuurders of ambtenaren u onheus bejegenen; als gebrek kige informatieverschaffing of aan te trage be handeling van brieven of verzoeken. Mondeling of schriftelijk Klagen kan mondeling of schriftelijk. Heeft u een klacht, laat dat dan rechtstreeks weten aan de ambtenaar op wie de klacht betrekking heeft. Er kan dan geprobeerd worden om er samen uit te komen. Dat werkt het meest di rect en dus ook het snelst. Lukt dat niet, dan moet de ambtenaar uw klacht bij zijn afde lingshoofd melden, kunt u er ook met het hoofd niet uitkomen, dan staat nog de formele schriftelijke klachtregeling tot uw beschik king. Daarover kunt u in het informatieblad meer lezen. Speciaal infoblad In het speciaal infoblad wordt stilgestaan bij wie en op welke manier u uw klacht kwijt kunt; u kunt lezen wat er met uw klacht gebeurt en er wordt stilgestaan bij de taak en functie van de onafhankelijke klachtencommissie. Die commissie adviseert over schriftelijk ingedien de klachten. In het informatieblad kunt u ook lezen waaraan een schriftelijke klacht moet voldoen. Anoniem klagen past niet in deze re geling. Klaagt u schriftelijk, dan moet uw klacht ondertekend zijn en uw naam en adres moeten er op staan, evenals een datum en een omschrijving van het feit waartegen de klacht gericht is. In de procedure die u in het informatieblad uit de doeken wordt gedaan wordt ook aandacht besteed aan de hoorzitting. Tijdens die bijeenkomst krijgen u en degene tegen wie uw klacht gericht is (een bestuurder of een ambtenaar) de gelegenheid om voor de onafhankelijke klachtencommissie hun me ning te geven. De commissie brengt advies uit. Daarna nemen burgemeester en wethouders, de gemeenteraad of de burgemeester (afhan kelijk van degene waarover u klaagt) een be sluit over uw klacht. Ook als het om ambtena ren gat, want die doen hun werk immers on der verantwoordelijkheid van een van die drie bestuursorganen. Aantal ambtenaren op 15 december beperkt bereikbaar Op 1 januari treedt de Klachtregeling officieel in werking. In het kader van de interne infor- PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 Burgemeester en wethouders zijn voornemens met toepassing van Artikel 24, sub 2 (geringe afwijkingen) van het bestemmingsplan Kom Moergestel vrijstelling te verlenen voor: - het overschrijden van de bouwgrens voor het verplaatsen van een tuinhuisje op het perceel Cruythof 2. gemeente gemeente ƒ250 VERORDENING ’KLACHTBEHANDELING GEMEENTE OISTERWIJK 1998’ UGT TER INZAGE De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 19 juni 1997 heeft vastgesteld de Verordening klachtbehandeling ge meente Oisterwijk 1998’. De verordening regelt de behandeling van klachten over gedragingen van de gemeentelijke bestuursorganen en van personen die werkzaam zijn onder verant woordelijkheid van die bestuursorganen. De verordening treedt in werking op 1 januari 1998. De tekst van de verordening en de daarbij behorende notitie liggen voor iedereen ter inzage in het gemeentekantoor (afdeling Voorlichting) en in de Openbare Bibli otheken te Oisterwijk en Moergestel. Zie ook het artikel over de gemeentelijke klachtregeling elders in deze krant. BOUWPLANNEN TER INZAGE De volgende bouwplannen liggen met ingang van maandag 8 december 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders zijn voornemens bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een serre aan de woning Oisterwijkseweg 62a. BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mPldiriPPll kuntu §een 'aezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan iiiciuiiigcn het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 48 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnenge komen: - het verbouwen van het pand St. Jansplein 7. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van een varkensstal aan de Oirschotseweg 79; - het bouwen van een serre aan de woning Herengoedstraat 13. voor leden en begunstigers

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11