4-seizoenen van Texel 178 264 316 4^ DEKBEDDEN EXTRA KORTING RADIO Lits-jumeaux 240 x 200 van 495,- voor 1 -Persoons 2-Persoons Raad unaniem van mening: Géén parenclub in Oisterwijk Slijterij ’In den Korenmaaier Bij ons regent het géén pepernoten, maaaaarrrrr... GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Moor een origineel en persoonlijk geschenk in elke prijsklasse. Zo is er maar één! ES Grand Henkes Jonge Martell Cognac [W Marnier Fine White Rum Jenever^ liter strooi prijs Pisang Ambon nu... G.R J Boot? Very Dit kan alléén bij ons! JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER 'ÖraaJIRamiH Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 Tegen inlevering van deze bon bij aankoop van eenTexeler 4-seizoenen wollen dekbed Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaai Presentatie zondag 30 november: Peter van de Wouw J. Oerlemans (GB): ...vergadering schorsen... 140 x 200 van 289,- voor 200 x 200 van 395,- voor De Kuyper te met Johan van Oosterhoud Tussen de bijen, hommels en vlinders 138 Driekwart dag liep ik tussen de bijen, hommels en vlinders bij de negen keienpassages, die in de Beerze liggen. De bedoeling is dat vissen ’hogerop’ kunnen. De trappen zijn laag zodat planten en dieren zich over een grote lengte kunnen verplaatsen. E.e.a. komt o.a. de kop- voorn ten goede. De kopvoom is een vis, die aan de oppervlakte van stromend water leeft. Hij is in ons lang nogal zeldzaam. Ik zag er één zwemmen. De Beerze is gedeeltelijk teruggebracht in de loop zoals die vroeger was. Hij meandert deels weer en dat is belangrijk voor de flora en de fauna. In samenwerking met Natuurmonu menten heeft het Waterschap De Dommel ge noemde passages aangelegd. Ik ben er gaan kijken toen men er enkele jaren geleden bezig was met de opknapbeurt. Moet u nu eens zien! Ik heb intens genoten van de vele, planten die ik er zag. Zo op ’t eerste ge zicht nam ik 34 soorten waar, afgezien van de grassoorten. Zit ik ernaast wanneer ik stel dat hier langs de Beerze zo’n 70 a 80 soorten groeien? En dan die stilte, die zalige rust. Wat Het is nog niet zo vaak voorgekomen dat de Oisterwijkse gemeenteraad zich zo unaniem schaarde achter de mening van iemand die gebruik maakte van het spreekrecht. De heer W. de Jong sprak namens de buurtbewoners van de Tilburg- seweg in Oisterwijk hun ongerustheid uit over het feit dat B. van de Wiel achter pizzeria La Strada een parenclub wil beginnen. de sportadviesraad voorstond Toen echter dit agendapunt aan de orde was vond er een opmerkelijke gebeurtenis plaats in de vergadering. Al voordat iedere fractie in 1' termijn zijn standpunten kon vertegen woordigen verzocht de heer J. Oerlemans (Gemeente Belangen) de burgemeester om de vergadering te schorsen. Hallo jongens en meisjes van de Oistelvoirtjes! Weten jullie het nog? Sint Nicolaas komt op bezoek en wel op zaterdag 29 november in ’t Draaiboompje. De zaal gaat om 10.30 uur open en Sint Nicolaas zal bij ons aanwezig van 11.00 tot plm. 12.30 uur. Alle kinderen, geboren in 1989 t/m 1995 zijn met hun ouders van harte welkom. Weet je ook nog dat je je schoentje mag zetten? Deze kun je inleveren (evt. met tekening) op vrijdag 28 november tot plm. 21.00 uur bij Lia van Oort, Kriekenakker 4. zijn er toch veel mooie plekjes in ons mooie Brabant te vinden! ’t Was juli toen ik dit artikel schreef. Konin- ginnekruid bloeide nog niet. Rijpe zaadjes wa ren er al bij de Dagkoekoeksbloem te vinden en de bloempjes van de Vogelwikke lijken pre cies op vogeltjes. Vandaar de nam, denk ik. Op de Akkerdistels en de Berenklauw was het en gaan en komen van veel insecten. O, wist ik maar hoe ze heten! Libellen, hommels, bijen, vlinders, zo véél. Begrijpt u nu waarom ik driekwart dag in dat kleine stukske natuur doorbracht? hoeft heus niet vel over bloemen en planten af te weten. Die kennis heb ik óók niet, ’t Gaat om de rust, het genieten van al dat schoons, die mooie bloemen, het alsmaar heen en weer vlie gen van al die insecten; die heus weten wat ze doen. Uren was bij de vispassages in de Beerze. Ik vergeet dat nóóit! Bowlen Op 28 november gaan we een bal gooien op de bowlingbaan. De bedoeling is dat de bal over de baan gaat en niet dat je zelf de kegels omke gelt. We verzamelen om 20.15 uur bij D’n Tob. Kosten zijn 5,- p.p. Auto-oriëntatietocht Op 30 november wordt er weer een auto-oriën- tatietocht gereden. Er staan allerlei sluiprou tes op het programma inclusief die naar D’n Tob. Na de tocht is er een Hollandse middag met Oud-Hollandse spelen. De tocht zal star ten tussen 12.00 en 13.00 uur vanaf D’n Tob. Aan deze smokkelroute kan iedereen deelne men, jong en oud, lid of geen lid. Bloemschikken Op 10 december gaan we, om in de kerststem ming te komen, bloemschikken. Dus kerst stukjes maken, maar het is een verrassing wat voor kerststukjes. De kosten zijn 10,- voor leden en 15,- voor niet-leden. We verzamelen om 19.30 uur bij D’n Tob en je kunt je hier voor opgeven bij Miranda van Korven, tel. 513 3322. Zij zijn van mening dat een dergelijke club een negatieve uitstraling zal hebben op hun omge ving en zo ook de opvoeding van hun kinde ren zal beïnvloeden. “Wat iedere Nederlander doet in zijn vri j(e)ti jd moet hij zelf weten maar niet in een dichtbevolkte woonomgeving als die van ons. Laat die club maar midden in het weiland gaan zitten. Wij zijn verontwaardigd dat door een verouderd bestemmingsplan ves tiging van zo’n club zo goed als niet is tegen te houden. Daarom vragen wij de gemeente met klem al het mogelijke te doen om ervoor te zor gen dat die club er niet komt.” aldus de heer de Jong. De burgemeester wilde zelfs nog een stapje verder gaan dan de spreker en zei dat hij er zelfs niet mee eens was als zo’n club zich zou vestigen in het weiland. Ook ontkrachtte hij de woorden van de heer van de Wiel als zou hij in het bezit zijn van alle benodigde vergunnin gen, en hij zei de raad toe dat hij al het moge lijke zou doen om een dergelijke ontwikkeling tegen te houden; dit alles natuurlijk binnen de regels van de wet. Notitie buitensport Een ander hot item op de raadsvergadering was de notitie buitensport, en ook hiervoor had zich een spreker aangemeld voor het spreek recht namelijk de heer G. van Giersbergen, voorzitter van de Oisterwijkse sportraad i.o. De Oisterwijkse sportraad heeft in hoofdlijnen in augustus 11. de notitie “conclusies inventarisa tie buitensport” onderschreven echter onder voorwaarde dat de privatisering de continuï teit van de verenigingen niet mocht ondermij nen. Omdat de Oisterwijkse sportraad echter de notitie buitensport incompleet vinden en ook de daaruit voortvloeiende conclusies te kort door de bocht vinden verzochten zij de raad om dit agendapunt op te schorten tot een totale inventarisatie heeft plaatsgevonden, ook wilden zij dat de Oisterwijkse sportraad die plaats krijgt die bij de besluitvorming in de raadsvergadering van 17 juli als opvolger van Hierdoor werd de hele discussie uit de wegge gaan, want toen na de schorsing GB het agen dapunt toch wilde handhaven omdat het een belangrijke notitie was m.b.t. de privatisering van verenigingen, en vervolgens de WD zijn standpunten mocht verkondigen, kon de heer Wagenmakers niet veel meer aan de woorden van G.B. toevoegen. Hierdoor ontstond dus weer een discussie van oppositie (GL en AB) tegen het college. Algemeen Belang was echter wel van mening dat op het moment dat de on- derhandelingen rechtstreeks met de verenigin gen werden gevoerd de sportraad buitenspel werd gezet, dit in tegenstelling tot wethouder J. Rakhorst die hiervan niet wilde horen. De andere agendapunten waren nog slechts formaliteiten zodat de vergadering toch nog vroeg was afgelopen. Schoolstraat 18,5066 EE MOERGESTEL, Tel. 013 - 513 1350 Verhuur tapinstallaties, tafels, stoelen, enz. PAGINA 3 25 H Uniek op basis van sublieme cognac Cordon Rouge fles G 70 cl. strooiprijs Cordon Jaune fles 70 cl. strooiprijs met: de muzikale keuze van..., interviews, korte berichten, nieuwtjes, sport en vooral veel gezellige muziek. L’Art de Martell. In luxe cadeaudóps Martel VS* fles 70 cl. strooiprijs Martell VSOP fles 70 cl. strooiprijs Vieux met echte Franse brandy. liter strooiprijs Jonge Jenever -e— W II I Tl. RUM -ftp “WWWSS'.S’X* I 0,7 liter strooiprijs MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 Relatiegeschenken Wij proberen met u mee te denken. Bij ons vindt u de beste keus, ’lederTevreden’ is nl. onze leus!!! Deelnemer Winkelactie met gratis portemonnee Strooiprijs -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3