Ueuro 0 Openbaar vervoer naar Oisterwijk urgent ;i Aphrodite ’Happy Best’ en ’Dommelaers’ winnen festival Kennisgeving Rabobank Moergestel WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 - 22e Jaargang - Nr. 980 (zie pagina 7) h Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Waarom is een gemeen schappelijke munt nodig? Het Bestuur en de Raad van Toezicht respecteren zijn besluit en zijn de heer Huijben zeer erkentelijk voor al datgene wat hij, gedurende vele jaren, voor onze coöperatie heeft gedaan en betekend. In overleg met de Beheerscolleges van de Coöperatieve Rabobank Moergestel heeft de heer P.C.G.M. Huijben, om hem moverende redenen, besloten, met on middellijke ingang, terug te treden als directeur van voornoemde bank. Tot het moment dat in de ontstane vaca ture is voorzien, zullen de directietaken worden waargenomen door het Hoofd Bedrijven, de heer F.M.J.M. van der Poel. J Huidverzorgingsinstituut^^T Donderdag 27 nov. 19.00 uur - Intocht St. Nicolaas - Tentoonstelling Vogelvereniging Moergestel - 'Wè zut zèn?’ - Uit het archief van MTV - Blaoskapellenfestival -11 jaar d’Ambiejans Deze uitzending wordt herhaald op zondag 30 november (13.00 uur) en donderdag 4 december (20.30 uur) Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Financiën. Hb Voor het tweede achtereenvolgende jaar winnaar van de muzikalteitsprijs: ’Happy Best’. Deelnemer Winkelac" Wethouder Ruud Hora: ...alle lof voor presentatie 30-km zone Prinsessenbuurt... Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-HoutakKer en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Wethouder Joop Rakhorst: ...trouwen op zaterdag te duur?... ..tot 10.00 uur is het gratis... I •j Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en y.li z.) Het Blaoskapellenfestival mag weer twee uitstekende winnaars bijschrijven in de analen van haar 15e uitgave. De prijs voor muzikaliteit was voor het tweede jaar voor ’Happy Best’ uit Best. Zij wisten ook in de finale voor een volle zaal van ’Den Boogaard’ de 12-koppige jury te overtui gen van hun muzikale (op hoog peil staande) kwaliteiten. De prijs voor presentatie ging naar nieuwkomer ’De Dommelaers’ uit Eindhoven. Hun combi natie van show, muzikaliteit en kleding was voor de jury dermate opvallend dat zij de prijs welverdiend mee naar huis mochten nemen. Tot de finale wisten nog twee andere kapellen door te dringen: uit Oisterwijk waren dat ’De Böllekes’ en uit Berkel-Enschot ’Fiësta Servessa’. Zij bleven kwalitatief gezien niet ver achter bij de winnaars. Een uitstekend festival, een uitsteken de finale en een veelkoppig publiek dat een hele zondag heeft genoten! Proficiat aan iedereen die dit 15e Blaoskapellenfestival mogelijk heeft gemaakt! Steeds minder mensen gaan stemmen tijdens verkiezingen omdat zij vermoedelijk niets te kiezen hebben. Alles wordt beslist over hun hoofden heen denken zij. Daarom dient het gemeentelijk apparaat naar de burger toe te komen. Een ideeënbus zou een optie kunnen zijn. Hierna sloot Burgemeester drs. Y. Kortmann de avond en bedankte het aanwezige publiek voor het constructief meepraten. Er zal be slist iets mee gedaan worden en een vervolg op deze avonden komt er. De afdeling Voorlichting van de gemeente werd bedankt in de persoon van Frans van Son. Ook de geluidsmensen werden bedankt. Een speciaal applaus kreeg Marjolijn Uitzinger voor haar goede werk op deze avond. om verschillend beleid voor de verschillende kernen maar dan wel aangepast aan de behoef ten van de toekomstige gebruikers. Onderwijs. Hier vonden de aanwezigen dat het bestuur van de scholen dichter bij de ouders dient te komen staan. Ouders en besturen kunnen dan beter zelf beslissingen nemen over het reilen en zeilen van de school. Cultuur, recreatie, welzijn en sport. ’Den Bogaard’ dient behouden te blijven voor de Moergestelse gemeenschap. Verlies zou een ramp zijn. Frans avan der Poel, secretaris van Harmonie Prinses Juliana, zou wel graag zien dat ’den Boogaard’ voor de verenigingen be reikbaar en betaalbaar blijft. De Gemeente moet dit maar aankopen en de exploitatie moet ook haalbaar zijn. Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk. Sporten voor jongeren te duur Moet de op voeding van de jeugd beter De sociale con trole van ouders is hier altijd redelijk goed ge weest omdat de mensen elkaar kenden. Er is echter te weinig kinderspeelgelegenheid. Mis schien is er straks iets nodig voor de opgroeien de jeugd. Op verenigingsniveau is er voldoen de te doen voor de kleinere kinderen en op groeiende jeugd. Kinderen dienen echter wel onder redelijk toezicht van ouderen te zijn. ’Hangplekken’ zoals in Oisterwijk zijn niet nodig. De cultuur is in Moergestel nooit het zelfde geweest als in Oisterwijk. Zeer zeker dient de Muziekschool als opleidingsinstituut gehandhaafd te blijven. Milieu. Huisvuil en GFT ophalen dient ’aantrekkelij ker’ te worden zeker wat de kosten betreft. Dat de vervuiler betaalt zal ook voor onze gemeen te dienen te gelden. Met het groen zal het vol gens Wethouder Antoon van Gils (CDA) wel meevallen omdat de planning dit jaar vermoe delijk gehaald wordt. Ruimtelijk ordening en wonen. Er zal meer gebouwd dienen te worden voor jongeren. Nu zijn huizenprijzen voor hen on betaalbaar. Starterswoningen en eenheden voor ouderen zijn gewenst. Volgens wethouder Ruud Hora komt er in 1998 een onderzoek en een volkshuisvestingsplan. Evenwichtig bou wen en niet het dorpskarakter aantasten met bijvoorbeeld hoogbouw. Wim van Haaren pleitte voor benutting van gebouwen in het buitengebied, anders opruimen en zeker niet toestaan dat deze gebouwen voor andere doel einden gebruikt gaan worden. dl m m Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474- h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en y.GZ.) Verkeer en Vervoer. Teveel punten in de ’Toekomstkrant’ en de ’Startnotitie’ gaan over de Kern Oisterwijk. Om een voorbeeld te geven is er de stelling om het parkeren maar duurder te maken. In de kern Moergestel en Heukelom zal dit niet de opzet zijn. Mr. H.Lelie, Voorzitter van de Stichting Wel zijn Ouderen Moergestel vroeg zich af of het duurder parkeren en de slechte bereikbaar heid van het Gemeentekantoor niet ten na dele van de ouderen werkt. Het Openbaar Vervoer naar Oisterwijk is ronduit slecht en Een en ander zal wel betaald moeten worden. Ook de kosten van het buitengebied mogen niet ten koste van enkelingen gaan die er nu wonen maar betaald te worden door de gehele gemeenschap. De legeskosten zijn sinds de herindeling ook de pan uitgerezen. Trouwen was een behoor lijke heet hangijzer. Op zaterdag is dat veel te duur. Volgens burgemeester Y. Kortmann is het kostendekkend en wordt er echt niets op verdient. Wethouder Joop Rakhorst (WD) kon nog mededelen dat trouwen tot 10.00 uur gratis is. hieraan zal iets moeten veranderen. Janus Jonkers viel hem bij. De mobiliteit van een snel vergrijzende bevol king verdient de volle aandacht van het ge meentebestuur en hiervoor zal dus het open baar vervoer verbeterd moeten worden omdat een kwart van de ouderen geen eigen vervoer heeft. Een buurtbus is te klein en verschijnt nooit op de gewenste momenten. De Bel-taxi is nog te duur en het vervoer zal moeten wor den aangepast aan behoeften en tijden zoals koopavonden, markten e.d. Ook moeten oude ren boodschappen kunnen doen in de Kernen Oisterwijk en Moergestel. Doorgaand verkeer door de kom Moergestel dient fors te worden afgeremd en zeker het vrachtverkeer. De T31 is maar een gedeelte van een rondweg om de kern Moergestel en dient daarom doorgetrok ken te worden. Wim van Haaren vroeg als Voorzitter van de NCB afdeling Moergestel aandacht voor de aan- en afvoerproblemen van de argrariërs. ’Natuur en Milieu’ wil geen extra wegen en liggen daarom altijd dwars. Wethou der Ruud Hora zegde toe dat er een onderzoek komt. Dit is in het verleden nooit door de ’oude’ gemeenteraad gebeurt. Veiligheid door meer politie De dames Jo Hermes en Riet de Kruijf van de Katholieke Vrouwen Organisatie vroegen ook aandacht voor meer veiligheid en daardoor meer ’blauw op straat. Eventueel de wijkagent weer invoeren want die kent zijn ’pappenhei mers’. Meer sociale controle zou ook mooi zijn. Ouderen voelen zich niet geheel veilig. Economische Zaken inclusief toerisme. Ruud van de Ven was het met de toekomstvi sie over de bedrijventerreinen zoals Sonman en Laarakkers helemaal niet eens. Hij verzocht Vanwege de startnotitie “Visie op Oisterwijk na(ar) 2010” had het Gemeentebe stuur een tweetal bijeenkomsten georganiseerd in de kern Oisterwijk maar ook in de kern Moergestel om de burgers te laten meepraten en meedenken over deze nota. In zijn openingswoord zei Burgemeester Drs. Y. Kortmann iets over de nieu we aanpak. De opkomst was voor hem groter dan verwacht en hij hoopte dat er geen discussie zou ontstaan over privé-zaken of het huidige gemeentebeleid en/of onderdelen hiervan. Inbreng moet leiden tot een officiële toekomstvisie die later in commissies onder de loupe kan worden genomen en vertaald gaat worden in toekomstbeleid. In de wandelgangen hoorden wij na afloop dat deze avond beter aan het doel beantwoordde dan de avond in de Kern Oisterwijk. Aanwezig waren het volledige college van B W alsmede een groot aantal raadsleden en een aantal hoofden van dienst. Marjolijn Uitzin ger moest de avond leiden en deed dat als vak vrouw met het nodige gemak. Zij hoefde slechts een enkele keer ’regelend’ op te treden. Algemeen Bestuur. Onder andere Jacques Stroucken zag graag het Gemeentekantoor een of twee keer per week langer geopend zien. Ook tijdens de lunchtijd moet de burger geholpen kunnen worden. Hoe met inspraak om moet worden gegaan en of het ook enig nut heeft vroeg men zich af. Hen ri van Bergen memoreerde de avond van een paar weken geleden waar Wethouder Ruud Hora (AB) de 30-km. zone aan de burgers in de Prinsessenbuurt presenteerde. Zo moest het in de toekomst meer gebeuren. Dit verdiende alle lof. Inspraak moet echter wel nuttig ge bruikt worden om geen spraakverwarring te krijgen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1