p E BFc Schepens Tweewielers b.v. Jaap Jongbloed"Onze bijdrage betekent zoveel in het leven van deze kinderen” TV-reportage over werk Liliane Fonds J I rechtswinkel a+> f Koor mensen met fiets- wensen. De Geldmolen .«ff Werken in de maand december 1 geen geld voor de hulp die hij nodig heeft. Het Liliane Fonds droeg 368 gulden bij aan de driewieler. Jaap Jongbloed en Christian Da ontmoeten elkaar in Burkina Faso Aan alle kinderen, ouders en grootouders van Moergestel leiding afgemaakt en is op zoek naar werk. Charlemagne is dankzij de hulp van het Liliane Fonds kleer maker geworden en leidt nu ook andere gehandicapte jongelui op in het vak. Deze kinderen hebben het met een beetje steun gered. Jaap Jongbloed ontmoette echter ook Uitzending: Donderdag 4 december; TROS T12 -22.15 uur. Sin 22.15 uur zendt de TROS op TV2 zijn programma over Burkina Faso uit. Doel is de kijkers als donateur bij het werk van Liliane Fonds te betrekken. 7 'KTd'S ■•//i vjA. Ook dit jaar brengt toneelvereniging ’Die Nae- mloose Speelers’ weer een gezellig en spannend toneelspel, getiteld: ’De Geldmolen’. Het verhaal speelt zich af in de kapsalon van kapper Knijpschaar en zijn vrouw. De hele dag is het een komen en gaan van mensen die ge knipt of geschoren willen worden: de veld wachter, boer Blaar, mevrouw Slof. Op een ze kere dag komt er een nieuwe knecht in de zaak werken. Die merkt dat kapper Knijpschaar niet helemaal eerlijk aan zijn centjes komt. Wil je ook weten hoe het verhaal verder af loopt? Kom dan kijken naar ons toneelspel vol hu mor en spanning op: vrijdag 12 decemberom 19.00 uur zondag 14 decemberom 15.00 uur in Partycentrum Den Boogaard. Kaartjes a 4,50 zijn verkrijgbaar aan de zaal. Inbrekers actief Op zondag 23 november, omstreeks 03.00 uur wordt een getuige wakker van geluid op de ach terplaats van een woning aan de Kloosterlaan. Als het licht op de achterplaats wordt aange maakt ziet de getiuige nog juist een tweetal vermoedelijke manspersonen over de muur aan de achterzijde van de tuin klimmen. Bei den zijn gekleed in een trainingspak met lich te sportschoenen, terwijl zelfs 1 persoon een bivakmuts draagt. Verdere signalementen zijn onbekend. Gelet op genoemd tijdstip en het feit dat zij over een muur moesten klimmen om aan de achterzijde van de woning te ko men rechtvaardigt de gedachte dat door het licht op de achterplaats aan te doen er moge lijk een inbraak is voorkomen. Jaarinkomen 600 gulden Het kost niet veel om een kind te helpen; in onze ogen dan, want voor de mensen daar gaat het om week-, maand- of soms zelfs jaarlonen. Gemiddeld verdienen de mensen in Burkina Faso 600 gulden per jaar. Zo’n driewieler als voor Christian kost dan een vermogen, meer dan de helft van een jaarinkomen. Een beenbeugel kost 21 gulden, een kruk 9 gulden en een beenprothese 90 gulden. Minder duur allemaal, maar toch voor de meeste gezinnen niet op te brengen. Daarom springt kan dankzij de giften van donateurs in Nederland en België en de inzet van honderden vrijwilligers in bin nen- en buitenland. Thuiswerk Tot slot willen wij u nog waarschuwen voor advertenties in de krant waarin thuiswerkers worden gezocht. Wees voorzichtig met het rea geren op dergelijke advertenties. Vaak moet u eerst betalen voordat u iets thuisgestuurd krijgt. Wat u dan thuisgestuurd krijgt kunt u vaak niet gebruiken. Indien u al thuiswerk doet, heeft u meer rech ten dan u denkt. Vaak wordt er misbruik van u gemaakt. Met vragen of problemen bent u altijd wel kom op ons kosteloos spreekuur van maan dag tot en met donderdag van 14.00 tot 20.00 uur. U kunt ons vinden aan de Stadstraat 2 (zijstraat Bisschop Zwijsenstraat), tel.: 013- 535 3135. in ieder geval een vergoeding tegenover, deze vergoeding bestaat ten minste uit uw normale uurloon. Of u recht heeft op een extra vergoe ding, is vaak geregeld in uw arbeidsovereen komst of Cao. Is dit niet het geval dan zal deze vraag naar redelijkheid en billijkheid beant woord moeten worden. Indien het in een be drijfstak bijvoorbeeld gebruikelijk is dat men overurentoeslag ontvangt, kunt u daar wellicht ook aanspraak op maken. Hetgeen hierboven verteld is over de overuren toeslag geldt ook voor werk op de feestdagen. Op dezelfde manier kunt u nagaan of u recht heeft op toeslag op deze dagen. Het zal u wel zijn opgevallen dat er geen pas klaar antwoord is te geven op vragen als hier boven gesteld. Indien u daadwerkelijk proble men op dit gebied heeft of krijgt, kunt u uw geval voorleggen aan één van onze medewer kers arbeidsrecht. Bank:707070198 Jaap Jongbloed: ”Ik ken het Liliane Fonds nu al jaren als het speciale fonds vcor kinderen met een handi cap in ontwikkelingslanden. Wereldwijd zijn er zo’n 1143 lokale contactpersonen werkzaam die de gehandicapte kinderen in hun regio opsporen en helpen. Juist die kinde ren die zonder onze aandacht geen kans maken op revalidatie. In Burkina Faso heb ik weer gezien hoeveel onze bijdrage in het leven van deze kinderen betekent”. kind^^ de u thuis! Sint en Piet liepen te denken, wat ze de kinderen uit Oisterwijk en omgeving zouden schenken. Bij Schepens Tweewielers langs gelopen, wisten zij gelijk wat ze gingen kopen. 'n Step, skelter of kinderfiets, ja, dat vonden zij wel iets. Toen zij ook 'n fietsmandje en toeter zagen staan, zijn zij gauw naar binnen gegaan. Kochten de cadeaus snel bij elkaar, en zo waren ze klaar voor dit jaar!!! De decembermaand lat niet lang meer op zich wachten. Velen van u zullen geconfron teerd worden met overwerk, werken op extra koopavonden en feestdagen. Wat zijn uw rechten en plichten? Van overwerk is sprake indien u meer uren werkt dan waarvoor u bent aangenomen. Of u verplicht bent om over te werken en te werken op extra koopavonden, wordt vaak geregeld in uw arbeidsovereenkomst of de toepasselijke Cao. Is dit niet het geval, dan kan uw werkge ver dit van u verlangen indien het tijdelijk is Verborgen ramp Tot nu toe was de wereld van Christian heel klein. De gevolgen van polio waren voor hem rampza lig. Hij kroop op handen en voeten door het zand rond het huis, want veel verder kwam hij niet. In het dorp wisten de mensen nauwelijks dat hij bestond, hij werd door nie mand opgemerkt. Christian leefde verborgen, net als miljoenen andere gehandicapte kinderen in ontwikke lingslanden. Het Liliane Fonds spreekt zelfs van een verborgen ramp. Nu hij een aangepaste drie wieler heeft, kan Christian erop uit en andere mensen ontmoeten. en de bedrijfsomstandigheden dit noodzaken. Indien u dringende redenen heeft waardoor u niet kunt overwerken of werken op extra koop avonden, dan moet de werkgever uw belang meewegen. De maand december brengt voor veel bedrijfstakken extra werk met zich mee. U dient er ernstig rekening mee te houden dat deze drukte een tijdelijke bedrijfsomstan digheid is, die ervoor kan zorgen dat uw werk gever u tot overwerk of werken op extra koop avonden kan verplichten. Ongeacht de vraag of u wel of niet tot over werk verplicht bent, als u overwerkt staat daar Er zijn nog duizenden gehandi capte kinderen die op hulp wach ten. Geef ook om dit kind! Word donateur van het Liliane Fonds door een bijdrage naar keuze te storten op giro 7 800 800 of bankrekening nummer 70 70 70 198. Uw gift, hoe klein ook, heeft een geweldige positieve invloed op het leven van deze kinderen. operaties, hulp- 1 jfft middelen, fysi otherapie en ook voor onder wijs en vakop leidingen. Dat het Liliane Fonds bij. Voor Dissin, Burkina Faso Christian (12 jaar) is helemaal in de wolken met de aan gepaste driewieler die Jaap Jongbloed en de plaatselijke Liliane Fonds-contactpersoon nem brengen. Christian heeft polio gehad en kan daardoor niet lopen. Thuis is er VN-erkenning In 1990 ontving het Liliane Fonds een onderscheiding van de Verenigde Naties voor haar directe, kleinschalige en persoonsgerichte werkwijze. Vijf jaar geleden riepen de Verenigde Naties 3 december uit tot dè internationale VN-dag voor mensen met een handicap. Het Liliane Fonds vraagt bij deze gele genheid aandacht voor de situatie van kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden. Jaap Jongbloed draagt daar van harte zijn steentje aan bij. Op 4 december om veel kinderen voor wie nog hard hulp nodig is. Jaap Jongbloed: ”Het gaat om weerloze en onschuldige kinderen die je daadwerkelijk vooruit kunt helpen. Het werkt echt! Ik heb het nu weer gezien. Sinds ik zelf vader ben van drie kinde ren kom ik nog sterker op voor het werk van het Liliane Fonds. Mijn jongste dochter maakte haar eerste zelfstandige stapjes toen ik in Burkina Faso was. Die mijlpaal in haar leven miste ik, maar ik zag wel de glanzende ogen van Christian toen hij zijn driewieler kreeg. Dat had ik nooit willen missen! Hij kon het bijna niet gelo ven; dat er mensen zijn, zo ver weg, die vinden dat hij er ook bij hoort en hem willen helpen” Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 013-5217326 Voor service en kwaliteit Die eerste stapjes Twaalf jaar geleden filmde Jaap Jongbloed in en rond het dorpje Dissin in Burkina Faso enkele kin deren die door het Liliane Fonds geholpen werden. Zo filmde hij de kleuter Saviel, die moeizaam leerde lopen met behulp van beugels en krukken. Hij zocht Charlemagne (13 jaar) op, die bezig was zich het kleermakersvak eigen te maken en ook de 13-jarige Sévérin, die toen nog op de lagere school zat. Dezelfde kinderen, inmiddels jonge mannen, bezocht Jaap Jongbloed dit najaar opnieuw. Saviel werkt nu als fietsenmaker op de markt van het dorp. Sévérin heeft zijn schoolop- PAGINA 10 avonds Stadstraat 2 5038 VJ Tilburg tel 013-353135 Stichting Juridische EHBO U kunt hier pinnen chippen Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Liliane, St. Catharinastraat i Postbus 75, 5250 AB Vlijmen Iel.: 0800-7800800 (Gratis) Giro: 7800800 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 Eigen parkeerplaats via Vloeiweg - 's Maandags gesloten Donateur worden r Fonds 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10