euro St Nicolaas- uitzending De Muzikaalste Zondag van het Zuiden Eerste winnares Winkelactie bekend Aphrodite 3 7U Schoolstraat 5 jX 1 MOERGESTEL Sint ontvangt de kinderen in ’t Draaiboompje’... Zo is er maar éénl Start verkoop kalender Moergestel 1998 Expositie Iedereen hartelijk dank! (zie pagina 7) Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wat zijn de gevolgen voor mijn koopkracht? Zondag 23 november wordt voor de 15e keer het Midden-Brabantse Blaoskapellenfestival georgani seerd. De organisatie heeft niets aan het toeval overgelaten. Men heeft wederom de bereidwillige medewerking gekregen van de gehele Horeca Moergestel en vele gulle sponsors. Het zal de deel nemers aan niets ontbreken, maar er is ook de no dige aandacht besteed aan het publiek. Zo is er bijv, heel de middag een kinderopvang in Den Boogaard. Hier zal voldoende amusement zijn om de kleintjes de hele middag bezig te houden. Opnieuw is er veel tijd en energie gestoken in het samenstellen van de Kalender Moergestel. Uit diverse archieven werden zorgvuldig de foto’s geselecteerd die samen de aantrekkelij ke Moergestelse kalender vormen, voor de 22e keer al een initiatief van Buro ’76 (uitgever ’Moergestel-N ieuws’). Vanaf deze week kunnen leden van Muziek vereniging ’Prinses Juliana’ bij u aanbellen om één (of meerdere) kalenders bij u ter verkoop aan te bieden. Natuurlijk is het een leuk Sint Nicolaas- of Kerstcadeau, maar ook uw familieledden, vrienden en kennissen die inmiddels niet meer in Moergestel wonen, weten een stukje ’nos talgisch’ Moergestel nog steeds te waarderen. De kalender kost slechts 4,- en de opbrengst komt helemaal ten goede aan het instrumen tenfonds van Muziekvereniging ’Prinses Julia na’. Iedere horecagelegenheid in Moergestel is be trokken bij het festival en neemt er ook actief aan deel. Liefst dertien podia zijn er over Moer gestel verdeeld. Hierdoor wordt aan de 24 ka pellen de kans geboden om te strijden om de beschikbare wisselbokalen. Een beker voor muzikaliteit met daarnaast een beker voor de presentatie-prijs. Deze wordt uit gereikt aan de kapel welke zich het meest amu sant, ludiek, carnavalesk of komisch presen teert an het publiek. Het wordt dus niet alleen een streling voor het oor maar ook de lachspie ren zullen gaan krullen tot aan de oren. De ka pellen worden verdeeld in twee poules, zodat Tel. 013-513 1474- Donderdag 20 nov. 19.00 u.: Speciaal voor de kinderen maakte MTV een hele speciale reportage over St Nicolaas Door onze collectanten zijn kaartjes atgegeven waarop datum en uur staan aangegeven wan neer uw kinderen verwacht worden bij de Sint. Deze kaartjes dienen zij bij zich te hebben en in te leveren als zij hun verrassing in ontvangst nemen. In verband met de ruimte in de zaal wordt de ouders gevraagd alleen de kinderen plaats te laten nemen op de stoelen, voor ouders met heel kleine kinderen wordt een uitzondering gemaakt. HOUDT U ZICH WEL AAN DE TIJD EN KLEUR!!! De tijden van de bezoeken zijn als volgt: 11.00 uurgele kaartjes 13.00 uurblauwe kaartjes 15.00 uurgroene kaartjes 17.00 uurrode kaartjes Ouders waarvan hun kinderen ziek zijn of eventueel niet op deze dag aanwezig kunnen zijn, kunnen op maandag 24 november, mits zij in het bezit zijn van een kaartje, dit kaartje inleveren bij E. Hurkmans, Hogenackerstraat 1, waar zij hun cadeautje kunnen afhalen. St. Nicolaascomité Moergestel Zondag 23 november a.s.: Tob. Auto-oriëntatietocht Op 30 november wordt er weer een auto-oriën- tatietocht gereden. Er staan allerlei sluiprou tes op het programma inclusief die naar D’n Tob. Na de tocht is er een Hollandse middag met Oud-Hollandse spelen. De tocht zal star ten tussen 12.00 en 13.00 uur vanaf D’n Tob. Aan deze smokkelroute kan iedereen deelne men, jong en oud, lid of geen lid. Voor de agenda Op 10 december gaan we, om in de kerststem ming te komen, bloemschikken. Kerststukjes maken dus. Deze avond duurt van 20.00-22.00 uur. Opgave bij Miranda van Korven, tel. 513 3322. Zaterdag 22 en zondag 23 november expose ren de Belgische kunstenaars Jeannine Ker stens (glas-in-lood en glasschilderijen) en Clem van Steenbergen (experimentele batik) in het Oude Kerkje te Middelbeers. Gezien het karakter van de getoonde werken, een unieke tentoonstelling. Het Kerkje is op zaterdag open van 13.,00 tot 17.00 uur en op zondag vanl 1.00 tot 17.00 uur. De entree is 2,-; kinderen gratis. Ontvangst en vertrekpunt vanaf de hoek Schoolstraat/Scheerman (molen). De af te leggen route is vervolgens: School straat, Burg, ter Veerstraat, Past. Müskens- hof, Burg, ter Veerstraat, Krijtestraat, Eysen- brand, Burg. Poortstraat, Duyvekotstraat, Krijtestraat, Korenstraat, Pr. Margrietstraat, Rootven, Raadhuisstraat. Daarna ontvangst op het voormalige gemeen tehuis. Harmonie Prinses Juliana zal met haar muzi kale klanken de intocht weer begeleiden. Om ongeveer 14.15 uur wordt het Spaanse Gezelschap verwacht bij het voormalige ge meentehuis ter verwelkoming door de burge meester en het St. Nicolaascomité. Hierna zal St. Nicolaas de Moergestelse kinderen toespre ken, en zullen de bekende Pieten weer hun lekkernijen uitstrooien. Na deze officiële ceremonie zullen de Sint en zijn Pieten zich terugtrekken voor een welver diende rust. Op zondag 23 november zal St. Nicolaas in ’t Draaiboompje beginnen met de persoonlij ke begroeting van de Moergestelse kinderen van 2 t/m 8 jaar, die dan een verrassing krij gen aangeboden. WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997-22e Jaargang - Nr. 979 Wij, als St. Nicolaascomité, hebben goed nieuws voor alle Moergestelnaren, want de Sint heeft zijn komst naar Moerge stel definitief bevestigd. Met de voorbereidingen in verband hiermee zijn wij grotendeels klaar, zodat het grote feest voor onze Moergestelse kinderen kan beginnen. Voor de goede orde geven wij hierbij de volgende mededelin gen c.q. aanwijzingen: de intocht van St. Nicolaas is op zater dag 22 november om 13.30 uur. in ieder café minimaal 12 kapellen zullen op treden. Ieder optreden duurt minimaal 20 mi nuten. Als een grote toeterstoet zullen de muzikan ten van café naar café gaan. Voor de ’buitenlo- katies’ worden huifkarren ingezet, ook het pu bliek kan hiervan gebruik maken. Voordeel is dat er nog meer kapellen aanschouwd kunnen worden. ’t Lópt zó’t lópt’ is dit jaar het motto van Prins Jan II en C.V De Pierewaaiers. Maar u kunt lopen wat u wilt, u zult beslist tijd tekort ko men. Ook al is het een bekend gegeven dat er in Moergestel liefst 10 café’s binnen loopaf stand van elkaar liggen! ’s Middags om 13.00 uur zullen de kapellen vanuit Den Boogaard uitzwermen over Moer gestel. Om 13.30 uur precies, barst in de hele horeca dan het Blaoskapellenfestival los. In ie der café zullen voldoende programma’s aanwe zig zijn zodat niemand hoeft te ’verdwalen’. ’s Avonds om 19.00 uur verzamelen alle ka pellen zich weer in Den Boogaard voor de grote finale. Als noviteit dient nog vermeld te worden dat dit jaar voor het eerst een prijs beschikbaar wordt gesteld aan de club/vereniging welke zich tijdens het festival het leukst/gezelligst weet te presenteren. Diegenen die hieraan wil len deelnemen kunnen zich tot 13.00 uur in schrijven in Café de Brouwer. Daar krijgen ze dan ook verdere bijzonderheden te horen. Gun jezelf een gezellig dagje uit en kom ge nieten van de Muzikaalste Zondag van het Zuiden! Zaterdagavond vond de eerste trekking plaats in de eindejaarsactie van Ondernemend Moerge stel. Wethouder Ruud Hora trok uit de ingeleverde spaarkaarten de kaart van mevr. B. van de Sanden, Tilburgseweg 56. Zij dingt dus als eerste mee naar de hoofdprijzen in deze Winkelactie waarvan de uiteindelijke trekking om de hoofdprijzen plaatsvindt op 11 december. Elke zater dag vinden er trekkingen plaats, dus hoe eerder u de kaarten inlevert, hoe meer keren u mee dingt. Chipsavond Op 21 november hebben we weer een superge- zellige superfuifavond met allerlei soorten chips. Ondertussen wordt er disco gedraaid door Franky’s Drive In Show. We hopen dat deze superfuif net zo’n succes wordt als de an dere keren. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Bowlen Op 28 november gaan we een bal gooien op de bowlingbaan. De bedoeling is dat de bal over de baan gaat en niet dat je zelf de kegels om kegelt. We verzamelen om 20.00 uur bij D’n ’n prachtig resultaat. Alle collectanten dank voor jullie medewerking! Het tennisseizoen werd door MTV weer afge sloten met het zgn. ’Bokkentoernooi’. Hier mochten wij voor de Nierstichting het gewel dige bedrag van 894,- komen ophalen. Bij deze: MTV nogmaals hartelijk dank! Tijdens de avondwake en bij de uitvaartdienst van Ton Hoffmans mochten wij collectebus sen in de kerk zetten. Dit bracht 900,- op. Fantastisch! Hartelijk dank! De Nierstichting heeft in totaal dus 5.734,35 van afdeling Moergestel ontvangen. Ik hoop dat ik het volgend jaar weer op de medewerking van de collectanten mag reke nen, dan zal ik graag Ton z’n werk als coör dinator van de Nierstichting, de collecte in Moergestel, voortzetten. J. Hoffmans-van Gooi S -- JU In de week van 21 t/m 27 september was de collecte van de Nierststichting. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond. 4^ q Aanaesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1