Oisterwijk Oisterwijk Boek over het Oisterwijkse ’Rommeldam’ Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Inschrijfformulier Jan Roosen Badmintontoernooi Bridgeliefhebbers opgelet! hierlangs afknippen (m/v) Naam: Straat: Woonplaats: Tel.: geeft zich op voor: partner: damesdubbel: heren dubbel: Opmerkingen: gemengd dubbel: (doorhalen wat niet van toepassing is. Beschikking Wet milieubeheer straat 6, 5066 BK Moergestel, tel. 513 1884. Het bestuur yan de Bridge Club Moergestel wil op zondag 18 januari 1998 graag uw gastheer zijn! DIABETESFONDS NEDERLAND deelnemers te plaatsen in de categorie recrean ten 1, recreanten 2 of gevorderden (hierbij kan het resultaat van 1996 van invloed zijn). Verschijningsdatum 9 mei De Marten Toonder Verzamelaars Club brengt in eigen beheer een boek uit over het miniatuurstadje 'Rommeldam' in Oisterwijk. Een miniatuurstadje dat van 1955 tot en met 1959 heeft bestaan in Oisterwijk. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 24 november op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder R. Hora van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 25 november 1997 is er spreek uur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. Inleveren voor zondag 8 december 1997 bij Theo Colsen, Voorbrugstraat 10, 5066 AE Moergestel of op woensdagavond in de zaal aan Corrie Timmer, Jos Hendriks of Theo Colsen. B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 11 november 1997 o.m. de vol gende besluiten genomen: - Het college heeft ingestemd met een notitie over de toekomst van intergemeentelijke sa menwerking. De notitie zal op 25 november worden voorgelegd aan de commissie Algeme ne Beleidszaken. - Het college heeft ingestemd met een voorstel over de herdenking van Joods oorlogsslachtof fers in Oisterwijk o.m. door een nog te onthul len plaquette, de uitgave van een boekje en een lespakket voor het onderwijs. - Aan de gemeenteraad zal nog in november een voorstel worden voorgelegd om geld uit te trekken voor de renovatie van het dak van het bibliotheekgebouw in Moergestel. - Besloten is een voorstel aan de gemeenteraad voor te leggen over de verkoop van de gemeen telijke centrale antenneinstallatie aan Teur- lings Telematica BV. - Het college heeft het concept-uitwerkings- plan Krijtestraat goedgekeurd en besloten een definitief uitwerkingsplan te laten opstellen. - Het college heeft ingestemd met het verzoek van de vereniging Roef! om subsidie voor het om niet gebruiken van sporthal Stokeind voor het spelen van twee schoolhandbaltoernooien. - Aan Stichting Perspectief Oisterwijk is op dracht gegeven om een wandelroute voor Moergestel uit te brengen. (voorheen ’Open Moergestels Badmintonkam pioenschap’) Op 14 december 1997, 9.00 uur; einde ca. 18.00 uur. Inschrijfgeld per onderdeel p.p. 5,-. Te vol doen bij melden jurytafel uiterlijk 15 minuten voor aanvang van zijn/haar eerste wedstrijd. Aanvang van de eerste wedstrijd wordt uiter lijk zaterdag 7 december 1997 voor 21.00 uur telefonisch doorgegeven. Tot halve finales wordt gespeeld op tijd (ge scoorde punten doortellen). Vanaf halve fina les om twee gewonnen sets. Inschrijving sluit zodra het maximaal aantal te spelen partijen bereikt is. Leden van vereni gingen uit Moergestel en inwoners van Moer gestel hebben voorkeur. De commissie behoudt zich het recht voor Collecte Diabetesfonds De jaarlijkse collecte voor diabetes heeft dit jaar een bedrag van 4.050,95 opgebracht en dat was 260,70 (6,89%) meer dan in 1996. Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) dankt alle gevers, collectanten en al diegenen die zich hebben ingezet om de collecte te doen slagen voor hun gift en welwillende medewerking. Hb Het boek bevat veel (kleuren en zwart/wit) fo to’s van het stadje. Een apart hoofdstuk is ge wijd aan de opening doorGodfried Bomans (met fraaie foto’s). Eiso Toonder, de zoon van Marten, heeft speciaal voor het het boek het voorwoord geschreven, alsmede een verslag van de opening. In mei 1998 wordt het boek uitgebracht. Geïn teresseerden kunnen vooraf (goedkoper) een (genummerd) boek reserveren. Het boek komt niet in de reguliere boekhandel te koop. Inschrijving is mogelijk tot 15 maart 1998 door 39,90 over te maken naar postbank- nummer 6261121 van de Marten Toonder Verzamelaars Club te Sittard. Inschrijvers kunnen rekenen op een genum merd exemplaar. Na 15 maart 1998 kost het boek 44,90 (ongenummerd). ^4 DaM Bridgeclub Moergestel biedt u op zondag 18 januari 1998 de laatste gelegenheid in Mid- den-Brabant om deel te nemen aan een voor ronde van het 3e TAS Informatica Bridge- toemooi. Bij dit landelijk georganiseerde toernooi wordt een kwart van de deelnemers aan een voorron de geplaatst voor de achtste finale, die in Mid- den-Brabant in Goirle wordt gehouden op woensdag 18 februari 1998. Ook is Goirle de plaats in deze regio voor de kwartfinale op maandag 2 maart 1998. Wie doordringt tot de halve finale op zaterdag 14 maart 1998 en mis schien zelfs tot de finale op zondag 5 april 1998, wordt daarvoor in Zoetermeer verwacht. Dit bridgetoemooi is zowel toegankelijk voor leden van de Nederlandse Bridge Bond als voor niet-leden. Alle deelnemers dienen wel in het bezit te zijn van een systeemkaart. De voorronde op 18 januari a.s. wordt gehou den in De Roozendries, Pr. Margrietstraat 1, tel. 513 2785 (allen op 18 januari), aan vang pre cies om 13.00 uur. De Roozendries is geopend vanaf 11.30 uur. Het inschrijfgeld, dat alleen geldt voor de voor ronde, bedraagt 15,- per paar, dat u kunt vol doen bij binnenkomst. U trekt dan uw loop- of gidsbriefje. Er worden 24 spellen gespeeld. De uitslag met prijsuitreiking vindt uiterlijk om 17.00 uur plaats. De geplaatste paren ontvan gen per persoon twee cadeaubonnen ter waar de van 5,-. Naarmate u verder in het toernooi komt, worden de prijzen groter. Het paar dat de finale wint, kan zelfs 10.000,- tegemoet zien! Telefonische of schriftelijke vooraanmelding wordt gewenst geacht. U kunt zich per paar opgeven, met vermelding van namen, adres en telefoonnummer. Aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst afgehandeld. Mocht het aantal aanmeldingen het aantal be schikbare plaatsen overtreffen, dan krijgt u, indien op u van toepassing, daar zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk zaterdag 17 januari, telefonisch bericht van. Op zondag 18 januari kunt u tussen 11.00 en 11.30 uur bellen als u wilt weten of u nog kunt meedoen. Tot 12.00 uur is persoonlijk aanmelden mogelijk, welis waar met het risico dat er geen plaats meer is. Vanaf maandag 24 november kunt u zich te lefonisch of schriftelijk aanmelden bij onze secretaris de heer J. Vlemmix, Kromwei- Oproep voor organisatoren Evenementen voor 1998 bij gemeente melden voor 31 december a.s. Om tijdig een overzicht van alle in 1998 te or ganiseren evenementen te verkrijgen wordt aan de organisatoren verzocht vóór 31 decem ber 1997 aan te geven, op en daartoe bestemd evenementenformulier, welke evenementen men op welk tijdstip in dit jaar wil organise ren. Op deze wijze is het mogelijk een evenemen tenkalender samen te stellen. De formulieren zijn verkrijgbaar bij balie 3 op het gemeentekantoor. Voor nadere inlichtin gen kunt u zich wenden tot de heer A. van den Bijgaart, tel. 529 1255. Gemeenteraad vergadert De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert donderdag 20 november vanaf 19.30 uur in de Raadhuis aan de Lind 56. Er is aan het begin van de vergadering spreek recht voor wie daarvan gebruik wil maken. Kringloopbedrijf Het contract met de voormalige gemeente Moergestel met het Kringloopbedrijf Oister wijk moet worden ontbonden; de vergoeding voor oud papier moet worden geïndexeerd; de vergoeding aan het Kringloopbedrijf moet ho ger vanwege de stijging van het afvalaanbod. De geamendeerd krijgt over deze onderwerpen een voorstel voorgelegd. Verkopen bedrijfsgrond Op de agenda staat ook een voorstel om be drijfsgrond (het terrein aan Den Oudenhof waar voorheen de gemeentewerf lag) te verko pen aan F.J.M. Becx. Bibliotheek Moergestel Aan de raad wordt gevraagd om 73.500,- uit te trekken voor de renovatie van het dak van het bibliotheekgebouw te Moergestel. damesenkelspelrecr 1/recr 2/gevorderden herenenkelspelrecr 1/recr 2/gevorderden damesdubbel recr 1/recr 2/gevorderden herendubbel recr 1/recr 2/gevorderden gemengd dubbel recr 1/recr 2/gevorderden VS PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 gemeente gemeente BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplfiinffpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan lllciUlllgCli het co||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 46 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnenge komen: - verbouwen van de woning aan de Burg. Poortstraat 24. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een dakkapel op de woning aan de Eysenbrand 17; - plaatsen van een tuinhuisje aan de Coolhof 2. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene Wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschik king) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). AANVRAAG EN ONTWERP BESCHIKKING In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - H.W.L. de Bresser voor het veranderen van een pluimveehouderij met slachtkuikens gelegen aan de Vossenhoorn 13 te Moergestel. Voor de gevraagde vergunning voor het bouwen van een stal voor het houden van 20.000 mestkuikens is het plan deze te weigeren en voor de pluimvee houderij met 3 stallen met 65.000 mestkuikens is men van plan de ver gunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodza kelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. - De Heer P.C.H.J. van der Aa voor het veranderen van een varkens- en rundveebedrijf en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting gelegen aan de Driehuizerweg 6 te Moergestel. - Maatschap P. en J. Swinkels, voor het veranderen van een varkens- en pluimveehouderijbedrijf en het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting aan Zelt 5 te Moergestel. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verle nen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerpbeschikking opgesteld. De aanvraag en de ontwerpbeschikking en de daarbijn behorende stukken liggen vanaf 24 november 1997 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerpbe schikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerpbeschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te bren gen tegen de ontwerpbeschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn worden verzocht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11