Rabobank verrast mevrouw Roosen met gratis trip naar Engeland Rabobank Sint op bezoek bij ’De Dorstvlegels’ j CV ’De Dorstvlegels’ hebben een brief ontvangen van de Sint. De Sint en zijn Pieten wil hen met een bezoek vereren op zaterdag 22 no vember om 16.00 uur in Café ,’t Centrum’. Alle kinderen uit Moergestel tot en met 8 jaar zijn van harte welkom. Om een ander te kunnen realiseren willen Sint en Piet wel weten wie er allemaal komen, dus graag hebben wij dat jul- Ikie dit briefje inleveren bij: Café ’t Centrum, bij Cees van Dijk, Rootven 60 ofbij Theo Bies heuvel, De Stappert 47. Noud Smits derde bij Tilburgs Diktee Moergestelnaar Noud Smits is afgelopen vrijdagavond 7 no vember als derde geëindigd tijdens het Gróót Diktee van de Tilburgse Taol. Hij legde beslag op deze eervolle plaats door dat hij slechts 27 fou ten maakte in een diktee dat door de 36 deelnemers uit Til burg en omgeving als moeilijk werd erva ren. ’Een grandioos resultaat’, aldus Noud. Moergestelse Thea schittert ook in Oisterwijk Maag Lever Darm Week Showband ’Taxandria’ zoekt color-guards Albert van der Werf Naam: Voornaam kind(eren): Leeftijd: Adres: De wedstrijd bestond uit het beantwoorden van een aantal vragen over P&O North Sea Ferries en het op zo’n origineel mogelijke manier afmaken van een slagzin. Mevrouw Roosen beantwoordde niet alleen de vragen correct maar verzon ook nog eens de volgende slagzin: Met P&O North Sea Ferries naar Noord-Engeland, het beste begin voor een heerlijke vakantie aan de overkant. Rabobank Moergestel en P&O North Sea Ferries bieden Mevrouw Roosen een driedaagse trip voor twee personen naar York. In de reis zijn twee overnachtingen aan boord van een luxe cruiseferry inbegrepen in een Special-hut (met douche en toilet), tweemaal een vijfgangen buffetdiner en tweemaal een Engels ontbijt. Daarbij komt nog de bustransfer naar York en een leuke attentie. Mevrouw Roosen gaat York op 10 december as. bezoeken. Het mooie, oude stadje, met zijn pittoreske steegjes en rijke historie, is dan al helemaal in kerstsfeer gehuld. Winkelen is altijd al leuk, maar in die tijd helemaal bijzonder. Op 8 november verraste Rabobank Moergestel Mevrouw Roosen met een gratis trip naar Engeland. Mevrouw Roosen deed in september mee aan een wedstrijd die in samenwerking met P&O North Sea Ferries werd georganiseerd. Daarnaast is York bekend om zijn vele beziens waardigheden en attracties zoals de Gotische kathedraal “Minster”, York Castle en het Yorvik Viking Centre. Doe dit jaar uw kerstinkopen in York en boek een retour vanaf 89,00 p.p. Moergestel Dit kan tot en met donderdag 20 november a.s. bleemloos uit haar repertoire putten om hier aan te voldoen. Omlijst door speelse nocturnes van J. Field bracht Thea eerst zeer bekende liederen van Franz Schubert, nou ja bekend, door een op treden in Moergestel van jaren geleden met Jacco Nefs, was “Der Hirt auf dem Felsen”, al thans hier bekend geworden en nu mocht een zeerbelovend klarinettist Luuk Heling van Asterius deze uitdagende rol succesvol op zich nemen. Na deze liederen, die Thea zeer persoonlijk brengt en een muisstille zaal opleveren, komt de virtuositeit van haar kunnen vooral tot uiting in opera-aria’s. Zowel Mozart, Pon- chielli, Verdi, Bellini en in een toegift Pucci ni passeerden de revue en brachten de zaal tot enthousiasme. Het grootste aantal fouten tijdens dit voor de vierde keer georganiseerde evenement was 179. De winnaar van het Groot Diktee van de Til- Eindelijk was het er dan eens van gekomen. Een Oké-concert op zondag 9 november jl. in de Kunstkring te Oisterwijk met corrifee Thea Vermeulen-Peek uit Moergestel. Voor zover er nog chauvenistische Oisterwijkse toehoorders in de zaal hebben gezeten, die haar nog niet kenden, weten zij nu wat voor een uitzonderlijk talent binnen de gemeen- tegrenzen woont en werkt. Niet alleen laat zij nog regelmatig haar stem horen in diverse uitvoeringen in den lande, maar ook heeft zij inmiddels een faam opge bouwd als zangpedagoge. Vele aankomende, maar ook gevestigde waarden in de zangers- wereld weten haar huis in Moergestel te vin den. In een erg informele sfeer, vooral opgeroe pen door de organisator, en dit concert te vens pianist, Hein Franssen, werd voldaan aan het doel van deze concerten: makkelijk toegangkelijke muziek, waarin ontspanning de boventoon moet voeren. Thea kan pro- ALGEMEEN BELANG Op maandag 17 november bent u vanaf 19.00 uur welkom bij de fractie van ’Algemeen Be lang’ om mee te praten over de agenda voor de raadsvergadering van 20 november. Wij komen in het Raadhuis aan De Lind 56 bijeen en u kunt ons vinden in kamer 8, bovenste verdie ping. Uw inbreng in andere, niet geagendeer de zaken, wordt door ons op prijs gesteld. U kunt ook telefonisch contact met ons opne men: Noud Smits (513 1694); Ferry Pörtzgen (521 7217); Hans Denissen (513 1836); Danie lla Hulskes (521 6166) en met Theo op ’t Hoog (513 2398). Wij horen graag van u. 16 t/m 22 november: voor iedereen met spijsverterings- problemen Eén op de zeven mensen in Nederland heeft problemen met de spijsvertering. De klachten variëren sterk. Voor sommigen zijn ze alleen erg lastig. Dan gaat het bijvoorbeeld om bran dend maagzuur, diarree of aambeien. Bij en grote groep zijn ze veel ernstiger. Soms zelfs levensbedreigend, zoals bij maag- en darmkan ker. De Maag Lever Darm Stichting vindt 2 miljoen mensen met spijsverteringsklachten onverteerbaar. Daarom organiseert de Stich ting van 16 t/m 22 november de Maag Lever Darm Week. Tijdens deze week vindt een groot aantal activiteiten plaats. In de week van 16 t/m 22 november gaan in heel Nederland ruim 16.000 collectanten de straat op voor de jaarlijkse collecte. Met het geld gaat de Maag Lever Darm Stichting we tenschappelijk onderzoek financieren naar al lerlei ernstige spijsverteringsziekten. Gratis aanvragen De Water/Vezeltest (een handig hulpmiddel) wordt op verschillende plaatsen in Nederland verspreid. Bijvoorbeeld via huisartsen. Wie belangstelling heeft kan er ook een aanvragen bij de Maag Lever Darm Stichting: Postbus 430, 3430 AK Nieuwegein. Er zijn ook ver schillende brochures en folders beschikbaar. Voor het nieuwe seizoen is de showband Taxandria uit Oisterwijk op zoek naar nieuwe color-guards (meisjes met vlaggen). De huidige groep, die al vele seizoenen haar medewerking heeft gegeven, heeft te kennen gegeven langzaam gewisseld te worden. Meisjes die color-guard willen worden en de leeftijd hebben van 13 jaar of ouder, kunnen informatie inwinnen op telefoonnummer 528 2871 of 521 5442. burgse Taol 1997 maakte 16 fouten. De num mer twee had er slechts één minder dan Noud. Noud Smits (63) is lid van de gemeenteraad van de gemeente Oisterwijk en voorzitter van de plaatselijke heemkundekring. Hij deed voor de derde keer mee aan dit diktee dat georgani seerd wordt door de Stichting Tilburgse Taol om de aandacht te vestigen op het grote cultu rele belang van het dialekt. De voorzitter van deze Stichting, journalist Paul Spapens, woont overigens ook in Moergestel. Deze vierde editie kende overigens nóg een Moergestelse deelnemer. Mevrouw Corrie van den Heuvel was ook van de partij. Ad Wolfs en zijn vrouw m aakten als genodigden van de Stichting Tilburgse Taol de avond mee. Ad, heemkundige en bekend verzamelaar van ma teriële herinneringen aan de schoenindustrie, vervaardigt elk jaar de ’Vetlèère Medallie. Deze wordt gegeven aan de winnaar als blijvende herinnering aan het Groot Diktee van de Til burgse Taol. Smits: ’Volgend jaar ga ik voor de eerste plaats!’. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5