euro TELEVISIEBINGO Moergestelse winkeliers strooien weer met prijzen! ’Moergestels Model’ wordt populaire term in de Raad 1 Jaar Super van Balkom in Moergestel Aphrodite TV Jan Zoontjens Stadsprins van Moergestel Wordt de euro een sterke munt? LAATSTE RONDE!!! Trekking waardebonnen 3e Televisiebingo van ’De Vennen’ Actie loopt nog door tot 5 december 10 Dagen Bosnië leverde indringende documentaire op Ie Prijs voor Slagwerkgroep Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Raadsvergadering van 6 november 7997 WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997- 22e Jaargang - Nr. 978 (zie pagina 9) Huidverzorgingsinstituut AvdW iHasips 0009 - 0918 - 1165 - 0896 - 0031 - 0689 - 0306 - 1144- 1374- 0742 - 1206 - 1438 - 0241 - 1163 - 1151 -0771 - 1054. Verkoopadressen: Bloemisterij Wim Willems, Groentehal Crisje, Kadoshop Broers, Jumbo Denissen, Slijterij In den Korenmaaier en Super van Balkom. Loten kosten 2,50 p.st. i 4j Donderdag 13 nov. 19.00 u.: i.s.m. Schaatsclub ’De Vennen’ Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Afgelopen donderdag werden maar liefst 17 waardebonnen getrokken op de lotnummers van de bingokaarten. De volgende nummers zijn daarbij in de prijzen gevallen: Elk jaar vanaf de tweede week van november, start Ondernemend Moergestel met een grandioze actie voor haar klanten. De prijzen liegen er ook in 1997 niet om: liefst 10 geheel verzorgde fantastische vakantiereizen naar al even schitterende bestemmingen! Volgende week in ’Moergestel-Nieuws’ Afgelopen week vond in Tilburg de premiè re plaats van de documentaire ’Eennest bo ven Zvomik’, waarin broer en zus hun ver haal vertellen van hun gedwongen vlucht uit Bosnië. Een documentaire die werd gemaakt door Moergestelnaar Hans van Brunschot, samen met twee collega’s. O.a. aan de hand van het door hem bijgehou den dagboek vindt u volgende week een re portage over de totstandkoming en inhoud van deze indrukwekkende documentaire in ’Moergestel-Nieuws’. De algemene beschouwingen voor de begroting 1998 waren aan de orde in de raads vergadering van donderdag 6 november in het Raadhuis aan de Lind en die begon reeds om 14.00 uur en duurde maar liefst tot 23.30 uur. Dat deed alle partijen ver zuchten en verlangen naar het ’Moergestels Model’. In dit kader is daaronder te verstaan de reeds jaren bestaande gewoonte om de algemene beschouwingen en het antwoord daarop van het college in eerste termijn volledig schriftelijk af te handelen, zoals dat gebeurde in deze krant. Voor de eerste twee uur van de verga dering hoefde uw verslaggever er alleen maar te zijn voor het in ontvangst nemen van alle beschouwingen, die reeds op schrift waren gesteld en braaf door de frak- tievoorzitters werden uitgesproken. De enige spanning die hierbij gevoeld moet zijn was het feit dat het hele gebeuren door LOVO rechtstreeks werd uitgezonden. Het ’Moergestels Model’ is voor volgend jaar bespreekbaar. Begroting In de aanbieding van de begroting deed het college voorstellen onder andere voor extra- verhoging OZB-belasting, extra-verhoging rioolrecht, bezuiniging op subsidie ouderen beleid, geen verhoging toeristenbelasting en afschaffing forensenbelasting. Op al deze pun ten moest zij bakzeil halen. Besloten werd wel tot trendmatige verhogingen van de OZB en rioolrecht, maar ook een trendmatige verho ging voor de toeristenbelasting en handhaving met trendmatige verhoging van de forensen belasting. Ook de bezuiniging op het ouderen beleid kon bij de raad geen genade vinden. Groen Links deed een revolutionair voorstel voor een nieuw systeem van belastingheffing in de OZB, waarbij de meer draagkrachtigen zwaarder zouden worden belast in het eige naarsaandeel. Er was alom waardering voor het vele huiswerk dat de partij hiervoor had ver richt, doch politiek konden de opvattingen niet worden gedeeld. Zij raakte hierdoor zoda- Zaterdagavond jl. vond in residentie Café De Brouwer het jaarlijkse Prinsenbal plaats van C.V. ’De Pierewaaiers’. Na twee carnavalsseizoenen als Prins Hubert I de scepter gezwaaid te hebben werd aan het begin van de avond afscheid genomen van Bert Verhoeven. De verwachting was bij velen aan wezig dat hij later op de avond niet als nieuwe prins zou terugkeren. ’n Juiste verwachting, want rond de klok van elf uur werd de nieuwe Stadsprins van Moer gestel voorgesteld: Jan Zoontjens. De meeste Moergestelnaren kennen Jan nog uit zijn pe riode als beheerder van ’Den Boogaard’. Het verenigingsleven is hem zeker niet onbekend, getuige zijn inzet voor bijvoorbeeld schaats club ’De Vennen’ en huidige voorzitter van onze plaatselijke E.H.B.O.-vereniging. Als Prins Jan II gaat hij het nieuwe carnavals seizoen in, met Niek op ’t Hoog als adjudant aan zijn zijde. Graag wensen we Jan van harte alle succes toe! Afgelopen zondag 9 november nam de slagwerkgroep van muziekvereniging “Prinses Juliana” deel aan het bonds- concours te Oud-Gastel. Het eindresul taat van maanden voorbereiding en extra repeteren bleek een dikke eerste prijs te zijn. Voor de laatste keer stond de slagwerkgroep van muziekvereniging “Prinses Juliana” tij dens een concours onder leiding van Ludwig Smits. Ludwig heeft namelijk te kennen gege ven na het nieuwjaarsconcert op 3 januari 1998 definitief een punt te zetten achter zijn instruc- tie-carrière bij onze vereniging. Hij wilde dan ook graag dit einde op een goede manier af sluiten. Een concours biedt daarvoor de unie ke mogelijkheid. Omstreeks 14.30 uur was het de beurt aan de slagwerkers van “Juliana”. Tij dens het uitvoeren van de marsen bleek al snel dat Ludwig “zijn mannen” op het juiste mo ment naar het hoogste niveau had weten te brengen. Uiterste concentratie was zowel bij de instructeur zelf als bij de heren muzikanten van het gezicht af te lezen. Niet alleen Ludwig, maar ook tambourmai- tre Mieke van de Loo - die tijdelijk inviel - zorgde ervoor dat de slagwerkgroep letterlijk zonder kleerscheuren door de bocht kwam. Daar waar Ludwig’s taak de muzikaliteit van de groep betrof, liet Mieke haar kwaliteiten op het gebied van excercitie gelden, wat trou wens ook al tijdens de repetities was geble ken. Na een paar uren in spanning te hebben geze ten, kwam de jury om 18.30 uur met het ver lossende woord. Voor de slagwerkgroep bete kende dat 83 punten of wel een eerste prijs. Dit aantal was tevens goed voor een uitnodiging voor de bondskampioenschappen in februari 1998. Een prachtig resultaat dus. Wij wensen hierbij dan ook de leden van de slagwerkgroep van harte proficiat en hopen dat zij in februari van het volgende jaar, dit resultaat nog eens zullen herhalen. nig gefrustreerd dat zij als enige partij tegen de totale begroting stemde. Opvallend was dat, in tegenstelling bij de twee voorgaande gelegenheden, Noud Smits’ Alge meen Belang nu wel voorstemde. Vooral de nogal forse inkrimping van voorbereidings- kosten voor het ’cultuur-cluster’ met een ton (van drie naar tweehonderdduizend gulden) moet haar mild hebben gestemd en wellicht heeft de toezegging dat verder wordt gewerkt in het Moergestels Model, dit keer met betrek king tot de privatisering van de (sportvereni gingen, ook wel een steentje bijgedragen. Den Boogaard Door alle partijen wordt het college uitgeno digd om alles wat in haar vermogen ligt aan te wenden om Den Boogaard voor de Moerge stelse gemeenschap te behouden. Wethouder van Roessel kondigde reeds een onderhoud met het Stichtingsbestuur aan. 12 December a.s. is het alweer 1 jaar geleden dat Super van Balkom haar deuren opende. Dit wordt de komende weken uitbundig ge vierd. Deze week heeft u van Super van Balkom een Super boodschappentas ontvangen. Deze tas wil graag gevuld worden met Super bood schappen! Bij deze tas ontving u om te begin nen een cheque voor 10% contante kassa-kor- ting (met uitzondering van tabak en statie geld). Tegen inlevering van deze cheque ont vangt u direct de korting. Als klap op de vuurpijl kunt u de komende weken bij Super Mario van Balkom sparen voor een gratis fondue- of gourmetschotel t.w.v. 20,-. De komende weken ontvangt u gratis stempels bij elke 35,0 aan boodschappen en bij speciale aanbiedingen die wekelijks ver meld worden in ’Moergestel-Nieuws’. Hebt u deze week geen tas en waardecheque ontvangen, dan kunt u deze afhalen bij Super van Balkom. Komt u deze week op de koffie? Neem maar van Super aan dat het feest wordt! Hoe sneller, hoe meer kans! Ook dat is de waarheid. Hoe eerder u uw kaar ten inlevert, hoe groter uw kansen worden. Elke week namelijk, vanaf a.s. zaterdag 15 no vember, vindt de trekking plaats. Kaarten die voor die trekking zijn ingeleverd, draaien elke ronde mee. Voor de juiste omschrijving van de prijzen ver wijzen we u graag naar de advertentie elders in deze krant. De prijzen, alle reizen, zijn geba seerd op een deelname van 2 personen, in leng te variërend van 3 tot 10 dagen! Kom dus gezellig winkelen in Moergestel, en profiteer (naast de gratis spaarzegels) van de service en de kwaliteit die onze plaatselijke winkeliers te bieden hebben! Deze waardebonnen, evenals de 2e t/m 9e geld prijs, zijn af te halen op vrijdagavond tussen 18.00 en 20.00 uur bij Mathieu Bruurs, Bos straat 15. |i Huidverzorgingsinstiti Hoe werkt de actie? Heel eenvoudig. U moet gewoon de zegels plakken die u (bij elke 5,- boodschappen) bij de deelnemende winkeliers krijgt. De zegels plakt u op een spaarkaart waarop plaats is voor 25 zegels. Eén krijgt u er daarvan gratis, want op elke deelnamekaart is al één zegel voorge plakt. Is de kaart vol dan levert u die in bij een van de deelnemende winkeliers. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 w Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. I PI iqi q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.) ||a s* 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1