i V BRABANT OMROEP Oisterwijk Oisterwijk Ondernemend Moergestel in Stichting Perspektief Oisterwijk (SPO) Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel MOERGESTEL Sporten Horeca- vergunning met oud en nieuw Verkeers- besluit Beschikking Wet milieubeheer (gedeeltelijk intrekken vergunning) Hebt u al huursubsidie aangevraagd? Als huurder van een woning is het mogelijk dat u in aanmerking komt voor een geldelijke Kerstgedichtenwedstrijd bij Omroep Brabant In samenwerking met ’Ravenstein bij Kaars licht’ organiseert Omroep Brabant dit jaar en Brabantse Kerstgedichtenwedstrijd. Iedereen kan een deelnameformulier aanvragen bij de studio’s van Omroep Brabant in Den Bosch, Tilburg, Breda en Eindhoven. Een deskundige jury zal op Tweede Kerstdag bekend maken wie de kerstgedichtenwedstrijd heeft gewonnen. Dat gebeurt in een speciaal kerstprogramma van Omroep Brabant van Sinds enige tijd participeert Ondernemend Moergestel in de Stichting Perspektief Oisterwijk. Namens deze vereniging is me vrouw Carine Gerlach aan het bestuur toe gevoegd. Na de gemeentelijke herindeling werden al snel de eerste contacten gelegd. Bij het bespre ken van het Activiteitenplan 1997 met de le den van Recroo, Horeca en VOW waren ook vertegenwoordigers van Ondernemend Moer gestel aanwezig. Deze vereniging besloot aan de door Oisterwijkse ondernemers gecreëerde Promotiepot, waaruit de activiteiten bekostigd zouden worden, haar financiële steentje bij te dragen. Dit werd door SPO erg op prijs gesteld, temeer daar op dat moment het belang van de Sloten- en bermmaaisel al opgeruimd? Maaisel in de berm Onlangs is in het totale buitengebied van Oisterwijk het maaiwerk uitgevoerd aan ber men en sloten. Daarbij is op diverse plaatsen het maaisel in de berm gedeponeerd, op ver zoek van de aanlandenden of vanwege obsta kels. Het is de bedoeling dat de aanlandenden het maaisel opruimen. Waterschap De Dommel Op 17 november 1997 zal het Waterschap De Dommel starten met de schouw van de water lopen. Daarbij zal ook gekeken worden naar de door de gemeente of particulieren gemaai de sloten en waterlopen. Deze sloten en water lopen moeten ook schoon en gemaaid zijn. Vóór 17 november Wij verzoeken iedereen die nu het maaisel nog niet heeft opgeruimd, dit te doen nog vóór 17 november a.s. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij Frans Veeke, tel. 529 1279. activiteiten voor Moergestel nog niet meteen voelbaar was. Het resulteerde in elk geval in extra aandacht voor Moergestel in de Vakan tiegids en het opnemen van de gegevens in de Informatiegids. In de zomer werd besloten dat Onderne mend Moergestel lid van SPO zou worden. Mevrouw Gerlach vertegenwoordigt sinds dien hun belangen. Op dit moment wordt er gewerkt aan de tot standkoming van een cultuur-historische wan delroute rondom en in Moergestel. Deze uit gave, die in het vroege voorjaar gepresenteerd zal worden, krijgt dezelfde vormgeving als het in mei 1997 verschenen boekje ’Wandelen door Oisterwijk’, de wandeling van Lindeind naar Kerkeind. Ook zal SPO betrokken zijn bij de feestelijke activiteiten rondom de heropening van het St. Jansplein. De Stichting Perspektief Oisterwijk is blij met de toetreding van Ondernemend Moer gestel en rekent op een vruchtbare samen werking! bijdrage in de huurkosten. Of dat daadwerke lijk zo is hangt onder andere af van de hoogte van de huurprijs die u betaalt en het totaal aan inkomsten. Op 1 december 1997 is de termijn gesloten! Voor het geval u dit jaar nog geen aanvraag voor huursubsidie hebt ingediend, kunt u nog tot 1 december a.s. bij de gemeente terecht. Dit be sluit om de termijn met twee maanden te ver lengen is genomen door staatssecretaris Tom- mel, die de belangen van volkshuisvesting ver zorgt. De rijksoverheid wil huishoudens die recht hebben op huursubsidie zoveel mogelijk in de gelegenheid stellen hiertoe een aanvraag in te dienen. Met zijn besluit wil de staatssecretaris ook be reiken, dat de verhuurders het totale woning aanbod meer gaan benutten. Nadere informatie Als u meer wilt weten over de mogelijkheden voor een bijdrage in de huurkosten, kunt u te recht bij het gemeentekantoor, De Lind 44, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. U kunt ook contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken: 529 1372 of 529 1256. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 17 november op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder W. van Roessel van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op 18 november 1997 is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Ois-terwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. 11.00 tot 13.00 uur. Dat programma wordt ge presenteerd door Frans van Hoof en Nancy Snivel. Tussen de tien en vijftien mensen zul len in dat programma hun gedicht voordragen. Diezelfde dichters zullen ook tijdens ’Raven stein bij Kaarslicht’ op 13 december hun ge dicht voorlezen. Elk jaar trekt het oude stadje Ravenstein duizenden bezoekers als al het elec- trische licht gedoofd wordt en er in plaats daar van duizenden kaarsen worden aangestoken. Iedereen kan aan de Brabantse Kerstgedichr- tenwedstrijd meedoen. De jury beoordeelt de gedichten op inhoud, vorm en de mate waar in ze de betrokkenheid uitstralen bij Kerst en Brabant. De gedichten moeten uiterlijk 1 december a.s. bij de jury binnen zijn. De inschrijfformulieren zijn dus te bestellen bij de studio’s van Omroep Brabant. Monumentenverordening 1997 voor de nieuwe gemeente Oisterwijk De gemeenteraad van Oisterwijk heeft in zijn vergadering van 25 maart 1997 vastgesteld de ’Monumentenverordening 1997’. Deze veror dening is van kracht geworden op 31 maart 1997. In te zien De ’Monumentenverordening 1997’ is vanaf heden in te zien tijdens kantooruren bij de af deling Voorlichting in het gemeentekantoor. De verordening is ook in te zien in de openba re bibliotheek te Moergestel. De Monumen tenverordening is verkrijgbaar bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken. Vragen? Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met mevr. drs. M. Lenssen, tel. 529 1313. Moergestel V r A MOERGESTEL gemeente gemeente Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken bekend dat zij in hun vergade ring van 4 november 1997 hebben besloten een 30-km per uur zone in te stellen in het gebied dat wordt omsloten door de Tilburgseweg, het Rootven, de Kerkstraat, de Schoolstraat en de Akkerweg. Dit besluit is niet van toepassing op het gedeelte van de Krijtestraat dat is gelegen tussen de Burg. Maeijerstraat en de Eysenbrand. Afhankelijk van de voortgang van de aanleg van de benodigde snelheidsremmen- de maatregelen zal dit besluit gefaseerd worden uitgevoerd. Het verkeersbesluit ligt van 13 november 1997 tot 25 december 1997 voor een ieder ter inzage bij de afdeling Voorlichting van het gemeentekantoor te Oisterwijk en in de openbare bibliotheken te Oisterwijk en Moergestel. Belanghebbenden kunnen binnen de hierboven genoemde termijn tegen het besluit bezwaarschriften indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Indien een bezwaarschrift is ingediend kan tevens binnen genoemde termijn om een voorlopige voorziening worden verzocht. Dit verzoek dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 90110, 4800 RA Breda. gemeente Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- Vergunningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplrlinffpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan iiiciumgcii het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 45 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnenge komen: het verplaatsen van een tuinhuisje aan de Cruythof 2; - het bouwen van een woning aan de Oisterwijkseweg 64. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het vergroten van een berging en het oprichten van een overkapping aan het Vonderhof 14; - het uitbreiden van een bedrijfsloods aan De Sonman 7. SPORTEN IN OISTERWIJK EN MOERGESTEL Op 1 november is het wintertennisseizoen weer begonnen en er is nog een aantal mogelijkheden om door de week een uurtje te tennissen. Het betreft o.a. 4 kunst grastennisbanen met verlichting. Sporthal De Leye en sporthal Stokeind zijn nagenoeg helemaal contractueel ver huurd maar op zaterdag en zondag zijn nog diverse mogelijkhjeden om eens gebruik te maken van de hal. Inlichtingen en reserveringen: Sportcentrum De Leye, Baerdijk 41, tel. 528 5441 of 528 4714, Very van de Snepscheut. PAGINA 11 UW HORECABEDRIJF MET OUD EN NIEUW NA 2.00 UUR OPEN??? Evenals voorgaande jaren is het voor horeca-ondernemprs in Oisterwijk ook nu wèer mogelijk om in de nacht van 31 december 1997 op 1 januari 1998 ook na het gebruikelijke sluitingsuur (2.00 uur) nog in beslotenheid met de vaste klanten ’oud en nieuw’ te vieren. Formulier invullen De ondernemer die van deze regeling gebruik wil maken moet een aanvraagfor mulier invullen. Het aanvraagformulier is verkrijgbaar in het gemeentekantoor bij de heer A. van den Bijgaart van de afdeling VREZ, balie 3. Om tijdig over de vergunning te kunnen beschikken dient dit formulier uiterlijk 1 december 1997 ingeleverd te worden. Voorwaarden Aan de vergunning wordt een aantal voorwaarden verbonden. Zo mag u na de gebruikelijke sluitingstijd (2.00 uur) in de Oudejaarsnacht alleen in beslotenheid verder draaien. Dat houdt in dat er vanaf 2.00 uur niemand meer in mag. Het betekent ook, dat u tevoren toegangskaarten dient te verkopen aan uw klanten. Die kaarten moeten minimaal 25,- kosten. Kaarten mogen niet meer worden ver kocht op 31 december 1997 na 18.00 uur. Ook moet het horecabedrijf op de avond van 31 december minimaal 2 uur geslo ten zijn, voordat de bezitters van een toegangskaart mogen worden toegelaten. Regeling Voor deze openstelling na het sluitingsuur is een speciale regeling opgesteld. Een exemplaar van de regeling is eveneens verkrijgbaar bij de afdeling VREZ in het gemeentekantoor aan De Lind 44. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken beschikken meestal over een vergunning op grond van de Wet milieu beheer. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergunning op grond van de Wet milieube heer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve besluit. Beschikking Burgemeester en wethouders hebben besloten de volgende vergunning gedeelte lijk in te trekken: de heer M.J. van Aarle, Zelt 6 te Moergestel. Aard inrichting: Mestvarkensbedrijf aan de Zelt 6 te Moergestel. Datum vergunning: 10 juni 1981. Inhoud en reden van de beschikking: gedeeltelijk intrekken van de milieuvergunning in verband met het verplaatsern van de ammoniakrechten naar een ander bedrijf in Moergestel. De beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 17 november 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van en spoedeisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 X -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11