P I k wil achter m'n toekomst Draaginsigne voor Peter Veeke geen vraagteken zetten, maar een uitroepteken. Oké-concert met Thea Vermeulen-Peek Rabobank Daarom willen wij het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies? Burgemeester Kortmann speldt Peter de draaginsigne op. Bezoekerscentrum Oisterwijk theater poppen Witte Lelie Toegangsprijs 5,- p.p.; Hb laatste concert van Hein Franssen Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Moergestel WW Donderdag, 30 oktober j.l. kreeg Peter Veeke (Pastoor Müskenshof 20) door Burgemeester Drs. Y.C.Th.J. Kortmann het ‘Draaginsige gewonden’ opgespeld. De burgemeesterdeed dit niet in zijn hoedanigheid als burgemeester maar als vertegenwoordiger van de Minister van Defensie. Voor hem wat het de eerste keer een dergelijke medaille op te mo gen spelden. Het is een erkenning van de maatschappij om mensen die gewond geraakt zijn of trauma’s hebben overgehouden in omstandigheden waar zij in oorlogstijd de vrede moesten bewa ren en wel onder zeer moeilijke omstandighe den. De burgemeester hoopte dat de uitreiking minstens zou meewerken aan het keerpunt in zijn maatschappelijk functioneren en hij no digde hem uit eens op de koffie te komen of bij vermeende hulp beslist bij hem aan te klop pen. Het is ook nog al als iemand zich op 32- jarige leeftijd al oorlogsinvalide mag noemen. De plechtigheid werd bijgewoond door een twintigtal genodigden zoals zijn vriendin, ouders, dienstmaten en hulpverleners zoals de Luitenant-kolopel N.F.H. Snoep van de Mili taire Psychologische Dienst en de verpleeg kundige Mevrouw Els Reijnders. Op 24-jarige leeftijd kwam Peter Veeke als BBT-er (Beroeps Bepaalde Tijd) in het leger. Hij wilde echter graag volledig beroepsmili tair worden en dacht dat een uitzending naar een of andere broeihaard in de wereld voor delen zou opleveren. Eind 1992 vertrok hij daarom naar Bosnië in het voormalig Joego slavië. Men kwam in een gekkenhuis terecht. Iedereen schoot op iedereen en zelfs de blauwhelmen waren hun leven niet veilig. Files na ongevallen op Rijksweg 58 Vrijdagmorgen rond 08.00 uur ontstonden kort na elkaar twee aanrijdingen op Rijksweg A58, onder Moergestel. Op de rijbaan richting Eindhoven reden om 07.50 uur in totaal zes auto’s op elkaar. Twee bestuurders hielden hier nekklachten aan over, een van hen werd per ambulance naar het Elisabeth ziekenhuis in Tilburg overgebracht. Hij hoefde niet opgeno men te worden. De tweede automobilist kon na behandeling ook weer vertrekken. Drie van de zes bij deze aanrijding betrokken auto’s waren total-loss. De oorzaak van de kettingbotsing moet ver moedelijk gezocht worden in een combinatie van druk verkeer met een laagstaande zon, en het onvoldoende afstand houden. Een tweede, soortgelijke aanrijding met twee auto’s deed zich kort daarna voor op dezelfde rijbaan. Hierbij raakte niemand gewond. Door de aanrijdingen was de rijbaan geruime tijd slechts gedeeltelijk te berijden. Dit leidde tot lange files. Het opruimen van de ravage en het schoonspuiten van het wegdek door de brand weer duurde tot bijna 09.30 uur. Kompas lezen Op zaterdag 8 november om 14.00 uur gaan we een wandeling maken aan de hand van een kompas. Deze wandeling is bestemd voor kin deren vanaf 10 jaar en vertrekt vanaf het Be zoekerscentrum Oisterwijk. Hoe het allemaal werkt leggen we wel uit. Het is in elk geval leerzaam, spannend en leuk om te werken met een kompas. Durf je mee te doen, meld je dan wel even aan: tel. 521 9209. De kosten bedragen 1,50 en heb je zelf een kompas dan mag je die meebrengen. Excursie vanaf Vogelpark Vanaf de parkeerplaats bij het Vogelpark gaan we op zondag 9 november het mooie Oister- wijkse herfstbos bekijken. Deze excursie start om 11.00 uur en duurt 1,5 tot 2 uur. Voor leden van Natuurmonumenten kosten de excursies 3,- p.p.; niet-leden betalen 5,-. Voor kinde ren geldt een bedrag van 1,-. Voor alle excursies moet u zich aanmelden bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. Peter is erg blij met de hulpverlening. Over ste Snoek was ook blij dat er momenteel meer aandacht aan hulp wordt besteed. Dit was vroeger anders en daarom zijn er zoveel oud-militairen met problemen blijven zitten of hebben ze nu nog. Defensie maakt nu een inhaalslag en er zit vooruitgang in omdat de problemen beter bespreekbaar zijn. Niet ie dere militair komt onder dezelfde stress-si- tuaties in dezelfde psychische problemen maar men dient er in de hulpverlening wel op voorbereid te zijn. Bij Peter Veeke is het in ieder geval nog op tijd onderkend en wij wensen hem dan ook nog een mooie toe komst toe. Op zondag 9 november a.s. wordt het laatste Oké-concert van dit jaar gehouden. Om 12.00 uur treedt in de Kunstkring de Moergestelse sopraan Thea Vermeulen-Peek op. Zij wordt aan de vleugel begeleid door Hein Franssen. Het programma bestaat uit liederen van Schu bert en diverse opera-aria’s. Van Schubert wordt gezongen: ’Der Hirt auf dem Felsen’, ’Die Forelle’ en ’Gretchen am Spinnrade’. Bij ’Der Hirt auf dem Felsen’ wordt Thea Vermeulen begeleid door Luuk Heling, klarinettist bij Asterius. Aria’s kunt u beluisteren uit Die Zauberflote van Mozart, I Puritani van Bellini, La Giocon- da van Poncelli en II Trovatore van Verdi. Het totaal wordt gelardeerd met enkele Noc turnes van Field voor pianosolo. De entreeprijs bedraagt 10,- voor volwasse nen en 5,- voor kinderen. Toen op een keer een collega met vluchte lingen in de auto in de problemen kwam werd Peter te hulp geroepen. Hij verongeluk te met zijn auto en hield er een gebroken pols aan over. Hij maakte de periode in Bosnië af om zijn maten niet in de steek te laten. Terug in Nederland moest hij een spoedopera tie ondergaan waarop hij toch ruim een half jaar moest wachten. Hij zat thuis op de bank en niemand wilde zijn verhaal aanhoren en toen ging het echt mis. Drank, slaapstoorniss- sen, angstaanvallen en geweldsuitbarstingen maakten hem geestelijk ook nog eens stuk. Via de militaire rechter kwam hij in het Centraal Militair Hospitaal te Utrecht in aanraking met de hulpverlening voor dit soort gevallen en nu volgt hij een dag per week de dagbehandeling. Nu gaat het weer goed maar straks zal hij ook nog omgeschoold moeten worden om een nor male burgerbaan te gaan vervullen. Hiervoor zijn wel wat aanpassingen nodig want met zijn linkerpols kan hij nog niet veel. D e Poppentheater De Witte Lelie, Gemullehoe- kenweg 147, Oisterwijk, 013-5285934 Woensdag 5,12,19,26 november en zaterdag 22 november 14.30 uur: ’Tante Sjaan... het cir cus komt eraan!’ Leeftijd vanaf 4 jaar. Toegangsprijs 5,- p.p.; voor kinderfeestjes groepskorting. Reserveren gewenst! Wie dagelijks met de toekomst van z’n bedrijf bezig is, wil ook zekerheid over z’n eigen toekomst. Dat kan met het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies®. Een plan dat u samen maakt met uw financieel adviseur van de Rabobank, bij u thuis of op de bank. U bepaalt eerst uw financiële wensen en behoeften. Daarna worden samen met u, op basis van uw persoonlijke situatie, alle mogelijkheden op het gebied van financieren, sparen, verzekeren en beleggen optimaal op elkaar afgestemd. Uiteraard inclusief alle daarbij behorende fiscale aspecten. Met als doel: een weloverwogen advies, waar u ook in de toekomst geen vraagtekens meer bij hoeft te zetten. A W PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 NOVEMBER 1997 (foto: J. Vlaminckx Oisterwijk) O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5