i» AKTI E Zo is er maar éénl Oisterwijk Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Bij controles bijna de helft van de brom/snorfietsers in overtreding VOOR MINDER VERKEERSONGEVALLEN BROM- EN SNORFIETSERS Tijdelijke verkeers maatregel Wet Milieubeheer PAGINA 11 kosten moet maken, kunt u bijzondere bijstand aanvragen. Dat geldt bijvoorbeeld voor som mige medische kosten waarbij u wel eerst moet nagaan of die niet elders vergoed (kunnen) worden. Soms betaalt een verzekering de kosten maar gedeeltelijk. Voor het restant kunt u dan bij zondere bijstand aanvragen. Als u na het lezen van deze informatie nog vragen hebt, neem dan gerust contact op met de afdeling Sociale Zaken, tel. 529 1311. Bij bromfietscontroles die de afgelopen drie weken zijn gehouden in het kader van de Actie BROMSNOR in de regio Midden-Brabant bleek ruim 40% van de brom/snorfietsers in overtreding te zijn. Alle overtreders kregen een proces-ver- baal. De komende weken gaan de con troles onverminderd voort. Moergestel Meer weten? Wilt u meer weten over dit onderwerp neem dan contact op met Ministerie van Justitie, tel. 070 - 370 68 50 of met de afdeling Burgerzaken van de gemeente, tel. 529 1217. Tafeltennis Op 7 november hebben we een tafel tennistoer nooi. We hebben de oud KPJ-er Krajicek uit genodigd voor een paar instructies. Dit toer nooi zal gehouden worden in de WimbleTob in de olympische stad Gessel City. De ballen jongens staan klaar om 21.00 uur. Chipsavond Op 14 november hebben we weer een superge- zellige avond met allerlei soorten chips. On dertussen wordt er disco gedraaid door Frank’s Drive In Show. We hopen dat deze superfttif net zo’n succes wordt als andere keren. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Auto-oriëntatietocht Op 30 november wordt er weer een auto-oriën- tatietocht gereden. Er staan allerlei sluiprou tes op het programma inclusief die naar D’n Tob. Na de tocht is er een Hollandse middag met Oud-Hollandse spelen. De tocht zal star ten tussen 12.00 en 13.00 uur vanaf D’n Tob. Aan deze smokkelroute kan iedereen deelne men, jong en oud, lid of geen lid. Geregistreerd partnerschap per 1 januari 1998 mogelijk Wie zijn relatie met een levenspartner for meel wil regelen kan vanaf 1 januari 1998 kie zen voor geregistreerd partnerschap. Dat geldt zowel voor mensen van gelijk of van verschillend geslacht. Om zo’n geregistreerd partnerschap aan te gaan moet u aan en aan tal voorwaarden voldoen. Zo kun je een geregistreerd partnerschap maar met één persoon tegelijk aangaan. Je mag niet tegelijkertijd al getrouwd of al geregistreerd partner zijn; de aanstaande partners moeten 18 jaar of ouder zijn. Op dat laatste is en uitzon dering mogelijk maar dan beslist de minister van Justitie. Iemand onder curatele vanwege verkwisting of drankmisbruik heeft toestemming van de cu rator nodig. Iemand die onder curatele staat vanwege een geestelijke stoornis moet toestem ming van de kantonrechter hebben. Ook mag er niet van bloedverwanten sprake zijn. Voor buitenlanders geldt, dat zij een rechtsgeldige verblijfstitel moeten hebben. Hoe komt het tot stand? Twee mensen die een geregistreerd partner schap willen aangaan, doen hiervan aangifte bij de ambtenaar van de burgerlijke stand in de woonplaats van een van beide partners, net zo als bij een huwelijk. Ze moeten stukken voor leggen waaruit blijkt dat ze aan de voorwaar den voldoen. Welke stukken dat zijn hangt van de situatie af, maar in elk geval is een geboor teakte nodig. Van die aangifte wordt een akte opgemaakt. De3ze handhaving vormt de basis van het Ge richt VerkeersToezicht (GVT) Bromfiets. Er zijn o.a. controles gehouden in Tilburg en Ber- kel-Enschot. Bij de controles wordt speciaal gelet op het gedrag van de brom/snorfietsbe- stuurder en de technische staat van de brom/ snorfiets. Hierbij gaat het bijvoorbeeld over ’door rood licht rijden’, ’voorrang verlenen’ en ’richting aangeven’. Bij de technische staat wordt o.a. gekeken naar ’opvoeren’, ’geel/oran- je plaatje’ en ’helmgebruik’. In de periode 1992 t/m 1996 zijn in de regio Midden-Brabant jaarlijks gemiddeld 283 ver keersslachtoffers met brom- en snorfietsen te betreuren, waaronder 51 ziekenhuisgewonden en 4 verkeersdoden. Uit onderzoek is gebleken dat met name de leeftijdsgroep 16- en 17-jarigen van de bram en snorfietsers een belangrijke doelgroep is. Deze leeftijdsgroep levert bijna de helft van het aantal brom/snorfietsslachtoffers. Informatie van de afdeling Sociale Zaken Hoe weet u of u bij de afdeling Sociale Za ken moet zijn? U kunt terecht bij de afdeling Sociale Zaken als u niet in uw eigen levensonderhoud kunt voorzien doorat u geen (of onvoldoende) in komsten heeft danwel bijzondere kosten moet maken. De afdeling Sociale Zaken nakijkt al tijd eerst of u niet bij een andere instantie moet zijn voor een uitkering. Als u bij die instanties geen recht heeft (of als die uitkering onvol doende is) dan heeft u waarschijnlijk recht op bijstand. Moet u uw eigen huis ’opeten’ als u een uit kering aan vraagt? Uw eigen huis hoeft u meestal niet te verko pen om voor bijstand in aanmerking te komen. Alleen als uw woonlasten boven de huursubsi- diegrens liggen, eist de afdeling Sociale Zaken wel van u dat u goedkopere woonruimte zoekt. Als uw woning meer waard is dan de hypo theek die er nog op rust, is er sprake van ’over waarde’. Als de overwaarde te hoog is, wordt meestal de bijstand als lening verstrekt. Dit noemen we een krediethypotheek. Als u weer voldoende inkomsten heeft, moet u de lening terugbetalen. Is bijzondere bijstand alleen bedoeld voor mensen met een uitkering? Nee, iedereen kan bijzondere bijstand aanvra gen. Het maakt dus niet uit wat voor soort in komen u heeft of van wie u dat inkomen ont vangt. De hoogte van uw inkomen (en even tueel vermogen) is wel van belang. In veel ge vallen zal een deel van de kosten voor uw eigen rekening blijven. Als u door bijzondere omstandigheden extra De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 10 november op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: burgemeester Kortmann van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 11 november is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Ois-terwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 28 oktober 1997 o.m. de volgen de besluiten genomen: - Het college heeft kennisgenomen van het schema voor SMB-vergaderingen in 1998. - Besloten is om brandweerdiploma’s, onder scheidingen uit te reiken en bij afscheid en ju bilea gebruikelijke gratificaties toe te kennen voor leden van de vrijwillige brandweer. - Besloten is om een vertrouwens(contact)-per- soon te benoemen voor het openbaar onder wijs en de afzonderlijke medezeggenschapsra den daarvan in kennis te stellen. - Het college heeft ingestemd met de (herbe noeming van de beoogde landinrichtingscom missie voor de ruilverkaveling De Hilver. - Het college heeft de tekeningen over de aan leg van 30 km/uur-maatregelen in Moergestel fase 1 en 2 voor kennisgeving aangenomen. Twee dagen gesloten In verband met een communicatietraining zal de afdeling Sociale Zaken in het gemeentekan toor in Oisterwijk de hele dag gesloten zijn op dinsdag 11 en dinsdag 18 november a.s. U kunt die dagen dus niet bij Sociale Zaken terecht. Registratie gebeurt op zijn vroegst twee weken na de datum van de akte van aangifte. Latere registratie is vanzelfsprekend ook mogelijk. Net als bij een huwelijk zijn getuigen (mini maal 2 en maximaal 4) bij de registratie ver plicht. Hun namen en adressen moet u bij de aangifte al opgeven. Vervolgens leggen de part ners een verklaring af bij de ambtenaar van de burgerlijke stand. Het geven van. het ja-woord zoals bij een huwelijk is er niet. De partners moeten blijk geven van hun in stemming met de registratie. Er wordt een akte opgemaakt en de ambtenaar, de partners en de getuigen ondertekenen die. De partners krij gen een ’partnerschapsboek’, waarin overigens de kinderen niet kunnen worden ingeschre ven. De kosten voor de registratie zijn hetzelfde als die bij het aangaan van een huwelijk. Dat kan variëren van gratis tot de ’dure versie’ op zater dag. Rechten en plichten Het geregistreerd partnerschap heeft zoveel mogelijk dezelfde gevolgen als een huwelijk. Zo hebben de geregistreerde partners een on derhoudsplicht tegenover elkaar, dragen sa men de kosten van de huishouding. In begin sel zijn alle bezittingen en schulden gemeen schappelijk, tenzij - net als bij een huwelijk - bij een notaris anders wordt vastgelegd. Voor wat het ouderdomspensioen betreft geldt dat de rechten die zijn opgebouwd tijdens het ge registreerd partnerschap bij het eventueel uit elkaar gaan moeten worden verdeeld. Ook hierover kunnen de partners een andere rege ling treffen. Bij het nabestaandenpensioen geldt dat dit toekomt aan de partner die het langst leeft. Bij het aangaan van verplichtin gen of nemen van beslissingen zoals bijvoor beeld kopen of afbetaling of verkopen van de woning die zij gezamenlijk bewonen, hebben de partners in en aantal gevallen eikaars toe stemming nodig. Overlijdt een van de partners dan kan de hele nalatenschap toekomen aan de andere partner. Daarvoor moet een testa ment worden gemaakt. Ook de regeling voor successierecht is hetzelfde als bij gehuwden. Ook aanverwanten hebben bepaalde rechten. Voor kinderen heeft geregistreerd partner schap geen gevolgen. Beëindigen Geregistreerd partnerschap eindigt bij overlij den of wanneer een van de partners de verbin tenis ongedaan wil maken. Dit kan met we derzijds goedvinden of via de rechter. Het ge registreerd partnerschap schept ook rechten en plichten na beëindiging. Er geldt een alimen tatieplicht en ook over de pensioenrechten be staan wettelijke regels. gemeente gemeente BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnniDgen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mpldinffpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan inuiuiiiguii het co||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 44 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnenge komen: - het verbouwen van een garage/berging aan de Herengoedstraat 8. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. - het vernieuwen van de garage/berging aan de Schoolstraat 29. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 NOVEMBER 1997 OPENBARE KENNISGEVING VAN EEN MELDING VAN EEN VERANDERING VAN DE INRICHTING (art. 8.19 lid 2) Op de afdeling Bouw- en Milieuzaken van het gemeentekantoor aan De Lind 33 te Oisterwijk ligt vanaf maandag 10 november 1997 gedurende een maand ter inzage de melding van een verandering van de inrichting van: - J. Vermeer, Klein Locht 7, 5066 PH Moergestel datum melding 4 april 1997 melding inzake verandering inrichting Klein Locht 7, kadastraal bekend gemeen te Moergestel sectie D nummer 1618. Globale inhoud en bedoeling van de melding: het samenvoegen van twee biggen- afdelingen tot één afdeling zodat het voorpad wat breder wordt. Er komt geen roosteroppervlak bij. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling Bouw- en Milieuzaken. IN VERBAND MET UITVOERING VAN VERKEERSREMMENDE MAATREGELEN IN MOERGESTEL In verband met de uitvoering van verkeersremmende maatregelen worden de volgende wegen in de periode van maandag 3 november tot vrijdag 5 december voor het doorgaande verkeer afgesloten. Vanaf maandag 3 november tot en met vrijdag 7 november: - Krijtenbogtstraat tussen Tilburgseweg en Kromweistraat; - Krijtestraat tussen Kromweistraat en Prinses Beatrixstraat; - Prinses Margrietstraat tussen Rootven en Prinses Beatrixstraat. Vanaf maandag 10 november tot en met vrijdag 14 november: - Prinses Irenestraat tussen Rootven en Prinses Christinastraat; - Prinses Beatrixstraat; Korenstraat tussen Krijtestraat en Schout van de Wouwstraat. Vanaf maandag 17 november tot en met vrijdag 21 november: - Eysenbrand tussen De Lathouwer en Burgemeester Poortstraat; - Burgemeester Bardoelstraat tussen Pastoor Janssenstraat en Schoolstraat. Vanaf maandag24 november tot en met vrijdag 28 november: - Krijtestraat tussen Rootven en Kromweistraat; - Krijtestraat tussen Prinses Christinastraat en Storimanstraat; - Duyvekotstraat tussen Krijtenbogtstraat en Bosbeemdstraat. Vanaf maandag 1 december tot en met vrijdag 5 december: - Krijtestraat tussen Prinses Christinastraat en Bosbeemdstraat; - Prinses Margrietstraat.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11