Huurdersraad raadpleegt huurders St zon inde schoor-1 steen ^VJiUems ALLERHEILIGEN - ALLERZIELEN 1 en 2 november Maak de gravenfleurigmek ^KrvQanten* Toeven Violen Kringloopb edri j f A van start Actie ’Zon in de Schoorsteen’ lï Karaoke! Karaoke! Grote kraaminfomarkt in Berkel-Enschot Potchrysanten Heideplanten enz. enz. BbOBMISTERW im Schaatsclub 'De Vennen’! '/Maak een Sn^colaas-pakje voor een zieke] k DIABETESFONDS NEDERLAND Ssl DE URHAAI Jaarvergadering I 1 ■'H Ook bij ons loten verkrijgbaar voor de Televisiebingo van Schoolstraat 31 I 5066 EC Moergestel Tel. 013-513 1442 8 PAGINA 9 Hb a Hb Het is weer zo ver. Maandag 3 november start de landelijke collecte van het Diabetes Fonds Nederland. In die week gaan ongeveer 30.000 vrijwilligers op pad om geld in te zamelen om daarmee het wetenschappelijk onderzoek rond diabetes (suikerziekte) mogelijk te maken. Het Diabetes Fonds Nederland is volledig afhan kelijk van giften uit de bevolking en bedrijfs leven. De collecte “Geef’s voor diabetes” is dus van wezenlijk belang voor continuering en uit breiding van het diabetesonderzoek in Neder land. Mogen wij weer op Uw medewerking re kenen MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 Nu al weer een paar maanden zijn de auto’s van het Kringloopbedrijf een nor male verschijning in ons dorp. Haalde jarenlang de Harmonie Prinses Juliana op woensdagen het oud papier op nu doet dit het Kringloopbedrijf. De nieuwe auto heeft in de beginperiode wel eens wat kuren vertoont maar men hoopt nu dat een en ander grotendeels achter de rug is. Ook kunnen redelijke hoeveelheden afval zo als puin en takken gratis worden gestort maar deze kunnen niet worden opgehaald. Dit geldt niet voor chemisch afval. Dit dient U aan te bieden op de gemeen tewerf of mee te geven aan de chemokar. Vanuit Moergestel volgt men de T31 tot aan de rotonde bij de Kerkhovens mo len in Oisterwijk. Hier gaat men rechtsaf, men neemt de derde weg links (Veldweg) en vindt het Kringloopbedrijf naast de Gemeentewerf. Als U de bordjes “milieubedrijf” volgt komt U er altijd. Oud papier. Toch zijn er hier en daar een aantal opmerkin gen van de kant van de papierophalers te ho ren. Zo wordt dikwijls het papier te laat buiten gezet en men verzoekt ook dringend dit op of voor 08.00 uur te doen. Ook ziet men graag dat het papier gebundeld is of nog beter om het in dozen te verpakken zodat het niet kan weg waaien voordat het geladen is. Soms zijn de bundels voor de ophalers veel te groot en men ziet dan ook graag kleinere eenheden die de gehele dag door beter handelbaar zijn. Het scheelt de mensen veel tijd en spierkracht bij hun werkzaamheden. Textiel. Ook is het mogelijk textiel aan te bieden en dit wordt eveneens gratis meegenomen. Mogelijk is het na behandeling nog verkoopbaar in de winkel. Het liefst ziet men dit verpakt in plas- Zaterdag 8 november: onze jaarlijkse Karao- ke-avond! Om 20.30 uur beginnen we ermee, uiteraard in de kantine van ’De Bosfazant’. Deze activiteit staat voor het 3e jaar op het pro gramma. Vorig jaar hadden we misschien wat meer belangstellenden verwacht, vandaar dat we u nog eens aan willen sporen naar deze su- pergezellige avond te komen. Daar krijgt u beslist geen spijt van! Als u komt wil dat niet zeggen dat u verplicht bent de microfoon in de hand te nemen, maar wedden dat u waarschijn lijk de verleiding niet kunt weerstaan? Welkom dus op zaterdag 8 november en... introducees mag u gratis meenemen! Voor onze karaoke-avond houden we komen de maandag 3 november onze jaarlijkse leden vergadering. Best belangrijke punten staan op de agenda, dus ook deze avond verwachten we graag veel leden... Aanvang: plm. 20.30 uur. kraamhotel De Meiboom zijn aanwezig om voorlichting te geven over de begeleiding en totale zorg voor moeder en kind voor, tijdens en de eerste weken na de bevalling. Verdere informatie wordt verschaft door o.a. ‘Moeders voor Moeders’, Stichting VBOK, Vereniging Borstvoeding Natuurlijk, Buro voor Bewegingsontwikkeling en organisaties voor kinderopvang. Verschillende bedrijven hebben voor de bezoe kers een presentje beschikbaar en op de info markt zijn voor de kinderen schminckers aan wezig, staat er een grabbelton en loopt er o.a. een levensgrote ‘Beer’ rond. De kraaminfomarkt is geopend van 10.30 tot 16.30 uur en is voor iedereen die geïnteresseerd is gratis toegankelijk. Dus ook de kinderen, de aanstaande vaders en grootouders zullen wij enthousiast ontvangen. Op zondag 2 november 1997 is er voor de der de keer in zalen-accommodatie De Druiven tros aan de Bosscheweg 11 te Berkel-Enschot van 10.30 tot 16.30 uur een kraaminfomarkt. Deze wordt verzorgd door Zorgservice Bra bant, Buro van particuliere zieken- en kraam- verpleging. Zorgservice Brabant is gevestigd in Oisterwijk, Oirschot, Prinsenbeek en Veghel. Het werkgebied van Zorgservice Brabant be strijkt geheel Noord-Brabant. Naar aanleiding van het grote succes van vori ge jaren hebben wij besloten dit evenement ook dit jaar weer te organiseren. Tijdens deze infomarkt wordt informatie ge geven over alles wat te maken heeft met zwan gerschap, bevallen en baby’s zoals babyvoe ding, kraamhulp, literatuur, de inrichting van de babykamer, luiers en nog vele ander zaken. Een vijftigtal instellingen en bedrijven nemen deel aan deze kraaminfomarkt, die zich door z’n opzet en compleetheid onderscheidt van andere infomarkten. Meer dan honderd men sen staan klaar om uitleg, demonstraties en in formatie te geven. St. Elisabethziekenhuis, Mariaziekenhuis en De Zonnebloem roept mensen op een Sinter klaassurprise te maken voor een zieke, gehan dicapte of hulpbehoevende oudere. Dit in het kader van ’Zon in de Schoorsteen’. De vereniging wil langdurig zieken, lichame lijk gehandicapte en hulpbehoevende oude ren die dreigen te vereenzamen, met Sint Nicolaas verrassen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaas feest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van ’Zon in de Schoorsteen; is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Wat vroeger de Bewonerscommissie was is sinds vorig jaar de Huurdersraad ge worden. Het doel is niet veranderd en wel het behartigen van de belangen van huurders van Woningbouwvereniging St.Joseph in de ruimste zin des woords. Het bestuur bestaat uit Kees van Elderen (voorzitter), Piet van de Biggelaar (secreta ris), Hans Oerlemans (penningmeester) en verder nog een 7-tal leden gerecrute- erd uit de huurders van St. Joseph, die de Huurdersraad met raad en daad bijstaan. De gehele raad zet zich in voor totaal 2200 woningen waarvan er een 220 in Moergestel staan. Laatstgenoemde woningen waren vroeger ei gendom van de gemeente maar na de herinde ling is dit woningcontingent naar St. Joseph overgegaan. Het betekent wel dat men voortaan opkomt voor een 7000 bewoners die deze woningen huren. Belangenbehartiging is heel belangrijk en daarom gaat men vanaf 5 november a.s. om de twee weken een spreek uur houden. Men kan terecht op 5 en 19 no vember alsmede op 3 en 17 december van 19.30 - 21.00 uur in het kantoor aan de Poirtersstraat 5 te Oisterwijk. Men hoopt hierdoor ook de drempel te verlagen voor huurders met vragen, opmerkingen of klachten. Deze eerste vergadering was belegd om huurders de kans te geven hun zegje te doen. De agendapunten waren door de huurders aangedragen naar aanleiding van een gehou den onderzoek. Als eerste werd aangevoerd dat er nogal wat leegstand zou zijn. Karel Smitsmans van St.Joseph weerlegde dit door aan te geven wat de oorzaak onbezette woningen was. Voor onderhoud en renovatie heeft men wisselwoningen nodig. Soms kan het zijn dat het wat langer duurt voordat een woning weer bezet is omdat het inkomen van de huurder moet passen bij de huurprijs en niet te veel afhankelijk van de huursubsidie is. Doorstroming naar koopwoningen kan ook wel eens een kort durende leegstand opleve ren. Niet alle woningen zijn van St.Joseph. In Moergestel worden ook woningen te huur aan geboden van ABC-Vastgoed. Leegstand zou hier te maken kunnen hebben met te hoge huurprijzen. Directeur Hans Hulsebosch van St.Joseph ging in op de ’leefomgeving’ voor de huur ders. In de eerste plaats is hiervoor de Ge meente verantwoordelijk. Verlichting en on derhoud van brandgangen zal of particulier initiatief moeten zijn of de kosten worden doorberekend. Overleg met buren om zelf het kleine onder houd te regelen of hondenpoep overlast te ver mijden moet toch mogelijk zijn. Mensen op voeden om geen overlast te bezorgen aan bu ren is geen taak voor een Woningbouwveren- ging. Paul Sebregts van de Woonbond (een overkoepelende organisatie van alle verenigin gen van huurders) wil de woningbouwver eniging en huurders positief laten meedenken om de leefomgeving aan te passen of zelfs te verbeteren. Ook ging hij in op huurverhogin gen van nu en in de toekomst. Zolang prijzen stijgen zullen er verhogingen blijven plaats Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling, het gaat om een gebaar, om een aardige, nuttige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van en rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een pakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als u een zieke of gehandicapte wil verras sen met een pakje vol ’zon en vriendelijk heid’ dan kunt u contact opnemen met Petra Verheyen, tel. 513 2351. U kunt zich aanmelden tot 16 november. vinden. Dat dit soms hoge percentages moe ten zijn kon er bij hem niet in. Jaarlijks is dit weer een discussiepunt van wat acceptabel is. Huur is ook afhankelijk van kwaliteit van het verhuurde en hoe er gedifferentieerd wordt. Sjef van de Wiel van St.Joseph stelde dat aanvangshuren nooit kostendekkend zijn maar na verloop van tijd wel aangepast en kostendekkend moeten worden anders is het niet mogelijk het woningbestand in optima le conditie te houden. Huren worden ook re gelmatig aangepast om het eigen vermogen van de vereniging in stand te houden en om zodoende op een gezonde manier te kunnen blijven exploiteren. Dat er nog steeds ver schillen zijn ligt aan de verschillende subsidiestromen die er de afgelopen jaren zijn geweest en de huurprijzen hebben kun nen beïnvloeden. Hans Hulsebosch ging uitvoerig in op sommi ge vragen over het onderhoud. In de regel die nen klachten gemeld te worden op het kantoor tussen 08.30 en 12.30 uur. Daarna krijgt men het antwoordapparaat. Is men niet tevreden dan kan men het Hoofd van de Technische Dienst benaderen. Nog niet tevreden dan ko men de Klachtencommissie of de Huurders raad aan bod. Overigens is niet alle onderhoud voor rekening van de verhuurder. In de huur contracten staat duidelijk vermeld wat even tueel voor de huurder of verhuurder is. Ook verbouwingen, aanpassingen, veranderingen, verbeteringen of achterlaten van de woning na afloop van de huurperiode leveren nog wel eens problemen op. Karei Smitsmans had als stel regel dat alle veranderingen na vertrek onge daan moeten worden gemaakt op een aantal uitzonderingen na. Dit gaat dan wel in overleg met St.Joseph en wordt op papier vastgelegd. Ook dient men vooraf veranderingen of aan passingen schriftelijk aan te vragen om later niet in de problemen te komen. Bouwkundig moet een en ander altijd verantwoord zijn. Het is belangrijk dat er duidelijk komt in dit soort gevallen. Richtlijnen worden ook steeds ver nieuwd of aangepast. Huurders dienen ook hun afspraken na te komen. Wij denken dat Woningbouwvereniging Stjoseph in Moergestel een tevreden huur- dersbestand heeft omdat er meer bestuurs leden, St.Joseph-medewerkers en pers aan wezig waren dan huurders. Men is er echter van overtuigd dat dit ook zo ook in de toe komst moet blijven. tic zakken. Bruikbare spullen of zolderopruimingen. Soms houden mensen wel eens spullen over en men weet er geen weg mee. Even een telefoon tje naar de Kringlooplijn (0900 - 8 21 22 48 - 44 cent per minuut) en men haalt deze nog bruik bare spullen binnen drie werkdagen bij U thuis op. Winkel. Dikwijls zijn er leuke tweede hands spulletjes te koop voor weinig geld. Er is veel kleding te zien maar ook boeken, gramofoonplaten en gebruikte meubelen om bijvoorbeeld ooit een studentenkamer aan te kleden. Niet altijd vindt men er iets van zijn gading. Men kan bin nenlopen van dinsdag t/m vrijdag van 09.30 - 17.00 uur en op zaterdag van 09.30 -16.00 uur. Er staat ook altijd een heerlijk kopje koffie klaar. U kunt ook de gemeentegids raadplegen voor informatie of bellen naar de Kringloop lijn (0900 - 821 22 48) en men zal U vertellen wat U wilt weten. Hb ft

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9