euro n xu 25 jaar - 8 november - 25 jaar 25 jaar - 8 november - 25 jaar ’BAR’ Tapperij De Schouw 25 jaar Rabobank e Schoolkamp O.B.S. ’De Bienekebolders’ Nieuw: Rabobank introduceert SpaarZeker Hypotheek Inloopavond IVN, thema ’Paddentrek’ Beste biljartliefhebbers De Bienekebolders De belangrijkste reden voor de invoering van een gemeenschappelijke Europese munt is dat er een einde moet komen aan een grote belemmering voor de handel binnen de Europese Unie. Wisselkoersen (de waarde van een munt) vormen een onzekere factor bij de handel tussen landen en bij investeringen. De wisselkoers van morgen kan voor een bedrijf een heel ander licht werpen op vandaag gesloten transacties. Van het ene op het andere ogenblik kan de wisselkoers dalen of stijgen. Regelmatige en grote schommelingen in de wisselkoersen kunnen de handel zelfs ernstig verstoren. Bedrijven kunnen zich daartegen indekken, maar dat kost geld. Met de invoering van de euro verdwijnen de onderlinge wisselkoersschommelingen tussen alle deelnemende landen. Dat scheelt het bedrijfsleven onzekerheid en geld. Daarnaast kan de euro een belangrijke valuta worden op de wereldmarkt, net zoals nu de dollar en de yen. Dit is gunstig voor de financiële sector en het bedrijfsleven. Ook de consument wordt er beter van. Want die hoeft geen kosten meer te maken voor het omwisselen van geld. Uiteindelijk is de invoering van de euro een middel om te komen tot een duurzaam groeiende economie in de Europese Unie. Dit is goed voor de maatschappelijke ontwikkeling in de landen die meedoen. 47.9 - 54.8 49.0 - 55.2 41.1 - 58.2 1. 2. 4. 5. Moergestel 5 4 (V efficiënt benut. De SpaarZeker Hypotheek is slechts een van de vele hypotheekvormen die Rabobank Huis Hypotheekadvies in huis heeft. Daarom hel pen deskundige hypotheekadviseurs (toekom stige) huiseigenaren graag bij het vinden van die hypotheek die precies past bij hun finan ciële situatie. Zodat zij onbezorgd kunnen ge nieten van hun eigen huis - nu en in de toe komst. Bel voor meer informatie: (013) 513 6373 Bart van Knegsel Rabobank Moergestel seum, kwijt zijn en zo snel mogelijk terug moe ten, omdat hij deze nodig heeft bij het terug scannen, wordt er een voorlopige oplossing gevonden. De reizigers uit elke tijd gaan met een bepaalde bouw mee; de Romeinen met de middenbouw, de middeleeuwers met de onder bouw en de ontdekkingsreizigers met de bo venbouw. Afgesproken wordt dat de kinderen de tijdreizigers van alles over deze nieuwe tijd zullen leren en dat de tijdreizigers de kinderen van alles over hun tijd zullen vertellen en laten ervaren. En zo geschiedt. De spelen In de spelen daarna zoeken de kinderen de ontbrekende bladzijden van het geschiedenis boek, wordt er een middeleeuwse ambachten markt georganiseerd, gaan de kinderen zelf in 80 minuten de wereld rond, vindt er een groots kampvuur plaats waarbij de tijdreizigers en de kinderen allerlei stukjes opvoeren die met hun tijd te maken hebben en allerlei andere activi teiten die iets met ‘reizen in de tijd’ te maken hebben. Op vrijdagmorgen worden er tijdens een zogenaamde techno-sportdag allerlei on derdelen voor de reparatie van de VTM bij el kaar verdiend en hebben professor Bijdetijd, maar vooral zijn raadselachtige assistent Bij dehand net op tijd op vrijdagmiddag de VTM weer startklaar. Slotviering Met behulp van de teruggevonden bladzijden van het geschiedenisboek van het geschied kundig museum worden de tijdreizigers weer teruggeflitst naar hun eigen tijd. Maar dit ge beurt niet zonder dat zij met behulp van twee prachtige zelf gecomponeerde liederen af scheid hebben genomen van de kinderen en pas nadat heer Jan zijn uiteindelijk veroverde jonkvrouw echt gekust heeft. De kinderen heb ben zichtbaar moeite met dit afscheid, maar gelukkig lukt het professor Bijdetijd het ge schiedkundig museum over te halen het grote geschiedenisboek permanent uit te lenen aan De Bienekebolders. De kinderen kunnen elke dag hun tijdvrienden in het boek opzoeken, want van ieder is een afbeelding in het boek gescand. Moe, voldaan, tot op het bot vies en met uitpuilende bagage gaan de kinderen lik kend aan een welverdiend ijsje met hun ouders terug naar huis. Ouders bedankt De staf ruimt op. Die het op kunnen brengen komen op school bij elkaar en kletsen na, eten en drinken wat en zoeken uiteindelijk ook hun eigen bed op! Wat een geweldig kamp, dankzij de kookstaf, de begeleiders van de groepjes, de algemene staf en de leerkrachten. Iedereen ont zettend bedankt en volgend jaar opnieuw naar de ‘negende zaligheydt’ voor het negende schoolkamp. Reizen door de tijd Om zeven uur staan ze al bij het ouderlijk bed aan de dekens te trekken. Ze willen naar het kamp. De tas is de vorige avond al gepakt en in eten hebben ze geen trek. Ze staan startklaar, dus vertrekken maar. En dan duurt het erg lang voordat het 9.00 uur is. Veel ouders kunnen hun kroost dan ook niet tot die tijd bezig hou den en vertrekken eerder. Het gevolg is dat die groep onderweg niet door tijdreizigers overval len wordt, maar vanuit het kampadres terug gestuurd wordt. Alleen de kinderen van groep 1 t/m 3 mogen rechtstreeks naar het kamp adres. De rest van de kinderen gaat in groepen van 10 op pad door de prachtige natuur. Ze moeten als echte ontdekkingsreizigers met een boot de ‘grote plas’ over; ze moeten op een sta len ros ring steken, ze ontmoeten een heuse magiër die een zeer geheimzinnig verhaal ver telt; ze moeten vechten met een Romeinse gla diator etc. Sommige groepjes nemen de ver keerde route en dreigen te verdwalen. Uitein delijk komen ze toch weer op de route terug. Gelukkig rijdt Julius Caesar rond met drinken en fruit, anders was de helse en lange tocht bijna niet vol te houden. Na het laatste bezoek aan de prehistorische jager en verzamelaar be reiken ze vermoeid, maar voldaan het kamp adres. En dan wordt het pas echt spannend. Er moet een slaapplaats worden gezocht. Met wie slaap ik dezelfde ruimte en waar is mijn baga ge. Dat onderdeel verloopt zeker niet vlekke loos, maar dankzij vakkundig ingrijpen van de leerkrachten komt alles weer op zijn pootjes terecht. Opening Tijdens de gezamenlijke opening maken de kinderen kennis met professor Bijdetijd en zijn assistent Bijdehand. Ze staan te rommelen met een zeer vreemd uitziend apparaat. Het blijkt de VTM te zijn, de verleden tijdmachine die zojuist een aantal historische figuren naar onze tijd heeft geflitst, maar daarbij toch wat foutjes heeft gemaakt. Er lopen een soort Romeinen rond, een groepje mensen uit de middeleeu wen, en een drietal ontdekkingsreizigers. Ze zijn echter allemaal flink de kluts kwijt en som mige attributen die ze bij zich hadden zijn bij een collega-tijdreiziger terechtgekomen. Ge lukkig is dat snel recht getrokken. Een paar problemen blijft over. Eigenlijk willen Julius Caesar, Cicero, Cleopatra en ook ridder J an met zijn jonkvrouw en zijn minstreel en zelfs de ontdekkingsreizigers Marco Polo, Columbus en David Livingstone zo snel mogelijk terug naar hun eigen tijd. De vreemde wereld waar in ze nu terecht zijn gekomen bevalt hen aller minst. Pas als professor Bijdetijd duidelijk maakt dat hij de VTM eerst moet repareren en dat de bladzijden van het geschiedenisboek dat hij heeft geleend van het geschiedkundig mu- Elk jaar gaan we met de hele school drie dagen op kamp. Het blijkt steeds weer een succes te zijn om de kinderen en de leerkrachten op deze manier vertrouwd te maken met de nieuwe groep en de nieuwe leerkracht. We werken dan met een bepaald thema. We proberen aan te sluiten bij het thema van de kinderboekenweek. Zo ook dit jaar. In Bergeyk speelde de staf samen met de 240 kin deren een groots verhaal dat te maken had met ‘reizen in de tijd’. Voor (aanstaande) huiseigenaren die ’t gewoon zeker willen weten Rabobank Huis Hypotheekadvies komt met een sterk verbeterde spaarhypotheek. De Rabobank SpaarZeker Hypotheek is een solide combinatie van maximale zekerheid en minimale woonlasten. Die toch de nodige be wegingsruimte biedt. De SpaarZeker Hypotheek is bedoeld voor huiseigenaren die geen enkel risico willen lopen met hun hypotheek. Mensen die lie ver een vaste, lage premie betalen dan spe culeren op economische trends. De Spaar Zeker Hypotheek is daarom ook ideaal voor starters op de huizenmarkt. Looptijd, (lage) premie en eindkapitaal staan in principe vast. Hebben ze daar geen omkijken meer naar. Verder heeft de Rabobank de unieke Hypo- theekbescherming. Tegen een gering bedrag per maand hebben huiseigenaren een verzeke ring die zorgt voor financiële ondersteuning als ze een tijdje uit de roulatie zijn door ziekte, werkloosheid of arbeidsongeschiktheid. Zeker is zeker. De spaarhypotheek van de 21ste eeuw Ondanks al die zekerheid biedt de SpaarZeker Hypotheek voldoende bewegingsruimte. De klant krijgt ruimere mogelijkheden voor extra aflossingen. De uitkering bij overlijden is ver hoogd en de maximum leeftijd is vervallen. Als dat beter uitkomt, kan de looptijd worden ver lengd. Allemaal extra voordelen van deze mo derne hypotheek, die de fiscale mogelijkheden Donderdag 6 november is iedereen van harte welkom op de inloopavond van het IVN afd. Oisterwijk in restaurant ’Groot Speyck’. Vanaf 20.00 uur staat de koffie klaar. Tijdens deze avond wordt er een korte film vertoond over de paddentrekactie in Oister wijk van het afgelopen jaar. Er wordt het een en ander nabesproken en vooruitgekeken naar het volgende jaar. Wat gaat het IVN in 1998 aan de paddentrek doen? Voor een groot deel is dat afhankelijk van de vrijwilligers die aan deze actie willen meedoen. Bossen- en vennenwandeling Op 2 november a.s. wordt er weer gewandeld door IVN afd. Oisterwijk. Om 14.00 uur wordt er gestart vanaf het Be zoekerscentrum. Natuurgidsen nemen u mee naar de Oisterwijkse bossen en vennen om dit gebied (beter) te leren kennen. De herfst heeft duidelijk haar intrede gedaan. De bladeren van bomen en struiken hebben prachtige kleuren en vooral na de nachtvorst van de afjgelopen tijd beginnen ze flink te val len. Deelname aan deze wandeling is gratis. Fractieberaad Op maandag 3 novem ber a.s. om 20.00 uur komt onze fractie bijeen in het oude Raadhuis in Oisterwijk. Dit ter voor bereiding op de Alge mene Beschouwingen op 6 november a.s. Hebt u belangstelling? Kom dan naar onze fractiekamer op de le ver dieping. Hebt u geen tijd vraag dan ons kwar taalbericht aan bij Tonny Pijpers, tel. 528 3016. Liberaal café Op dinsdag 4 november a.s. houden wij ons liberaal café in de bovenzaal van De Dorpsher berg. Aanvang 20.30 uur. Als spreker hebben wij uitgenodigd onze WD-wethouder Joop Rakhorst. Hij zal u bij praten over politiek actuele zaken, zoals o.a.: de begroting 1998; de wet onroerende zaken (WOZ); de verkoop van de centrale antenne inrichting (CAI0. Na afloop om ongeveer 22.00 uur is er een libe rale borrel. Iedereen is welkom! Afgelopen week werd de derde ronde voor het Moergestels clubkampioenschap gespeeld. De Klaore moest thuis aantreden tegen ’t Stokske en had hier een zware dobber aan. De vorm bij de spelers van de Klaore is dit seizoen nog ver te zoeken en zodoende speel de men wederom een moeilijke wedstrijd. De spelers van ’t Stokske profiteerden hier dan ook goed van en wonnen de wedstrijd met ruim verschil en deden daarmee ook goede zaken voor het klassement. Even verderop werd de tweede wedstrijd van de avond gespeeld tussen ’t Centrum en Rom- men. De spelers van ’t Centrum moesten hun tweede plaats in de rangschikking verdedi gen terwijl Rommen gebrand was op revan che na hun pijnlijke nederlaag in de vorige ronde. De spelers van Rommen waren deze avond het beste in vorm en speelden ’t Centrum naar een ruime nederlaag, dit was voor de stand in de competitie zeker van belang omdat de verschil len zodoende klein blijven. Lachende derde in deze ronde waren de spe lers van de Schouw, want zij wisten de confron tatie tegen 't Krijtje in een klinkende overwin ning om te zetten. De dames konden hun pres tatie van de vorige ronde bij lange na niet her halen en duikelden zodoende in het klasse ment van plaats 3 naar plaats 5. Omdat de spelers van de Schouw flink wat punten verzamelden liepen zij dan ook uit op al hun concurrenten. Het zal dan ook een hele jacht worden om deze vereniging nog te achterhalen. De uitslagen de Klaore - ’t Stokske ’t Centrum - Rommen ’t Krijtje - de Schouw Graag tot ziens in ’De Schouw’ Rootven 43, Moergestel, Tel. 513 1405. De stand na 3 wedstrijden: de Schouw167.7 punten 't Centrum155.2 punten ’t Stokske154.7 punten Rommen152.0 punten ’t Krijtje143.2 punten de Klaore143.1 punten In de vierde ronde op 4 en 6 november staan de volgende wedstrijden op het programma: ’t Centrum - ’t Krijtje; Rommen - de Klaore; de Schouw - ’t Stokske. PAGINA 7 •Q 3. 6. ROQTVEN V5 MOERGESTEL MQERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 Op zaterdag 8 november bent u allen vanaf 20.30 uur van harte welkom om met ons onder het genot van een hapje en een drankje dit jubileum te vieren. De muziek wordt verzorgd door onze eigen disco en er is een live optreden van de bekende zanger RONALD VAN DER LEE. Gratis entree! TI5 BRR GEZELLIG IN.—.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7