even. BIBLIOTHEEK Hallo, mag ik mijn spaarrekening stichting’openbare i 1 Zo is er maar één! Healingavond met foto’s: Jezelf genezen Opbrengst Natuurmonumenten kalender naar Mokerheide I Rabo TeleSparen is een snelle èn telefoon. U kunt TeleSparen waar en wanneer u maar wilt, 24 uur per dag. Wilt u meer weten? Bel dan 0800- Rabobank Moergestel k... OISTERWIJK EN MOERGESTEL makkelijke manier van sparen: per Jonge Jury Abonnementstarieven 0502** of kom even bij ons langs. Rabo TeleSparen Met de minste moeite een hoge rente. Daarbij ontvangt u de hoge rente van 4%* en wel meteen nadat uw geld is overgemaakt. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 Hb CC Rentevergoeding geldt vanaf een saldo van 500,-. Rente per 24 oktober 1997. Wijzigingen voorbehouden. **ma-vr 07.00-22.00 uur; za 0900-17.00 uur. nooi. We hebben de oud KPJ-er Krajicek uit genodigd voor een paar instructies. Dit toer nooi zal gehouden worden in de WimbleTob in de olympische stad .Gessel City. De ballen jongens staan klaar om 21.00 uur. We hopen op goed weer anders zullen we de baan moeten ruimen. L* menlijke Nederlandse Bibliotheken per jaar moeten afdragen voor het uidenen van boeken en tijdschriften e.d. verdubbeld is naar 20 mil joen gulden en dat voor het eerst ook voor het uitlenen van CD’s en videobanden een vergoe ding betaald moet worden. Dat laatste heeft u al gemerkt in de stijging van de leengelden voor CD’s en videobanden per 1 april van dit jaar. Er zal echter in 1998 en ook in 1999 nog een aanzienlijke prijsstijging plaatsvinden. Om deze reden is de Stichting Openbare Biblio theek met vestigingen in Moergestel en Oister- wijk, genoodzaakt om de abonnementstarieven voor 1998 met 3,- te verhogen. Vanaf 1 januari 1998 gelden de volgende con tributie -tarieven Jeugd t/m 17 jaargratis Volwassenen 18 t/m 20 jaarƒ21,- Volwassenen 21 t/m 64 jaar31,- Volwassenen vanaf 75 jaarƒ21,- Met Cultureel Jongerenpaspoortƒ21,- Met 65+ pas21,- Als iemand binnen het gezin al een abonne ment van 31,- heeft, bedraagt het tarief van de volgende gezinsleden vanaf 18 jaar op het zelfde huisadres ƒ21,-. Wanneer men het kwartje leengeld in de Oisterwijkse vestiging voor het lenen van boe ken, tijdschriften, cassettes, dia’s, brochures, taalcursussen e.d. met het jaarlijkse bedrag van 15,- heeft afgekocht wordt het te betalen be drag per jaar 46,- (eerder 43,-) of/ 36,- (eer der ƒ33,-). De leenregeling over CD-roms en de bijbeho rende financiële consequenties is op dit mo ment nog niet bekend. Clubavond Op 31 oktober hebben we een power-avond voor mensen met stalen armen. Vanavond heb ben we een armworstel-toernooi. Er wordt op deze avond bekend wie de sterkste vrouw of man in van KPJ Moergestel. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur en de wedstrijden beginnen om 22.00 uur. Najaarsuitstapje Op 1 november hebben we het najaarsuitstap je van de KPJ. Gezien het succes van vorige keer zal de stoet richting Time Out zeker even lang zijn. WE checken in om 20.30 uur en ra cen om 20.45 uur weg bij de nieuwe Tob. Kos ten leden 5,-; niet-leden 15,-. Het liefst ge past betalen. Opgave bij Dennis Smetsers, tel. 0411 -673189. Tafeltennis Op 7 november hebben we een tafeltennistoer- Vervolg van voorpagina nen dat door een betere voorlichting van ge meentewege deze problemen voorkomen had den kunnen. Ad van den Oord stelde nog dat in het geding stellen van integriteit geen doel was van zijn kritiek en tegenstemmen. Dit be rustte duidelijk op Groen Links principes. De raadsvergadering begon met de medede ling dat Guus Bertens wegens een sterfgeval in de familie niet aanwezig kon. zijn. Ook werd Ton Hofmans uit Moergestel, voorzit ter van Algemeen Belang, herdacht en de raadsvoorzitter verzocht de deelneming van de vergadering aan de familie over te bren gen. De nota peuterspeelzaalwerk viel bij alle frac ties in goede aarde. Zij het dat Ineke Depman, Ad van den Oort en Marij van den Boogaard moeite hadden met de invoering van de CAO in gedeeltes. Gelijke beloning voor gelijk werk moet zeker door de overheid als werkgever worden nagekomen. Jan Oerlemans (Gemeen te Belangen) had ergens in de nota gezien dat er gewag werd gemaakt van het woord ’cultuur verschillen’. Hiervan wilde hij zich duidelijk distantiëren. In zijn antwoord zei burge meester Kortmann dat het verschil in beloning hem ook niet welgevallig was. Het krediet voor de bestemmingsplannen buitengebied Oister- wijk en Moergestel kon ieders goedkeuring wegdragen. Wethouder Ruud Hora (Gemeen te Belangen) gaf toe dat een en ander tot nu toe problematisch verlopen was maar dat het ein de nu in zicht was. Meerdere exemplaren van de documentatie van het geheel zou door hem bekeken worden en eventueel voor de raadsle den beschikbaar gesteld worden. Ook de ontwerp-begroting van het Samen werkingsverband Midden Brabant (SMB) ontlokte nogal wat commentaar bij alle frac ties. Discussie vooraf in de eigen gemeente raad werd als wenselijk ervaren. Of samen werking nog wel op dit niveau wenselijk is kwam ook ter sprake. Jac Meerbach (Ge meente Belangen) wil wachten met betaling van de voorschotten totdat overschot is te rugbetaald. De burgemeester kon hem gerust stellen omdat hij deze betaling nog deze maand verwachtte. Afwijzen van het SMB heeft grote consequenties voor de financiën van deelnemers. Binnenkort zal alles wel beter op de rails komen. De gemeentelijke monumenten commissie is benoemd en bestaat uit de heren W.PM.J. Bak ker, JJ. Christiaans (tevens voorzitter), A. Drij vers, C. Elings en D.T. van der Linden. Het vaststellen van het Informatiserings- en Auto matiseringsplan verdiende alle lof. Van alle kanten werd op de gevaren van vertraging en de tijdsdruk gewezen. Volgens voorzitter Kort mann zal men gebruik blijven maken van ex terne begeleiding vanwege continuïteit. Het geheel heeft een grote invloed op organisatie en medewerkers. Opleiding van personeel heeft ook prioriteit en voor de rest kan men alleen vertrouwen op de deskundigheid. Met de aankoop van het perceel Tilburgse- weg 28 kon iedereen accoord gaan alhoewel dat Jac Meerbach bij de stukken een taxatie- rapport had gemist. Hij waarschuwde tevens voor misbruik van mondelinge taxaties. Vol gens wethouder Toon van Gils was dit een misverstand omdat indertijd snel handelen geboden was vanwege de vakantieperiode. Het voorstel tot intrekken van de Verordening premiebeleid ter bevordering van de zelfstan dige bestaansvoorziening gemeente Oisterwijk en vast te stellen de Verordening premiebeleid 1997 gemeente Oisterwijk haalde de eind streep. Ineke Depmann pleitte voor een grote re mate van vrijheid maar wethouder Will van Roessel kon dit nog niet toezeggen omdat de Algemene Maatregel van Bestuur nog niet uit was. Wel beloofde men spoed te betrachten. Wat er eigenlijk als een hamerstukken-ver- gadering uitzag liep uit op een sessie van ruim drieënhalf uur en de vonken vlogen er ook werkelijk vanaf. Ook de toehoorders op de publieke tribune gingen huiswaarts met niet altijd een aangenaam gevoel. Wil jij ook vertellen wat iedereen moet lezen? Ga dan bij de Jonge Jury. Wie? Ben je 12,13,14 of 15 jaar? Een heeft een boek je zo te pakken dat je wel van de daken zou willen schreeuwen: lees het! Nou, dat kan! Doe gewoon mee aan de Jonge Jury en vul het deel- nameformulier in dat je in de bibliotheek kunt vinden. Welke boeken? Alle boeken die in het Nederlands zijn versche nen tussen 1 januari 1995 en 1 januari 197. Nieuwe boeken dus, over vroeger en nu, maar in elk geval in de stijl van deze tijd. Hoe? Elk jurylid leest thuis of op school of waar dan ook zoveel mogelijk boeken die meetellen, en maakt voor 31 januari 1998 een eigen top-5 van wat hij of zij de moeite waard vindt (minder dan vijf mag ook). Alle lijstjes tellen mee voor een eindklassement. De schrijver op nummer 1 krijgt de prijs van de Jonge Jury, de andere 4 in de finale top-5 een Eervolle vermelding van de Jonge Jury. Waarom? Jury’s zijn er al, prijzen ook. Maar een jury van 12- tot 16-jarigen die zelf meedogenloos oor deelt over schrijvers en boeken, die was er nog niet. De Jonge Jury is nieuw. In 1998 krijgt voor het eerst een schrijver de Prijs van de Jon ge Jury, dus gooi je stem meteen in de strijd! Misschien win je ook één van de tien boe- kenbonnen van 50,- die onder de juryleden worden verloot. En je maakt kans op een uit nodiging voor de prijsuitreiking. De Bibliotheek van Moergestel heeft de boe ken die door de leden van de Jonge Jury gele zen kunnen worden apart geplaatst. Je vindt ze in de kast naast de strips, een selectie van deze boeken zie je meteen staan als je de bibliotheek binnenkomt. Bij de boeken vind je ook het deelnameformulier en het boekje ’Deze wil ik leze(n) (om even weg te wezen) een boekje van S.Y.PR.A.B. (Shock Your Parents Read A Book), waarin je meer dan 100 leestips vindt. Dit boekje kun je gratis meenemen. Tot ziens in de Bibliotheek! Wanneer boeken via de bibliotheek worden uitgeleend, worden ze wel gelezen, maar niet verkocht. Daarom betalen de openbare biblio theken van Nederland een vast bedrag per jaar aan schrijvers, illustratoren en uitgevers voor het uitlenen en gebruiken van hun boeken. Dit is vastgesteld in de Auteurswet. De Stichting Leenrecht zorgt voor een juiste verdeling van dit geld over de makers van de boeken. Per 1 januari 1997 is de Auteurswet gewijzigd: dit heeft o.a. tot gevolg dat het bedrag dat de geza- Op zondagavond 2 november om 20.00 uur is er de maandelijkse healingavond in Wijkge- bouw De Bunders, Frans Halsstraat 34 te Oisterwijk. Thema is: ’Jezelf genezen’. Bijzondere aandacht is er voor onze zieke, hulpbehoevende, overleden en zoekende dier baren door samen stil te zijn, onszelf en elkaar te genezen. Begeleiding van de avond is in han den van spiritueel genezer paragnost Gustave Raaijmakers en de groep healers-in-opleiding. Iedereen is weer van harte welkom. Info: 528 5446. De Vereniging Natuurmonumenten gaat de tuin en het parkbos bij het Landgoed Moker heide in Noord-Limburg herstellen. Het be nodigde geld verzamelt de vereniging onder andere in door de verkoop van de kalender 1998 en de agenda 1998. Fotowedstrijd Het betreft een unieke kalender en agenda. De foto’s zijn afkomstig van de prijswinnaars van een in 1996 gehouden fotowedstrijd onder de leden van Natuurmonumenten. Een jury, on der leiding van de bekende natuurfotograaf Fred Hazelhoff, heeft uit het vele goede beeldmateriaal een keuze gemaakt. De kalender kost voor leden 19,50) (voor niet- leden 24,50). De agenda kost voor leden 24,50 (voor niet-leden 29,50). Een aantrek kelijk voordeelpakket bestaande uit de kalen der, agenda en Oén serie kerstkaarten kost slechts f 53,95 (voor niet-leden 68,50). Te vens is bijgevoegd een waardebon voor een gra tis kopje koffie op Landgoed Mokerheide. De kalender, agenda en kerstkaarten zijn ver krijgbaar in de bezoekerscentra van Natuur monumenten. Ook zijn bestellingen mogelijk via het telefoonnummer (079) 34 49 473 en via de bestelkaart in het tijdschrift Natuurbehoud. Mi

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5