=;y©euro grond met ’pijn’ Kortmann verwerft TELEVISIEBINGO i.s.m. Schaatsclub ’De Vennen’ Aphrodite TV TV P/VT In Memoriam Ton Hoffmans Waarom wordt de euro ingevoerd? Collectanten bedankt! Aan alle Moergestelse motorliefhebbers Ton Hoffmans Prinsenbal bij ’De Dorstvlegels’ WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 - 22e Jaargang - Nr. 976 (zie pagina 7) Noud Smits Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! De jaarlijkse collecte voor mensen met een ver standelijke handicap heeft dit jaar in Moerge stel 2.800,- opgebracht. De organisatoren van de collecte bedanken ie dereen voor zijn of haar bijdrage. Ook speciaal dank aan de collectanten. We hopen dat we het volgende jaar weer een beroep op u mogen doen. Het was te verwachten... Het was nog maar een kwestie van dagen dat Ton nog in ons midden zou zijn. Als het bericht van zijn heengaan dan tóch komt, dan gaan je gedachten onmiddellijk terug naar het moment van afgelopen zaterdag toen ik aan zijn ziekbed zat en van hem afscheid kon nemen op de wijze zoals hij dat zelf gekozen had: indrukwekkend, zonder ontluistering, de Ton Hoffmans die ik en velen in onze gemeenschap zo gekend hebben. Ton heeft in onze gemeenschap een on uitwisbare indruk achtergelaten. Hij stond altijd voor iedereen klaar, ook, toen hij alsmaar opnieuw getroffen werd door fysieke tegenslagen.Hij wees mij nog tij dens ons laatste gesprek op een vriend aan zijn ziekbed, die evenals hijzelf, een nier getransplanteerd had gekregen. ’Hij is sindsdien niet meer in het ziekenhuis geweest’, zei Ton, echter zonder daarbij ook maar het minste spoor van zijn eigen tegenslagen bloot te leggen. Ton was een innemende persoonlijkheid. Het ging hem makkelijk af om vrienden te maken en vrienden had hij veel. Bij de Carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’ waarvan hij met gepaste trots invulling mocht geven aan zijn voorgaan als prins; bij de Zangvereniging ’Crescendo’ voor welk gezelschap hij een eigentijdse voor zitter was en een luisterend oor leende aan de leden van ’zijn’ club; bij de poli tieke partij ’Algemeen Belang’, van wel- Verkoopadressen: Bloemisterij Wim Willems, Groentehal Crisje, Kadoshop Broers, Jumbo Denissen, Slijterij In den Korenmaaier en Super van Balkom. Loten kosten 2,50 p.st. HOOFDPRIJS: ƒ300,-!!! Gevraagd voor onze 2 kinderen een lieve oppasmoeder voor 3 middagen per week Tel. 513 2072 (na 18.00 uur) Raadsverslag van maandag 27 oktober 1997: Joop Rakhorst (WD): ...uiterst fel... Hans Denissen (AB): ...accountants rapporten... Donderdag 30 oktober 19.00 u.: LET OP: Woensdag 29 okt. 19.00 uur - Sport met o.a. Gerard Antonis; Softbal; Gildeschieten - Live vanuit de studio een gesprek met Pastor van den Broek n.a.v. de Israëlreis - Wë zut zen?’ - Straotpraot over'Den Boogaard’ - Opening't Kwartierke - Op de koffie bij... Noud Pape Deze uitzending wordt herhaald op donderdag 30 oktober (na de bingo), zondag 2 november 13.00 uur en donderdag 6 november (na de bingo) Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Zondag 9 november wordt de bekende ’Natte Snertrit’ verreden. Wilt u deelnemen geefu dan op voor 7 november bij Café ,’t Centrum’, tel. 513 2564 (dan weten we hoeveelsnert we moe ten koken). We vertrekken om 9.30 uur bij Café ,’t Centrum’. Tot dan! niet gepest maar duidelijk beschadigd werd. Rakhorst was ook verbaasd want hij had zel den zoveel onzorgvuldigheden en verdacht makingen gehoord en gelezen. Hij eiste van Denissen ook minstens bekend te maken van wie of minstens uit welke hoek de ano nieme ingezonden brief was gekomen die hij beneden alle peil vond. Hij liet het gehele verkoop-proces nog eens de revue passeren. B&W hadden alles zonder de heer Kortmann afgewerkt omdat deze zich had laten vertegenwoordigen door externe advi seurs. Ook was de transactie via het kabinet van de Commissaris van de Koningin gegaan. De prijs was reëel tot erg goed te noemen en over de prijsbepalende rol van de 3 makelaars was niets aan te merken. Dat de erfpacht-canon dit jaar niet was aangepast was alleen maar correct te noemen omdat er tijdens onderhandelingen geen prijswijzigingen worden doorgevoerd ook bij de overheid. De uitdrukkingen ’handjeklap’ door Denissen geuit vond hij zeer ongepast. De uitvoering was door het college met de grootst mogelijke zorgvuldigheid omgeven. De rest was volgens de wethouder maar gebakken lucht en daar nam hij duidelijk afstand van. In tweede instantie vond de heer Noud Smits de overmaat van 129 m2 wel erg groot. De raad heeft volgens hem een 'antenne-ftinc- tie’ en alles dient in de raadzaal te worden besproken zelfs als dit anonieme aanwijzin gen zijn. Deze laatste zienswijze kon geen enkele fractie delen. Ad v.d. Oord van Groen Links reageerde met verbazing op het ant woord van wethouder Joop Rakhorst. Suggestieve opmerkingen waren door hem nooit gemaakt en deze werden dan ook door Rakhorst met excuses teruggenomen. Met 13 tegen en 7 stemmen werd het voorstel van B&W aangenomen. Theo Op ’t Hoog (Alge meen Belang) gaf in een stemverklaring te ken- Vervolg op pagina 5 Voorzitter van Zangvereniging ’Crescendo’ Vol enthousiasme nam hij in 1990 het voorzitterschap op zich van onze vereni ging en toonde zich ’n waardig opvolger van onze oud-voorzitter Bernard Oerle- mans van wie wij helaas ook al veel te vroeg afscheid hadden moeten nemen. Wij, bestuur en leden van ’Crescendo’, verhezen in Ton ’n zeer acurate persoon lijkheid, die door zijn deskundigheid op velerlei gebied, ons aller respect af dwong. Niets was hem ooit teveel. Ondanks zijn slepende ziekte stond hij altijd klaar om zich voor onze vereniging dienstbaar te maken. Zijn grote inzet en zijn werkijver zullen ons altijd ’n voorbeeld blijven. Ton... we zullen jou heel erg missen... Wij wensen zijn vrouw Jeanne en zijn zoon Günther de kracht om dit grote ver lies te dragen. Bestuur, leden en directie Zangvereniging ’Crescendo’ h Huidverzorgingsinstituut r ke partij hij de voorzittershamer hanteer de en een inbreng had die ingegeven werd vanuit zijn functioneren binnen de gemeenschap, vanuit de basis. Hij was voor de regio dè contactpersoon voor de nierdialyse-patiënten en hield niet alleen de administratie bij, maar was tevens een adviseur voor zijn lotgenoten. Tè vroeg is hij van ons heengegaan. Hij had nog zo veel aspiraties, maar zijn le ven werd de laatste tijd gekenmerkt door een ongelijke strijd, die hij uiteindelijk moest opgeven. In ons laatste gesprek sprak hij met veel liefde over ’ons Jean ne’ en over ’onze Günther’, daarbij nog eens aangevend hoezeer hij gesteld was op een hechte 'thuisbasis’. Aan Jeanne, Günther en aan de naaste familie zij veel sterkte toegewenst om dit smartelijk verlies te kunnen dragen. Wij houden aan Ton Hoffmans dankbare herinneringen over. Dat hij moge rusten in vrede. Van fractievoorzitter Noud Smits (Algemeen Belang) mocht Hans Denissen de mening van zijn fractie ventileren. Ging hem dat nog wat onwennig af misschien maakte hij ook de fout om een groot gedeelte te citeren uit een ano nieme ingezonden brief waarvan de andere fracties ook melding maakten. Denissen suggereerde dat de restauratiekos ten van het pand wel eens niet konden klop pen. Hij zag daarom graag overleg van ac countantsrapporten. Ook vroeg hij zich af of de marktprijs wel werd bereikt. Ook het voor deel van f7.000,- wat Kortmann zou hebben wegens opschorting van de erfpacht-canon snapte hij niet. 71J Schoolstraat 5 M MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 [Hl Ineke Depmann (PvdA), Lambert van den Bosch (CDA), Marij van den Boogaard (WD) en Jac Meerbach (Gemeente Belangen) zagen geen aanleiding om tegen deze voor de ge meente Oisterwijk zakelijk voordelige over eenkomst te stemmen omdat er uiteindelijk nog een voordeel van f 63.620,- tevoorschijn kwam. Jac Meerbach wilde nog kwijt dat hij en zijn fractie erg ver boven de negatieve pu bliciteit en de anonieme brief stonden en dat Hans Denissen eventuele vragen in de com missie Algemene Beleidszaken had moeten stellen of opheldering had dienen te krijgen op het Gemeentekantoor. Wethouder Joop Rakhorst (WD) verdedig de het Collegevoorstel op een rustige maar niettemin uiterst felle manier. Persoonlijk nam hij het Hans Denissen kwalijk dat door diens uitlatingen burgemeester Kortmann Het wordt weer de hoogste tijd dat we onze kuiten gaan smeren. Een mooie gelegenheid daarvoor is natuurlijk het Prinsenbal van ’De Dorstvlegels’. Zaterdag 1 november a.s. is het weer zover. Het feest begint om 20.30 uur en onze huidige Prins Toon I gaat ons om plm. 9.30 uur verlaten. Elf minuten over elf wordt de nieuwe Prins op originele Dorstvlegelmanier aan u voorge steld. Iedereen is natuurlijk van harte welkom, het belooft weer een supergezellige avond te wor den. Tot ziens bij ons in Café ,t Centrum’. Onder leiding van loco-burgemeester Toon van Gils werd het punt grondverkoop van een perceel aan de Merodelaan 37 aan Burgemeester drs. Y. Kortmann afge werkt. Als betrokkene kon Kortmann de beslissende fase van het debat niet leiden vandaar de wisseling van voorzitter. De kwestie was de laatste tijd regelmatig in de regionale pers uit de doeken gedaan en jammergenoeg van een kwalijk geurtje voorzien wat niemand, ook de gemeente Oisterwijk niet, ten goede kwam. Ad van den Oord van Groen Links was principieel tegen verkoop omdat erfpacht specula tie van grond tegen gaat en dat zodoende alle voordelen de burgers ten goede ko men. Bestuurders dienen in dergelijke zaken uiterst zorgvuldig te handelen. ■7 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst, Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.) 1 IJ 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1