Brabant Ik wil nu ook wel eens een mooi financieel plaatje zien. Kleine Kernen Krant Noord 1 A I J Zo is er maar éénl Provincie ondersteunt doorstart van de Nieuwe Kleine Kernen Krant Noord-Brabant J eugdvakantie week: één week eerder! K.V.O.-nieuws l 1^7 behoeften. Daarna Daarom willen wij het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies? bent u erg ge\ Rabobank Moergestel tueuuie kleine kernen journaal wordt in korte zakelij ke berichten ingegaan op praktische informa tie over diverse onderwerpen. In de column ’Tijd voor een gekozen burgemeester?!’ wordt ingegaan over de voor- en nadelen van een ge kozen burgemeester. Sinds deze week weer een superactueel onderwerp. Journalist Toon van de Sanden beschrijft in een artikel hoe door goede samenwerking er in een kern alleen maar winnaars uit de bus komen. Daarnaast is een artikel te vinden over de samenwerking van de grote buitenevenementen in de zes kernen van de gemeente Hilvarenbeek. Dit is slechts een bloemlezing van artikelen uit het eerste num mer. zijn. En met als positief resultaat na enkele spannende maanden van reacties en voorberei dingen rolde onlangs het eerste exemplaar van de persen. Het werk van vijftien mensen, be staande uit redacteuren, columnisten en foto grafen, die hun medewerking aan de krant heb ben toegezegd. Op de kaft van het eerste num mer staat in full-color het provinciehuis afge- beeld in het kader van de Dorpendag. In het Gedeputeerde Magis-Habets stelt f 5000.- ter beschikking Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben provinciehuis in Den Bosch f 5000.- be schikbaar gesteld voor de doorstart van de Nieuwe Kleine Keren Krant Noord-Brabant. Met dit bedrag ondersteunt de provincie Noord-Brabant de plannen van de redactie om de krant die zich specifiek richt op de kleine kernen in Noord-Brabant nieuw leven in te bla zen. Gedeputeerde Magis-Habets geeft de volgen de motivatie op waarom de provincie positief heeft gereageerd op het subsidieverzoek van de krant: ’De communicatie tussen mensen is ui termate belangrijk. Zowel tussen keren en ge meenten, maar ook tussen de burgers en de provincie en omgekeerd. En daarom zijn wij heel graag ingegaan op het verzoek ter onder steuning van de Nieuwe Kleine Kernen Krant Noord-Brabant. De provincie heeft gemeend er goed aan te doen om voor de komende twee jaar aan de krant een bedrag van f 5000.- be schikbaar te stellen vanuit het communicatie budget van de provincie. We willen als provin cie een decentraal middel voor communicatie tussen de kleine kernen onderling.’ Zelfstandige krant En daarmee is de weg naar een zelfstandige zichzelf bedruipende krant ingezet. In maart van dit jaar maakte het PON Instituut voor advies, onderzoek en ontwikkeling in Noord- Brabant namelijk bekend vanwege gebrek aan schrijvers te moeten stoppen met de uitgave van de Kleine Kernen Krant Noord-Brabant. Na zestien jaar dreigde het doek definitief te vallen voor de krant die het wel en wee van de kleine kernen in Noord-Brabant op de voet volgde. Nadat het bericht de deur uitging en media hiervan melding maakten, kwamen op het adres van het PON en medewerkers van de Kleine Kernen Krant zowel schriftelijk als mondeling berichten binnen waarin het stop pen van de krant betreurd werd. Een extra re den voor enkele inwoners uit kleine kernen en het PON om de koppen eens bij elkaar te ste ken en te kijken of een mogelijke doorstart van de Kleine Kernen Krant een haalbare zaak zou Gemeentelijke herindeling In de ogen van de redactie is er genoeg werk aan de winkel. ’De steun van de provincie zien we binnen dit kader als een erkenning voor hetgeen waarmee we bezig zijn. Er zijn nog genoeg zaken die in de kleine kernen spelen die de nodige aandacht vragen. Wat te denken bijvoorbeeld van de recente berichten waarin bekend wordt gemaakt dat de helft van de dor pen in Brabant te weinig ruimte heeft om te bouwen. Of de naweeën van de gemeentelijke herindeling en de positie en de opkomst van de dorpsraden en leefbaarheidsgroepen in de provincie. Zaken die De Nieuwe Kleine Ker nen Krant Noord-Brabant met publicaties ie der kwartaal op de voet wil blijven volgen. We willen ons daarbij onafhankelijk en kritisch opstellen en een platform voor de inwoners van de kleine kernen zijn!’ Ook wordt de moge lijkheid tot het uitgeven van extra edities in de planning van het blad opgenomen. Benadering Dorpsraden Om zeker te zijn van de nieuws uit de kernen zullen de komende maanden alle ruim hon derd leefbaarheidsgroepen en dorpsraden in Noord-Brabant door de redactie worden bena derd. Belangstellenden, die hiervoor nog niet benaderd zijn, en toch al interesse hebben om het werk verder mee te ondersteunen, worden daarom opgeroepen zich te melden. Dat kan telefonisch onder nummer (013-5041622) of schriftelijk naar de redactie van de Nieuwe Kleine Kernen Krant Noord-Brabant per adres: Postbus 190,5080 AD Hilvarenbeek. De contactpersonen van de leerbaarheidsgroepen of dorpsraden zullen onder andere benaderd worden voor nieuws uit hun kern. Ook zullen zij worden gevraagd voor het invullen van en quêtes die zullen worden gehouden over hot- items die in de kernen leven. Abonnement Het abonnementsgeld voor de krant is f 12,50 per jaar voor particulieren en f 25.- voor instellingen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden als abonnee van De Nieuwe Kleine Kernen Krant Noord-Brabant. Een telefoontje naar het PON (013 - 5351535) is daarvoor voldoende. Clubavond Op 24 oktober hebben we de KPJ-Bier-Toer. Op deze avond is het de bedoeling dat er enke le biermiles worden afgelegd op onze bierfiets. De Toer start bij de Tob om 21.00 uur en ein digt bij de top met een zatte kop. Clubavond Op 31 oktober hebben we een power-avond voor mensen met stalen armen. Vanavond heb ben we een armworsteltoernooi. Er wordt op deze avond gestreden om de beker. We hopen op het eind van deze avond te kunnen zeggen wie de sterkste vrouw/man is van KPJ Moer gestel. De Tob is open vanaf 21.00 uur en de wedstrijden beginnen om 22.00 uur. Najaarsuitstapje Op 1 november hebben we het najaarsuitstap je. Gezien het succes van vorige keer (150 per sonen) zal deze keer de stoet richting Time Out zeker even lang zijn. We checken in om 20.30 uur en racen om 20.45 uur weg. Kosten leden 5,-; niet-leden 15,-. Liefst gepast betalen. Opgave bij Dennis Smetsers, tel. 0411-673189. In 1998 breken we met de traditie om in de laatste week van de zomervakantie de Jeugd- vakantieweek te organiseren. De Jeugdvakantieweek wordt een week eerder gehouden, dus van 24 t/m 28 augustus 1998! Dit doen we omdat blijkt dat studenten en scholieren van het voortgezet onderwijs al eer der beginnen met lessen en/of introductie en boeken ophalen e.d. En waar zouden we zijn zonder de enthousiaste inzet van alle leiders en leidsters? Zonder hen immers is er geen Jeugdvakantieweek mogelijk. Ouders, kinderen en leiding: wil je meedoen, houd er dan rekening mee dat we één week eer der de Jeugdvakantieweek houden, dus van 24 t/m 28 augustus. ÉS. Sjan Poppelaars: je stond niet bij het lijstje van mensen die we bedankt hebben; bij deze dus alsnog bedankt! Op donderdag 30 oktober gaan we samen met KVO Biest-Houtakker naar het Boerenbonds- museum in Gemert. De thematentoonstelling staat dit jaar in het teken van de plattelands vrouwen: ’De vrouwen van toen’. Het geeft een overzicht van kleding, gebrui ken en leefwijze van vrouwen aan het begin van deze eeuw. kunt kennismaken met de au thentieke inrichting en aankleding van ’de geut’, de kelder, den herd en de goei kaomer, ’n bakhuis, ’n karloods, ’n wevershuisje, de hooi schuur en heel veel boerengereedschap van rond 1900. Dit alles is te zien in en om het geboortehuis van Pater van den Elzen, de grondlegger van de NCB. De bus vertrekt donderdag 30 oktober om 12.00 uur op het St. Jansplein en we zijn om plm. 18.00 uur weer terug. Wie mee wil kan zich opgeven bij D. de Brouwer, tel. 513 1873 (t/m zaterdag). Ook niet- KVÓ-leden zijn van harte welkom. Wie dag en nacht creatieve hoogstandjes voor z’n klanten reali seert, verwacht ook een creatieve oplossing als het om de financiële toekomst gaat. Dat kan met het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies®. Een plan dat u samen maakt met uw financieel adviseur van de Rabobank, bij u thuis of op de bank. U bepaalt eerst uw financiële wensen en worden samen met u, op basis van uw persoonlijke situatie, alle mogelijkheden op het gebied van financieren, sparen, verzekeren en beleggen optimaal op elkaar afgestemd. Uiteraard inclusief alle daarbij behorende fiscale aspecten. Met als doel: een weloverwogen advies, met een zeer kleurrijk financieel plaatje voor de toekomst. aan uw«oude schroevendraaier? I- I lj| 14. Ji Kleine Kernen Krant PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 giro: 70020 into: F a Stichting Gered Pr»».innrtsB»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5