leuro ■£41 |fflV MTV-Bingo gaat draaien voor Schaatsclub ’De Vennen’ Het Brabants Dagblad zoekt per direct BEZORG(ST)ER GemeenteBelangen wil haalbaarheidsonderzoek ’Den Boogaard’ A Wintertijd Provincie Noord-Brabant TV Actuele informatie van de Provincie Noord-Brabant voortaan ook op teletekst Vier donderdagen op rij... Aanmelden graag zo spoedig mogelijk bij: 0499 - 363185 013 - 513 2437 Wat is de euro? Inzendtermijn fotowedstrijd verlengd ,.4 t Feest van de Lange Nacht 1997 WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 - 22e Jaargang - Nr. 975 (zie pagina 7) Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Verkoopadressen: Bloemisterij Wim Willems, Groentehal Crisje, Kadoshop Broers, Jumbo Denissen, Slijterij In den Korenmaaier en Super van Balkom. Loten kosten 2,50 p.st. HOOFDPRIJS: ƒ300,-!!! Donderdag 23 oktober 19.00 u.: 1E1EHSIEBING0 i.s.m. Schaatsclub ’De Vennen’ (voor omgeving Krijtestraat en Papenacker I) (vanaf 15 jaar) Verdienste: f 225,- per 4 weken DIVERSE EXTRA’S o.a.: Politieke partij op de bres voor mogelijk behoud GemeenteBelangen (met o.a. gemeenteraadslid Jan Oerlemans uit Moer gestel) wil dat het college van burgemeester en wethouders in contact treedt met het stichtingsbestuur van ’Den Boogaard’ met als doel onderzoek te doen naar de haalbaarheid om ’Den Boogaard’ voor de gemeenschap te behouden. zomer- en wintervergoeding diensttijdentoeslag gratis krant f 400,-) gratis tijdschrift (o.a. Webber, Fancy, Story, Margriet, Panorama, e.a.) s 4 g Huidverzorgingsinstituut xï| Schoolstraat 5 MOERGESTEL Afgelopen zaterdag kwamen ze voor het eerst aan de deur: de leden van Schaatsclub ’De Vennen’ met de loten voor de eerste bingo-uitzending van donderdag 23 oktober (morgen dus). Jubileumjaar Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg43, 5066XCMoergestel, Tel. (013) 5132268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Donderdag 23 oktober 19.00 uur: MTV Bin go met Schaatsclub ’De Vennen’. 7 Sinds enkele dagen beschikt de provincie Noord-Brabant over tien eigen pagina’s op het Teletekstprogramma van Brabant TV Op de pagina’s 310 tot en met 319 kan men terecht voor korte nieuwsberichten en andere belang rijke informatie. De uitzendingen van dit tele tekstprogramma zijn gedurende de uitzend uren van Brabant Tv te zien. Met de berichtgeving via de Teletekst van Bra bant beschikt de provincie voortaan ook over de mogelijkheid om in geval van rampen en andere calamiteiten, de Brabantse bevolking via dit medium te voorzien van de nodige in formatie. a.s. Zaterdagnacht om 03.00 uur moet u de klok ’n uurtje terugzetten in verband met de omschakeling van zomer- naar wintertijd, ’n Extra lange nacht dus... p i iuiu vuilui yn igoïi loiiti a Aphrodite h iel. U13-ÖT3 1474 tZ ---[SJ A] Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Deelnemen aan de fotowedstrijd t.g.v. het 3e lustrum van Fotogroep FoMo kan nog steeds! De inzendtermijn is verlengd tot 1 december 1997. Bij de fotozaken, de bibliotheken en de scho len in Oisterwijk en Moergestel liggen formu lieren klaar, waarmee u aan deze wedstrijd kunt deelnemen. Deelname is mogelijk met foto’s van 10/15 t/m 20/30, in kleur of zwart-wit. Er zijn twee leef tijdsgroepen: tot 16 jaar en 16 jaar en ouder. Voor meer informatie: bel 513 3266, 513 2465 of 528 5760. Ja hoor, ’t is weer bijna zover! Op zaterdag 25 oktober a.s. wordt de klok weer een uur terug gezet. Daarom organiseert C.V. ’De Dur- draaiers’ wederom ,’t Feest van de Dit evenement, dat ook wel bekend staat als ’De Bierfeesten’, zal ook dit jaar weer garant staan voor ouderwetse gezelligheid. Naast de muzikale omlijsting door de Radio Fantasy Drive-In Show, zal namelijk het Nederlands toptrio ’De Sjonnies’ een optreden verzorgen. Deze Amsterdamse band, die bestaat uit vader (zanger) en twee zonen, is vooral bekend ge worden met de top 5-notering ’Dans je de hele nacht met mij’. Onlangs stonden ze nog hoog in de hitlijsten met ’Blauw van de Sangria’. Het repertoire van De Sjonnies varieert van de ech te smartlap tot de betere feestnummers. Overigen zullen ook dit jaar de bierpullen en de maïs weer niet ontbreken. Het belooft dus weer een te gekke avond te worden die je niet mag missen! Graag tot zien op ,’t Feest van de in de feest tent tegenover ’t Draaiboompje te Moergestel. Aanvang 20.00 uur. Tel. 013-513 1474 J houd en verbetering van culturele activiteiten en woningbouw. ’Bovendien’, zo stelt Oerlemans, ’als je niet hebt onderzocht wat de (financiële) effecten zijn, de voor en de tegens alsmede de gemeen schappelijke belangen niet tegen elkaar af weegt, het te gemakkelijk is om te stellen dat iets niet haalbaar is’. 'Daar het stichtingsbestuur van mening is dat de opbrengst aangewend zal worden voor de gemeenschap zou een optie kunnen zijn dat de gemeente het gebouw voor een sym bolisch bedrag over kan nemen, waarmee aan die doelstelling direct voldaan wordt’, is de stelling van GemeenteBelangen. Uiteraard is alles mede afhankelijk van de hui dige financiële positie van de stichting maar ook van een op te zetten exploitatie-begroting. Die moet uitkomst bieden wat een eventuele jaarlijkse bijdrage van de gemeente zal moeten zijn, waarbij verrekening (aftrek) van de hui dige jaarlijkse bijdrage aan de Roozendries meegenomen moet worden. GemeenteBelangen beseft dat het geen een voudige opgave is, maar is van mening dat een haalbaarheidsonderzoek zeker moet gebeuren. Aan de hand van die uitkomsten zal door de gemeenteraad besloten kunnen worden of tot uitvoering overgegaan kan worden. GemeenteBelangen hoopt daarbij overigens op een positieve uitkomst. ’Moergestel-Nieuws’ kan het idee van Ge meenteBelangen alleen maar toejuichen en hopelijk heeft de politiek er ook oren naar. We schreven het vorige week al: ’als ’Den Boogaard' in zijn huidige maatschappelijke vorm niet kan blijven voortbestaan, dan ver liest Moergestel haar ’culturele hart’... de plaats waar zovelen zo vaak bij elkaar ko men...’ PS: Indien meer informatie gewenst is over bovenstaande c.q.. de aard van de vragen en opmerkingen die GB inmiddels hebben be reikt kunt u contact opnemen met: Jan Oerle mans, vice-fractievoorzitter van GB, Tel: 013- 513 2239 (zaak: 076-527 8622). Met ’n prijzenpakket van bijna 1.400,- per week hoopt de schaatsclub voldoende loten te kunnen verkopen om haar kas tijdens dit jubi leumjaar een flink te ’spekken’. Immers, schaatsclub ’De Vennen’ viert dit jaar haar 10- jarig bestaan. a.s. Zaterdag komen de leden bij u aan de deur met loten voor de tweede ronde. Wilt u echter deze week nog meespelen, en kans maken op een van de 10 geldprijzen (hoofdprijs 300,- kontant) dan kunt u nog loten kopen bij: Bloemisterij Wim Willems, Slijterij In den Korenmaaier, Groentehal Crisje, Kadoshop Broers, Jumbo Denissen of Super van Balkom. De eerste prijswinnaar verwachten we uiter aard tijdens de rechtsreekse uitzending in de studio van MTV aan de Industrieweg. De ove rige geldprijzen en waardebonnen kunt u op vrijdagavond tussen 18.00 en 20.00 uur opha len bij Mathieu Bruurs, Bosstraat 15. Vorige week werd bekend dat het stichtings bestuur besloten heeft om ’Den Boogaard’ te verkopen en daarbij na te streven het huidige karakter en het plaats bieden aan Moergestelse activiteiten te bewaren. Tevens werd medegedeeld dat men de op brengst zou willen aanwenden voor de Moer gestelse gemeenschap. Gemeenteraadslid Jan Oerlemans verwoordt het als volgt: ’GemeenteBelangen is van me ning dat minimaal de mogelijkheden onder zocht moeten worden in hoeverre dit voor Moergestel zo belangrijke culturele centrum, eventueel met aanpassingen, behouden kan blijven zonder dat dat zal leiden tot een lasten verzwaring voor zowel gemeente als burger’. Tn ’Den Boogaard’, zo vervolgt hij, zijn vele verenigingen (nog) thuis voor repetities, en het geven van concerten, uitvoeringen en voorstellingen. Denk daarbij o.a. aan de har monie, toneelvereniging en (volksdansver eniging, etc. etc. Voorts zijn er jaarlijks vele activiteiten zoals de nieuw leven ingeblazen sauwelavond, maar vooral ook het nieuw jaarsconcert en niet te vergeten kindercar naval’. ’Onder het motto ’buurmans grond is maar een keer te koop’, zou het bijzonder jammer zijn als later tot de conclusie gekomen zou moeten worden dat de gemeente toch iets had moeten doen, te meer daar ’Den Boogaard’ vrij multi functioneel te gebruiken is’. Vervolgens stellen we de vraag waar Ge meenteBelangen dan aan denkt? Jan Oerlemans: ’GB is van mening dat daarbij ook onderzocht zou moeten worden in hoever re het tot de mogelijkheden behoort om alle verenigingen en instellingen die nu hun ’home’ hebben in de Roozendries, en na hun instemming, onder te brengen in ’Den Boo gaard’. Deze optie vindt mede zijn oorzaak in het feit dat de Roozendries nu al te klein is. Weliswaar is het een goede locatie, maar het gebouw is en blijft semi-permanent en de ruimte is zeer beperkt en naar blijkt al enige tijd te klein te zijn. Indien de Roozendries vrij zou komen dan zou die locatie uitermate geschikt zijn voor de bouw van bijvoorbeeld bejaardenwoningen; dicht bij het centrum en de voorzieningenni veaus. Bovendien grenst de locatie aan een per ceel dat mogelijk in de (verre) toekomst ver worven zou kunnen worden voor eveneens (so ciale) woningbouw zoals in het bestemmings plan is opgenomen’. GemeenteBelangen beseft daarbij dat de in vesteringen die in de Roozendries gedaan zijn en nog worden als kapitaalvernietiging (ver lies) bestempeld kunnen worden. Maar je moet het een niet loskoppelen van het ander. GB ziet het als een en en verhaal; Be-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1