RONDOM DE KERK DO Audacia-nieuws De pelgrimage naar Israël een indruk... IS 21.00 GIRO 5657 Het Memisa-recept HOUDT KINDEREN GEZOND Uitslagen: SCMH 1 - Audacia 1 Audacia 2 - RKDVC 4 Viola 3 - Audacia 3 Audacia 4 was vrij Zouavia 2 - Audacia 5 Audacia 6 - Jong Brabant 7 Nemelaer 5 - Audacia 7 Tuldania 4 - Audacia 8 Audacia 9 - Oirschot Vooruit 13 Dames: Audacia 1 - WSJ 1 Zaalvoetbal: Audacia 1 - Flora Soccers Audacia 2 - Konica ZVW 3 - Audacia 3 WHJF .2-2 6-12 12.00 12.15 ..8.45 11.15 3-2 3-4 Steun Memisa Programma zaalvoetbal vrijdag 17 oktober Stokeind Moergestel Audacia/De Brouwer 3- SK Konica/PR 6 21.30 .4-6 3-4 0-14 .0-1 2-3 0-18 0-23 1-2 3-1 0-9 5-0 12-1 Aanwezig: 13.30 Overlaat Waalwijk ZVW 1 - Audacia/De Brouwer 121.00 ZVW 2 - Audacia/De Brouwer 222.00 AUDACIA JEUGD Uitslagen junioren: JPS 1 - Audacia Al Audacia Bl - Sarto 3 Audacia B2 - Nemelaer 1 Oirschot 2 - Audacia Cl Audacia C2 - Oisterwijk 1 1-4 4-0 1-1 1-1 0-1 9.00 8.15 Programma zaalvoetbal vrijdag 24 oktober 1997 (beker) Overlaat Waalwijk ZVW 1 - Audacia/De Brouwer 1 Audacia/De Brouwer 2 en 3 vrij. Zondag Audacia voor de beker tegen Spoordonk Als overtuigend winnaar in de voorronde heeft Audacia zich geplaatst voor de tweede ronde van het bekerprogramma. Zij heeft daarin een thuiswedstrijd geloot tegen Spoordonkse Boys. Deze aloude tegenstander is al enige jaren uit het oog verloren, doordat Spoordonk wel een promotie heeft gemaakt naar de vierde klasse. Nu wordt er vaak beweerd dat er tussen de vier de en vijfde klasse niet zoveel verschil zit. Dit kan dan nu in de praktijk getest worden. De loting is daarbij gelukkig geweest dat dat kan gebeuren in een op papier aantrekkelijke streek-derby. De aanvang van de wedstrijd a.s zondag 19 oktober is om 14.30 uur aan de Mo lenstraat. Alle pupillen krijgen van de jeugdleiders te horen in welke groep ze zijn ingedeeld en hoe laat zij moeten vertrekken. Het 4 tegen 4 is om plm. 12.00 uur afgelopen. Ouderavond 20oktober a.s. Aan alle ouders van jeugdleden van Audacia Vorige week is de agenda van de Ouderavond gepubliceerd. Bij deze een herinnering: komt allen op maandag 20 oktober vanaf 20.00 uur! Uitslagen pupillen/meisjes: Ons Vios 1 - Audacia Dl Nevelo 2 - Audacia D2 Audacia D3 - Broekhoven 1 Hilvaria 1 - Audacia El Audacia E2 - Beerse Boys 2 Hilvaria 4 - Audacia E3 Audacia E4 - SVSOS 1 Oirschot 1 - Audacia F1 Audacia F2 - Nemelaer 2 Oirschot 4 - Audacia F3 Audacia F4 - Nevelo 4 Oisterwijk meisjes - Audacia meisjes Programma zaterdag 18 okt. RKDSV1-Audacia Al Audacia BI en B2 zijn vrij Audacia Cl-RKDSV1 Audacia C2 - Nevelo 2 ZIGO 1 - Audacia Dl Heeswijk Meisjes - Audacia Meisjes Voor de spelers van de D2, D3, voor alle E-pu- pillen en voor alle F-pupillen is het 4 tegen 4 vastgesteld door de KNVB. 2 Groepen D-pupillen thuis 1 Groep D-pupillen naar VCB 3 Groepen E-pupillen naar Taxandria 3 Groepen E-pupillen naar Oirschot 2 Groepen F-pupillen naar Jong Brabant 8.15 2 Groepen F-pupillen naar Nemelaer8.15 2 Groepen F-pupillen naar Nevelo8.30 PAGINA 9 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 6-0 WERELDDOKTERS MEMISA MEMISA ROTTERDAM TEL: 010-414 48 88 Intieme plekjes, zoals de kerk van de brood vermenigvuldiging en van de wonderbare vis vangst zullen ons altijd bijblijven. Op woensdag 24 september vertrokken zij. ’Een herder op weg met zijn kudde', stond er heel toepasselijk de volgende dag op de voorpagina van het Brabants Dagblad. Velen uit de parochie zwaaiden hen uit, de pastor met ruim 40 parochia nen op weg naar het Heilig Land. En even zovelen stonden hen j.l. woensdag ook weer op te wachten, blij dat ze weer heel huids terug waren. En vol met indrukken en verhalen kwamen zij terug. Een ding was meteen duidelijk: ze hebben het fan tastisch gehad. De pastor heeft een reisverslag geschre ven. ’Slechts een indruk’, schrijft hijzelf, maar bij het lezen ervan krijg je al snel het gevoel dat deze reis écht heel bijzon der is geweest Een van de deelnemers was Ton van Elsdingen. Als fotograaf heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt; wel 700 dia's werden door hem gemaakt. Op korte termijn zal er een eerste ’ruwe’ presentatie plaatsvinden voor de eigen groep en in een later stadium krijgen ook de thuisblijvers de mogelijkheid een wat meer bewerkte versie van deze reis te be kijken. Als het zover is hoort u dat in de kerk of u leest het wel in Moergestel- Nieuws'. Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans 'X Jo van Os 1A Julia van Rijsingen 11 Ireen Stieger -Peter Verheijen weg, nu comfortabel gezeten in de bus, maar toen: te voet onder de verzengende hitte van de zon, op zoek naar een oase. Zouden de mensen van toen ook al gezongen hebben: 'De steppe zal bloeien’? Daar lag dan de berg Sinai... in het nachtelijk donker zijn we op weg gegaan. Een overweldi gende sterrenhemel, een voor ons idee gekan telde maan... de adem van een kameel soms in onze hals. De tocht was zwaar. Met ruim twin tig kwamen we boven tegen het ochtendgloren en zagen de zon als het ware geboren wor den. 'Licht, dat ons aanstoot in de morgen’ lie ten we klinken tegen de bergwand. 'O, that was very beautiful’, zei een meisje, dat ons had afgeluisterd. Hier had Mozes zijn God ontmoet en de regels van het Verbond gegrift in steen..., maar vooral in het hart van zijn mensen. Daar in het hoogland van Galilea heeft zich voor een deel het leven en optreden van Jezus afge peeld. Zijn prediking aan de oever van het meer, op de berg van de zaligsprekingen... we heb ben zijn sporen gevolgd, we hebben gevaren op het meer en gelezen, hoe Hij zelfs storm en water kon bedaren. De Petrusvis lieten wij ons goed smaken.. .6-1 8-1 .8-3 Daar in het hoogland van Galilea zijn allerlei sporen van de oude geschiedenis, van lang voor Christus, zoals in Megiddo een belangrij ke plaats op de handelsroute van Egypte naar Damascus in Syrië; zoals in Beth Shean met een gaaf Romeins theater; zoals in Akko met een burcht uit de tijd van de Kruisvaders. We bezochten de berg Karmel en namen de verhalen van de profeet Elia in herinnering, de profeet tegen afgodendiensten en de strijder voor de Ene Ware, de profeet, die nogal eens als een soort voorloper van Jezus wordt ge zien. Samaria In de tijd van Jezus reisden mensen niet graag door de provincie Samaria, omdat men de Sa maritanen als een soort landverraders be schouwde. Jezus trok zich daar niet zoveel van aan en ging dwars door Samaria op zijn weg naar Jerusalem. Zo kwam hij te Sichar, waar hij zo maar bij een put water vroeg aan een vrouw en met haar ging converseren over het levend water, dat Hij zou geven aan de mensen. We hebben het water uit de put gedronken, de vroegere stad Samaria bezocht en onze weg vervolgd naar Jerusalem. Het bekende mozaïek van de Broodvermenigvuldiging in het kleine kerkje Tabgha bij Kafarnaum. en daaronder de roemruchte muur: de joden klagen daar om het teloorgaan van de tempel. Jerusalem: we hebben haar luid vrede toegezongen in de kerk van St.Anna, de moe der van Maria. Een gedeelte van onze groep heeft de woeste nij van de woestijn van Judea ervaren op een ruige wandeling over een weg, die mogelijk ook Jezus en Jozef en Maria hebben begaan. We beseften, hoe Jezus in zijn verhalen gebruik maakte van het landschap, zoals in de parabel van de barmhartige Samaritaan... als je in die woestenij halfdood wordt achtergelaten... In eens zagen we een Bedoeienenvrouw, die te gen de bergwand op kwam, om de watertoe voer naar het tentenkamp te regelen. We heb ben gezwaaid naar haar kindjes. We begre pen niet goed, hoe de schapen en de geiten nog voedsel konden vinden... De weg voerde naar Jericho, waarde boom nog staat van Zacheus... naar Qumran, waar oude bijbelhandschriften zijn gevonden, en naar Bethlehem. Op het Herdersveld mochten we de geboorte vieren van Jezus, als DE geboorte van een mens van also Hooghe van also Veer. We vierden elke geboorte van een mens, onze ge boorte, dankbaar voor het leven. ’Een ster ging op in Bethlehem’ zongen we. We zagen de ster in de geboortekerk en vereerden de plek van de geboorte. Terug in Jerusalem... Jad Vashem: een indruk wekkend memorial van de waanzinnige Holo caust. Daar alleen maar stilte. En als je van de parochie van St. Jans Ont hoofding bent, dan kun je Ein Karem niet over slaan: de plaats van de geboorte van Johan nes. 'Kwam van Godswege een man in ons be staan: Johannes was zijn naam’... we vroegen zijn voorspraak voor onze parochie en baden om een veilige thuisreis. Ons gebed is ver hoord. Een bedoeïen met zijn kameel bij het Katharinaklooster in de Sinaï-woestijn. Het was een voorrecht, om met deze men sen deze pelgrimage te mogen maken, om met deze mensen te zingen en te bidden, heel veel te lachen en een beetje te huilen. Zij kunnen u er nog veel meer van vertellen. Dit was slechts een indruk... 0-6 0-2 7-5 6-6 Galilea Daar in het hoogland van Galilea woonden Jo zef en Maria. Simpel in een soort hol met een muur er voor, een deur erin. Daar ging Maria water putten in een bron. Over die bron en over de vermoedelijke woning van Maria en Jozef is een kerk gebouwd. We mochten in Nazareth de eucharistie vieren in de kerk van de Annun ciatie, we zongen met een brok in de keel: 'Ie dere tijd opnieuw gaat uw genade naar allen, die eerbiedig met Hem leven’. Onder het al taar stond: 'Hier is het woord vlees geworden.' Daar in het hoogland van Galilea priemt de berg Tabor boven het landschap uit. We heb ben boven op de berg het visioen van de ver heerlijking van Jezus overwogen, die aan zijn leerlingen verscheen samen met Mozes en Elia; een visioen, dat ook ons moed en kracht geeft om door de zwaarte van het leven heen te gaan, zoals dat visioen ook de leerlingen de kracht moest geven met Jezus de tocht naar Jerusalem te ondernemen. In een kibboets aan het Meer van Genesareth aten we de 'Petrusvis’ Judea 'Jerusalem, als ik u ooit vergat...’ zo staat in psalm 137. We kunnen het de psalmist nazeg gen 'met zijn huizen schouder aan schouder’ zo gaat de psalm verder. We daalden de Olijfberg af en kwamen in de hof van Getsemani. Oude olijfbomen bepalen de sfeer en ze hielpen ons te herinneren: de strijd van Jezus... In de kerk de sterrenhemel van de nacht. Albasten ramen. Stilte. Buiten de kerk zongen we psalm 22: 'God mijn God, waarom hebt ge mij verlaten?’ We zijn de kruisweg gegaan vanaf het paleis van Pontius Pilatus. Een vreemde gewaarwor ding door de nauwe en drukke winkelstraten. De kerk boven Golgotha en het heilig graf: een wezenloze drukte, monniken trokken rond en zongen lelijk; we wis ten niet goed raad, to tdat een zijkapel ons onderdak verschafte en we feestelijk Pasen konden vieren in de intimiteit van onze groep. Jerusalem met haar handel en wandel, haar tegenstellingen, haar verschillende bevolkingsgroepen... met haar verschillen de religies: op het voormalig tempel plein prachtige mos kees met een gouden en zilveren koepel: de Omar- en de El Aksa moskee, gebedsruim- De beide reisleiders, pastor H. van den Broek en pater J. Jenniskens in tes voor de Moslims, de Eucharistieviering in de Kerk van de Annunciatie te Nazareth. 8.30 8.15 Water De Dode zee, zo rijk aan mineralen, dat er geen leven in mogelijk is, de Dode zee, het water draagt je... dat water kan mensen genezen... we hebben de kracht van dat water ervaren, toen we waren binnengegaan in het land Is raël. Maar... het andere zoete water: We heb ben meer dan ooit ervaren, hoe water leven is. Bananenplantages, boomgaarden met citrus vruchten; dadelpalmen wuifden ons toe... al leen door het levengevende water, dat uit bron nen en uit het meer van Genesareth het land in wordt geleid. Aan de oever van de Jordaan hebben we gezongen van het levengevende water: 'Dorstend naar levend water’. Egypte Niemand weet precies, hoeveel mensen er wonen: zijn het er vijftien miljoen of twintig mil joen, wie kan zo’n hoeveelheid nog tellen? In het nachtelijk duister dwarrelden er nog veel mensen langs de straten, winkels waren nog open hier en daar. Een enorme begraafplaats, waar niet alleen de doden wonen...: Cairo, een wirwar van auto’s en mensen... Een stad, waar de resten te vinden zijn van een wonderbaarlij ke oude cultuur... een stad met haar geheim zinnige pyramides. Als een plaag van Egypte zoemen kooplieden af op toeristen... Van de ene dag op de andere sta je er midden tussen in... Het duizelt je voor de ogen, maar dan is er een oud zwevend Koptisch kerkje, waar rust de sfeer bepaalt en de faluka, die je in het avonddonker brengt midden op het kalme wa ter van de Nijl. Ineens leek Moergestel te horen tot een ver verleden, toen we stonden aan de oever van het Suezkanaal, het wonder van Ferdinand de Lesseps. We herinnerden het ons nog uit de geschiedenisboekjes. Grote boten voeren in de richting van de Middellandse zee en wij vervolg den onze tocht langs de Rode Zee en herdach ten het volk van toen... weg... uit het land van slavernij; we wandelden het water in en Maaike zong: 'Go down Mozes, way down out Egypts land’ en we lazen, hoe het water door Gods hand een redding werd voor het volk van Israël. We begrepen, wat het zeggen wil: 'Baan een weg door de steppe...’ een eindeloze lange

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9