Laat die euro nu maar komem Beste biljartliefhebbers “Schaatsclub de Vennen” vierde 10-jarig bestaan Het ’Vennen’mountainbike-team. Vl.n.r. staand: Richard Bruurs, Theo Jacobs, Marcel Brrus, Luuk van den Meijdenberg. Knielend: Bram van Oirschot en Rob van den Meijdenberg. cc De Rabo Euroverkenner is een com- dat u helpt bij de overgang van de gulden naar de euro. Aan de hand van een vragenlijst zet het de gevolgen voor uw bedrijf snel op een rijtje. Meer weten? Kom dan even bij ons langs. De Rabo Euroverkenner. In 'n kwartier weet u wat de euro voor uw bedrijf gaat betekenen. Rabobank Moergestel 109.5 punten 106.2 punten 102.1 punten ..99.9 punten ..96.8 punten ..95.2 punten “De Vennen” ruim gesponsord De Rabobank Moergestel werd bereid gevon den om dit enthousiaste team te voorzien van hun fraaie wielerkleding, zodat ze naar buiten als een eenheid kunnen optreden. Komende winter zal het team een paar wedstrijden rij den, maar de nadruk ligt op het komend moun- tainbikeseizoen, dat loopt van maart t/m okto ber. Tevens wordt dit team financieel onder steund door Adviesbureau Van Dam uit Moer gestel, de hoofdsponsor van “De Vennen”. Mede door de financiële ondersteuning van dit adviesbureau is het mogelijk dat de 6 leden van het team meerdere wedstrijden, verspreid over het gehele land, kunnen gaan rijden en een aantal trainingen in Limburg en de Ardennen kunnen afwerken. De ploeg wordt bij haar trai ningen bijgestaan door Sjef van den Meijden berg, die vooral op het gebied van de inspan- 53.3 - 48.7 54.1 - 46.2 53.3 - 49.5 60.0 - 41.1 55.9 - 43.5 51.2 - 52.9 Veertien dagen geleden is de Moergestelse clubkompetite weer van start gegaan. Helaas was er aan het begin van de competi tie enig verschil van mening over het bere kenen van de gemiddelden, waardoor de spe lers van ‘t Draaiboompje zich terugtrokken voor de competitie ‘97-’98. Hierdoor zullen dit jaar 6 verenigingen een gooi doen naar het Moergestels kampioenschap. In de eerste ronde waren de verenigingen die het thuisvoordeel hadden het beste op dreef, Rommen versloeg met enige afstand ‘t Stoks- ke, de Klaore gaf de dames van ‘t Krijtje geen kans en ‘t Centrum versloeg de regerend kam pioen de Schouw. De verschillen waren niet zo groot zodat iede re vereniging toch tevreden kon terugkijken op deze ronde. In de 2de ronde deden zich enkele grote ver rassingen voor! De spelers van de regerend kampioen de Schouw hadden zich extra gemotiveerd voor de traditionele moeilijke thuiswedstrijd te gen de Klaore. Er was geen houden aan voor de Klaore want diverse spelers van de Schouw waren binnen de 25 beurten aan het einde van hun partij. Het werd een echte in maakpartij, want geen enkele speler van de Klaore wist zijn partij te winnen. De Schouw scoorde hierdoor voor de eerste keer het maximum aantal punten in dit seizoen. Voor ‘t Stokske stond de wedstrijd tegen ‘t Cen trum op de rol, vorig seizoen in de laatste ron de werd dit een spannende wedstrijd en ook nu ging het weer goed gelijk op. Van beide vereniging wonnen 3 spelers hun wedstrijd terwijl de verloren partijen van ‘t Centrum nog net de meeste punten oplever den. Hierdoor won ‘t Centrum met een klein verschil deze wedstrijd. De grootste verrassing kwam in deze ronde op naam van ‘t Krijtje, voor de eerste keer sinds de dames meedoen in de Moergestelse biljartwereld wonnen zij hun wedstrijd. Het waren de biljarters van Rommen die het slachtoffer werden van de dadendrang die de dames aan de dag legden. Vier speelsters van ‘t puterprogramma* Krijtje wisten hun wedstrijd te winnen en de 2 verliespartijen leverden ook nog de nodige punten op. Vernoemenswaardig is wel dat de speelster die vorig jaar een nooit eerder tevo ren geleverde prestatie op het groene laken leg de, zich dit keer geweldig revancheerde door haar partij in 15 beurten uit te spelen. Doordat de spelers van Rommen een zogenoemde “off day” hadden liep het verschil aardig op. Dames gefeliciteerd met het behaalde resultaat. In de stand zijn er al wel enige verschillen op getreden, maar de competitie duurt nog lang. De uitslagen: Rommen - ‘t Stokske de Klaore - ‘t Krijtje ‘t Centrum - de Schouw de Schouw - de Klaore ‘t Krijtje - Rommen ‘t Stokske - ‘t Centrum De stand na 2 wedstrijden: 1. de Schouw 2. ‘t Centrum 3. ‘t Krijtje 4. ‘t Stokske 5. Rommen 6. de Klaore Tot volgende keer. ningsfysiologie en de trainingsopbouw een bij drage zal kunnen leveren. Het bestuur spreekt zijn waardering uit over de wijze, waarop de Rabobank een bijdrage heeft willen leveren aan de prestaties van dit jonge, enthousiaste team. De voorzitter bedankte in zijn toespraak ook de overige sponsors waarop de vereniging al jaren lang kan rekenen; Jan van Rooy, voor zijn jaarlijkse geldelijke bijdrage en de levering van sportkleding; Wim Willems, voor de gratis le vering van bloemen steeds wanneer de vereni ging die nodig heeft; de heer Schonck voor zijn aandeel in het clubblad, de steeds noodzakelij ke bekers en wisselbekers en de extra bijdrage in verband met dit jubileum en Groentehal Crisje voor zijn bijdrage in het jaarlijkse uit stapje voor de jeugd, naar de overdekte ijsbaan in het Belgische Lommel. Al met al was het een heel geslaagde opening van het nieuwe schaatsseizoen. genent, Annemarie Thomas en Piet Kleine voor de eretitel “Superteam de Vennen”. He laas was voor geen van hen de titel weggelegd. Tonnie de Jong verdiende namelijk waar ze recht op had; deze eretitel. Toch kregen niet alleen de kinderen van de groep Tonnie de Jong een klein presentje, maar alle kinderen die mee hadden gedaan kregen dezelfde prijs. Feestavond ‘s Avonds was er een groot feest in ‘t Draai boompje. Alle aanwezigen konden genieten van een heerlijk buffet. Voor de kinderen was er een speciaal ingerichte snack-corner. Na het eten kon iedereen gaan swingen op de muziek van DJ Sjef. Zoals gewoonlijk wist hij zowel voor jong als oud de juiste muziek te kiezen. Een van de kinderen las een door haar zelf ge schreven verslag van de spelletjesmiddag voor. Ook traden er leden van de schaatsclub op en werd er geplaybackt. Het zo pas gevormde mountainbiketeam van “De Vennen” presen teerde zich in de wielerkleding van de Rabo bank. Reeds 2 jaar zijn enkele actief bij de lan delijke wedstrijden mountainbiken, georgani seerd door de KNWU. In de funklasse werden het afgelopen seizoen enkele opmerkelijke suc cessen geboekt, namelijk 2e en 1 le bij het Ne derlands Kampioenschap in Gulpen, 3e in Bel gië, 3e in Spaamwoude, 5e en 8e in Heeswijk- Dinther en een 9e plaats in Groesbeek, waarbij een lid in een kansrijke positie door een lekke band ver naar achteren werd geworpen. Vooral de jeugd maakte het afgelopen jaar veel pro gressie en wist zich in een sterk deelnemers veld van plusminus 240 personen goed te handhaven en bij de eerste 50 te finishen. Op 13 oktober 1987 werd er in Moergestel schaatsclub “De Vennen” opgericht. Afgelo pen maandag was dus het tien-jarig bestaan van deze vereniging. Reden genoeg voor een feestje. Dat feest werd zaterdag 11 oktober gevierd, ‘s Middags op het terrein van en ‘s avonds in de zaal van het Draaiboompje, te- samen met een groot aantal leden. Spelletjesmiddag De dag begon met een goed georganiseerde spelletjesmiddag. Ongeveer 50 kinderen en 15 begeleiders begonnen enthousiast aan dertien verschillende spelletjes. Daaronder waren o.a. een kruiwagenrace, kloslopen en ringsteken. Gelukkig hoefde het laatste niet op een paard te gebeuren, maar op een wel heel speciale tan dem. De fietsen waren namelijk niet achter el kaar, maar naast elkaar geplaatst. Alle kinde ren waren het er wel over eens wat het moei- lijkste spel was. Dat was het kop en kontspel. Hierbij zaten de teamleden met handen en voe ten aan elkaar. Vijf kinderen moesten met hun voeten op een plankje staan. De persoon erach ter hield datzelfde plankje vast. Door om de beurt kikkersprongen te maken kwamen de kinderen vooruit. Bob de Jong heeft dit spel gewonnen, wat een hele prestatie was. Tonnie de Jong De ingedeelde groepen kregen namen van be kende schaatsers. Zo streden naast Bob de Jong o.a. Rintje Ritsma, Bart Veldkamp, Henk An- de MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 PAGINA 7 *Ook voor ondernemers die niet over een PC beschikken heeft de Rabobank een passende oplossing. «Ss X chting •red

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7