naar nieuwe eigenaar ’Den Boogaard’ op zoek Aphrodite j Afscheid bij brandweer Open Bedrijvendag 1997 Speelgoedmarkt Peuterspeelzaal Janneke Vereniging Oud Militairen Indiëgangers Stichtingsbestuur besluit tot verkoop Brom- en Snorfietsers opgelet! WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 - 22e Jaargang - Nr. 974 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Peil handhaven 3 713 Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL -* Tel. 013-513 1474 hj! Huidverzorgingsinstituut ’Na bijna veertig jaar zal de bedrijfsvoering van 'Den Boogaard' overgaan in andere handen. Het huidige bestuur (Stichting Ontmoetingscentrum ’Den Boogaard’), eigenaresse van het Vergader- en Partycentrum, vindt dat bedrijfs voering steeds verder af komt te staan van haar doelstelling’. Aldus een pers communiqué dat vrijdag jl. om 17.00 uur aan de pers werd overhandigd. Voortzetting Personeel Brillen Contact lenzen De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond Aktie BROMSNOR gaat van start! 1 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. I Stichting Ontmoetingscentrum ’Den Boo gaard’ bevat twee B.V.’s: een beheers- en een exploitatiemaatschappij. Het is de bedoeling dat allebei de takken overgaan in andere han den. Onlangs verkocht de Stichting al het naastgelegen ’De Feesterij’, een pand dat vanaf 1 januari a.s. als restaurant in gebruik zal wor den genomen. Het waarom men tot het huidige besluit is ge komen omvat ’n aantal redenen. Op de eerste plaats was het bestuur er zich van bewust dat het vervallen van de zondagavond-disco een stevige aderlating betekende. Door de omstan digheden van de huidige tijd zijn van gemeen tewege andere lokaties gecreëerd voor het so ciaal culturele leven in ons dorp (De Roozen- dries en D’n Donk bijv.). Voor het bestuur kwam daardoor steeds meer de nadruk te lig gen op zakelijke exploitatie van ’Den Boog aard’, hetgeen niet tot haar doelstelling be hoort. Zoals gezegd is door verandering van het uit- gaanspatroon van de jeugd de zondagavond komen te vervallen. De vergader- en partytak, zo zegt het bestuur, is, door het doen van in vesteringen en het voeren van een adequaat personeelsbeleid, zover op peil gekomen, dat dit kon worden gecompenseerd. Twee jaar geleden heeft men met het toen malige gemeentebestuur van Moergestel ge sproken om mee te denken over de toekomst van ’Den Boogaard’. Zij zag echter geen mo gelijkheden tot bijv, overname, huur of sub sidie. Ook het huidige college van B en W van de gemeente Oisterwijk is op de hoogte gebracht. Zij ziet echter ook geen mogelijk heden. Om het intussen behaalde peil minimaal te handhaven, en zo mogelijk zelfs te verhogen, zoekt het bestuur dus naar een nieuwe koper. Om dat doel mogelijk te kunnen bereiken heeft men Makelaarskantoor Adhoc uit Gouda in geschakeld, een specialist in de aan- en verkoop van gelijksoortige horeca-ondernemingen. De eerste Openbedrijvendag die op 5 okto ber j.l. werd gehouden mag een succes ge noemd worden. Tal van bedrijven in de regio Zuid Nederland hebben hieraan meegedaan. Voor de Moergestelse bedrijven was het ook een onverdeeld succes te noemen. Wij spraken met Wim Ligtvoet van C.S.O. b.v. Hij heeft deze dag een 1000-tal bezoekers mo gen begroeten die allen volgens een bepaalde aangegeven routing door het bedrijf werden geleid. Men begon in de modellenkamer en ging verder via de schachtenmakerij, snij-af- deling, onderwerkmakerij naar de demonstra tie en kreeg dan ook nog informatie op de stand van de Vakopleiding. Al met al een leerzame dag voor de bezoekers die gelegenheid kregen aan de medewerkers te vragen wat zij wilden weten. Ondanks het feit dat C.S.O. niet direct een product voor de consument heeft was het toch een leerzame dag voor de bezoekers te noemen. Ook konden mensen met eigen ogen zien wat het is om in een moderne schoenenfa briek te werken. Om aan zo’n dag ieder jaar mee te doen moet nog geëvalueerd worden. De kosten moeten wel tegen de baten afgewogen worden omdat het C.S.O. product niet recht streeks in de winkel maar via de orthopedische schoenmakers te koop is. Een beeld van deze bedrijfstak heeft men echter goed kunnen vor men. Jonge mensen hebben kunnen zien dat werken in een schoenfabriek er heel anders uitziet dan enkele jaren geleden en het imago veel veranderd is in de loop van de tijd. Op ‘t Hoog Ramen en Deuren b.v. deed ook mee. Hier konden de bezoekers zien hoe ra men, deuren en kozijnen van kunststof ver vaardigd worden. Vanaf de input in de compu ter tot de moderne afwerkmachines was alles in bedrijf te zien. Voor velen was het een ken nismaking met een nagenoeg nieuw product wat milieuvriendelijk is en tevens veel onder houdswerk in de toekomst kan voorkomen. Tevens kan de natuur gespaard worden omdat men geen gebruik meer maakt van bomen. De hele dag was het een gezellige drukte en mis schien staat de open dag volgend jaar weer op het programma. Hb m ft 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) fj Op dinsdag 28 oktober a.s. organiseert Peuter speelzaal Janneke van 20.00 tot 21.30 uur in haar speelzaal aan de Pr. Margrietstraat 1 te Moergestel een speelgoedmarkt. We hebben dit jaar gekozen voor een iets an dere opzet dan voorgaande keren. Deze keer wordt u de mogelijkheid geboden een tafel te huren voor 25,-. De presentatie en verkoop van uw speelgoed heeft u in eigen hand en ook de opbrengst van de verkoop is geheel voor uzelf. U kunt een tafel reserveren d.m.v. het invul len van een inschrijfformulier. Deze formu lieren zijn te verkrijgen bij Peuterspeelzaal Janneke of bij Cas Lapien, De Lathouwer 35 te Moergestel. Inleveren formulieren bij de peuterspeelzaal kan tot vrijdag 17 oktober. Bij inlevering dient tevens het inschrijfgeld te worden voldaan. Het aantal tafels is beperkt, dus wacht niet te lang met inschrijven. Aan alle Oud-Militairen Indiëgangers en Nieuw-Guineagangers Dit bericht komt van bovengenoemde vereni ging, kortweg genoemd VOMI Noord-Brabant OOST, een vereniging van oud-militairen die gediend hebben in het voormalig N.O. Indië en/of N ieuw- Guinea. Omdat u ook destijds in dat gebied uw dienst tijd heeft vervuld, nodigen wij u uit om eens met de VOMI kennis te maken. Wij houden op vrijdag 24 oktober a.s. een contactmiddag in de zaal van Café ,’t Mo lentje’, Kerkstraat 116, Oisterwijk. Aanvang 13.30 uur. Er zal een (korte) uiteenzetting worden gege ven over de doelstelling van de VOMI en er zal een videofilm over een bataljon tijdens de ’In dische’ jaren worden vertoond. Deze film is samengesteld uit destijds gemaakte foto’s en is verder voorzien van toepasselijke muziek en toelichting. Tenslotte is er nog een verloting om leuke prijzen. De toegang is gratis en tegen afgifte van een door onze vereniging verstrekte consumptie- bon verkrijgen u en uw partner een gratis kop je koffie. Ook een reden om deze middag aan wezig te zijn. Alle Oud-Militairen Indiëgangers/Nieuw-Gui- neagangers zijn welkom, dienstplichtig of vrij williger, of u nu gediend heeft bij de Land macht, de Luchtmacht, de Marine of de Mari niers, ongeacht ook welke rang of positie u heeft bekleed. Overwin uw schroom en kom ook eens met ons kennismaken, u zult er geen spijt van hebben! Voor sociaal-culturele activiteiten, zoals har monie, koren en toneelverenigingen met con certen en uitvoeringen, de ontvangst van St. Nicolaas, carnaval, blaoskapellenfestival, sau- welavond, e.d. is ’Den Boogaard’ dè aangewe zen locatie. Voor zover het in het vermogen van het be stuur ligt wordt getracht om het karakter van ’Den Boogaard’ te bewaren, dat wil zeggen, voortzetting van het huidige party-centrum, met daarnaast het plaatsbieden aan dorpsei- gen (lees: Moergestelse) festiviteiten. Wat betreft de afspraken die voor 1998 zijn ge maakt, hoeft niemand zich zorgen te maken, zo werd ons verzekerd. Toekomstige gegadig den voor bruiloften, feesten en partijen kun nen zonder bezwaar (ook voor 1998) reserve ren, zo besluit het persbericht. Ook dezelfde vrijdagavond werd het personeel van ’Den Boogaard’ van het bestuursbesluit op de hoogte gebracht. Er is slechts één persoon met ’n vast dienstverband. De huidige mana ger, Peter Visser, heeft een tijdelijk dienstver band. Hij was bij het tekenen van zijn arbeids contract dan ook al op de hoogte gebracht van de huidige plannen. Daarnaast zijn er nog twee personen met ’n tijdelijk dienstverband. Tot slot mag ’Den Boogaard’ rekenen op ruim 30 zgn. ’ambulante’ medewerkers die op oproep- basis beschikbaar zijn. Het is voor de gemeenschap van Moergestel te hopen dat haar ’plaatselijke cultuurtempel’, zoals zo vaak wordt geschreven, voor Moerge stel behouden mag blijven. In de hele omtrek is men, kijk daarvoor bijv, alleen maar naar Oisterwijk, jaloers op het feit dat Moergestel over een dergelijke accommodatie beschikt. Zou 'Den Boogaard' in haar huidige vorm niet kunnen worden gehandhaafd, of erger nog, helemaal niet kunnen worden gehand haafd, dan verliest Moergestel haar ’culture le hart’, de plaats waar zo vaak zovelen bij elkaar komen. Laat men daar zuinig op zijn... - M.O. Woensdag 8 oktober is het startsein gegeven voor een Gericht VerkeersToezichtsproject on der bromfietsers en snorfietsers in de regio Midden-Brabant. De aktie gaat het gehele schooljaar 1997-1998 duren en heeft als doel het aantal slachtoffers onder brom- en snorfiet sers terug te dringen met 30%. De aktie bestaat uit periodes van intensieve politiecontroles, uitgebreide voorlichting en educatie. Handhaving zal plaatsvinden zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Bij de controles zal speciaal gelet worden op gedragsbeinvloeding en technische staat van de brom/snorfiets. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om ’door rood licht rijden’, ’voorrang verlenen’ en ’richting aangeven’. Bij de technische staat wordt o.a. gekeken naar ’opvoeren’, ’geel/oranje plaatje’ en helmge- bruik’. In de periode 1992 t/m 1996 zijn in de regio Midden-Brabant jaarlijks gemiddeld 283 ver keersslachtoffers met brom- en snorfietsen te betreuren, waaronder gemiddeld 51 zieken huisgewonden en 4 verkeersdoden. Uit onderzoek is gebleken dat met name de leeftijdsgroep 16- en 17-jarigen van de bram en snorfietsers een belangrijke doelgroep is. Deze leeftijdsgroep levert bijna de helft van het aantal brom/snorfietsslachtoffers. brandweerleven de revue passeert. Daarop nam hij dan ook graag een voorschot door een mo ment bij ieder van hen stil te staan. Kenmerkend voor Jan Roosen was, dat hij in alle bescheidenheid invulling heeft weten te geven aan de functie van bevelvoerder. Regel matig was hij in de brandweerkazerne te vin den om er grotere en kleinere klussen op te knappen. Jan is 17 jaar lang lid geweest van de brandweer. Piet Fonken heeft zich naast zijn arbeidzaam leven bijna 38 jaar voor de brandweer ingezet. Opvallend is dat de naam Fonken in de ge schiedenis van de brandweer voortdurend op duikt. DE passie voor de brandweer was na melijk ook aanwezig bij zijn vader en broers. En nu houden neef Ton en zoon Pieter-Jan de fakkel hoog. Pieter-Jan is nu zelfs beroeps kracht bij de brandweer Tilburg. De betrokkenheid van Piet valt verder nog af te leiden uit het feit, dat hij alles op het gebied van de brandweer in Moergestel op de gevoeli ge plaat heeft staan. Met zijn fotoverzameling wil hij voorlopig nog even doorgaan. Uit erkentelijkheid voor de diensten die bei de gedurende een lange reeks van jaren in het belang van de gemeenschap Moergestel hebben bewezen, werd hen een oorkonde en een legpenning met inscriptie, plus een ge schenk onder couvert aangeboden. In de hulde werden uiteraard ook hun echtge noten betrokken, die al die jaren hun man met veel toewijding terzijde hebben gestaan. Zon der die hulp van het thuisfront hadden zij nooit hun taak bij de brandweer kunnen volbrengen. Die dank werd door postcommandant Will Pellis met een feestelijk boeket tot uitdrukking gebracht. Op donderdag 9 oktober jl. zijn twee oud-le- den van de brandweerpost Moergestel tij dens een ontspanningsavond in de kantine van ’De Bosfazant' uitgezwaaid door de ach tergebleven collega’s en hun partners. Het bestuur van de voormalige gemeente Moergestel had de heren Jan Roosen en Piet Fonken reeds eind vorig jaar eervol ontslag verleend. De reden hiervan was dat zij de leef tijdsgrens van 55 jaar voor de brandweer had den bereikt. Omdat echter tegelijkertijd bin nen het korps de beslissing was genomen, op eigen kosten weliswaar, een weekend naar Luxemburg te gaan, hadden zij beiden te ken nen gegeven het afscheid op een later tijdstip te willen vieren. Dit zou ook precies passen bij de gewoonte van de plaatselijke brandweer, om, na afloop van het jaar waarin ontslag is ver leend, nog en keer de contactdag bij te wonen. In zijn toespraak sloot postcommandant Will Pellis hierop aan en zei dat afscheid te moe ten nemen moeilijker is, naarmate iemand langer en naar tevredenheid ergens deel van heeft uitgemaakt. Voor de genen die eenmaal lid zijn geworden van de brandweer blijkt het telkens weer een goede keuze te zijn geweest, aangezien de ervaring leert dat de brandweer tussendoor nauwelijks verloop kent. Jan Roosen en Piet Fonken weten hun ontslag echter goed te relativeren. Zij beseffen dat er ook nog leven is na de brandweer. Wat over blijft zijn de herinneringen. Postcommandant Will Pellis zei er niet aan te twijfelen dat zich in de toekomst nog weleens momenten zullen voordoen, waarbij met voldoening het eigen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1