Zo is er maar één! Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk IVet Bezoekerscentrum Oisterwijk Opgave bij Dennis Smetsers, tel. 0411-673189. Milieubeheer De dia’s zijn stuk voor stuk bijzondere opna men waarbij de compositie en de lichtval een voorname rol spelen. U bent van harte welkom! De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 20 oktober op het informatiepunt in de Open bare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder R. Hora van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 21 oktober 1997 is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. Vogelwandeling Op zondag 19 oktober vertrekt om 11.00 uur vanaf Bezoekerscentrum Oisterwijk. Deze wandeling staat onder leiding van de Voghel- werkgroep Midden-Brabant. De excursie duur 1,5 tot 2 uur. Reserveren is gewenst. Voor leden van Natuurmonumenten Een voorstel om in te stemmen met de Nota Peuterspeelzaalwerk; Een voorstel om een voorzitter en leden van de gemeentelijke monumentencommissie te benoemen; Een voorstel om ruim 164.000,- uit te trek ken voor de bestemmingsplannen buitenge bied Oisterwijk en Moergestel; Aanbieden van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1998. MOERGESTH Stimuleringsregeling ’duurzaam bouwen’ is afgelopen Vanaf 15 september konden inwoners van de gemeente Oisterwijk in aanmerking komen voor een subsidie bij verbouwing van de eigen woning. De gemeenteraad had een maximaal budget gereserveerd van 25.000,-. Inmiddels is dit budget uitgeput. Van de regeling hebben 21 inwoners gebruik gemaakt. Daarnaast zijn er drie aanvragen op de reservelijst geplaatst. Er kunnen dus geen nieuwe aanvragen meer ingediend worden. B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 7 oktober onder meer de volgen de besluiten genomen: - Besloten is om de noodzakelijke verkeersbor den te plaatsen als gevolg van het eerder door het college genomen besluit het gedeelte Krijtestraat tussen de Burg. Maeyerstraat en de Eysenbrand in te richten als woonerf en open te stellen voor autoverkeer. - Een aantal verzoeken om ontheffing voor de voor gemotoriseerd verkeer afgesloten Van Tienhovenlaan/Heiligenboom is afgewezen. Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af Heeft u grof snoeihout (dus geen complete co niferen, dikke stammen met een grotere dia meter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met de gemeente Oisterwijk en het Kringloop- bedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten, om tweemaal per jaar gratis grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daar voor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-container kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de bruine mini-container moet wor den aangeboden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf dinsdag 21 ok tober tot en met dinsdag 4 november 1997 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. Wanneer ophalen? De ’takkenronde’ wordt in Moergestel gereden op donderdag 13 november 1997. Hoe aanbieden? Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pakket ten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig op gehaald. De mensen van de ophaalwagen we ten immers dankzij uw melding vooraf precies waar ze moeten zijn. Zelf brengen U hoeft met u vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehe le jaar door snoeihout gratis afleveren op de milieustraat van het Kringloopbedrijf aan de Veldweg 6 te Oisterwijk. kosten de excursies 3,- p.p. Niet leden 5,-. Kinderen (wel of niet lid) t/m 12 jaar betalen 1,-/ Dialezing over vlinders Op maandag 20 oktober om 20.00 uur is er een dialezing over vlinders in Bezoekerscentrum Oisterwijk. De dialezing wordt verzorgd door Harold van de Oetelaar. Hebt u al huursubsidie aangevraagd? Als huurder van een woning is het mogelijk dat u in aanmerking komt voor een geldelijke bijdrage in de huurkosten. Of dat daadwer kelijk zo is hangt o.a. af van de huurprijs die u betaalt en het totaal aan inkomsten. Op 1 december 1997 is de termijn gesloten! Voor het geval dat u in dit jaar nog geen aan vraag hebt ingediend, kunt u nog tot 1 decem ber a.s, bij de gemeente terecht. Nadere informatie Als u meer wilt weten over de mogelijkheden voor een bijdrage dan kunt u terecht bij het gemeentekantoor Oisterwijk aan De Lind 44, postadres postbus 10101,5060 GA Oisterwijk. U kunt ook telefonisch contact opnemen met de afdeling Sociale Zaken. Tijdens kantoor uren: 529 1372 of 529 1256. Maandag 27 oktober 19.30 uur Gemeenteraad vergadert onder meer over Nota Peuterspeelzaalwerk De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert dit keer op MAANDAG 27 oktober vanaf 19.30 uur in het Raadhuis. Wilt u zelf iets zeggen over onderwerpen die op de agenda staan, dan kan dat. Aan het begin van de raadsvergade ring is er spreekrecht. Wilt u daarvan gebruik maken dan moet u dat even laten weten aan mevr. Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot het moment waarop de vergadering begint. Op de agenda: vaststelling van het verslag van 25 september jl.; behandeling ingekomen stuk ken en mededelingen. Voorstellen: Voorts staan op de agenda de volgende voor stellen: Inzamelen van chemisch afval Op donderdag 30 en vrijdag 31 oktober wordt weer het KCA-afval opgehaald in de kern Moergestel. Voor alle duidelijkheid en veilig heid: zet uw milieubox niet langs de straat! Op de volgende dagen komt de inzamelwagen tussen 8.00 en 17.00 uur in de volgende buur ten: Donderdag 30 oktober: De bebouwde kom, met uitzondering van de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost en Heivelden II. Vrijdag 31 oktober: De wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost (Herengoedstraat, Boon- hofstraat en omgeving), Heivelden II (De Scheerman, Vooskerbos en omgeving) en het buitengebied. Als u in het buitengebied woont, kunt u uiter lijk tot woensdag 29 oktober telefonisch door geven, dat uw milieubox moet worden leegge maakt. Tel. 529 1305. De inzamelwagen gaat daar namelijk alleen de aangemelde adressen langs. Vragen? Wilt u meer weten over het ophalen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente: 5291347. Ledenvergadering Op 17 oktober hebben we een ledenvergade ring om 21.00 uur. Op deze avond worden ook de uren uitbetaald. Clubavond Op 24 oktober hebben we de KPJ-Bier-Toer. Op deze avond is het de bedoeling dat er enke le biermiles worden afgelegd op onze bierfiets. De Toer start bij de Tob om 21.00 uur en ein digt bij de top met een zatte kop. Clubavond Op 31 oktober hebben we een power-avond voor mensen met stalen armen. Vanavond heb ben we een armworsteltoernooi. Er wordt op deze avond gestreden om de beker. We hopen op het eind van deze avond te kunnen zeggen wie de sterkste vrouw/man is van KPJ Moer gestel. De Tob is open vanaf 21.00 uur en de wedstrijden beginnen om 22.00 uur. Najaarsuitstapje Op 1 november hebben we het najaarsuitstap je. Gezien het succes van vorige keer (150 per sonen) zal deze keer de stoet richting Time Out zeker even lang zijn. We checken in om 20.30 uur en racen om 20.45 uur weg. Kosten leden 5,-; niet-leden 15,-. Liefst gepast betalen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 I i i 4^ mestvarkensbedrijf Zelt 6, Moergestel lOjuni 1981 gemeente gemeente PAGINA 11 Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnnUlgen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplfiinapn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan iiiuiuiiigcn het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 41 van 1997 zijn de navolgende aanvragen om sloopvergunning binnenge komen: - het bijtrekken van de carport bij de garage/hal en wijzigen van de zijgevel van de woning aan De Looijakker 34; - bouwen van een woning aan de Past, van den Boogaardstraat (tussen huisnr. 11 en 13). Aanvraag om sloopvergunning is ontvangen voor het: - slopen van het woonhuis aan de Oisterwijkseweg 64. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor het: - uitbreiden van de woning aan de Griete Veldeke 17. Sloopvergunning is verleend voor het: - slopen van het pand Oisterwijkseweg 64. Vprlfpprshpsliiit Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken bekend dat zij in hun vergade- VUI nuui dUCtiuil ring van 7 o^oper 1997 hebben besloten het gedeelte van de Krijtestraat, dat is gelegen tussen de Burg. Maeyerstraat en de Eysenbrand, aan te wijzen als woonerf. Het verkeersbesluit ligt van 20 oktober tot 1 december 1997 voor eenieder ter inzage bij: - de afdeling Voorlichting op de begane grond van het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk; het servicepunt, Schoolstraat 37 en de openbare bibliotheek te Oisterwijk. Belanghebbenden kunnen binnen de hierboven genoemde termijn tegen het besluit bezwaarschriften indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk: Indien een bezwaarschrift is ingediend kan tevens binnen genoemde termijn om een voorlopige voorziening worden verzocht. Dit verzoek dient te worden gericht aan de President van de Arrondissemenentsrechtbank, Postbus 90110, 4800 RA Breda. BOUWPLANNEN TER INZAGE Het volgende bouwplan ligt met ingang van maandag 20 oktober 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders zijn voornemens met toepassing van ARTIKEL 24, LEDEN 4 EN 8 VAN HET BESTEMMINGSPLAN KOM MOERGESTEL’ vrijstelling te verlenen voor het bouwplan tot: - het uitbreiden van een bedrijfsloods aan de Sonman 7. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken beschikken meestal over een vergunning op grond van de Wet Milieu beheer. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergunning op grond van de Wet milieube heer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een milieuvergunning bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve besluit. ONTWERP BESCHIKKING (gedeeltelijk intrekken vergunning) Burgemeester en wethouders zijn van plan om de volgende vergunning gedeeltelijk in te trekken: De heer MJ. van Aarle, Zelt 6. Aard inrichting Adres inrichting Datum vergunning Inhoud en reden van de ontwerp-beschikking gedeeltelijke intrekking van de milieuvergunning in verband met verplaatsing van de ammoniakrechten naar een bedrijf in Moergestel. De ontwerpbeschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 20 oktober 1997 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iedereen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). MELDING NIET-VERGUNNINGPLICHTIGE INRICHTINGEN Burgemeester en wethouders maken op grond van het bepaalde in artikel 8.41 van de Wet milieubeheer bekend dat zij de volgende melding hebben ontvangen voor niet-vergunningplichtige inrichtingen: Besluit herstelinrichting motorvoertuigen T.A.M. Hendriks, Industrieweg 3E Besluit opslag goederen Riha Keukenmontage B.V., Kloosterlaan 51.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11