FT WIE I KIENÉ J. Smits Zn. 5 J. PERSOONS 5 ftllD Ui De moeite waard om te gaan kijken! Natuurlijk zijn er ook deze keer weer vele andere prachtige prijzen te winnen... Woensdag 8 oktober om 20.30 uur in de kantine van S.V. Audacia! Dubbel kampioensfeest bij S.V. Roef! afd. Handbal! Van Vakwerk tot Meesterwerk ’De Vrije Prachtschilders’ exposeren in Middelbeers O.R.C. (Orthopedagogisch- orthodidactisch Remedial Teaching Consultancy) nu ook in Moergestel z «F HOOFDPRIJS Tilburgseweg 6, Moergestel, Tel. 013-513 2345 in Tevens vakkundig schade-reparatiebedrijf MEUBELEN EN MEUBELSTOFFEERDERIJ Erkend APK II en WN-bedrijf! AUTOMOBIELBEDRIJF Gezinsviering 12 oktober jj b IK PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 ■gunstigere voor'eden en r BOVAG BOVAG BOVAG Meer dan 20 jaar ervaring Herstoffering meubelen en kantoorinterieur Gespecialiseerd in leder Grote sortering exclusieve meubelstoffen van klassiek tot modern, o.a. Ploeg, Jab, Delfosse Ook stoffen en materialen in voorraad voor de doe-het-zelver ƒ250 REPARATIES VAN ALLE AUTO-MERKEN INDUSTRIEWEG 24 TELEFOON 013 - 513 1404 Zondag 5 oktober werd opnieuw het bewijs geleverd dat onze handbaljeugd duidelijk in de lift zit, en steeds beter presteert. De beide B-jeugdteams, zowel de jongens als de meisjes hebben beslag weten te leggen op het kampioenschap in hun poule. Beide teams speelden hun laatste wedstrijd in deze veldcompetieie uit en hebben op overtui gende wijze de overwinning behaald op hun tegenstanders. Na afloop van de wedstrijden kwamen de spe lers naar het clubgebouw en werd aan spelers, trainers en begeleiders, als blijk van waarde ring, een bloemetje overhandigd en zijn er teamfoto’s gemaakt. Dank aan de ouders, sponsors en andere sup porters voor hun steun aan deze teams Tenslotte wensen wij niet alleen de kampioe nen maar ook alle andere teams veel succes in de komende zaalcompetitie. neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond Hierbij nodigen wij al onze leden, huisgeno ten en belangstellenden uit voor een gezins viering op zondag 12 oktober a.s. om 10.00 uur in onze kerk. Het thema van de dienst zal zijn’ ZAAIEN, GROEIEN en OOGSTEN’. Ook kinderen zijn van harte welkom. Zij kun nen tijdens de viering meehelpen. In deze jachtige tijd is een moment van bezin ning, rust en saamhorigheid op zijn plaats. Een aantal leden uit onze afdeling heeft zich inge zet om er een mooie dienst van te maken. Wij nodigen u dan ook allen van harte uit deze dienst bij te wonen. Bestuur N.C.B. Moergestel blemen wordt ook onderzoek gedaan naar kinderen met faalangst, concentratiepro- blemen, ADHD, sociaal-emotionele proble men, motivatieproblemen. Verder bestaat de mogelijkheid onderzoek te doen naar schoolkeuze en is capaciteitsonder- zoek mogelijk. Natuurlijk zijn er ook volwas senen met bovengenoemde problemen waar wij dan ook onderzoek en begeleiding van doen. Wanneer het nodig is wordt doorverwezen en samengewerkt met andere deskundigen zoals kinderfysiotherapeut, logopediste, etc.. Het zal duidelijk zijn dat goed onderzoek, be handeling en begeleiding noodzakelijk is voor een zo goed mogelijk ontwikkeling van het kind. Dit alles zeker tegen de achtergrond van een steeds ingewikkeld wordende schoolloop baan. Wanneer u vragen heeft mbt. het boven staande, kunt u ons telefonisch bereiken in onze nieuwe O.R.C. praktijk gevestigd in Moergestel in de Van Rijckevorsellaan 3. Telefoonnummer 013 - 513 30 36 Drs. Barend Spijkers; orthopedagoog/orthodi- dacticus. Marijke van der Meer; remedial teacher om zicht te krijgen in de aard en achtergronden van de leerproblemen. Naast het onderzoeken van de intelligentie, geheugen, concentratie, taal, ruimtelijke oriëntatie, etc., (wanneer nodig is aspecten van de persoonlijkheid), wordt onderzoek gedaan naar de achterliggende processen van het technisch en begrijpend lezen, de spelling en het rekenen. Wanneer goed zicht is gekregen op de leerpro blemen wordt een uitvoerig praktisch hande lingsplan uitgebracht dat door een opgeleide remedial teacher wordt uitgevoerd. Dit behandelingsplan wordt steeds uitvoerig toegelicht. De gehele begeleiding wordt met alle betrok kenen steeds bewaakt. Consultancy houdt in dat wij niet alleen als vraagbak willen dienen, maar gaat verder. Onderzoek en daaruit voortkomende begelei ding moeten goed op elkaar zijn afgestemd en moet een continu proces zijn dat goed wordt begeleid. Naast onderzoek en begeleiding van leerpro- Deze week start op bijna 100 Brabantse ba sisscholen het project ’Van Vakwerk tot Meesterwerk’. Een kleine 4000 leerlingen gaat daarbij aan de slag om in zo’n zes we ken tijd kennis te maken met het fenomeen ’vakmanschap’. Uitgangspunt hierbij is dat niet alleen werken met je hoofd belangrijk en waardevol is, maar ook werken met je handen. Leerlingen leren een vakman of - vrouw kennen in hun eigen omgeving. Ma ken kennis met het vak dat hij/zij uitoefent en proberen dit vak op eigen wijze in beeld te brengen. Daarbij werken ze op school en ook voor een deel thuis. In groepjes gaan de leerlingen zoveel mogelijk informatie verzamelen over het door hen ge kozen beroep. En ze gaan een ’Meesterwerk’ maken: een werkstuk, waarmee ze laten zien met welk beroep ze bezig zijn geweest. Dat kan een collage zijn of een informatieboekje, een fotoreportage, een videofilmpje, of iets anders waarmee het beroep zichtbaar wordt gemaakt. Ook kunnen ze er voor kiezen om een product te maken dat typerend is voor het werk van de vakman (bijv, een taart gebakken door het groepje dat voor ’de bakker’ heeft gekozen). Het is de bedoeling dat de vakman of vakvrouw van hun keuze hen daarbij helpt. Als de groepjes klaar zijn wordt er een presen tatie gehouden in de klas. Hierna wordt één meesterwerk uitgekozen dat ingezonden gaat worden naar de tentoonstelling van de scholen in elk van de vijf regio’s in de provincie Noord- Brabant. Tijdens deze regionale tentoonstel ling worden vier Mega-meesterwerken geko zen die worden ingezonden naar de provincia le wedstrijd op 10 december 1997. Ze dingen mee naar de titel ’Brabants Meesterwerk van het jaar 1997’. en ook geboden is, maar weer de hardnekkigheid Schilderkring ’De Vrije Prachtschilders’ Aalst- Waalre exposeren zaterdag 11 en zondag 12 oktober in het Oude Kerkje in Middelbeers in het kader van het jubileumjaar en het vijfjarig bestaan. De schilderskring is vijf jaar geleden ontstaan uit vutters, gepensioneerden en huis vrouwen, aangevuld met enkele mensen die de zevenjarige opleiding Academie voor Schone Kunsten te Arendonk voltooid hebben. Er wordt voornamelijk gewerkt met olieverf en acryl. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt 2,-. Geopend op werkdagen van I 9.00 tot 18.00 uur of's-avonds na telefonische afspraak Leerproblemen en sociaal-emotionele pro blemen zijn vervelend en vaak hardnekkig en kunnen een belemmerende werking heb ben op de verdere ontwikkeling van ieder kind. Wanneer leer en/of sociaal-emotionele proble men zijn geconstateerd, is er vaak door alle betrokkenen hulp geboden. De leraar/lerares heeft vaak al veel gedaan binnen zijn/haar mo gelijkheden. In het geval van leerstoornissen zoals dyslexie, ernstige spelling- of rekenproble men, is extra hulp binnen de klas niet vol doende. Gerichte hulp toegespitst op de pro blematiek van het kind is noodzakelijk. De vaststelling van een dyslexie is niet vol doende; het is belangrijk goed zicht te krijgen op de specifieke vorm van een dyslexie (het bepalen van het subtype en de daarop volgen de specifieke behandeling is daarom noodza kelijk). Ook bij kinderen met ernstige spelling of re kenproblemen is een goede diagnose nood zakelijk om vervolgens een goed behan delingsplan te kunnen opzetten. In de behandeling moet het gehele kind cen traal staan, dus ook de positieve capaciteiten moeten worden belicht. Het O.C.R. (orthopedagogisch-orthodicactisch Remedial Teaching Consultancy) is voortgeko men uit de praktijk waarin ouders vaak al veel V.l.n.r. staand: Willemien van den Heuvel (coach), Claire Faasen, Marjolein Verhoeven, Greetje van den Heuvel, Kirsten de Laat, Wendy Benens, Maikel Denissen (trainer). Zittend: Judith Willems, Janneke van de Wouw, Maaike Wolfs, Susanne Roosen en Yvet Wolfs. V.l.n.r. staand: Niels Helmer, Twan Dirkx, Niels Willems, Joris van Roessel, Jeroen Vugts, Har- rie Reijrink (trainer). Zittend: Chris van de Ven, Hans van de Ven, Koen van Roessel en Sjoerd Hooghiemstra. Niet op de foto: Dion Tekath, coach. sp f W». s j K- j JWWv - k' 'T M j van de problemen blijkt. r.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9