tvaw FADY1 JAAR IN MOERGESTEL stichtingripenbare BIBLIOTHEEK OISTERWIJK EN MOERGESTEL In de afgelopen periode is er hard gewerkt aan ’De Rode Draad’. Onder het motto ’lezen is leuk’ is er een professioneel en systematisch aanbod ontwikkeld dat als een ’rode draad’ door het leesonderwijs heen loopt. Door mid del van leuke en beeldende projecten op school, in de bibliotheek en thuis, worden de kinde ren ieder leerjaar met en ander aspect van boe ken en lezen in aanraking gebracht. Alle pizza’s en shoarma- in schotels IU 1 5 “Nooit geweten dat sparen uitnodigend kan zijn." F Ij /Z Concert PTT Harmonie Tilburg Basisscholen Moergestel werken samen met de bibliotheek aan het leesproject: ’De Rode Draad maakt lezen nog leuker!’ Sportschoolhouder belemmert onbedoeld optimale klassering eigen loopgroep ZO Woensdag 8, donderdag 9 en vrijdag 10 oktober van 15.00 - 22.00 uur: Rabobank bk Binnenkort moet u zeker even langskomen bij uw Rabobank. Iedereen die spaart, of nog niet spaart bij de Rabobank, kan dan ons spaarfeest meevieren. En dat geldt zeker voor de jonge spaarders. Er ligt in ieder geval een leuke attentie voor u klaar. Alvast tot ziens! Moergestel Rootven 35b, Moergestel WOENSDAG 15 OKTOBER aanvang 20.00 uur. Kaarten a f 12,50 incl. 2 consumpties verkrijgbaar bij: Vivace, Rootven 35B Aksent, Rootven 35 Aphrodite, Schoolstraat 5 Modarina, Raadhuisstraat 11a RESERVERING MODELIJK! Het Spaarfeest duurt van 20 t/m 25 oktober. De bibliotheek van Moergestel heeft tijdens het afgelopen schooljaar als een van de Bra bantse proefbibliotheken al min of meer op deze wijze gewerkt. Aan alle groepen wordt een activiteit aangeboden. In dit eerste ’officiële’ jaar van ’De Rode Draad’ wordt het leesproject alleen op de scholen in Moergestel uitgevoerd. Dat de bibliotheek Moergestel dit jaar met dit leesproject van start kon gaan werd mo gelijk gemaakt door en financiële steun van de Moergestelse Rabobank. Bibliotheek en scholen zijn hiervoor de Rabobank zeer er kentelijk. Volgend schooljaar hoopt de bibliotheek het leesproject ’De Rode Draad’ op alle basisscho len van Oisterwijk te introduceren. later nog met spoed met de auto op het traject werd afgezet en alsnog het laatste deeltje van het traject liep is minder belangrijk en is de jury hoogstwaarschijnlijk ontgaan. Dit laatste getuige het feit dat de loopgroep diskwalificatie bespaard bleef. Dat de lopers van Physique na het dwalen van hun leider alsnog in het veld van meer dan 90 ploegen de 19de plaats in beslag na men en kort na de schaatsclub finishten zegt veel over hun kwaliteiten. In de loop van de dag werden met steeds groter wordende hilariteit alle lopers op de hoogte gebracht van de escapades van hun voorman. Dat Jaap nog lang aan deze affaire herinnerd zal worden, hoeft geen betoog. Marathon Berlijn Een dag nadat deze tragikomedie zich afspeel de, stonden twee leden van dezelfde loopgroep aan de start van de marathon in Berlijn. Theo Colsen en Theo Ratelband waren naar het ver re Berlijn afgereisd om daar 42 kilometer en meer dan 100 meter, behorend bij de Mara- thonafstand af te leggen. In een warm Berlijn, waar door de hoge bebouwing weinig afkoe ling van de wind kon binnendringen liep het parcours voor een belangrijk deel door het deel van de stad dat vroeger West-Berlijn heette. Slechts kort, na de doorgang door de Branden burger Tor, konden zij een blik werpen op de enorme bouwput, die ontstaan is in het voor malige oostelijk deel van de stad. Berlijn moet het trotse nieuwe regeringscentrum van het nieuwe Duitsland worden. Naast de winnaar, die de beste seizoenstijd liep, kwamen ook beide Theo’s tot een buitengewone prestatie. Theo Ratelband liep de marathon in een tijd van 3 uur en 35 minuten. Good old Theo Colsen passeerde het finishdoek toen de klokken 4 uur en 12 minuten aangaven. i.s.m. Harmonie Musis Sacrum Don gen Op zondag 12 oktober geeft de PTT Harmo nie Tilburg o.l.v. dirigent Wilfred Werkman i.s.m. Harmonie Musis Sacrum Dongen o.l.v. dirigent Charles Bosters een concert. Dit concert wordt gehouden inde Champag- nezaal van Hotel-Restaurant De Druiventros te Berkel-Enschot. Aanvang 11.30 uur en de toegang is gratis. De volgende werken worden ten gehore ge bracht: Danzon, Little Suite, Rhapsody for Hannukkah, Miss Saigon, Barcelona 92, Froh und Heiter, La Cumparsita, Amadeus Favori tes, Big Spender, Queen in Concert en de Ra- detzki mars. Dit schooljaar starten de basisscholen en de bibliotheek yan Moergestel met het leesproject ’De Rode Draad’. ’De Rode Draad’ is een leesbevorderings- aanbod ontwikkeld door de Brabantse bibliotheken voor het basisonderwijs. De bedoeling van het aanbod is basis schoolkinderen te stimuleren in het ple zier in lezen op school en thuis. Uit veel onderzoeken blijkt dat de belangstel ling voor het lezen afneemt. Ook basisscholen kampen met tegenvallende prestaties bij het leesonderwijs. Toch is lezen heel belangrijk, een goede lezer heeft het gemakkelijker op school en later in de maatschappij. Daarom willen de bibliotheek en het basis onderwijs nog nauwer gaan samenwerken om een extra impuls te geven aan het plezier in lezen. jy., Ook dit jaar nam, zoals eerder vermeld, loop groep Physique deel aan de Hart van Brabant- loop. De plannen van trainer/sportschoolhou- der Jaap de Groot waren er dit jaar weer op ge richt om met inzet van alle krachten een goede prestatie te leveren. Daarnaast zou het leuk zijn dit jaar vóór de lopers van schaatsclub “De Vennen” te eindigen. Voor beide doelen werd getraind en door de voortdurende peptalk van Jaap speelde dat bij alle lopers door het hoofd. Hoe anders zou het lopen en hoe zou de sport schoolhouder er zelf voor zorgen dat dit jaar dit doel niet bereikt werd. Het onheil speelde zich af in de vroege och tenduren. Voordat een aantal lopers, die la ter op de dag moesten acteren wakker wer den, was de wedstrijd al verloren. Ondanks het bijzonder goed verzorgde en vooral duidelijke overzicht dat door beide coördinatoren onder alle lopers en begeleiders was verspreid, bevond de rennende sport schoolhouder zich op de verkeerde plaats om het hesje van de voorgaande atleet aan te ne men. In plaats van bij het Tweestedenzieken- huis stond het latere onderwerp van spot EN pret in Udenhout te wachten op zijn voorgan ger. Op het moment dat hij tot de ontdekking kwam dat activiteiten aldaar lang uitbleven, miste men op de juiste plaats een loper. Er res tte Leo Boogaers, een van de coördinatoren, niets anders dan in vliegende haast het rug nummer op te spelden en in zijn dagelijkse kle ding aan de lange mars te beginnen. Dat Jaap De accenten liggen per leerjaar op de vol gende onderdelen: Voor groep 1-2 kennismaken met voorlezen en prentenboeken. In groep 3 voorlezen/vertellen en leren lezen/eerste leesboekjes. Wat zijn eer ste leesboekjes en hoe zijn ze te vinden in de bibliotheek. Groep 4 zal kennismaken met di verse genres en thema’s. In de klas staat bij voorbeeld een ladenkastje. In elk laatje zit een bepaald voorwerp dat gekoppeld kan worden aan een thema. Laten zien dat er ontzettend veel verschillende soorten boeken zijn staat in groep 4 voorop. Groep 5 leert in de klas hoe ze een boek kunnen kiezen. Waar let je op en wat is belangrijk bij het maken van een keuze. Groep 6 leert boeken te beoordelen, was het leuk of juist niet, en waarom. Daarnaast een bibliotheekinstructie zodat kinderen leren boeken snel op te zoeken. Groep 7 maakt ken nis met een schrijver die op bezoek komt. Tot slot groep 8: Lezen blijft leuk! In groep 1 t/m 8 hebben kinderen kennisgemaakt met verschil lende aspecten van lezen. In het laatste school jaar is het vooral belangrijk om het plezier in lezen vast te houden. Door middel van een leu ke activiteit ontdekt het kind wat voor ’lees- type’ hij of zij wel is. Vanaf maandag 13 oktober zijn wij voortaan elke maandag gesloten! Bestellingen vanaf f 25,- worden in Moergestel gratis thuisbezorgd! ROOTVEN 15, MOERGESTEL TELEFOON (013)513 1273 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 Moergestel Raadhuisstraat 9 95

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5