Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk 14e Hart van Brabantloop met ’De Vennen’ OMROEP^BRABANT kunt u contact opnemen met de afdeling So ciale Zaken. Daar wordt dan bekeken op wel ke wijze u mogelijk hulp kan worden geboden. Neem in ieder geval contact op zodra u ziet aankomen dat u financieel in de problemen raakt. Als u na het lezen van deze informatie nog vra gen hebt, neem dan gerust contact op met de afdeling Sociale Zaken, tel. 52 91 311. Verkeers maatregel Ontwerp- bestemmings- plan Algemene Inspraak verordening De liefde voor ons vak is alleen maar in uw voordeel! De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 13 oktober op het informatiepunt in de Open bare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder W. van Roessel: 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 14 oktober 1997 is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmaan van 11.00-12.00 uur. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. - A Moergestel - A MOERGESTEL Mathieu Bruurs, Henriëtte van Gils, Dirk van lersel, Jeanne van Kollenburg en Rob van den Meijdenberg. De overwinning krijgt nog wat extra glans omdat we loopgroep ’Physique’ toch nog ruim achter ons wisten te houden. Geen doel op zich, maar toch wel mooi meegenomen. Gefelici teerd met jullie 19e plaats. Verder bedanken wij de uitstekende begelei ding voor de lopers onderweg: John Schepens, Herman de Laat en Sjef van den Meijdenberg. Inmiddels zijn er van het boek ruim 9000 exemplaren verkocht. De vijfde druk is uitge geven in een oplage van 1000 exemplaren. Het boek is in de boekhandel verkrijgbaar. de editie aan aan Frans van Hoof van Omroep Brabant, die al ruim 20 jaar de wekelijkse ru briek /Bij Wijze van Spreken’ presenteert. In die rubriek werd enkele jaren lang aan luis teraars gevraagd spreekwoorden af te maken of varianten op Brabantse spreekwoorden en zegswijzen in te sturen. Veel van dat ingezon den materiaal is in het boek ’De Brabantse Spreekwoorden’ opgenomen. Vijfde druk deze week gepresenteerd Boek Brabantse Spreekwoorden blijft veel lezers trekken In de studio van Omroep Brabant is deze week het eerste exemplaar gepresenteerd van de vijf de druk van het boek ’De Brabantse Spreek woorden’. Het boek met enkele duizenden Bra bantse spreekwoorden, zegswijzen en uitdruk kingen wordt uitgegeven door de Hein Man dosstichting. De voorzitter van die Stichting, de heer C. van de Ven, bood het eerste exemplaar van de vijf- Wanneer vergaderen commissies en raad over de begroting? In het procedureschema voor de raads- en com missievergaderingen staan voor de behande ling van de ontwerp-begroting voor 1998 com missievergaderingen gepland voor dinsdag 14, woensdag 15 en donderdag 16 oktober. Die commissievergaderingen gaan niet door! De begroting zal - indien nodig - behandeld worden in de normale maandelijkse commis sievergaderingen. Die worden gehouden op dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 ok tober. De gemeenteraad vergadert over de be groting op donderdag 6 november a.s. Welke commissies op welke dag vergaderen en hoe laat die vergaderingen beginnen, zal tijdig wor den gemeld. Onder ideale weersomstandigheden werd za terdag 27 september deze estafetteloop in 't Midden-Brabantse gehouden. Voor de 2e keer nam Schaatsclub ’De Vennen’ met ditmaal een sterk verjongd team deel aan deze loop. Gesponsord door Adviesburo van Dam en on der de bezielende leiding van Sjef van den Meijdenberg heeft dit team een meer dan voortreffelijke prestatie geleverd. De basis van dit succes is te danken aan de geweldige team geest en discipline binnen de groep. Iedereen heeft gelopen voor wat hij waard was. De eindtijd van verleden jaar is zelfs met 8 minuten verbeterd waardoor dat in het eind klassement een niet voor mogelijk gehouden 16e plaats opleverde. Geweldig!!! De totale afstand, 103,6 km, werd door de vol gende Vennen-atleten volbracht: Janneke Bur gers, Jan van de Wiel, Bram van Óirschot, Eef- je van den Meijdenberg, Luuk van den Meij denberg, Marcel Bruurs, Richard Bruurs, Jan op 't Hoog, Inge Reyrink, Hans Bierhuizen, Informatie van de afdeling Sociale Zaken Vrijlating van inkomsten uit deeltijd werk Onder voorbehoud van goedkeuring door de gemeenteraad wordt vanaf 1 oktober 1997 een inkomstenvrijlating ingevoerd voor inwoners die een uitkering van de afdeling Sociale Za ken ontvangen en in deeltijd werken. Die vrij lating geldt dus niet voor iedereen. Wie komt in aanmerking? - alleenstaande ouders met kinderen tot 5 jaar; - mensen die 57,5 jaar of ouder zijn. De hoogte van de vrijlating Van de deeltijdinkomsten wordt per maand de eerste 155,- vrijgelaten. Van wat u meer ver dient wordt de helft vrijgelaten. In totaal kan de vrijlating maximaal per maand 285,- be dragen. Vérdient u dus 300,- dan wordt die maand 227,50 vrijgelaten. Verdient u 425,- dan wordt 285,- vrijgelaten. Als u meer verdient dan blijft de vrijlating 285,-. Wat is bijzondere bijstand en waar voor kan ik die krijgen? Als u door bijzondere omstandigheden extra kosten moet maken, kunt u daar vaak extra bijstand voor krijgen. Dat heet: bijzondere bij stand. Het is soms moeilijk te bepalen wat bijzondere omstandigheden zijn. Vaak heeft het te maken met uw gezondheid of leefomstandigheden. Denk hierbij aan kosten van een brilmontuur en glazen, contactlenzen, van kinderopvang, dieetkosten, maaltijdvoorziening, bewassing, orthopedisch schoeisel, reiskosten, enz. Als u niet weet of bepaalde kosten bijzonder zijn, neem dan altijd contact op met de afde ling Sociale Zaken. Moet u huisbezoek toestaan? Ja, u moet meewerken aan ieder onderzoek dat de afdeling Sociale Zaken noodzakelijk vindt om het recht op bijstand vast te stellen. Daar kan een huisbezoek bijhoren. Degene die het huisbezoek aflegt, moet zich uiteraard wel legitimeren. Weigert u medewer king, dan kan behandeling van uw aanvraag worden gestaakt. Heeft u reeds een uitkering, dan kan die weigering ertoe leiden dat uw uit kering wordt stopgezet. Kan de afdeling Sociale Zaken helpen bij schulden? Als u schulden heeft waar uzelf niet uitkomt, PAGINA 11 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 gemeente gemeente V FICTIEVE BOUWVERGUNNING/AKKOORDVERKLARING Burgemeester en wethouders maken bekend dat op de melding voor het bouwen van een erker aan de woning aan de Opslag 5 te Moergestel niet tijdig is gerea geerd. Er is derhalve een fictieve akkoordverklaring ontstaan. Dit houdt in dat degene die het bouwwerk heeft gemeld, zonder toestemming van burgemeester en wethouders kan gaan bouwen. Omdat het kan zijn dat u door het bouwen van genoemd bouwwerk in uw belang wordt getroffen, bestaat de mogelijkheid om tegen deze fictieve akkoordverkla ring binnen zes weken een bezwaarschrift in te dienen bij het college van burge meester en wethouders, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Deze termijn begint op de dag na de datum van deze bekendmaking. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrecht bank te Breda, sector bestuursrecht, postbus 90110, 4800 RA Breda. Een derge lijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. ALGEMENE INSPRAAKVERORDENING GEMEENTE OISTERWIJK 1997 In zijn vergadering van 25 september 1997 heeft de gemeenteraad van Oisterwijk vastgesteld de ’Algemene Inspraakverordening voor de gemeente Oisterwijk 1997’. Deze verordening treedt in werking met ingang van de achtste dag, na die, waarop zij bekendgemaakt is. Op die datum komen te vervallen de inspraakvoorzieningen van o.a. de voormalige gemeente Moergestel. U kunt de Algemene Inspraakverordening gemeente Oisterwijk 1997 inzien bij Voorlichting (balie 5) in het gemeentehuis aan de Lind 44 in Oisterwijk. Op werkda gen tussen 8.30 en 16.00 uur en op donderdag tot 's avonds 19.00 uur. Ook een exemplaar van de verordening is daar verkrijgbaar evenals in de bibliotheken te Oisterwijk en Moergestel. 'BUITENGEBIED OISTERWIJK DEEL MOERGESTEL' Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken bekend dat het ontwerp van het bestemmingsplan ’Buitengebied Oisterwijk - deel Moergestel’ met ingang van maandag 13 oktober 1997 gedurende vier weken voor een ieder tijdens openings uren ter inzage ligt bij de afdeling Voorlichting in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk, alsmede in de openbare bibliotheek aan de Schoolstraat 37, Moergestel en de bibliotheek te Oisterwijk. Het bestemmingsplan heeft betrekking op het buitengebied van de voormalige gemeente Moergestel met inbegrip van de grenscorrecties die zich als gevolg van de gemeentelijke herindeling van 1 januari 1997 daarin zich hebben voorgedaan en uitgezonderd het landgoed De Hooge Braaken en de inmiddels in het bestem mingsplan ’Kom Moergestel’ opgenomen gronden grenzend aan de Sonman en de Scheerman. Het plan beoogt een actualisering van het planologische regime voor het buitengebied van Moergestel aansluitend bij de moderne maatschappelijke inzichten en het in een stroomversnelling geraakte buitengebieden-beleid. Een ieder kan gedurende de termijn van vier weken schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp-bestemmingsplan kenbaar maken aan de gemeenteraad van Oisterwijk, Postbus 10101,5060 GA Oisterwijk. VERLEGGEN BEBOUWDE KOM-GRENS AAN DE MOLENSTRAAT TE MOERGESTEL De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat de raad van de gemeente Oisterwijk d.d. 25 september 1997 heeft besloten: - de grens van de bebouwde kom van Moergestel aan de Molenstraat te Moer gestel verplaatsen naar de kruising Molenstraat - Waterhoefstraat, zoals aange geven staat op de bij dit besluit behorende tekening. Het besluit treedt in werking op 10 oktober 1997. Bent u het niet eens met dit besluit? Dit verkeersbesluit ligt met ingang van 10 oktober gedurende 6 weken ter inzage op het gemeentehuis aan De Lind 44, de openbare bibliotheek aan de Distelstraat 1 te Oisterwijk alsmede op de openbare bibliotheek aan de Schoolstraat 37 te Moergestel. Gedurende deze termijn kunt u tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Verder kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzsoek kunt u alleen indienen, indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnnmgen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplrlinapn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan inclUlllgCII het co||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 40 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het uitbreiden van de garage aan de Herengoedstraat 11. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor het: - bouwen van een overkapping met berging aan de Past, v/d Boogaardstr. 29. Met de volgende melding is ingestemd: het bouwen van een berging aan De Stappert 47. Vergunning is verleend voor het: slopen van de werkplaats behorende bij Industrieweg 1. ADVIESBURO ’■ACCOUNTANTS EN BaASTINGADVISEUfiS At^couNW

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11