Ma faniQöiiöch spri^kussai voor kindorai I HARKEMA ÊONDERS 1 7ATFR E R AI Groot familiegebeuren Mijn hobby: kantklossen STERK DOOR SERVICE De Lind 18 Oisterwijk Tel. 013-523 26 00" HÏÏ WERKEN HELPEN HELEN 24696 Lunch(T)rc>mme|■? Gezonde lunchtrommel www.harkema-honders.com I dj l '.r f B 1 PAGINA 10 I vanuit de Bijbel Bank 3 752.1 6.936 1 Met uw bijdrage dóen we iets! Postgiro Bij bestelling krijgt u een geboorteherinneringen-bewaardoos vol informatie en producten; Na de geboorte ontvangt u: - een tasje met allerlei informatie en producten voor zowel moeder als kind; - een bon voor een gratis vergroting (20x30 cm van uw eigen negatief) van Chris van den Bijgaart Fotografie; - een bon voor een speciaal samengesteld babypakket van Super Mario van Balkom; - een bon voor 3 rollen beschuit en 2 pakken muisjes van Jumbo Supermarkt Denissen; - een kortingsbon van Rijwielhandel Frank Vogels bij aankoop van een fietsstoeltje; - een bon voor 100,- korting bij aankoop vanaf 500,- van Jan Michiels Woninginrichting; - een handig notitieblokje van Buro ’76; - een bon voor een boeket bloemen van Bloemisterij Wim Willems Veel kinderen en volwassenen nemen dagelijks hun lunch mee naar school of het werk. Vaak 1 J 1 I Zeister Zendingsgenootschap Postbus 19 3700 AA Zeist 1 1 1 I 1 wat Stuk is De meeste Nederlandse gezinnen kennen drie maaltijden: ontbijt, lunch en warme maaltijd. Twee van deze maaltijden zijn broodmaal tijden. Brood is dus nogal belangrijk in ons voedingspatroon. Brood is smakelijk en heeft een hoge voedingswaarde. Bruin brood of rog gebrood bevat meer B-vitamines, ijzer en voe dingsvezel dan wit brood. zit er weinig variatie in de broodsoort en het beleg. Dit maakt het aantrekkelijk om tussen de middag lekkere, vaak ongezonde, snacks te gaan eten in plaats van de van thuis meege brachte lunch. Toch kunnen gezonde boter hammen ook lekker zijn. Belangrijk is om te zorgen voor variatie. Wissel eens af met het brood: er is volkoren-, bruin-, wit-, rogge-, krenten- en stokbrood. Neem eens brood met zonnebloempitten, maan- of sesamzaad. Smeer voor de verandering eens pindakaas of sandwichspread op het brood en belg dit met plakjes komkommer of radijs. Andere sugges ties zijn: kaas met reepjes paprika, rookvlees met schijfjes banaan, worst met zoetzuur, smeerkaas met schijfjes appel. Zorg dat beleg niet kan ’doorlopen’. Hagelslag op de cervelaatworst is een rare combinatie. Door hartig en zoet apart te verpakken in bo- terhampapier of folie raken de smaken niet vermengd. Een blaadje sla of een stukje kom kommer voorkomt dat de hartige boterham men uitdrogen. Bewaar het brood in een trom meltje. Brood in een zakje wordt al snel klef en in elkaar geperst. Brood voor de lunch kan de avond tevoren worden klaargemaakt, op voorwaarde dat het ’s nachts in de koelkast wordt bewaard. Met deze tips kunnen ’overblijvers’ lekkere en af wisselende boterhammen maken. tien redenen om bij ons uw geboortekaartjes te bestellen? Zondag 12 oktober wordt voor de 16e keer het Softbalfamilietoernooi gespeeld op de velden van Roef! aan het Stokeind. Dit evenement is uitgegroeid van enkele teams tot over de 20 teams dat jaarlijks het softbalseizoen afsluit met een gezellig dagje softbal. Ook dit jaar is het weer raak, 25 teams wagen het om weer om de eer te gaan strijden. Dit gezelligheidstoernooi wordt gespeeld door teams die bestaan uit familie, vrienden, ken nissen, buren, collega’s of wat voor relatie ook. Teams die al jaren meespelen, maar ook ieder jaar melden zich weer nieuwe teams aan. We spelen dan ook in drie categorieën: de gevor derden, half gevorderden en beginners. Niet alleen de spelers maar ook het publiek is van harte welkom om mee te genieten van deze sfeervolle sportdag. Om 10.00 uur beginnen de wedstrijden om 127.00 uur wordt de finale gespeeld. Dus kom gerust even kijken en genieten. Honk-, Soft- en Peanutbaltak van S.V. Roef! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 25 Jaar geleden zag ik voor het eerst iemand kantklossen. Een oudere dame, die rustig ach ter haar kussen zat. Haar klosjes gingen tik kend op en neer, de spelden zette ze ijverig in het patroon. Ik was meteen ’verkocht’ bij het zien van die bewegingen.’n Tijdje later ging ik lessen vol gen. In de loop der jaren groeide mijn liefde voor het kantklossen. Ik ging op hoger niveau lessen volgen, ontdekte daar nog meer moge lijkheden dan alleen witte kleedjes en figuur tjes. Want er zijn ook hele leuke gekleurde kleedjes en figuurtjes te klossen, zelfs schoen tjes, doosjes, kerstboomfiguurtjes, engeltjes, vogeltjes of onderzetters, etc. Mijn liefde voor mijn hobby is uitgegroeid tot het les-geven ervan, zodat ik er op een andere manier mee bezig kan zijn en meer mensen kan laten genieten van de mooie resultaten die voortkomen uit draden, klosjes en spelden. Voor informatie of het bezichtigen van mijn hobby kunt u bellen naar Geerte Schellen, 513 1803. Dat zijn er dus 9, maar er is nóg meer, want: u mag rekenen op een uiterst gunstige prijs, een uitstekende kwaliteit en altijd vakkundig advies. Dat maakt uw keuze dus wel héél gemakkelijk!!! Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268 Nog een goede tip? Reserveer de boeken wel tijdig! waar nood is

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10