RADIO O KORFBAL^ Audacia-nieuws BRABANT OMROEP Zo is er maar éénl Healing-avond met foto’s Oisterwijk Zondag 5 oktober: Open Dag op De Spinder Open Bedrijvendag C.S.O. Moergestel op 5 oktober Voel je thuis in je sportJ Alcohol S.V. Roef! Handbal Open staan voor liefde B en W besluiten Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal met: de muzikale keuze van..., interviews, korte berichten, nieuwtjes, sport en vooral veel gezellige muziek. Presentatie zondag 5 o kt.: Corné Schoenmaker Gemeentekantoor vrijdag a.s. hele dag dicht Paspoort vanaf 1 oktober weer goedkoper Audacia verliest van TGG en daarna van de schiedsrechter AUDACIA-JEUGD Uitslagen junioren: Broekhoven 1 - Audacia Al Audacia BI - Ons Vios 2 DESK 3 - Audacia B2 Beerse Boys 1 - Audacia Cl Audacia C2 - Beerse Boys 2 U kunt komen kijken naar het ver vaardigen van orthopedische maat schoenen Open Huis bij Omroep Brabant IA 8 PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 20.00 F.. 1-3 2- 0 1- 2 3- 8 3- 1 0-2 1 -1 2- 3 4- 1 3- 5 tiaal len- ran- out. afd. het 14.30 11.00 12.30 10.00 10.00 14.30 14.30 10.00 10.00 ..9.30 ..9.30 ..9.00 10.00 ..9.30 10.00 ..9.30 10.15 10.45 10.15 10.45 10.00; vertrek 9.00 11.00; vertrek 10.00 3-1 3-3 5-8 7-2 Op zondagavond 5 oktober om 20.00 uur is er weer de maandelijkse healingavond in wijkge- bouw De Bunders, Frans Halsstraat 34 in Oisterwijk. Thema: open staan voor liefde. Er wordt bijzonder aandacht besteed aan zieke, hulpbehoevende (overleden) men zoekende mensen, met meditatie, stilte, behandelingen en samen praten werken wij ook aan onszelf. De avond wordt begeleid door spiritueel gene- zer-paragnost Gustave Raaijmakers en de groep healers-in-opleiding. Info: 528 5446. van t de and cht. len- >oor rui- ima be- .2-1 16-0 .0-2 .6-2 0-5 8-2 a0-2 6-3 0-12 2-1 0-7 10-0 8-0 2-2 Aanwezig: 13.30 13.30 13.30 12.00 11.00 11.00 12.10 13.20 12.45 13.00 (in de zaal) gemeente 1-3 1-1 In de vergadering van 24 september 1997 zijn onder meer de volgend besluiten genomen: - Aan de gemeenteraad zal een voorstel wor den voorgelegd over het al of niet instemmen met de ontwerp-begroting van het Samenwer kingsverband Midden-Brabant voor 1998; - Het college heeft een aantal beleidsuitgangs punten voor het gehandicaptenbeleid vastge steld. De nota over dit onderwerp zal voor ad vies worden voorgelegd aan de Commissie Welzijn. - Het college heeft ingestemd met de intentie verklaring met Teurlings Telematica en Cen trale antenne b.v. tot koop/verkoop van de cen trale antenne-installatie. - Een aantal verzoeken om ontheffing in ver band met de voor gemotoriseerd verkeer afge sloten Van Tienhovenlaan/Heiligenboom is afgewezen. Vrijdag 3 oktober kunt u niet terecht in het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oister wijk. Het kantoor is in verband met de personeels- dag van de ambtenaren de hele dag gesloten. Op zondag 5 oktober a.s. opent Centrale Afval verwerking Spinder z’n deuren voor het pu bliek. Alle Middenbrabanders krijgen die dag de kans om een van de grootste en modernste afvalverwerkende bedrijven in Nederland van dichtbij te bekijken. Vooral uniek is de mogelijkheid de onlangs gereed gekomen inspectietunnel te bezichti gen. In deze 400 meter lange tunnel, dwars door de afvalberg heen, krijgt het publiek te zien hoe het afvalwater uit de stortplaats wordt gecontroleerd. De inspectietunnel is een van de spectaculairste, maar ook een van de belang rijkste milieubeschermende voorzieningen op Spinder. U kunt ook het Afval Overslag Sta tion bezoeken en naar het hoogste punt van de afvalberg klimmen. Spinder heet u welkom op zondag 5 oktober van 10.00 tot 17.00 uur. NB.: Trek platte schoenen of laarzen aan! De Open Dag bij De Spinder staat in het teken van de Open Bedrijvendag. Uitslagen: GJD: Roef! - White Demons4-4 JJB: Roef! - Dongen16-4 MJC: Roef! - Avanti7-9 DJA: White Demons - Roef! 12-5 HJA: Heerle - Roef!12-15 MJB: RHV - Roef!4-1’1 HES: Were Di - Roef! 5-19 3-4 oktober: Weekend basisschooljeugd Programma van de laatste wedstrijden van de veldkompetitie: Zondag 4 oktober: MJC: Blauw Wit - Roef! DJA: Roef! - HVO 2 HJA: Roef. - Internos.... HES: Roef! -GHV3 JJB: HVT - Roef! MJB: Tachos - Roef! Handbal is altijd raak! Een nieuw paspoort nodig? Haal dat dan in de periode tussen 1 oktober en 1 april. Dat is voor deliger. Zoals gebruikelijk worden de paspoor ten vanaf 1 oktober namelijk weer goedkoper. Tot 1 april kunt u dus voor aanzienlijk minder geld dan na die periode een nieuw paspoort aanschaffen. Vanaf 1 oktober tot 1 januari (want daarna komt er een prijsverhoging) kost een paspoort 84,25. Klaar terwijl u wacht! Een Europese identiteitskaart kunt u al kopen voor 35,90. Voor beide reispapieren moet u zijn bij de ba lie van Burgerzaken in het gemeentekantoor. Alcohol speelt in onze samenleving een grote rol. Van jongs af aan kom je er op allerlei ma nieren mee in aanraking. Meer dan tachtig pro cent van alle volwassen Nederlanders drinkt regelmatig alcohol. Zij doen dit niet om zich te bedrinken, maar omdat het lekker is, gezel lig is en ontspant. Alcohol heeft die prettige kanten. Maar juist vanwege die prettige kan ten is men al gauw geneigd steeds vaker een borrel of pilsje te nemen. Het kan dan steeds moeilijker worden onderscheid te maken tus sen matig en overmatig drinken, verantwoord en onverantwoord drinken. Alcohol beïn vloedt direct het bewustzijn en het gedrag. Je kunt er op den duur lichamelijk en geestelijk afhankelijk van worden. In dat geval is er spra ke van gewenning en verslaving. Alcohol sluipt langzaam je dagelijks leven binnen en blijkt niet meer zo onschuldig te zijn. Regelmatig stevig drinken brengt ongemerkt blijvende schade aan je gezondheid, met name aan organen als lever, maag en hersenen. Belangrijk is om jezelf af te vragen: ’Waarom drink ik eigenlijk?’ Is het: omdat ik het lekker vind, om erbij te horen, om m’n dorst te lessen, om m’n proble men te vergeten, om wat te vieren? Soms zijn er best goede redenen om eens wat te drinken. Maar er zijn ook bedenkelijke redenen om te drinken. Je kunt ook te véél excuses aanvoe ren. In dat geval wordt het tijd om iets aan je drinkgedrag te veranderen. Naast de schade die je jezelf toebrengt, kun je door overmatig alcoholgebruik ook schade toe brengen aan anderen; in het verkeer, op je werk en in je relaties. Geniet van de plezierige kanten van alcohol, vooral in deze wijnmaand, maar blijf denken bij het schenken! Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD. TGG - Audacia2-0 TGG ging ontzettend fanatiek uit de startblok ken en al spoedig zou blijken dat Audacia het moeilijk zou krijgen tegen deze fysieke ploeg. Voor dat de ploeg wist wat er aan de hand was lag in de zevende minuut al de 1 - 0 in het doel. Audacia kreeg bij een vloedgolf van aanvallen de bal maar niet weg en het doelpunt was daar een logisch gevolg van. Het offensief ebde wat weg en Audacia, de technisch betere ploeg, kreeg meer vat op het spel en ging van haar kant fanatiek op zoek naar de gelijkmaker of zelfs nog meer. Uw verslaggever heeft al die jaren vermijd kritiek op de leiding te geven, maar nu kan hij er niet meer onderuit. Wat deze scheidsrechter in het verdere verloop van deze wedstrijd presteerde grensde aan het ongelooflijke en veroorzaakte daarmee geen normaal verloop van de wedstrijd. Het zou le ver voeren daarop in detail in te gaan, maar geloof mij, ieder fluitsignaal gaf een verrassing. Er werden onbegrijpelijke gele en rode kaar ten getoond en er mag achteraf van geluk wor den gesproken dat de thuisploeg voorstond, anders waren de gevolgen niet te overzien ge weest. Dit zo schrijvende moet ik een groot compliment maken aan het adres van Auda cia, dat weliswaar haar kritiek uitte, maar ge lukkig nergens over de schreef ging. Dat het uiteindelijk drie minuten voor tijd nog 2-0 werd door een penalty paste gewoon in het totale beeld. Maar gauw vergeten zou ik zeggen en er zeker geen minderwaardigheidscomplex van krij gen!! Uitslagen 28 september 1997 TGG 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Oirschot Vooruit 2 Audacia 3 - RKDVC 6 Audacia 4 - RWB 4 Uno Animo 5 - Audacia 5 Audacia 6 - Korvel 4 Uno Animo 9 - Audacia 7 Spoordonkse Boys 6 - Audacia 8 Audacia 9 - Beerse Boys 6 Dames SET - Audacia (vr.sch.) Programma 5 oktober 1997 Audacia 1 - Essche Boys 1 RWB 2 - Audacia 2 Audacia 3 - SC ‘t Zand 3 Viola 4 - Audacia 4 Audacia 5 - Jong Brabant 5 Merlijn 2 - Audacia 6 Audacia 7 - SVSSS 6 Audacia 8 - SVSOS 2 Hilvaria 6 - Audacia 9 Dames SDO’39 - Audacia 110.00 Programma Zaal Audacia/De Brouwer Vrijdag 3 oktober 1997 Audacia/De Brouwer 1 vrij Ruiven Berkel-Enschot: BE’79/BD Turck 4-Audacia/De Brouwer 2 19.30 Stokeind te Moergestel: Audacia/De Brouwer 3 - FC Phoenix 3.21.30 Uitslagen junioren en meisjes: Hilvaria 1 - Audacia Dl Taxandria 2 - Audacia D2 Audacia D3 was vrij Beerse Boys 1 - Audacia El Audacia E2 - Oisterwijk 1 Spoordonkse Boys 1 - Audacia E3 Audacia E4 - Beerse Boys 5 Nemelaer 1 - Audacia F1 Audacia F2 - Beerse Boys 2 Beerse Boys 3 - Audacia F3 Audacia F4 - Nemelaer 3 Beerse Meisjes - Audacia Meisjes Programma zaterdag 4 okt Audacia Al - Hieronymus 1 DVG 1 - Audacia BI Helvoirt 2 - Audacia B2 Hieronymus 1 - Audacia Cl Audacia C2 is vrij Audacia Dl - GSBW 1 Audacia D2 - Hieronymus 1 Baardwijk 2 - Audacia D3 Taxandria 1 - Audacia El Audacia E2 - Hilvaria 2 Nevelo 3 - Audacia E3 Audacia E4 - Hilvaria 5 Beerse Boys 1 - Audacia F1 Audacia F2 - Oirschot 3 SVSOS 1 - Audacia F3 Audacia F4 - Sarto 10 Audacia meisjes zijn vrij Welkom bij C.S.O. C.S.O. is een jong atelier waar orthopedische maatschoenen vervaardigd worden. Dat bete kent dat elk paar schoenen geheel volgens de wensen van de drager klant) worden ge maakt. In opdracht van vier Nederlandse schoentechnische bedrijven, verenigd in de fe deratie PAS, en een Duits bedrijf, maakt C.S.O. met plm. 30 medewerkers haar producten. Sinds de oprichting, 6 jaar geleden, is het personeelsbestand ruim verdubbeld. De afkorting C.S.O. Deze staat voor Centrale Schachten- en Onder- werkmakerij. Een schacht is een vaktechnisch woord voor de compleet in elkaar gestikte leer- delen van de schoen. Het onderwerk is het to taal monteren van de schacht op de leest en de afwerking van het loopzoolgedeelte. Sinds enige tijd mag C.S.O. ’erkend leerbedrijf’ aan haar staat van dienst toevoegen. Verschillende jonge mensen zijn via de vakopleiding geschoold en intern getraind tot bekwaam vakvrouw of vak man. Heeft u belangstelling in het bezichtigen van ons bedrijP Dan bent u van harte welkom op zondag 5 oktober tussen 10.00 en 17.00 uur op de Industrieweg 21b (industrieterrein Stokeind) te Moergestel. Graag tot ziens! Uitslagen: Pup. F: DDW - Roef! Pup. D: Vessem - Roef! Asp. C: DDW - Roef! Jun. A: Omhoog - Roef. Programma zaterdag 4 oktober: Pup. F: Rosoio - Roef!10.00; vertrek 9.00 Pup. D: Hilko - Roef!11.00; vertrek 10.10 Asp. C: WO - Roef! Jun. A: WO - Roef! Programma dinsdag 7 oktober: Recr.: Bladella - Roef! TILBURG - De radio- en TV-studio van Om roep Brabant aan de Enschotsestraat in Tilburg houdt zondag 5 oktober ’open huis’. Ook de andere studio’s van de regionale omroep in Eindhoven, Den Bosch en Breda zijn dan toe gankelijk voor het publiek. Van 10.00 tot 14.00 uur is iedereen welkom in de studio’s. Medewerkers van de omroep ge ven rondleidingen en maken duidelijk hoe de radio- en televisieprogramma’s van Omroep Brabant tot stand komen. Enkele bezoekers van de open dag kunnen meedoen aan het ’Omroep Brabant Actua Spel’. Dit spel, dat twee keer per uur wordt ge speeld met vier deelnemers in de vier Omroep Brabant-studio’s, wordt rechtstreeks op de ra dio uitgezonden. De Open Dag bij Omroep Brabant staat in het teken van de Open Bedrijvendag. Omroep Bra bant zal hieraan in het zondagochtend-maga- zine ’Lekker Geen Wekker’ uitgebreid aan dacht besteden. Clubavond Op 3 oktober hebben we clubavond. Deze avond is met een nieuw tintje. Op deze avond vieren we dat het tiende fustje is leeggetapt. Dit vieren we door middel van het elfde fustje. Deze feestavond kan beginnen om negen uur. Officiële opening Op 10 oktober hebben we de officiële opening van ons clubgebouw. Deze avond begint voor leden vanaf half tien. Op deze avond zal er ook een band spelen. Ledenvergadering Op 17 oktober hebben we ledenvergadering. Deze vergadering wordt geopend om negen uur. Dit is in het nieuwe clubgebouw. Najaarsuitstapje Op 18 oktober hebben we ons najaarlijks uit stapje. Deze keer gaan we naar de Time Out in Gemert. Dit is een van de grootste disco’s in Nederland. Voor diegenen die meewillen moe ten zich opgeven bij Dennis Smetsers, tel. 0411 - 673189. Doe dit op tijd, want vol is vol. Kos ten voor leden 5,- en voor niet-leden 15,-. We vertrekken die avond op het St. Jansplein om half negen. Introduiken We willen op 16 november introduiken orga niseren maar dan moeten er wel liefhebbers voor zijn. Als je zin hebt om mee te gaan kun je bellen met Bart van Korven, 513 2358 of Bert- Jan Smits, 513 2205.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9