wij de kaartjes u de'cadeaus A Belangrijke internationale onderscheiding voor ’Villa Volta’ Herfstwandeling door ’De Brand’ Oisterwijk dan we et u Sa Eén ding echter: reserveer de boeken tijdig!!! Een uitgebreide collectie geboortekaartjes staat voor u klaar. De collectie 1998 wel te verstaan, omdat we graag voorop lopen en alleen het aller-aller-allernieuwste goed genoeg voor u is! Een collectie die u mee naar huis mag nemen, zodat u op uw gemak een keuze kunt maken. Bij bestelling krijgt u een geboorteherinneringen-bewaardoos vol informatie en producten; Na de geboorte ontvangt u: - een tasje met allerlei informatie en producten voor zowel moeder als kind; - een bon voor een gratis vergroting (20x30 cm van uw eigen negatief) van Chris van den Bijgaart Fotografie; - een bon voor een speciaal samengesteld babypakket van Super Mario van Balkom; - een bon voor 3 rollen beschuit en 2 pakken muisjes van Jumbo Supermarkt Denissen; - een kortingsbon van Rijwielhandel Frank Vogels bij aankoop van een fietsstoeltje; - een bon voor f 100,- korting bij aankoop vanaf f 500,- van Jan Michiels Woninginrichting; - een handig notitieblokje van Buro ’76; - en om het feest compleet te maken een bon voor een boeket bloemen van Bloemisterij Wim Willems. Maaaarrrdat is nog lang niet alles!!! Want wij zijn een Baby- Welcome-Drukker. Dat betekent: 'n aantal extraatjes waarvan u alleen bij óns kunt profiteren, en diverse Moergestelse bedrijven doen daar nog eens ’n schep(je) bovenop, kijk maar: Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 Postbus 10101,5060 GA Oisterwijk. Ook kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ), die tijdens kan tooruren bereikbaar is onder nummer (013)- 5291347. De nieuwste attractie van de Efteling, Villa Volta, heeft niet alleen in Nederland, maar ook over de grenzen veel waardering geoogst. De attractie die in 1996 werd geopend, is de enige Europese attractie die de ’THEA Award of Outstanding Achievement’ krijgt. Deze be langrijke internationale onderscheiding wordt jaarlijks uitgereikt door de ’Themed Entertain ment Association’, een internationaal comité uit de vakwereld van het entertainment. De uitreiking van de prijs zal plaatsvinden tijdens het jaarlijkse ’THEA Awards Gala’ in het Be verly Hills Hotel in Los Angeles op 13 septem ber a.s. Villa Volta is een statig 18e eeuws herenhuis vol raadsels en Geheimen, waarin de bezoekers aan den lijve ondervinden wat Hugo van den Loonsche Duynen heeft doen vluchten, en waarin alle zintuiglijke waarnemingen op zijn kop worden gezet. De attractie is in eigen huis ontwikkeld en gerealiseerd in samenwerking met het Nederlandse bedrijf VEKOMA in Vlo drop. Villa Volta is een noviteit, gebaseerd op een klassieke kermis-attractie. Met de bouw van Villa Volta was een bedrag van 10 miljoen gulden gemoeid. ning, postbus 10101,5060 GA Oisterwijk, of u kunt uw aanmelding in de brievenbus stoppen van het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk. Aan deelname aan de discussie zijn geen kosten aan verbonden. Werken aan advies Uit die brede discussie zal een advies moeten komen over de toekomst van Oisterwijk en de weg die moet worden ingeslagen op weg naar die gewenste toekomst. De gemeenteraad gaat uiteindelijk beslissen mede aan de hand van de adviezen die uit de gedachtenwisseling met u voortkomen. Notitie verkrijgbaar Wilt u een exemplaar van de Startnotitie Oisterwijk na(ar) 2010 in uw bezit hebben om u te kunnen voorbereiden op de gedachtenwis seling, dan kunt u een gratis exemplaar afha len bij Voorlichting in het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk of tijdens de ope ningstijden in het servicepunt van de gemeen te in de openbare bibliotheek in Moergestel. Op verzoek wordt de notitie ook toegestuurd. komen Discussie begint in oktober Verenigingen en organisaties kunnen ook meepraten over toekomst van Oisterwijk Hoe moet Oisterwijk er in 2010 uitzien en wel ke weg moeten we nu inslaan om dat te berei ken. Dat is het onderwerp van de brede dis cussie die in oktober gaat beginnen. Iedereen kan aan die gedachtenwisseling deelnemen. Dat geldt voor inwoners van Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom, maar ook voor vertegen woordigers van organisaties, verenigingen en instellingen kunnen zich aanmelden voor die gedachtenwisseling. Het wordt geen oeverloze discussie. Kort, za kelijk en slechts enkele bijeenkomsten onder leiding van een onafhankelijke voorzitter. Basis voor de gedachtenwisseling is de start notitie ’Oisterwijk na(ar) 2010’. In de startno titie staat onder meer een aantal stellingen, voor de een wat meer, voor de ander wat min der prikkelend. Die zijn bedoeld als handvat ten voor de brede gedachtenwisseling in de maand oktober met iedereen die zich betrok ken voelt. Wilt u een exemplaar van de start notitie, dan kunt u die gratis afhalen in het gemeentekantoor bij balie 5 van Voorlichting in het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk of in het servicepunt van de ge meente in de openbare bibliotheek aan de Schoolstraat in Moergestel. Op verzoek wordt de notitie u ook toegestuurd. Aanmeldefi tot 1 oktober Tot uiterlijk 1 oktober kunt u zich aanmelden voor de gedachtenwisseling over de toekomst van Oisterwijk. Aanmelden kan op diverse manieren. Telefonisch via nummer 529 1213 of529 1214 of mondeling aan balie 5 van Voor lichting in het gemeentekantoor. U kunt ook een kaartje of briefje sturen aan: Gemeente Oisterwijk, t.a.v. afdeling Bestuursondersteu- ■STOL 1 Zondag 5 oktober om 14.00 uur start IVN afd. Oisterwijk e.o. een herfstwandeling door het natuurgebied ’De Brand’ in Udenhout. Dit bos- en moerasgebied aan de zuidkant van de Drunense duinen is ontstaan doordat de Zandkantsche Ley eeuwenlang langs de rand van deze duinen zijn weg naar de Maas zocht. In het gebied zijn op het ogenblik verschillen de mooie paddestoelen te bewonderen. Door de grote variatie aan bomen, struiken en krui den voelen ook allerlei dieren zich hier prima thuis. Deze zijn al druk bezig zich voor te be reiden op de winter. Net als de planten natuurlijk, want allemaal hebben ze zo hun eigen manier om de komen de winter door te komen.Er wordt gestart van af de kapel aan de Schoorstraat in Udenhout. Deelname is gratis. Een stookverbod en toch snoeihout verbranden! U hebt in de plaatselijke weekbladen van de laatste week van juli jl. kunnen lezen, dat het college van Burgemeester en Wethouders de notitie ’Verbranden van snoeihout in de open lucht’ heeft vastgesteld. In deze notitie staan de regels, die u dient na te leven wanneer u binnen snoeihout wilt gaan opstoken. Voor wie bestemd? Een vergunning om te stoken is alleen te ver krijgen voor bedrijven in het buitengebied. Als particulier in het buitengebied kunt u overi gens ook in aanmerking komen, maar dan moet uw perceel groter zijn dan een halve hec tare. Dit houdt dus in dat het verboden is bin nen de bebouwde kom een vuurhaard aan te leggen. Hoe kunt u vergunning krijgen? Om snoeihout te kunnen gaan verbranden dient u eerst het college van burgemeester en wethouders ontheffing van het stookverbod te vragen. Dit verzoek moet u schriftelijk doen. Wanneer mag u dan stoken? De ontheffing van het stookverbod kan alleen maar gelden voor de maanden maart en no vember. Voor een ander moment zult u beslist geen vergunning krijgen. Daarnaast gelden er nog andere regels war u rekening mee moet houden, zoals met betrekking tot weekenden en feestdagen, bepaalde tijdstippen op een dag en het al dan niet aanwezig zijn van smog. Meldingsplicht Als u wilt gaan stoken is het ook belangrijk te weten, dan u dit tenminste één uur voordat u begint laat weten aan de afdeling Bouw-en Milieuzaken. Deze afdeling is belast met het houden van toezicht op de naleving van de voorschriften bij vuurhaarden. Wat zijn de kosten? Om een vergunning te kunnen ontvangen bent u voor het jaar 1997 een bedrag van 53,40 aan legeskosten verschuldigd. Nadere informatie Als u nog meer wilt weten over de richtlijnen, waaraan u bij het stoken moet voldoen, kunt u terecht bij het gemeentekantoor Oisterwijk. Het bezoekadres van de gemeente Oisterwijk is De Lind 44 te Oisterwijk en het postadres is n’O^e'n inWT. vvete*1’ gerust- i ma ‘I DC! c PAGINA 8 I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 gemeente j> 4* '1 ---jj^j-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 8