BEZORG(ST)ER Het Brabants Dagblad zoekt per 13 oktober a.s. Moergestel geeft inhoud aan raadsvergadering ’Herder’ vertrekt met zijn schaapjes naar Israël J Aphrodite Open Bedrijvendag ook in Moergestel Nieuwe secretaris ’De Vurhaai’ Beter laat... Aanmelden: 0499-363185 013-513 2437 Hb Afgelopen woensdag was het dan zo ver. Pastor Herman-Jozef van den Broek vertrok met een DIVERSE EXTRA’S o.a.: PG Namens de ouderraad, het team en vooral ook onze kinderen: HARTELIJK DANK! aan al die mensen die Bienekeboldersdag heb ben helpen slagen. (De weergoden uitgezonderd want die lieten zomer- en wintertoeslag diensttijdentoeslag gratis abonnement krant gratis abonnement tijdschrift (o.a. Panorama, Playboy, Margriet, Story, Webber, Fancy e.a.) ons helaas toch nog even in de steek, wat uiter aard de pret niet kon drukken). De Bienekebolders (voor Stappert, Looyakker, Hopveld, Werft, Kriekenakker, Voorbeemd en Mispelbos Verenigingen, instanties e.d. verzoeken wij be leefd hun adressenlijst aan te passen i.v.m. de secretariaatswijziging van Buurtvereniging ’De Vurhaai’. Onze nieuwe secretaris is Berrie Smolders, Oisterwijkseweg 20, 5066 XD Moergestel, Tel. (013) 513 2490. Jan Oerlemans (GB): 'voorrang voor Moergestelnaren Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 - 22e Jaargang - Nr. 972 Het afgelopen schooljaar hebben de leerlingen van ’De Bienekebolders’ wederom het jaar af gesloten met een ’Bienekeboldersdag’. Dit is een sportief gebeuren waarvoor hulp geboden is door sponsors en vele mensen. Bedanken is altijd fijn, maar het is vervelend als je iemand vergeet, vandaar dit berichtje: Moergestel is in de raadsvergadering van 25 september 1997 herhaaldelijk het onderwerp van gesprek geweest. Dat begon al bij de ingekomen stukken waarbij de heer Op ’t Hoog (AB) wethouder Van Gils ter verantwoording riep over het ontbreken van de vereiste vergunningen voor zandopslag aan de Molenakkersstraat en aan de Waterhoefstraat. Over een en ander zal de ko mende week verder worden gesproken in de Commissie O.W.M. Al met al dus goede berichten voor woning zoekenden en voor de uiteindelijke herin richting van dit zo centraal in het dorp gele gen terrein. Nu nog de Bokkenhoek, en dan is een belangrijke, nu lege en lelijke plek op nieuw ingevuld. Alsof dat nog niet genoeg is, kwam Moergestel ook bij het tweede agendapunt van inhoudelij ke aard weer prominent in beeld. Daarin werd zonder veel discussie besloten om het huidige gemeentewapen van de oude gemeente Oister- wijk te handhaven in de nieuwe gemeente. Dan niet langer als de aanduiding van de stadrech ten van Oisterwijk, weergegeven in de drie to rentjes in het wapen, maar voortaan als aan duiding van de band van de drie kernen waar uit de nieuwe gemeente bestaat: Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Als enige vermel- denswaardige feit in deze korte discussie over dit onderwerp mag gelden dat vanuit de raad nog eens, door de heer Wagenmakers, WD, werd gewezen op het belang van het handha ven van het wapen van de voormalige gemeen te Moergestel als het dorpswapen, te gebrui ken voor feesten en gelegenheden in onze kern. Ook het derde onderwerp in rij bracht Moer gestel weer in beeld, nu ter oplossing of ver betering van de verkeersveiligheid nabij het Audaciaterrein, aan de Molenstraat. De raad ging voetstoots accoord met het tussen par tijen, gemeente en Audacia, uitgewerkte compromis. Dit houdt in dat de straat niet wordt afgesloten, zoals de voetbalclub wil de, maar dat er een verhoogd oversteekpla- teau met zebra-aanduiding komt ter verho ging van de veiligheid van de overstekende voetballer(tje)s. Even ontstond nog discussie, door een inbreng van de heer Meeuwes, wat er nu precies zou Hierna was het met Moergestel als onder werp in deze raadsvergadering gedaan. Re latief lang werd er vervolgens gediscussieerd over een verhoging van de onkostenvergoe ding voor wethouders voor reis-, verblijf- en congresbezoekkosten, met zo’n f. 2.000 per wethouder per jaar. Vooral de voorgestelde regeling om een en ander administratief wat soepeler te laten verlopen, door het gaan werken met vaste vergoedingen voor reiskos ten binnen de gemeente en voor congresbe- zoek en daarnaast declarabele kosten, bleek voor meerdere raadsleden gespreksstof. Zelfs werd daarbij de hoogte van de vergoe dingen voor onze vroede vaderen en de raads leden zelf ter discussie gesteld. Alsof dat hier bij aan de orde was, werd door Groen Links en Algemeen Belang betoogd, mede op aangeven van een opmerking van Gemeentebelang, de heer Meerbach, dat de voorgestelde regelingen toch veel te veel van goede waren, goudgerand volgens de heer Smits, te weinig gericht op het gebruik van het (locale) openbaar vervoer, strij dig met het (armoede)beleid voor andere be volkingsgroepen, en meer van dit fraais. Hoe dit alles ook zij, het voorstel haalde, ondanks een amendement van het CDAbij monde van de heer Van den Bosch, de voorschotbedragen te wijzigen, ongewijzigd de eindstreep. Zij het dat naar goed Hollands gebruik werd vastge legd dat het nieuwe regime voor de wethou ders niet met terugwerkende kracht naar 1 ja nuari maar per 1 oktober van dit jaar zou in gaan, en dat bovendien na een jaar een evalua tie zal plaatsvinden tussen de huidige en de nieuwe wijze van werken. Aldus zal duidelijk worden wat de wethouders zo al declareren en congresseren. De overige punten op deze agenda werden vlot en doorgaans bij hamerslag afgehandeld. Belangrijk daarbij is nog te vermelden dat in gestemd werd met het uitbrengen van een positief advies aan het Commissariaat voor de Media inzake de aanvraag voor zendtijd van de Stichting OHM (voormalig LOVO en MTV). Hierdoor wordt de locale RTV-acti- viteit in de verdere toekomst verzekerd. Verdere onderwerpen, zoals de prioriteitenlijst monumenten, vaststelling legesverordening, algemene inspraakverordening, structuurver- ordening commissies, voorbereidingsbesluiten en adviezen over jaarrekeningen van het Stree- karchivariaat en de Bestuursacademie, konden het vlotte verloop van deze vergadering niet meer verstoren. Een vergadering die overigens nu eens niet ontsierd en/of verstoord werd door allerlei stekeligheden tussen de fracties onderling en met het college. Wie weet, wat dit beeld voorzegt. J Huidverzorgingsinstituut j| 42-tal vakantiegangers voor een geheel verzorgde bedevaartreis naar het beloofde land. Eerst had men nog een vesperdienst in de kerk en na de koffie kon de bus van Jan Bertens instappen om naar Schiphol te vertrekken. Veel uitzwaaiers waren getuige van het vertrek van het goed geluimde gezelschap. Onder de reizigers bevond zich ook Ton van Elsdingen en dat betekent dat er straks een goed en uitgebreid fotografisch verslag zal zijn. De reis gaat via Cairo (aankomst kort na middernacht), de Pyramides van Giseh, de Berg Sinai, de Negev en verder naar de Dode Zee. Men bezoekt achtereenvolgens Tiberias, het meer van Genesareth, Nazareth, Kafamaum, en de berg Thabor. De Golandhoogte op de grens tussen Syrië en Libanon wordt aangedaan voordat men naar Jerusalem vertrekt. Dan komen de heilige plaatsen aan de beurt zoals onder andere de Olijfberg, Hof van Olijven, de via Dolorosa en de H.Grafkerk. Op woensdag 8 oktober hoopt men vanuit Tel Aviv weer terug te keren in Moergestel. Een drukke, mooie, maar zeker vermoeiende reis waarbij men op plaatsen komt die voor de pelgrims zeer bekend voorkomen. Hb zijn afgesproken tussen de gemeente en Auda cia in het kader van deze oplossing. Duidelijk werd hieruit dat de gemeente heeft toegezegd de aanwezige parkeerplaatsen bij het voet- balterrein beter te zullen onderhouden, en dat kan op termijn zelfs inhouden dat vanwege deze onderhoudskosten overwogen wordt om deze parkeerruimte te asfalteren, zoals Auda cia ook wenst. Komende zondag 5 oktober a.s. kan het Moergestelse - en overige publiek kennis maken met wat er in een aantal bedrijven in Zuid Nederland zoal te doen is. Allerlei soorten bedrijven openen dan hun deuren waaronder ook een tweetal Moergestelse bedrijven. Dit zijn C.S.O. b.v., Industrieweg 21b waar men maat- en orthopedische schoenen kan zien maken of onderdelen hiervoor. Ook bij Op ’t Hoog Ramen b.v. Industrieweg 23 zal de fabriek voor kunststoframen in gebruik zijn. Iedereen is deze dag van harte welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. Het is een mooie gelegenheid om kennis te maken met deze beide bedrijven en er een educatief dagje uit van te maken. Dus tot zondag 5 oktober a.s.Men verwacht U. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Dat was echter nog maar het begin. Het be langrijkste besluit dat de raad, voor zover het Moergestel betreft, nam, was het besluit om in te stemmen met het aangaan van een exploita- tie-overeenkomst met Woningbouwvereniging St. Joseph, teneinde woningen te kunnen gaan bouwen op het Bramecoterrein. Hiermee wordt de weg vrij gemaakt voor het realiseren van 20 senioren-huurwoningen en 20 koopwo ningen, zowel in goedkopere als duurdere ca tegorieën. Om het plan met name te laten lei den tot aanvaardbare huurprijzen werd beslo ten om daarvoor een kleine f. 300.000 bij te leg gen. Van belang is het, zoals de heer Oerle mans, GB, nog eens nadrukkelijk liet vastleg gen, dat in dit plan voorrang geldt voor Moer gestelnaren, die al op de woningzoekendenlijs ten staan, zij het onder zekere voorwaarden. B I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. I Tel. 013-513 1474 jl h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)J; p i iuiu vui Z.UI yii iyoii ioliii oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1