AUTOMOBIELBEDRIJF Bibliotheek viert kinderboekenweekfeest ’De Veerkes’ en PVS: sponsors voetbalteam DONKERS Oisterwijk Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel B. en W.-besluiten Kioskconcert '4 MOERGESTEL I) Volkswagen Groep Hernieuwde plaatsing Ontwerp- verzoek Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 013-513 1110 Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres. In Moergestel In Oisterwijk Knutselmiddag Kleurwedstrijd Puzzel - ’De tijd in de war’ Voorleesfeest Tijdmachine in de bibliotheek Donderdag 25 september 19.30 uur Raad vergadert over wapen, vlag, zendtijd Stichting OHM en inspraakverordening Zondag 28 september: Big Band Purmerend F* MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 PAGINA 7 officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. gemeente gemeente De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: Spreekuur in Moergestel op maandag 29 september op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder R. Hora van 16.00-17.00 uur. Op dinsdag 30 september 1997 is er spreek uur in het Gemeentekantoor in Ois-terwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel van 11.00-12.00 uur. Herberg ’De Veerkes’ en PVS Meubelen hebben dit seizoen de sponsoring op zich genomen van een voetbalteam. Op de foto zien we (achter) v.l.n.r.Peter van Spaendonk, Lyon van Hest, Carlo van lersel, Hein van lersel, Anton van de Horst, Paul Tikken, Arie-Jan de Jong, Durand Verhoe ven, Bas Rijen, Dirk van lersel, Patricia Vissers en Mare Rijnen. Zittend v.l.n.r.: Bertain Verhoe ven, Ronald van Hest, Geerd Scherders, Patrick Caulil, Cees Scherders, Mike van Reusel, Toine Markhorst, Toine van de Wetering en Ad Wolfs. Op de foto ontbreekt Jan de Kroon. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 16 september 1997 onder meer de volgende besluiten genomen: De verslaglegging Stads- en dorpsvernieuwing 1996 is vastgesteld. Het college heeft kennis genomen van het door K+V opgestelde plan van aanpak voor verbe tering van de sector Ruimtelijke Zaken. Con form eerder gemaakte afspraken zal het colle ge tot aan de definitieve besluitvorming door het college geen nadere mededelingen doen. rang in Amsterdam om een financiële bijdrage voor een straatspeeldag; een brief van de Frac tie Algemeen Belang over een mutatie binnen de commissie welzijn en een mededeling over het sociaal statuut De Leije. Voorstellen Voorts staan op de agenda de volgende beslui ten: - een exploitatie-overeenkomst sluiten met woningbouwvereniging St. Joseph voor de bouw van woningen op het Brameco-terrein in Moergestel; - het wapen en de vlag van de voormalige ge meente Oisterwijk blijven voeren voor de nieu we gemeenten en het gemeente wapen en de vlag van Moergestel als dorpswapen en dorps- vlag vast te stellen. - de grens van de bebouwde kom verleggen in de Molenstraat in Moergestel. - de ’Verordening kostenvergoedingen wethou ders 1997’ vaststellen. - de ’Uitkerings- en pensioenverordening wet houders 1997’ vaststellen. - kennis nemen van het besluit van Gedepu teerde Staten over de goedkeuring van het be stemmingsplan ’Kom Moergestel’ en besluiten om daartegen geen beroep in te stellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. - advies uitbrengen aan het commissariaat van de media over toewijzing van zendtijd aan de Stichting OHM. - vaststellen van de prioriteitenlijst monumen ten. - de legesverordening 1997 vaststellen. - de algemene inspraakverordening gemeente Oisterwijk 1997 vaststellen. Wij zijn erg benieuwd. Komt u ook? De kinderboekenweek wordt geopend met een knutselmiddag in de bibliotheek voor kinde ren van groep 3,4, en 5 van de basisschool. Op woensdag 1 oktober is er een ’knutselinstuif’ van 3 tot 5 uur. Tijdens deze instuif kunnen de kinderen op elk gewenst tijdstip binnenlopen. Er zijn een viertal knutselopdrachten. De kin deren mogen alle opdrachten maken maar kunnen ook na een werkstuk al stoppen. Wij hopen op leuke resultaten. Het wordt inmiddels een gebruik om een kleurwedstrijd te organiseren tijdens de kin derboekenweek. Alle kinderen van groep 1 tot en met 3 kunnen meedoen aan deze wedstrijd. Kleurplaten kunnen opgehaald worden vanaf 1 oktober. Inleveren is mogelijk tot 17 oktober. Voor de mooiste kleurplaten ligt een prijsje klaar. Voor de kinderen van de bovenbouw van de basisschool is er een puzzel ontworpen waarbij gezocht moet worden naar een juiste combina tie van personen en tijdperken. De puzzel wordt verspreid via de scholen, maar is ook verkrijgbaar in de bibliotheek. Inleveren van de oplossing is mogelijk tot 17 oktober. Onder alle goede inzendingen wordt een prijsje ver loot. Tot ziens in de bibliotheek! De voorlezers stappen in de tijdmachine en le zen verhalen voor uit andere tijden, bovendien wordt er 2x extra voorgelezen voor kinderen van groep 3,4, 5, van de basisschool. Op woensdag 1 oktober is het voorlezen voor kinderen van 3 tot en met 6 jaar en 3 uur tot half 4. Iemand uit een ver verleden komt iets vertellen over de prehistorie en dinosaurussen. Vrijdag 3 oktober is het voorlezen voor kinde ren van groep 3, 4, 5,. Het voorlezen is van 4 uur tot half 5. Op woensdag 8 oktober wordt er voorgelezen uit de bekroonde boeken. Het voorlezen is voor de 3 tot en met 6 jarigen, van 3 uur tot half 4. Tot slot zal op vrijdag 10 oktober een vreemd wezen van een verre planeet voorlezen uit toe komstverhalen. Het voorlezen is dan voor kin deren van groep 3,4,5 en begint om 4 uur. In de week van 6 tot en met 10 oktober presen teren de scholen hun kijk op de tijd. De hele week is er rond een tijdmachine een tentoon stelling van werkstukken van leerlingen. Op woensdag 8 oktober van half 2 tot half 3 ver zorgen de leerlingen van alle 3 de basisscholen in Moergestel een voorstelling in de biblio theek. Zij maken dan een reis door de tijd. Ie dereen komt natuurlijk in een andere tijd uit, de ene school in de prehistorie, een volgende misschien wel in de Middeleeuwen en weer een ander wellicht in de toekomst. Iedereen in van harte welkom bij deze voorstelling. BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN uarirnnninnanl bet gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen PIP ld in PP n kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan iiiuiuiiigun ^t college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 38 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: vergroten van een varkensstal aan de Donkhorst 5a; - vergroten van een benzineverkooppunt aan de A58. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor het: - bouwen van een varkensstal aan de Molenakkerstraat 12. Met de volgende melding is ingestemd: - bouwen van een berging aan de Krijtestraat 55 (vergunning tot de bouw van een carport is ingetrokken). De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert op donderdag 25 september vanaf half acht in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. Wilt u zelf iets zeggen over onderwerpen die op de agenda staan of over andere zaken die u bezig houden, dan kan dat. Er is namelijk aan het begin van de raadsvergaderingen spreekrecht voor wie daar maar gebruik van wil maken. Wilt u uw zegje doen? Dan moet u dat even laten weten aan de gemeentesecretaris me vrouw Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot het moment waarop de vergadering begint. Agenda Na het spreekrecht wordt bepaald wie van de raadsleden als eerste moet stemmen, wanneer het bij de behandeling van een van de onder werpen gesteld zou moeten worden. Als dat achter de rug is, wordt het verslag vastgesteld van de vergaderingen van 3 en 17 juli jl. Ingekomen Na deze vaste onderwerpen behandelt de ge meenteraad de lijst van ingekomen stukken en mededelingen. Op die lijst staan onder ander door Gedeputeerde Staten goedgekeurde raadsbesluiten; een brief van Pipi autoloze zon dag in Rotterdam met een voorstel om 1 keer per maand een autoloze zondag in te stellen; een brief van C. Op 't Hoog uit Moergestel met een verzoek om medewerking voor het in ex ploitatie brengen van het perceel Schoolstraat 53; een verzoek van Stichting Kinderen Voor in week 37 is een fout geslopen met betrekking tot de termijn van ter inzage legging en reactiemogelijkheid. De juiste tekst dient te zijn: VOORNEMEN BOUWVERGUNNING TE VERLENEN - veranderen van een garage/berging in een berging/hobbyruimte aan de Heren- goedstraat 8. De bouwplannen liggen met ingang van 29 september 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een iedér bedenkingen naar voren brengen bij burge meester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. ONTWERP-VERZOEK OM HOGERE GRENSWAARDEN WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken ingevolge de Wet geluidhinder, het Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen en het Besluit geluidhinder spoorwegen bekend dat zij voornemens zijn bij Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant een verzoek in te dienen om de vaststelling van hogere waarden als bedoeld in de artikelen 83 en 106 van de Wet geluidhinder. Het verzoek heeft betrekking op de wettelijke zones aan weerszijden van wegen en spoorwegen in het buitengebied van de gemeente, zoals dit vervat is in het (voor)ontwerp-bestemmingsplan ’Buitengebied, deel Moergestel’ en het (voor)ontwerp-bestemmingsplan 'Buitengebied, deel Oisterwijk’. Het verzoek beoogt vrijstelling, onder nadere voorwaarden, de bouw mogelijk te maken van nieuwe agrarische bedrijfswoningen, de splitsing van bestaande wonin gen en herbouw van bestaande woningen op een andere locatie binnen hetzelfde perceel. Aan Gedeputeerde Staten zal verzocht worden de daartoe noodzakelijke hogere dan de wettelijke voorkeurswaarden te verlenen. Het ontwerp van het verzoek met de daarbij behorende stukken ligt met ingang van donderdag 25 september 1997 gedurende vier weken ter inzage in het gemeen tekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Voorlichting. Gedurende deze termijn van ter inzagelegging wordt een ieder in de gelegenheid gesteld de stukken in te zien en desgewenst schriftelijk opmerkingen ten aanzien van het ontwerp kenbaar te ma ken bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. De Big Band Purmerend is in Oisterwijk geen onbekende. Deze muziekschoolband heeft al jarenlang het laatste optreden op de kiosk ver zorgd. Ook dit jaar zullen zij met swingende muziek het kioskseizoen afsluiten. Aanvang 14.30 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7