A Dit jaar geen Komtoer Martin Coolen naar World Transplant Games I Aphrodite p/V^ Kledingactie voor Mensen in Nood Nieuw St. Joris-teken voor Gilde St. Joris Stichting Bijzonder Onderwijs Oisterwijk/ Moergestel e.o. Stichting Cultureel Oisterwijk Wenda Welten 6e bij de Nederlandse Kampioenschappen voor Ponyruiters 0/ Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Ontworpen, gemaakt en aangeboden door gildebroeder Theo Roosen WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 - 22e Jaargang - Nr. 971 URHAA) Excursie Fusie-bijeenkomst levert 15.000,- op voor nieuw schoolbestuur J Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Uw kleding, de moeite waard •'j Waarom gaat de Komtoer Moergestel niet door? Hoe gaat de Stichting Wielerronde Moergestel nu verder? Dit jaar gaat de Komtoer van Moergestel niet door. Het bestuur van de Stich ting Wielerronde Moergestel wil u graag uitleggen waarom zij tot dit besluit is gekomen en wat zij in de toekomst denkt te gaan doen. Donderdag 25 sept. 19.00 uur: - KPJ Touwtrektoernooi - 'Wè zut zèn?’ - Straotpraot - Gesprek wethouder van Roessel over Toekomstvisie Oisterwijk 2010 - Uit het MTV-archief - Op de koffie bijAd Nouwens - De natuur Deze uitzending wordt herhaald op zondag 28 sept. om 13.00 uur en donderdag 2 okt. om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. odidas derwijs en de zorg voor een prettig leerklimaat voor de leerlingen uit Moergestel en Oister- wijk. In de komende maanden wil het nieuwe be stuur, dat onder de naam Stichting Bijzon der Onderwijs Oisterwijk/Moergestel (BOOM) gaat opereren, in goed overleg met de directies en medezeggenschapsraden van de betrokken scholen, een aanzet maken tot een open beleid waarbij de balangen van de leerlingen, de ouders en de personeelsleden centraal staan. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakkeren Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. DE Vandaag, woensdag 24 september, ver trekt onze dorpsgenoot Martin Coolen (24) met de Nederlandse ploeg naar de World Transplant Games te Sidney (Au stralië) om te gaan deelnemen aan de spelen voor getransplanteerden. De spe len beginnen op 29 september en duren tot en met 5 oktober. Dinsdag 7 oktober keert Martin weer terug in Moergestel. Die week zal hij ons zijn ervaringen ver tellen waarna u ’n week later over die ervaringen in ’Moergestel-Nieuws’ zult kunnen lezen. Van harte succes Martin! Het Gilde St. Joris behaalde op de Kringgilde- dag bij het St. Willibrordusgilde te Gasteren op zondag 17 augustus een schild oftewel le prijs voor het mooiste hoofdmans-teken. Dat is het teken dat de hoofdman van het Gil de St. Joris samen met zijn staf met zich draagt bij evenementen die met het gildegebeuren te maken hebben. Het bijzondere van dit teken, ofwel St. Joriste- ken, is het feit dat het ontworpen, gemaakt en aangeboden is door onze gildebroeder Theo Roosen. Theo: namens de overheden van het Gilde St. Joris: hartelijk bedankt! 151 Tel 0Ï3-5Ï3 U74 J pi 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g Dinsdag 7 oktober gaan we naar het ’Wasch- en Strijkmuseum’ in Boxtel. Vertrek vanaf’De Bosfazant’ per fiets om 13.30 uur. Bij slecht weer gaan we met de auto. Vertrektijd is dan 14.00 uur. Voor informatie: Corrie Denissen, tel. 513 1156. De beslissing van de vier katholieke school besturen uit Oisterwijk en Moergestel om te fuseren tot één nieuw schoolbestuur, per 1 januari 1998, heeft zijn eerste vruchten afge worpen: staatssecretaris Netelenbos heeft anderhalve ton beschikbaar gesteld als stimuleringsbijdrage om deze fusie op be stuurlijk niveau in de praktijk goed uit te voe ren. Daarmee kan het nieuwe bestuur, dat per 1 ja nuari 1998 officieel aantreedt, handen en voe ten gaan geven aan de bestaande plannen. De nieuwe bestuurlijk organisatie omvat ne gen basisscholen uit Oisterwijk en Moergestel. In Oisterwijk betreft het De Zwaluw, O.L.V ter Linde, Den Akker, De Bunders, De Cop- pele, De Molenhoek en de Maria Vreugderij- keschool (voor speciaal onderwijs). In Moergestel zijn basisschool Hertog Jan en de Graaf van Ursel bij de fusie betrokken. In totaal gaat het om 1800 leerlingen en 115 personeelsleden. Tot fusie op bestuurlijk niveau werd door de vier besturen al in december 1994 een inten tieverklaring getekend voor een onderzoek naar de wenselijkheid en haalbaarheid van be stuurlijke schaalvergroting. De besturen zijn ervan overtuigd dat een cen traal bestuur voordelen heeft voor alle betrok kenen: door de krachten te bundelen kan er slagvaardig en efficiënt ingespeeld worden op ontwikkelingen op het gebied van financieel beheer, onderhoud en administratieve zaken. De scholen houden daardoor de handen vrij voor het bewaken van de kwaliteit van het on- MAGNIFICAT CONCERT door het ZUID- NEDERLANDS KAMERKOOR o.l.v. de Oisterwijkse Hans van den Brand Het Zuid-Nederlands Kamerkoor, o.l.v. Hans van den Brand, brengt op zondag 5 oktober een boeiend en afwisselend concert rondom Ma ria. Compinisten uit alle stijlperioden van de mu ziekgeschiedenis hebben zich door haar per soonlijkheid laten inspireren. Centraal staat de Magnificattekst. Vier maal zult u ervaren dat de tekst totaal verschillend tot klinken wordt gebracht. De hoofdmoot van het concert is het Magnifi cat van de eigentijdse Engelse componist John Rutter, dat na de pauze zal worden uitgevoerd. Hij schreef het stuk voor mezzosopraan, koor en orkest. De muziek van Rutter kenmerkt zich door mooie melodische lijnen, gedurfde harmonieën, bijna swingende ritmiek en een boeiende orkestratie. Tijd: 20.00 uur. Plaats: Petruskerk Oisterwijk Prijs: 20,- Voorverkoopadressen: VW Oisterwijk, Ra bobank Oisterwijk, Van Leest Tilburg, Mu ziekhandel Spiero Tilburg, VVV Tilburg, Gianotten (KUB). Zondag 14 september heeft Wenda Welten met haar pony Blue Boy op de Nederlandse Kam pioenschappen van de N.K.B. te Wanroy een 6e plaats weten te behalen bij de individuele dressuur in de klasse Zl. Onder begeleiding van instructeur Sjef op ’t Hoog, van manege ’t Wit Paardje te Haghorst, reed ze een zeer cor recte proef maar door de spanningen boette de combinatie aan uitstraling in. De ereplaatsen waren zodoende voor haar net niet bereikbaar. Desondanks behaalde ze een zeer nette score van 61,20% wat voor een zo jeugdig combina tie in deze zware klasse een bijzonder goede prestatie is. Tevens behaalde het 4-tal van de vereniging (’t Wit Paardje) waar ze lid van is en waar zij deel van uit maakte een zeer nette 4e plaats. I Hoewel u het hele jaar door uw kleding kunt brengen bij onderstaande adressen, willen wij toch uw aandacht hiervoor vragen, door twee maal per jaar een speciale actie te houden. Om welke kleding gaat het? Alle soorten goede en nog draagbare kleding, schoeisel en dekens, ook lakens, handdoe ken, gordijnen, tafelkleden. Geen textielaf- val of afgetrapte schoenen. De actie wordt gehouden in de week van 29 september tot en met 4 oktober. U kunt uw kleding bezor gen bij: mevr, van Esch, Schoolstraat 46, mevr, van Oort, Stokske 1, tel. 513 1389. Uw overtollige kleding is van grote waarde voor de hulpverlening. Bij rampen en oorlo gen stuurt Mensen in Nood de bruikbare kle ding rechtstreeks naar de noodgebieden. Daar regelen hulpverleners uit het land zelf de dis tributie. Afgelopen jaar ontvingen tienduizen den slachtoffers van oorlogsgeweld onze kle- dingpakketten, in Hongarije (vluchtelingen uit voormalig Joegoslavië), in Liberia en in Ango la. Het blijft daar hard nodig, dus onze inzet zeker waard. ^/l \l Wr- 1) De geringe belangstelling bij de laatste edi ties van de Komtoer. Helaas is de belangstelling voor de wielersport, althans bij de criteria, veel minder geworden, ook in Moergestel. Mogen wij u in herinne ring brengen, dat bij de eerste Komtoer een drieduizend betalende bezoekers waren, terwijl bij de laatste Komtoer enige honderden belangstellenden aanwezig waren, zonder dat ze daarvoor entree hadden hoeven te betalen. 2) Wij vinden het niet verantwoord ten opzich te van onze sponsors om hun bijdrage te blij ven vragen, zonder ook maar enige zekerheid te kunnen geven, dat hun inspanning, voor het evenement en de daarmee beoogde publiciteit, onder de aandacht van het publiek komt. 3) Ook het voor een hele dag afsluiten van het centrum van Moergestel voor dit evenement achten wij alleen dan verantwoord als uit de publieke belangstelling blijkt, dat een over groot gedeelte van Moergestel daar achter staat. Dat is ons de laatste jaren niet gebleken. Een van de doelstellingen van onze Stichting is: het bevorderen van de wielersport in de breedste betekenis van het woord. Na zorgvuldige afweging hebben wij besloten om komendewinter weer een veldrit te organi seren op het parcours “De Heiberg” aan de Zandstraat in Moergestel. Met de K.N.W.U. in Woerden is hierover contact geweest en als datum hebben wij toe- gewezen gekregen: zondag 4 januari 1998. Een week voor de Nederlandse Kampioen schappen Veldrijden. Om de plaatselijke belangstelling voor de wie lersport warm te houden, zal er in samenwer king met schaatsclub “De Vennen” speciaal aandacht worden geschonken aan “de moun tainbikers” uit deze vereniging.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1