Cees Verhlilst H. VERHEIJEN BIBLIOTHEEK stichti ngropen bare I I I ’’ZOEKERTJES” SCHRIFTELIJK OPGEVEN Boscafé ’de Rode Lelie’ BON Natuurtheater Oisterwijk Nieuwe leden-flyer Compagnie Bourgondisch Brabant Vrijdag 11 oktober ouderenmiddag voor heel de gemeente Brabant op de fiets moet grootste sportevenement worden 'n Lutske me’Lya's met Johan van Oosterhoud KLOOSTERLAAN 61, MOERGESTEL, TELEFOON 013-513 3633 TT 013 - 5283225, b.g.g. 5284663 Kunststof en houten kozijnen deuren Dubbele en enkele beglazing Rolluiken en zonneweringen Woonplaats. Telefoon Naam_ Straat Rustpunt voor wandelaars en fietsers. ELKE middag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 11.00 uur. De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel. Vraag vrijblijvend offerte! Een keur van artiesten Onze dorpsgenoot Jan Rijnen, medewerker van de Kunstkring, gaf ons tekst en uideg over deze ontspanningsmiddag (11 oktober van 14.00 tot 17.00 uur; zaal open 13.00 uur). Er zijn optredens van Buster Keaton “Bik Band”, Lya de Haas, Dub Joop en Marijke, Noud Bon- gers en Cees Verhuist. Dat wordt een mixed van lachen, luisteren, zingen en meezingen. Lya de Haas en Noud Bongers zijn vertolkers van het Brabantse Lied, Duo Joop en Marijke zijn louter Nederlandstalig en Cees Verhuist zorgt voor de vrolijke noot, kortom een mid dag om niet te missen. Voor een hapje, een drankjej koud buffet, barbecue of speciaal feestje. Deze leden-flyer is vanzelfsprekend verkrijg baar bij de aangesloten leden en bij de mees te VW’s in Brabant. De Compagnie Bourgondische Brabant heeft een nieuwe leden-flyer uitgebracht, waarin een grote groep Brabantse restaurateurs zich pro fileren. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling inleveren op ons redactie-adres, met onderstaande bon kunt u ze ook schriftelijk doorgeven. Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 2,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen. t/m 10 regels ƒ7,50 t/m 6 regels ƒ5, ISOLATIEBEDRIJF PAGINA 9 grote steden: Breda, Tilburg, Eindhoven, Hel mond en ‘s-Hertogenbosch. De Brabantse Fietsdag wordt gesponsord door de Rabobank en is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Provincie Noord-Bra- bant. De Brabantse Fietsdag, daar kun je niet om heen! Voor meer informatie over de opstapplaat sen in uw regio, kunt u terecht bij Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9 te Moergestel. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 In en door de Kunstkring Vijf jaar geleden namen directie en medewer kers van de Kunstkring Oisterwijk het initia tief om in het kader van het Europees jaar van de Ouderen een ontspanningsmiddag te hou den. Vooral door ruime sponsering van het be drijfsleven werd deze middag een groot suc ces. De roep om herhaling en het eigen plezier van sponsors en organisatoren heeft ervoor ge zorgd dat men nu al weer aan de vijfde editie toe is. Nu door de herindeling ook Moergestel en Heukelom tot de gemeente behoren wil de organisatie dit jaar tevens de bewoners van deze kernen in de gelegenheid stellen deze middag bij te wonen. Voor Moergestel wordt daartoe a.s. vrijdag 19 september tussen 14.00 en 17.00 uur in de Roozendries een voorverkoop gehouden. De toegang is slechts f. 2,-. Voor dit bedrag krijgt men naast het aanhoren van de artiesten, koffie met gebak en een con sumptie met borrelhapjes. Waar u gastvrijheid ontmoet De uitklapbare full-colour kaart van Brabant vermeldt een 74 tal bedrijven bestaande uit eetcafe’s, restaurants, brasserieën en herber gen, gespreid over de provincie, van Bergen op Zoom tot Overloon. Aan de hand van de coör dinaten op de kaart zijn de bedrijven gemak kelijk te vinden. Een nadere precisering op de achterzijde van de kaart verstrekt meer details over elk bedrijf afzonderlijk. Praktische gids voor gastvrijheid De kaart straalt een gezellige Brabantse sfeer uit. Al met al een perfect hulpmiddel voor de consument om zich Bourgonsich te laten ver wennen in het ’Gastvrije Brabant’. Onze pro vincie heeft een ruim aanbod aan gezellige eet huizen en restaurants, alwaar u een perfekte maaltijd kunt genieten in een aimable ambi ance. Veel van deze bedrijven presenteren zich als een ’tweede eetkamer’, die uitnodigt tot een frequent ’buiten de deur’ eten zoals dat in Frankrijk gebruikelijk is. Ook voor hen die de provincie Brabant gedu rende een kort verblijf wat intensiever willen verkennen en die de sfeer willen opsnuiven van Brabantse gemoedelijkheid en gulle onbevan genheid, hebben met deze leden-flyer een per- fekt hulpmiddel in handen. Meer dan 80 tochten uitgezet voor de derde zondag van september. De voorbereidingen voor de Brabantse Fiets dag op 21 september zijn in volle gang. Op 54 plaatsen door heel Brabant kan men straks opstappen om deel te nemen aan wat hope lijk Brabants grootste sportevenement wordt. Er zijn meer dan 80 tochten uitgezet, zodat er voor iedereen wat wils is. Aan dit grootse evenement werken 31 Brabantse ver enigingen mee die allemaal lid zijn van de Nederlandse Toer Fiets Unie en de tochten uitzetten. Stap eens op! Brabant op de fiets Onder de naam “Stap eens op! Brabant op de fiets” wordt dit evenement uitgevoerd door het Brabants Bureau voor Toerisme in opdracht van de Provincie. De Nederlandse Toer Fiets Unie verenigingen verzorgen de verschillende routes, zij weten namelijk als geen ander waar het veilig en mooi fietsen is. De Brabantse Fietsdag staat in het teken van “afstappen”. Brabant is zeker de moeite waard om voor af te stappen, voor een bezoek aan een molen, mu seum of een lekker terrasje in de najaarszon. De fietsverenigingen zorgen er dan ook voor dat de fietser, jong of oud op deze mogelijkhe den attent worden gemaakt. Fietsdag voor het hele gezin Voor maximaal fl. 5,= kan de hele familie deze tochten fietsen. Er zijn al tochten vanaf 15 ki lometer, zodat het voor iedereen haalbaar is de tocht uit te fietsen. De fietsers kunnen starten tussen 11 en 1 uur. Gezellig met het hele gezin er op uit zonder vroeg op te moeten staan. Men verwacht 30.000 fietsers, waardoor deze “Bra bant op de fiets”, het grootste Brabantse sport evenement wordt. Grote stedenfietstocht Op de Brabantse Fietsdag wordt ook nog een lange route gereden door medewerkers van de Provincie Noord-Brabant en de vijf grote Bra bantse steden. Brabantse bestuurders en amb tenaren kunnen op die dag laten zien dat ze het fietsen niet alleen een warm hart toedra gen maar het zelf ook uitoefenen. Deze tocht is 150 kilometer lang en voert langs alle vijf de De Bonte Piet De Scholekster is een algemene broedvogel van onze kusten, duinen en weilanden, die daar achter liggen. Ook in onze provincies Friesland en Overijssel komt deze vogel voor. Meestal is hij te vinden langs de kustlijn. Steeds vaker zoekt hij het binnenland op. Kijk maar eens naar de lage akkers bij het Wilhelminakanaal en vooral op de plassen van de Leemkuilen bij Udenhout. Hoe ziet de scholekster er uit? Om te begin nen: de Scholekster heeft niets te maken met de gewone Ekster en is daarvan niet eens fami lie. Scholeksters behoren tot de familie van de grote steltlopers en ze zijn van snavelpunt tot staarteinde 43 cm. groot. De Scholekster is ste vig gebouwd en is direkt te herkennen aan zijn dikke oranjerode snavel. De kop, borst en bo vendelen zijn zwart en de onderkant wit. De poten, die drie tenen hebben, zijn fors en vlees kleurig. Luidruchtig is de Scholekster wel. Buiten het broedseizoen kunnen we aan het strand grote groepen aan treffen, druk zoekend naar voedsel, dat uit schelpdieren, krabben en slakken bestaat. Met de lange snavel boort hij in het weke zand of in de zachte modder. In het binnenland schakelt de Scholekster over op slakken, larven en zelfs vogeleitjes. De Scholekster trekt door en ten dele weg van eind juli tot in de winter en keert terug van eind januari tot in mei. Er zijn echter ook Scholeksters, die het in ons land zo naar hun zin hebben, dat ze ‘t hele jaar door langs onze kusten en op de Waddeneilanden blijven. Internetten? Dat kan voortaan in de bibliotheek! De meeste klanten van de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel hebben het al ont dekt: sinds enige tijd beschikken beide bibi- liotheken over een Internetaansluiting. Tot op heden werd Internet uitsluitend gebruikt door de bibliotheekmedewerkers. Maar vanaf nu kunnen bezoekers gebruik maken van het sys teem tijdens de openingsuren van de biblio theek, voor 2,50 per half uur. Het is mogelijk om vooraf Internettijd te reserveren, om te be ginnen voor een half uur, dit kan ook telefo nisch. Wie van het Internet gebruik wil maken wordt verzocht zich eerst aan de informatiebalie te melden. Internet is eenvoudig te raadplegen. Naast het beeldscherm ligt een handleiding waarin het systeem wordt uitgelegd. Ook kunnen mede werkers van de bibliotheek informatie ver strekken. Het is mogelijk om informatie die u opgezocht hebt te printen. Het afdrukken van een pagina kost 0,25. Wat is Internet? Internet is een netwerk. Een netwerk verbindt diverse computers met elkaar. Het voordeel hiervan is dat informatie die op een plaats in een computer staat op verschillende plaatsen te raadplegen is. Kenmerkend voor Internet is dat het geen eigenaar heeft. In principe kan iederen zelf informatie op het net zetten. Van offiële informatie van bijvoorbeeld ministeries tot particulieren die iets te melden hebben. Workshops Voor iedereen die wil weten wat voor informa tie hij/zij op Internet kan vinden en hoe er op het Internet gezocht kan worden organiseert de bibliotheek van Oisterwijk aan de Distel- straat een aantal Workshops. De kosten voor deze Workshops bedragen 10,-. Voor dit be drag ontvangt u ook een reader zodat u thuis of tijdens het Internetten in de bibliotheken altijd na kunt gaan hoe het ook weer in zijn werk ging. Bij voldoende belangstelling worden de Work shops voor het eerst gehouden op maandag avond 22 september van 20.00 tot 21.30 uur en woensdagochtend 24 september van 10.00 tot 11.30 uur. Maximaal aantal deelnemers per Workshop: 10. Inwoners van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk kunnen zich bij de bibliotheek van Oisterwijk opgeven. Dit kan eventueel ook telefonisch. Het telefoonnummer van de bibliotheek is: (013) 528 3239. Tot ziens in de bibliotheek! OISTERWIJK EN MOERGESTEL Lya •v Onderstaand gedeelte ook invullen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9