moorman V Tentenbouwer/ marktkramenzetter VAN DIJK VERHUUR KT van Dijk verhuur Oisterwijk Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Roef! Honkbal Jun. A Daarvoor zoeken wij een: die van afwisselend werk houdt - veelal buiten. ESTEL AUTOMOBIELBEDRIJF Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. Bouw vergunning Beschikking Wet milieubeheer Gevraagd: een flexibele instelling i.v.m. variabele werktijden en het werken in teamverband; iemand die van aanpakken weet en goede contactuele eigenschappen bezit; een vrachtwagen-aanhangrijbewijs is een pré •'ook part-timers/oproepkrachten nodigen wij uit te solliciteren Van Dijk Verhuur is een groeiend verhuurbedrijf op het gebied van tenten, marktkramen en vele andere verhuurartikelen In Sonman II en Laarakkers Behoefte aan bedrijfsgrond? Schrijf in vóór 6 oktober Zowel in de kern Moergestel als in Oister- wijk ontwikkelt de gemeente plannen om te komen tot de aanleg van nieuwe industrie terreinen. Ambtenaren op personeelsreis Gemeentekantoor op 3 oktober gesloten Op vrijdag 3 oktober staat de jaarlijkse perso- neelsdag voor de gemeenteambtenaren op het programma. In verband hiermee zal het ge meentekantoor op die vrijdag ook in de och tenduren gesloten zijn. Sinds 1 juli jl. is het gemeentekantoor ook op vrijdagmiddag al ge sloten. Ook voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden kunt u op vrijdag 3 oktober niet bij de gemeente terecht. Rootven 60, 5066 AX Moergestel Tel. (013) 513 2414 - Fax (013) 513 2997 Vragen naar Marjan van Dijk Telefonische of schriftelijke reacties naar: nam de afscheidnemende iv.m. overgang naar senioren) Dolf de Bresser het pitcherwerk over. Hij kreeg een publiekswissel. Willem Poirters mocht het karwei afmaken en deed dat ook zoals gebruikelijk zeer gedegen. Ook catcher Bas Mulder zal gedwongen afscheid moeten nemen; hem word een contract aangeboden bij het le team van de honkballers. Ook zal Oister- wijker Bouke Pijnenburg “stoppen”. Het team zal voor volgend jaar herzien moeten worden; adspiranten worden junior, de selectie zal be gin 1998 bekend worden gemaakt. Het liefst ziet het bestuur een aantal nieu welingen van 15 of 16 jaar binnenstromen, zodat er een junioren A en B team komt. Liefhebbers kunnen geheel vrijblijvend en dus ook gratis 3 trainingsessies van trainer Jan Klomp volgen. Aanmelden bij Gijs Hooftman 513 3631. EINDSTAND: DUCKS 12-22; ROEF! 12- 21; TILBURG 12-16; MEPPERS 12-10; TWINS 12-8; HBS 12-6; MULO 12-1. -X MOERGESTEL De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 22 september op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder J. Rakhorstvan 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 23 september 1997 is er geen spreekuur in het Gemeentekantoor in Ois terwijk B en W besluiten Het college heeft op 9 september 1997 o.a. het volgende besloten: - Het college heeft besloten om af te zien van het aanwijzen van een plaats waar in de woon kern Moergestel huwelijken voltrokken kun nen worden. - Het college heeft voor een aantal evenemen ten dat dit jaar wordt gehouden, vrijstelling verleend voor het betalen van leges. Die vrij- stellingsbevoegdheid wordt gemandateerd aan het afdelingshoofd van de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ). De college krijgt maan delijks een lijst van evenementen die in de ge meente georganiseerd worden. - De vergadering van de gemeenteraad wordt in verband met de herfstvakantie verzet van donderdag 23 naar maandag 27 oktober 19.30 uur. Hierover is inmiddels intensief overleg ge voerd met de provincie. Verder zijn ter voor bereiding op de realisatie hiervan reeds de no dige stappen gezet in het kader van bestem mingsplannen en grondverwerving. Uitgifte van de grond kan echter nog wel enige tijd vergen. De gemeente dient echter enige zekerheid te hebben dat de te verwerven grond ook daad werkelijk kan worden uitgegeven aan poten tiële kopers. Tevens verlangt de provincie een goede onderbouwing van de noodzaak. Het college van burgemeester en wethouders heeft dan ook besloten tot een inschrijvingsproce dure voor bedrijfsgrond. Naast bedrijven die reeds als belangstellende voor bedrijfsgrond bij de gemeente geregis treerd staan, krijgen ook bedrijven die zich nog niet hebben aangemeld de gelegenheid zich in te schrijven. Met name in verband met de voortgang van het bestemmingsplan Laarakkers is het nood zakelijk de belangstelling voor dit bedrijven terrein vóór 6 oktober a.s. te kennen. Bedrijven die in aanmerking willen komen voor bedrijfsgrond op een van de bedrijven terreinen kunnen een inschrijfformulier met voorwaarden aanvragen bij de bedrijvencon- tactfunctionaris van de gemeente, de heer L. Beelen, tel. 529 1240. Gaat u verbouwen? Dan is er misschien subsidie voor u Vanaf 15 september 1997 tot 31 december 1997 kunne inwoners van de gemeente Oisterwijk die verbouwingsplannen hebben, onder voor waarden, in aanmerking komen voor een sub sidie. De regeling heeft tot doel mensen aan te zetten om ook bij verbouwingen zoveel moge lijk duurzame materialen en toepassingen te gebruiken. Dit varieert van het aanbrengen van waterbesparende douchekoppen, dak-, ge vel- en glasisolatie, het plaatsen van VR- en HR-verwarmingsketels tot het aanbouwen van een serre aan de woning (een volledige lijst is opgenomen in het aanvraagformulier). Om voor subsidie in aanmerking te komen moet men voldoen aan enkele voorwaarden o.a.: - de woning moet gebouwd zijn vóór 1 januari 1996; - de werkzaamheden moeten worden uitgevoerd door een erkend bouwbedrijf of installateur; - er moet voor minimaal 2 aan te brengen dubo- voorzieningen subsidie aangevraagd worden; - het subsidiebedrag waarvoor men in aanmer king kan komen moet minimaal 500 gulden bedragen; het maximale bedrag is 3000 gulden. Het totale bedrag dat voor subsidie beschik baar is is aan een maximum gebonden; de aan vragen worden op volgorde van binnenkomst behandeld totdat het budget op is. Meent u voor subsidie in aanmerking te ko men dan kunt u de aanvraagformulieren afha len op het gemeentekantoor, balie 3. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. B. van Daal of dhr. M. van de Sande) tel. 529 1311). ROEFl-MULO.9-2 Zo werd afgelopen zaterdag 6 september de laatste competitiewedstrijd tegen de Helmond- se junioren gespeeld op het sportpark “STOK- EIND” te Moergestel. Kampioen worden kon den de junioren niet meer, zij bleken evenals vorig jaar net 1 punt te kort te hebben. Coach Gijs Hooftman was toch trots op zijn negental: “Dit was het eerste jaar in de A-competitie van het District-zuid/regio zuid-oost, ik vind dat zij zich voortreffelijk hebben geprofileerd, dit team heeft woord gehouden, zij zijn een voor beeld qua instelling, teamgeest en zeker hun technisch vermogen in het spel. Kijk maar naar het aantal bezoekers wat gedurende de compe titie is gestegen. Ook een sponsor is gevonden (redactie: Jaap de Groot Sport-en Gezond heidscentrum). Allemaal ontwikkelingen die bijdragen tot het geheel. Natuurlijk doen de spelers het leeuwendeel, maar de organisatie moet ook kloppen en daar zorgt het bestuur van vrijwilligers voor, dit wordt nog weleens vergeten, dat al die mensen die zorg dragen voor allerlei activiteiten die gedaan dienen te worden om alle teams vloeiend hun program ma af te werken. Maar alle eer gaat tenslotte naar de spelersgroep, laten we dat niet uit het oog verliezen.” Na deze lange uiteenzetting van de coach tijdens de persconferentie, bleek ook trainer Jan Klomp tevreden: “Toch was de slagpotentie te laag, ze zijn nog niet altijd cool genoeg om de bal te raken; eigenlijk moeten ze in staat zijn om het slagperk in te stappen met zoiets van: durf maar eens 3 slagballen te gooien, dan heb jij een probleem!” De wedstrijd was geheel in handen van pitcher John van Esch die de eerste 4 inningen zeer gecontroleerd in handen had, in de 5e inning Bouw- aangevraagde bouwvergunningen en meldingen PAGINA 11 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 gemeente gemeente VOORNEMENS BOUWVERGUNNING TE VERLENEN Burgemeester en wethouders zijn voornemens bouwverguning te verlenen voor: - het plaatsen van een carport aan 't Vunderke 2. Het plan lig met ingang van 22 september 1997 gedurende 14 dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling- Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burge meester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschik- king) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikkingen Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - de heer P.A.W.M. op 't Hoog voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor het houden van fokvarkens en rundvee aan de Oirschotseweg 79. - H.C.A.M. Bruurs voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een loon- en transportbedrijf en een rundveehouderij gele gen aan de Heuvelstraat 20. De beschikkingen zijn ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerpbeschikkin gen niet gewijzigd. De beschikkingen liggen vanaf 22 september 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikkingen ter inzage zijn gelegd kan beroep tegen de beschikkingen worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkenvijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 ÉA 's-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van en spoedeisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikkingen worden pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. i/oraimninrrnnl het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- Vergunningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplriinppn ^unt u ®een ^ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan iiiuiuiiigun het co||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Bouwvergunning is verleend voor het: bouwen van een stalruimte aan de Floraweg 1. Sloopvergunning is verleend voor: - het verwijderen van 209 m2 asbesthoudende golfplaten van diverse bergingen en 80 m asbesthoudende standpijpen uit diverse woningen gelegen aan de Kruys- ackerstraat 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8,10 en 11 en Kruysackerplein 13 en 15.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11